Докога ще ни наказват, защото живеем в центъра?

  • 8 125
  • 191
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз зебелязвам същото нещо - планети паркинги има, но шофьорите просто не искат да плащат и затова паркират по тротоарите или в околните улички. Както винаги опираме до правила и контрол.

# 16
  • Мнения: 5 622
Живея в центъра, но не на София. Там съвсем е зле. Но и тук става все по-зле с всяка изминала година..

Всъщност хубавото на центъра му е, че можеш да се придвижваш и без кола. Аз, например, ходя често пеш или използвам колелото си  (когато обстоятелствата позволяват)

За мен предложения от рода на "ами премести се на село" или подобни, са абсурдни и не са решение на проблема  Peace

# 17
  • Мнения: 24
И аз зебелязвам същото нещо - планети паркинги има, но шофьорите просто не искат да плащат и затова паркират по тротоарите или в околните улички. Както винаги опираме до правила и контрол.

Ако наистина ви вълнува, мога да ви обясня причината, изхождайки от собствен опит.
Когато карах голф спирах на тротоара, а не на платен паркинг, за да мина по-тънко.
Сега като карам джип, си го спирам на уличката до МОЛ-а, едно, че е готино да гледам балъците как правят яко задръстване, друго, че ми е кеф като изляза с няколко торби от Вайк, Дюпон и Кашарел, да гледам завистливите погледи на хората на спирката, дето чакат трамвая...не е същото, ако трябва да слизам с асансьора до подземния паркинг.
Иначе всичките ми коли са със софийска регистрация, въпреки, че не съм съвсем от София  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 576
Живея в района на НДК. За да си паркирам колата дори понякога в 10ч. вечерта правя обиколки на преките по няколко пъти.
Няма да обяснявам, колко пъти ми вдигаха колата още преди да ми е готов стикера, че живея на тази улица и мога да паркирам в синята зона без талон, а с платен абонамент, въпреки поставеното от мен копие на талона ми.  ooooh! .

Гадно е, че има много офиси около нас и хората си паркират на улицата колите, а не си ги оставят на паркинг - както би било разумно според мен.
Макар, че плащам годишен абонамент, като живееща на улица със синя зона искам не искам понякога оставям и на платен паркинг. Защо аз да се лишавам от паркомясто пред блока си, а други да си се бутат както им е удобно ?

За събота и неделя, особено в хубави дни не ми се говори - условието да се паркира  само в дясно или изобщо НЕ ВАЖИ и е невъзможно.
Блъскат се, едвам се минава, отделно не могат и да си паркират кадърно колите, защото виждаш ли - дошли са на разходка, да опънат два тигела по Витошка и да си ходят, но задължително трябва да са с колите си   ooooh!

# 19
  • Мнения: 453
И ние, преди да родя, живеехме на ул. "Искър"! Сега понякога ми се налага да оставя детето при баба му пак там... Е, няма такова търсене на място- или се лее бетон и улицата е затворена, или просто няма място! Ето вчера паркирах до бул. Данаил Николаев (почти до Сливница), за да взема детето от Искър...

# 20
  • Мнения: 2 022
Благодаря за отговорите.
Виждам, че се заформи малък спор, засега горе-долу в рамките на благоприличието.
Много ви моля да не нарушаваме добрия тон. Лепенето на етикети "гражданин" и "селянин" е меко казано простащина.
(Имаше един много сладък лаф от един хубав български филм "Опасен чар" - ВСИЧКИ СМЕ ОТ СЕЛО. Сещате се какво имам пред вид, нали  Wink ).
На мен обаче ми е интересно следното: хората, които работят в центъра, би трябвало да идват на работа с колите си, само ако фирмата им е осигурила място за паркиране (така е в много европейски градове). Ако не - просто да изпозлват градския транспорт. В центъра такъв има в изобилие, а придвижването с кола често пъти не е по-бързо.  Peace
Вярно е, че понякога се налага да слизат с колата, но едва ли е всеки ден. Просто те имат алтернатива, а ние нямаме.
По-горе някой ми предложи да се преместя - повярвайте ми, ако имах тази възможност, отдавна щях да съм го направила, а не да се мъча в нагъчкания център и да мъкна количката с бебето до 4-ия етаж, защото нямаме асансьор.
По повод това, че оттук можеш да се придвижваш и пеша - вярно е, аз точно това и правя с децата. Но работата на мъжа ми изисква ползването на кола - той пътува непрекъснато из града и около него и няма друг избор.
Друго: бих ползвала платен паркинг (друг въпрос, че не е равнопоставено, защото в други части на града хората могат да си паркират безплатно - но го приемам като "заплащане" на съмнителния лукс да живееш в центъра). Но ако до този паркинг трябва да пътувам половин час, работата се обезсмисля.
Тъпото, е че около нас се навъдиха доста сгради с офиси, които имат собствени подземни гаражи, но ... колите им са паркирани на улицата! И утежняват проблема.

# 21
  • София
  • Мнения: 159
Родена съм и живях в центъра на София до миналата година. Такъв ужас просто няма, напълно разбирам авторката на темата. За съжаление не виждам да има и скоро решение на проблема, което е още по-лошо.

# 22
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
А пък аз ако съм на мястото на шофьорите на автобуси 66 и 93 в събота и неделя, и трябва да правя пируети по драгалевския площад, каквито правят те,
с удоволствие ще се правя на чукната, и въобще няма да ми пука, на кой турист съм направила на кюфте возилцето. Така де, на автобуса ми едва ли нещо ще му стане.


 

# 23
  • Мнения: 24
обичам израза "би трябвало" ...  Mr. Green
Бях решил и аз да се правя на европеец по едно време и да пътувам с метро до работа. Да, ама на метростанциите няма паркинги. Оставях си колата на някаква кална поляна, където ми я разбиха и ми откраднаха музиката и прекратих тази нелепа идея  #Cussing out
Викаш да ползват граския транспорт? Ами нали тогава хората от "буферните квартали" ще почнат да пищят, че няма къде да си паркират колите, понеже видиш ли сульо и пульо, който работи в центъра или отишъл да си развее задника по Витошка бил спрял пред техния блок и си хванал трамвая  Mr. Green

# 24
  • София
  • Мнения: 1 783
Можа ли да ограничим темите за паркирането до една месечно. Не виждам какво ново си казваме, ако са две седмично.

# 25
  • Мнения: 1 919
Относно офисите, които си имат паркинг, но работещите паркират в квартала. В момента строителите правят сграда с капацитет 1000 човека с 300 парко-места. Ха сега, дали само 300 ще дойдат с кола, като всеки работи в противоположния край на местоживеенето си.
Всички само отбиват номера. На един колега разгневен живущ в квартала му беше потрошил колата, защото го запушва.
Не е в центъра.

# 26
  • Мнения: 27 524
Центърът и натовареността ги разбирам. Но мързелът и нахалството - не. Живеем на Орлов Мост, точно зад Райфайзен банк, която си има за служителите подземни гаражи. Да, ама то се иска малко усилие - да вдигнеш с дистанционното бариерата, да слезеш, да паркираш... защо пък да си правим този труд, като може да се цопнем на малката учлика отзад. Изпотрошиха тротоарите, направиха квартала просто непроходим.  Twisted Evil След 18 часа и събота и неделя направо все едно не е нашата улица. На такива ме е яд  Crossing Arms Пък и се сърдят - понеже няма нито тротоар, където да ходиш, нито останала улица... едвам да мине една кола, пешеходците ходим по улицата. И като искат да минат се сърдят. Какво да кажеш.  Tired Майка ми веднъж толкова се ядоса, че каза на един костюмар - банков педераст. Момчето така се опули  Shocked Joy

# 27
  • Мнения: 453
Можа ли да ограничим темите за паркирането до една месечно. Не виждам какво ново си казваме, ако са две седмично.
То е нещо като темите за изневерите- винаги ги има и никога няма решение на проблема Wink
И ето още един проблем! Тъй като нямаше места за паркиране по тротоарите, а на ул. "Искър" разминаването с други коли е трудно (по ред причини), вчера едно бабе си ходи по пътя и бъбри по телефона, тътрих се и аз след нея и когато леееко и бибитнах да се мръдне, да не я бутна (все пак и аз трябва да мина и колите зад мен)- тя стовари целия си гняв върху мен (поне не тресна по капака)! Просто всички страни са потършевши и няма оправия!

# 28
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Проблем има навсякъде. Вече и в по-малките градове е трудно паркирането в центъра. Просто много хора се сдобиха и коли последните две-три години, а инфраструктурата си е като от преди 50, че и по-зле.
 
Налага ми се да съм поне веднъж в седмицата в София. Спирам колата на паркинг, платен. Случвало се е паркинга да е полупразен, но в околността да е гъчкано с коли наспрени къде ли не, още малко и в блоковете и сградите ще влязат ако имаше как.

За час- два един път в седмицата може да си позволиш платен паркинг, но всеки ден излиза солено, освен ако не се уредиш да ти го поемат служебно. Груба  сметка - 8 часа *2 лева  = 16 лв на ден при средно 21 работни дни са 336 лв. (защото при повечето от тези паркинги няма свободни места за абонамент) това през деня като си на работа. Вечер като се прибереш и имаш късмет за място на паркинг абонамента за през ноща е 50 лв, или на свободно по 3 лв на нощ пак 3*30=90, тотала 426 лв в най-добрия вариант. Е как на не паркират хората по тротоарите. И аз се изнервям и ядосвам като не мога са мина с децата нормално по тротоара, но не съм човекът който трябва да намери решение  на проблема, на други им се праща за това, аз за тази цел плащам данъци и то доста високи!

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
решението къде ще живееш е изцяло твое ...
след като си решила да живееш на пъпа на града, значи си съгласна с това да нямаш осигурено паркомясто .... т.е. няма смисъл да се жалваш.
...
Ето това е и моето мнение и темата приключва.
Ние си паркираме колата в гараж пред входа на жилището ни.

Общи условия

Активация на акаунт