Детето ми си яде ноктите???

  • 3 436
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Привет!!!  Търся помощ от по-опитните МАМИ за проблема с гризането на ноктите.Синът ми е на 2,5 год а вече си яде ноктите.
Започна когато му спрях киселото мляко и сега вечер се успива с този вреден навик.Мазах го с
люта чушка,порева малко и пак продължи. Дайте ми някакъв съвет!!Благодаря ви

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
В аптеките има горчив лак-Даум Ексол.Няма обаче да стане от първия път-изчакай няколко дни.Има си упътване на колко време се намазва.Мисля,че това е по-добрия вариант на чушката.

# 2
  • Мнения: 4 668
В аптеките има горчив лак-Даум Ексол.Няма обаче да стане от първия път-изчакай няколко дни.Има си упътване на колко време се намазва.Мисля,че това е по-добрия вариант на чушката.
И аз това щях да препоръчам . Но вземи мерки , защото това е много лош навик .
Защо обаче му спря млякото ?

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Не е ли по -добре пак да му даваш мляко вместо да започваш с тази гадост!

# 4
  • Мнения: 2
Здравейте мами .Синът ми е на 12години и до сега абсолютно нищо не ни помогна.Сегашната ни стратегия е ,че момичитата няма да го харесват щом си гризе ноктите,но нямаме особен успех.Като малки сестра ми спря да си гризе ноктите 8 клас. newsm11

# 5
  • Мнения: 1 817
И аз като малка съм имала този лош навик. Много ме беше срам. Спрях много късно, зашото 'нама да ме харесват момчетата' Laughing
Защо пак не му даваш мляко.Явно много му липсва. Моят син до 3 годинки си пиеше мляко преди лягане. В това няма нищо лошо.

# 6
  • София
  • Мнения: 134
Дай му да си гушка любима играчка или книжка. Така ръцете му ще са заети.

Според мен не бива да насочваш вниманието му към проблема.

Опитът ми показва, че гризането на ноктите е по-харктерно за чувствителните деца.
На твоето момченце е било трудно да се раздели с млякото си.
Синът ми започна да си гризе ноктите 3 годишен и спря преди 2 г. без да може да ми обясни защо.
Голямото дете на сестра ми (скоро стана на 10 г.) си чопли ноктите и кожичките, когато е в стресова ситуация.
И при двете деца лакове и мазила не помогнаха.
Самата аз още не мога да преодолея този навик.  Rolling Eyes

Желая ти успех.   bouquet

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И дъщеря ми имаше този навик. Всичко започна когато тръгна на градина. опитвах какво ли не, но без успех. До колкото съм чела е на психологична основа. Два пъти беше спирала за по седмица две и после пак. Сега не смея да се похваля. От месец не си гризе ноктите пу-пу. Лакираме ги, въпреки, че преди също съм опитвала, но не се получаваше.

# 8
  • Мнения: 14
Благодаря ви, момичета! Ще взема лака от аптеката и ще видим какво ще стане.
Аз също като дете бях така,но някак от неусетно и за мен спрях в училище да си ги ям.
А млякото му спрях,защото прецених,че вече е голям и спеше много неспокойно през нощта.
Ставаше на всеки час да цокне по малко, а сега спи много по-спокойно.

# 9
  • Мнения: 43
Незнам  какви съвети ще получиш това е навик който незнам и аз  как да премахна.Откакто и израснаха зъбки достатъчни бяха само първите 4 и навика се настани в нас.Вече е на 6 и още си грезем ноктите .Опитвала съм много неща но ефекта е 0. ooooh!

# 10
  • Мнения: 14
Ние засега се мажем с йод и понеже е малък и мисли,че е лекарство и не смее да ги яде.Но ще видим до кога??!!

# 11
  • Мнения: 78
Аз имах този навик като дете. Майка ми все още разказва на всички цяла върволица от трикове, които е използвала да ме отучи, но без успех. Спрях в гимназията. От срам  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 479
И при нас се беше появил този навик около третата годинка. Спря сравнително бързо - като го хванех в крачка му казвах да спре и му обясхявах, че така лапа много мръсотия и ще има червеи в стомаха. Явно се стресна и помогна.

# 13
  • Мнения: 447
И ние имахме този проблем,реших го когато и казах ,че ръцете ще станат на рани и ще има грозни нокти и че като порасне няма къде да си слага лак.Откакто говорихме затова ,вече няколко месеца не го е правила,но не знам до кога ще има ефект.За всеки случай и купих един лак от аптеката - Даум Ексол,но на упътването пише ,че не става от първият път  Peace

# 14
  • Мнения: 405
аз моите още си ги гриза като съм в стресова ситуация  Rolling Eyes 

Общи условия

Активация на акаунт