За "мишия синдром"

  • 4 698
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Редовно пиша такива на таблото, без да се подписвам. Какво мише има тука? Някой е поел задължение и е длъжен да си го гони.

Длъжен? На кого? Става дума за проява на добра воля!

# 16
  • Мнения: 1 983
Преди 4 години ни направиха една "мизерия", бях писала тук.
Прибирайки се една вечер с бебето в количка и мъжа ми, виждаме че има нещо закачено на дръжката на входната брава. И понеже светлината беше слаба, крушката беше изгоряла, взехме плика (доста тъпо, ама аз очаквам някакъв дребен подарък от някаква игра и помислихме, че е това). Та взимаме плика, отключваме, светваме лампата в нашия коридор и познайте какво намерихме. 3 нас...и детски памперса, номер 5(пояснявам, че дъщеря ми тогава не носеше нито този  номер, нито този вид), сложени в този плик, но старателно увити в друг.
Направо побеснях, защото с хората от входа се държа абсолютно нормално. Не си оставям боклука пред врата да им мирише, не вдигаме шум, а бе на пръв поглед всичко ок.
На следващият ден разказах на абсолютно всички съседи, включително и на най-големите клюкарки от блока. Натъртих, че ако някой има нещо против мен или семейството ми, да дойде и да говори с нас лично. Естествено не стана.
Съседите отгоре явно вече не намират смисъл да ми отварят, щом веднъж са ми казали, че няма да се съобразяват с мен, въпреки че съм с бебе. А тропат ужасно, музика посред нощ, две кучета, които когато са сами вият и лаят нон-стоп. А когато има някой при тях, явно този някой играе с тях и събарят столове и т.н.
Решили сме да пуснем една жалба в общината, пък да видим.
Та вече на нищо не се учудвам, такива т.....и има. #Cussing out

# 17
  • Мнения: 3 453
Не ми е работа да седна да го издирвам и да го мотивирвам да си свърши работата. 
Ама ти е работа да пишеш анонимни бележки! Мотивацията на домоуправителя в случая няма нищо общо с мотивацията на ЕОН-ците. Освен, ако под задължение разбираш да отидем и да ги довлечем насилствено, за да си свършат работата като пуснат отново тока.... ooooh!

Нещо май се отклоняваме от темата, струва ми се. Въпросът е  - даваме ли си сметка, че понякога нещата не зависят от човека. Или сме по-склонни веднага да решим, че отсрещният не си върши работата. Не е ли по-нормално да попиташ какъв е проблема. Или току виж са те въвлекли в неща, с които не искаш да имаш нищо общо?  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 129
Нямаме в обкръжението хора, представители на "мишия синдром".Очи в очи е най-добре.Така , поне за сега, се разбираме! Peace

# 19
  • Мнения: 1 897
Анонимността дава криле.

# 20
  • Мнения: X
Нещо май се отклоняваме от темата, струва ми се. Въпросът е  - даваме ли си сметка, че понякога нещата не зависят от човека. Или сме по-склонни веднага да решим, че отсрещният не си върши работата. Не е ли по-нормално да попиташ какъв е проблема. Или току виж са те въвлекли в неща, с които не искаш да имаш нищо общо?  Mr. Green

Не, за съжаление, никой не си дава сметка и някои отговори в темата го доказват. Всеки иска да му е чисто, светло и сметките да са платени, но някой друг да го свърши. И, ако може, този някой да не занимава милите живущи с досадни подробности. На такива анонимковци им върни на таблото подобаваща бележка, само така се комуникира с подобни хора.

# 21
  • Мнения: 2
Тя самато ако беше толкова точна и принципна би трябвало да напише едно такова съобщение долу, с което да обясни временния проблем. Ама откъде накъде? Да не им е длъжна на  съседите - "мишоци"  ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 453
malko_mishlence,
вече е направено.
"Уважаеми съседи,
Проблемът със стълбищното осветление ще бъде разрешен до понеделник.
Разлепянето на анонимни бележки - запитвания до входната ми врата, е най-малкото несериозно и няма връзка с евентуалното ускоряване на  процеса!  Още повече трудно мога да отговоря поради липса на адресант.
На тел. ххххххххх  всеки желаещ може да получи адекватна информация относно проблема и предприетите мерки за разрешаването му.
Ако някой счита за свое призвание поста “домоуправител”, да заповяда. Ще му бъде предадена цялата документация и касата."  Mr. Green
Едва ли ще има желаещи, но все пак... Wink

Тя самато ако беше толкова точна и принципна би трябвало да напише едно такова съобщение долу, с което да обясни временния проблем. Ама откъде накъде? Да не им е длъжна на  съседите - "мишоци"  ooooh!
Първа поправка - не аз, а съпруга ми е домоуправител.
Втора поправка - едва днес, след n-тото позвъняване на n-тия тел. на ЕОН разбрахме какъв е аджеба проблема. Confused Платихме сметките на въпросната г-жа. Дано не пием студена вода...

# 23
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Малко сме във входа(6 етажа х 2 = 12, като не всички са пълни) и всичко си знаем, с всички се разбираме. Който нещо се притеснява или не му е удобно - казва си болката и получава разбиране. Много са ни разбрани всички съседи. Този синдром ми е непознат.
Само с чистачката не можахме да се разберем и то аз бях причината - ми, минаваше много рядко. Сега си чистим всеки на етажа и общо пред входа.
Анонимките може би им е по-лесно в големите общности.

# 24
  • Мнения: 24
Аз редовно пиша анонимни бележки и ги лепя на входната врата, понеже все забравям, че живея в къща...жена ми после ми се кара.

# 25
  • Мнения: 22 414
Аз няма на кого да лепя бележки, още по-малко анонимни, в къща съм. Не бих го и направила, мразя анонимността в този и смисъл. Когато имам да казвам нещо, напълно заставам зад думите си.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 984
С анонимност не съм се сблъсквала, но виж със съседска наглост - Оооо, дааа... Майка ми е дълги години касиер на входа, на доброволни начала. Вкъщи се превърна в Аврамов дом - жалби от съседи, от липса на крушки, от не/светещо осветление, от мръсотия, от неработещ асаньор, от който каквото се сети.... В наглостта си, хората много често пропускат един изключително съществен елемент - че въпросната позиция е доброволна и че не можеш да досаждаш на човека, жертвал се в името на общото благо, по всяко време на денонощието.
То поради тази причина въпросът в цивилизованите сгради и държави е решен с пропърти мениджмънт фирми, но.... трудно работещ вариант в нашенски условия.

# 27
  • Мнения: 2 401
И аз пиша бележки.  И съседите го правят. Не по вратите на апартаментите, а на мястото за тази цел. И хич не мисля, че е нужно да се разписвам коя съм, и го правя съвсем не поради страх.

В наглостта си, хората много често пропускат един изключително съществен елемент - че въпросната позиция е доброволна и че не можеш да досаждаш на човека, жертвал се в името на общото благо, по всяко време на денонощието.

И това си има решение и то се нарича пак бележка, или вътрешен правилник.

# 28
  • Мнения: 3 453
И аз пиша бележки.  И съседите го правят. Не по вратите на апартаментите, а на мястото за тази цел. И хич не мисля, че е нужно да се разписвам коя съм, и го правя съвсем не поради страх.
Браво! Заслужаваш потупване по рамото пред строя.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 388
В наглостта си, хората много често пропускат един изключително съществен елемент - че въпросната позиция е доброволна и че не можеш да досаждаш на човека, жертвал се в името на общото благо, по всяко време на денонощието.

В повечето случаи позицията е платена. Тук във форума съм чела за месечни суми, при на сумата е годишна.
Което разбира се, не значи, че някой насила е станал домоуправител, но като му се плаща трябва да си изпълнява задълженията.

Общи условия

Активация на акаунт