"Работилница за надежди" отваря врати във Велико Търново

  • 18 130
  • 365
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 414
За поканите не съм сигурна, че ще мога да подсигуря 200. Ще ви кажа пак към края на седмицата колко ще мога да направя.

За базара мога да бъда един ден - или събота, или неделя - когато има по-малко хора.

# 31
  • Мнения: 263
 Oхооо, май няков детенце има ден-ден днес!  Heart Eyes

 Майче, да ти е жива и здрава щерката! Безгрижно детсвто, много усмивки и весели игри!  Hug

# 32
  • BG
  • Мнения: 793
Привет:
Ето последните неща:
http://www.prikachi.com/files/712468e.jpg
http://www.prikachi.com/files/712474E.jpg


И още нещо да кажа: Имаме семеен приятел, немец, който беше журналист, а сега се пенсионира по болест и пише книги. Казахме му за децата от Страхилово и той попита може ли данправи нещо за тях. Обясни ни, че там домовете са доста добре, та си мислим дали да не ги побратимим с някой немски дом? Той ще помогне  Peace

# 33
  • Мнения: 414
Здравейте Simple Smile

Мартеничка, много благодаря!  Heart Eyes Той РД беше на 17.03, но не ми е оставало време да поправя банера. Но е чудесно, че си обърнала внимание! То като ми честити все едно пак си е празник.

Розали, чудесна идея! А дали не може да напише статия за дома? Не е нужно да се казва, че нещата са зле, а просто, че може още много да се направи. Не се знае какъв отзив може да има. Ще мине много време докато държавата създаде нормални условия на тези деца, а до тогава ще минат от там сигурно три-четири "випуска". Да поговорим след базара.
А на теб ти се чудя кога намираш време да сътвориш всичките тези красоти!   bouquet

# 34
  • Мнения: 893
Розали, прекрасни неща твориш   bouquet
Мен нещо ме е нападнала творческа депресия  Confused

Мая, поканите ти ли ще ги правиш или в Дизарт. Кажи колко парички да съберем за тях.

# 35
  • Мнения: 414
Вася, от ДизАрт ми отпечатаха безплатно плакати, а ще платя за визитки, които ще са без имена и ще стават и за благодарствена картичка. Днес ще ида да ги поръчам и ще са готови на 10/04. За поканите ще ви кажа утре, че нещо не мога да се организирам. От пари за сега няма нужда.

Аз мога да дойда в събота до Страхилово. Ще има ли място?

# 36
  • BG
  • Мнения: 793
Има място, идвай с нас  Hug

# 37
  • Мнения: 893
За сега за Страхилово сме: Розали, Вальо, Вася, Мая.
Има място за още един  Wink

# 38
  • Мнения: 893
Привет,

Тази сутрин взех колета от esme_bolger, изпратила ни е страхотни неща  Heart Eyes довечера ще ви ги покажа, а по-късно ще ги снимам и ще ги добавя към галерията ни.
esme_bolger  БЛАГОДАРЯ bouquet

А тук са снимките на нещата които ни изпратиха mamutche (съжалявам, че чак вчера успях да ги снимам) и рисуваните чашки от Искра.
mamutche, Искра   bouquet

нещата от mamutche:
        

и чашките от Искра
     

А това е линк към галерия  ни.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 13:59 от devilkin

# 39
  • Мнения: 622
не че са наши,ама имаме много хубави и стилни неща...... Rolling Eyes

# 40
  • BG
  • Мнения: 793
Видяхте ли дългосрочната прогноза? Нещо ме притеснява  Rolling Eyes
http://sinoptik.bg/?lid=100725993

# 41
  • Мнения: 5 597
Момичета,минавам само да ви кажа  : "Евала!"
Стискам ви палци за базара  Hug   Успех в благородното ви начинание!    bouquet

# 42
  • Мнения: 414
Здравейте в този слънчев следобед, Simple Smile

Да кажа на бързо за срещата в петък и за днешното ходене до Страхилово, а другите ще пишат за техните впечатления.

Снощи се видяхме в "Неделя"-та. Вася носеше да покаже нещата, пратени от мамите от София (вижте по-горе). Чудесни неща! Много сме благодарни и се надяваме да се продадат всичките! Ще се отчетем след базара. Разпределихме част от плакатите. Останалите са в мен. Който има идея къде да закачи да се обади!

Говорихме, че трябва да уточним ден за празнуване на априлските рождени дни. Има 7 рожденици - само момчета (едно ще стане на 7, едно на 6, две на 5, две на 4 и едно на 3 години). Мартеничка ще пита за торта при познати. Розали също предложи една сладкарница, в която да проверим. За сега предлагам да определим ден, за да може да предупредим директорката и да се видим непосредствено след базара, за да измислим как да действаме.

Розали ни каза, че циркът ще бъде между 22 и 26 април. Към края на тази седмица трябва да говорим с директорката и да направим организация и за това.

Вася ще пише още за срещата.   Wink

В Страхилово ходенето мина много хубаво. Бяхме Розали, Вальо, Вася, Диди и аз. Сварихме децата навън. Носехме моливи, фулмастри и оцветявки. Диди носеше и цветни хартии за оригами (чудесна идея и за следващи ходения). Почерпихме децата по един банан и после се заеха да рисуват. Държаха се много възпитано и внимателно. Разменяха си фулмастрите според това, какви цветове им трябват. Учителките им много ни помогнаха за организацията Simple Smile Имаше и игра на топка, а Вася започна курс по танци с Денис Simple Smile. Беше много приятно.

Розали занесе нови буйки на Влади и той миличкият реши, че има рожден ден Simple Smile

Туранага_Санка, благодарим! Ела някой път да се запознаем Simple Smile

Бозгунова, посрещнахте ли баща ти?

Весел ден на всички! Simple Smile

# 43
  • Мнения: 893
Привет и от мен!

Туранага_Санka, благодаря  Hug

Днес изкарахме страхотно! Времето беше много хубаво и бяха извели децата от вън. Когато отидохме, групата на Дениз беше на разходка извън дома, но за наша радост се върнаха няколко минути след като пристигнахме  Grinning Общо взето повечето деца се отдадоха на рисуване и оцветяване. Играхме също и на народна топка, а с Тони и Йоана танцувахме латино  Wink

НО Обувките на децата са в ужасно състояние! Дениз например беше с 2 номера по-малки маратонки, без здраво местенце по тях  Sad
Затова ви предлагам след базара да предприемем инициатива за събиране на запазени обувки!

Относно срещата - Ани беше довела нейна приятелка (много мило момиче  Grinning), която обеща да провери дали може да ни осигури на заем тента за базара (че с тая прогноза за неделя ...). Също взе плакати, които ще разлепи на ЮСК и ЦБА до него. По нея пратих и два плаката за Павликени, които Контеса ще разлепи.

За базара - Голяма част от нещата за базара са в мен. Тия дни ще взема кашони от офиса, ще залепя етикети с цени и ще пусна списък с описание на нещата. Имам да довършвам свещи и да рисувам 12 чаши, но май за чашите няма да ми останат сили. Ако някой има време и желание - мога да му ги дам заедно с боите за керамика. Желаещи?
 Дали да не попитаме за място за базара и в Мола, като резервен вариант, ако вали дъжд?

Рожденните дни - Обмисляхме да е третия ден от Великден, т.е. на 20 Април, в Понеделник. тъкмо ще го съчетаем с другия празник  Wink Вие какво мислите, ако е тогава, кои от вас ще могат да дойдат? За подаръци за децата - нямам предложения.

За цирка - Розали ще осигури около 20 билета, но все още не се знае дали билетите ще са за конкретно представление в контретен ден. Иначе смятам, че в съботата, на 25-ти ще е най-удобно. После може да ги заведем на сладкарница.
Моля ви, нека да направим списък, кои ще имат възможност да дойдат и да разпределим кой за кое дете ще отговаря.

Бозгунова, как да ти пратя кутиите с черупки? Може би по Верчето  newsm78

Това е от мен за сега,
Лека вечер на всички  Hug

# 44
  • България, Велико Търново
  • Мнения: 213
Здравейте момичета  Simple Smile Тези дни никаква ме няма, занимавам се с майстори по цял ден  ooooh!
Относно идеята за обувките съм ЗА. Хубаво е след базара да започнем да събираме запазени обувки. Аз ще пиша и в свищовската тема като дойде време.
За рожденните дни ми е малко рано да кажа от сега дали съм свободна, но ще се постаря да се освободя. Същото се отнася и за цирка.
За подаръци на децата ще помисля какво е подходящо, но се чудя дали да е нещо практично, или някакви играчки  Thinking
Васе ако смяташ че мога да се справя с чашите ми ги нагласи и ще ги взема в понеделник. Глася се тогава да се отбия при теб.
Ами за друго не се сещам засега.
Приятен остатък на уикенда    bouquet

Общи условия

Активация на акаунт