Гледахте ли Милен Цветков преди малко?

  • 13 971
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Тъп и плосък, при това упорит, когато Господ искал да накаже някого, му взимал акъла. Ще ми се да можех да те банна, но осъзнавам, че ще ти достави удоволствие някой да ти обърне внимание.

# 46
  • Мнения: 319
Уважаеми Борисе, като за начало ще ти препоръчам да се научиш да четеш.
Нямам нужда от твоето мнение. Такива като теб за да повярват имат нужда да опитат.
Отиди на църква, запали си свещичка и се моли да не ти се случва.
А аз ще се моля никога през живота си да не срещам такива като теб - вече си взех дозата, че и отгоре...
Благодаря.

# 47
  • Мнения: 212
Нямам нужда от твоето мнение.

За радост това е форум и трябва да се чуват различни мнения по въпроса. Може би ако бях обявил без съд и присъда лекарите за убийци и изверги щях да ти бъда много симпатичен.

Отиди на църква, запали си свещичка и се моли да не ти се случва.

Никой не е застрахован и на всеки може да се случи всичко в тоя живот. Нито лекари нито никой могат да предотвратят Божията воля за това което ще се случи. Господ решава кой, кога и докога ще живее а не лекарите.

П.П.  Не казвам че точно тия лекари не са убийци и дяволи в бели престилки както ги наричаш ти самата, но това се доказва в съда а не по форуми и телевизии да хвърляме обвинения наляво, надясно...

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 01:29 от Борис

# 48
  • пак там
  • Мнения: 2 885
БРЕМЕННИТЕ,   чуйте ме и се пазете. Когато имате и най малко съмнение за нещо нередно, търсете си правата, а ако не ви ги дават бягайте и пазете децата си![/left]
МАЙКИТЕ, вие също - пазете децата си!
Борисе, коя част от тези думи на Тъжна мама според теб са неправилни?

И ако си беше направил труда да бъдеш поне мааалко коректен (което изискваш от останалите явно), щеше да прочетеш и второто изречение с главни букви, а именно:
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ИМА И НАИСТИНА ДОБРИ ЛЕКАРИ.

Много е лесно да се правиш на безпристрастен, когато не те касае лично... И е много трудно да останеш безпристрастен, когато бедата те е застигнала. Не дай Боже да го опиташ на собствен гръб...

# 49
  • Мнения: 838
НИКОГА НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, ЧЕ ДЯВОЛЪТ МНОГО ЧЕСТО НОСИ БЯЛА ПРЕСТИЛКА!!!

Айде по-полека викам аз с думи като "дявол в бяла престилка" Бая истерична стана тая тема. Май някой трябва да ви напомни че МЕДАЛА ВИНАГИ ИМА ДВЕ СТРАНИ, а досега се чува само едната страна... Много бързо раздавате присъди викам аз. Да ви напомням ли че в България всеки свободен човек е невинен до доказване на противното, а противното се доказва САМО И ЕДИНСТВЕНО В СЪДА.
Много е лесно чули, недочули само едната страна на нещата и да обвиняваме някой че е изрод, дявол в бяла престилка, убиец и не знам си какво... Ако Тъжната мама мисли че има достатъчно доказателства за зла умисъл на лекарите и че те са убили нейното дете поради некомпетентност има си начин и той се казва съд. Само там в съда, а не по форуми и по телевизии се доказва вина за каквото и да е. Стига сте изтерясвали, имам чувството че се намирам пред озверяла тълпа майки искащи лекарска кръв за да се успокоят...
Ако питаме Тъжната мама най-добре ще е да изгорим лекарите на клада без съд и присъда, само по нейно усмотрение защото тя решила че така е правилно.
Пак ви казвам - не сме дивашка държава с викове и крясъци да оправяме нещата... иначе ако всеки започне да напада всеки на който има зъб досега да бяхме се изтрепали помежду си.
Ако не звучи много нахално,Борисе,бихте ли дошъл да кажете същото и на сина ми,който е това,което виждате благодарение на "компетентните" богове в бели престилки( след многократни опити да го уморят не успяха,но го съсипаха достатъчно).   bouquetСправедливост в нашата държава относно лекарска грешка досега аз не знам някой да е намерил,но поне можем да предупредим тези след нас да внимават колко и на кой се доверяват само,защото е лекар и би трябвало да знае какво и как.
Дай боже  малкото останали истински лекари да не изчезнат,че тогава съвсем ще я овапцаме.

# 50
  • Мнения: 212
Ако не звучи много нахално,Борисе,бихте ли дошъл да кажете същото и на сина ми,който е това,което виждате благодарение на "компетентните" богове в бели престилки( след многократни опити да го уморят не успяха,но го съсипаха достатъчно).   bouquet

Никога не съм казвал че лекарите са богове. Напротив те са най-обикновенни хора като всички нас. И като най-обикновени хора и те грешат. Вие да не би да сте безгрешни... И като обикновенни хора аз твърдя че въпросите за Живота и Смъртта не са в компетенцията на лекарите а на друг... И тоя друг не е човек... Има различни имена най-често му викат Бог... така че лекарите не са тия които могат да определят кой, колко и как ще живее.

Има и друго. Заради такива недоказани обвинения преди време се самоуби лекар, прекрасен хирург който една майка беше обвинила че е убил детето й. И той не могъл да понесе това обвинение. после се оказа наистина че лекаря не е виновен. затова пак казвам че форумите не са място за обвинения в убийство от страна на лекари...

Самоуби се хирург, набеден за смъртта на дете
12 Декември 2008
Д-р Николай Велчев от Окръжната болница в Пирдоп се хвърли от кабинета си на шестия етаж

Хирургът от Окръжната болница в Пирдоп, който е бил в екипа за операцията на починалия мистериозно 11-годишен Илия Павлов, се е самоубил. Д-р Николай Велчев, който бе обвинен от майката на момчето, че заедно с анестезиолога д-р Кескинов са били пияни в операционната и са допуснали здраво дете да умре, се е хвърлил от шестия етаж на болницата на 9 декември и е загинал на място, съобщи bTV.

Според прокуриста на болницата в Пирдоп д-р Софи Димчев хирургът не е могъл да понесе обвиненията и се е самоубил.

По думите на д-р Софи Димчев д-р Велчев, който е дългогодишен шеф на хирургичното отделение, е скочил от шестия етаж на болницата, от неговия кабинет, и е починал на място. Това е станало около 2.30 през нощта на 9 декември. "Всички останахме в шок, в ужас...Д-р Велчев имаше притеснение, че общественото мнение е против него. Този човек знаеше, че няма вина за смъртта на детето. Той сложи край на живота си не заради смъртта на момчето, а реално погледнато заради това, че хилядите хора останаха безразлични към самата ситуация", разказва д-р Димчев.

Вчера стотици жители на Пирдоп и Златица се редили 3 часа на опашка, за да изпратят лекаря. "Напусна ни невероятен професионалист, който неуморно работеше за спасяването на човешкия живот", пише в изявлението на всички работещи в пирдопската болница. Д-р Николай Велчев работел в медицинското заведение от 1977 година, той първи е направил у нас лапароскопска операция и я е въвел като практика в България. На мястото, където е паднал, хирургът пред сградата на болницата вчера имаше поставени цветя. Входът на клиниката бе облепен с емоционални некролози в памет на хирурга.

Затова казах само да се успокои топката и да спрат да се хвърлят в публичното пространство тежки и най-важното НЕДОКАЗАНИ обвинения...

# 51
  • Мнения: 898

ЗАТОВА КАЗАХ САМО ДА СЕ УСПОКОИ ТОПКАТА И ДА СПРАТ ДА СЕ ХВЪРЛЯТ В ПУБЛИЧНОТО ПРОСТРАНСТВО ТЕЖКИ И  НАЙ-ВАЖНОТО НЕДОКАЗАНИ обвинения...

Доста полезна е тази намеса. И най важното обективна.

Колкото и теми да се пускат по тоя случай историята няма да се разнищи. Има още няколко теми.


Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 03:39 от *Ванина*

# 52
  • Мнения: 838
Недоказани обвинения казвате,Борисе,случайно да знаете как се доказват,аз знам-никак!
Ще Ви прозвучи грозно и цинично,но на везните слагам този лекар и купища неродени деца,купища деца като моето,купища майки останали стерилни,купища хора починали поради небрежност и безхаберие,слагам семействата и приятелите на тези хора,които страдат не по-малко-меря ,меря и нещо не ми излиза сметката и някак си съчувствам не на този лекар ,а на близките му,защото,ако всички свестни доктори имаха смелост да признаят поне грешките на некадърните си колеги ,голяма част от нас обикновените хора щяха да са склонни да простят една грешка погубила живот,защото поне щяха да видят разкаяние за стореното,а не арогантно и грубо държане,сякаш умрелия е виновен за случилото се-мога да дам мнооого примери,но не мисля,че е нужно-всеки от нас има такива покрай себе си,а най-тъжното е,че са много,наистина много.
Няма безгрешни хора,но всяка грешка се заплаща и когато си виновен си поемаш отговорността,което в България не важи за лекарите.
Относно Бог-добре,че може би той или висша сила(всеки различно го нарича) се грижи въпреки старанието на некадърните лекари голяма част от болните да оцелеят.

# 53
  • Мнения: 898
Това което ще напиша на 99% от пишещите в темата няма да им хареса, но както те така и всеки друг може да искаже мнение.

Има един много важен момент.

Пациента предварително особено преди оперативна намеса и особено в наши времена, трябва много добре да се информира.  Ако лекар не го информира, да го смени.
Или той трябва да се самоинформира:
Кои са водещите лекари и болници  в съответната област.
Кои са всички възможни варианти, кой е най оптималния Вариант за неговия случай. Какви точно са рисковете от операцията, защото операция без риск не съществува. Ако ще и да е направена от велик лекар в световен мащаб.

Трябва добре да прецени дали ще се оперира по здравна каса, без допълнителни заплащания.
В много болници санитарки и мед. сестри са направо зли ако не им се бутат пари.
Ако им се плати стават приветливи и нормални.

Срещала съм гръбначно оперирани от велики професори като проф. Романски и проф. Бусарски, като  оперирания допуска че може само да е отворен и затворен без да  е отстранен проблема. А съответните съмнения са поради факта че операцията е минала единствено и само по здравна каса, без допълнителни рушвети.

Разбира се има и болници некорумпирани, безпроблемно опериращи по здравна каса. Това също предварително трябва да се проучи.

С няколко думи операция трябва да се предприеме след сериозна информираност от всякакъв аспект.
Грешка е пациента да се доверява сляпо на лекар само защото онзи бил учил медицина.
Грешка е пациента да се доверява само на един лекар.
Освен лекаря, отговорност за собственото си здраве носи и самия човек.


А дори и пациента да е избрал най оптималния вариант - вид операция, лекар, болница.
Риск винаги съществува.
В медицината две и две не прави четири.


След няколко дни ще се подлагам на гръбначна операция. И въпреки че съм вече почти специалист в областта,  съм с реалната и обективна представа че мога да си изляза от болницата по зле от колкото съм влязла. И това може да се случи въпреки компетентността на лекаря.


На жените е присъщо повече да се осланят на чувствата си    и    да пренебрегват разума.

Но в някои случаи/като нещата за които се говори в тази тема/ разума е този който ще  поведе напред в правилната посока.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 05:11 от *Ванина*

# 54
  • Мнения: 393
Невенапотресена съм от твоята история. Възхищавам се на куража ти да преодолееш мъката и да имаш сила да се бориш за правата си. Това което в момента е прословутата Здравна система в България си е чиста проба корупция. Хем си плащаш здравни осигуровки, хем трябва и да "бутнеш" в ръцете на докторите парички за да си свършат работата. Докато няма няколко осъдени "светила" медицината, оправия няма.
То и при нас в САЩ стават големи гафове, ама тогава доктора си губи лиценза за неопределно бъдеще (ако се отърве само с това де), болницата изплаща солидни глоби (ако процесът приключи с извънсъдебно споразумение), ако се стигне до съдебна зала-това може и да се проточи обаче във времето, обикновенно сумите са значителни. Има адвокати които се занимават САМО с такива дела. Тяхната комисионна е обикновенно около половината от заявеното обещетение (с доста нулички след първата цифра). 
Затова тука лекарите се презастраховат (доста пъти без съществена причина), нали застрахователя плаща (и пациента също си дава своя процент).
Относно писанията на някои потребители:
Борис го оставям без коментар. Други са писали за него достатъчно. Мога да добавя, но... ще прозвучи извън "добрия тон".
Ванина- има си една приказка-"кой за каквото е учил"(апропо лекарите са най-лошите пациенти) .Лекарят Е ДЛЪЖЕН да обясни на пациента рисковете, плюсовете и минусите за дадена операция.  Ако има съмнения, че се искат парички за да си свършат докторите и медицинския персонал работата (за която получават заплата), то не трябва да "станеш специалист в областта" и да си криеш главата като щраус, а ДА действаш като човек с ПРАВА (а не само задължения). Точно това е РАЗУМ, останалото са ЧУВСТВА-ще си платя допълнително на ръка, и други бла-бла. Естествено всеки що- годе  грамотен по медицина ще се разрови из нета за допълнителнна информация, когато се касае за специфична операция или лечение.
Но трагичното в случая с Невена (а и не само тя, има доста майки загубили бебета си-напр. в Бургас) е, че тя постъпва в БОЛНИЦА по настояване на наблюдаващия я гинеколког, а "великите болнични корифеии" (чакайки може би поредната "златна кокошка" да снесе парички) убиват бебето с БЕЗДЕЙСТВИЕТО си. Последващта им реакция е "донякъде" адекватна ( за преди около 30 години). За да не загубят и майката си припомнят какво са чели из учебниците и предприемат възможно най-травмиращия вариянт за майката-"плодово-раздробяващо раждане". Виждала съм го на живо преди около 20 години като студентка (то и тогава си беше архаичен случай).
Трябва да има повече българи като Невена (Тъжна мама), които да се изправят срещу беззаконието и корупцията, съществуващи в момента в българската "медицинска система"

 

# 55
  • Мнения: 686
Гледах клипчето снощи.Цяла нощ не мажах да мигна:плаках,целувах децата си,молих се на Бог никога да не позная този ужас.
Тъжна мама,как събра сили да кажеш всичко това незнам.Поклон пред паметта на нероденото ти детенце и дано някога преодолеш мъката и да бъдиш истински щастлива(защото не заслужаваш повече мъка).

Борисе,виждам,че се опитваш да защитиш лекарското съсловие като цяло,но ти гледа ли кличето?Чу ли тъжна мама като говори как седмица преди злополучното раждане е влязла в болница,под "вещото "наблюдение на професори и доценти,с живо и здраво бебе до последните пет минути преди самото раждане?Чу ли как е протекло самото раждана(страх ме е да го напиша)?Мислиш ли,че всички лекари са набедени за грешките си?Мислиш ли,че в тоя случай е така?Аз не мисля...

В днешно време като стане дума за раждане всичко опира до съвест и пари.За щастие имам две деца,които родих безпроблемно.На първото ми раждане в Търговище(аз съм от малък град)доктора не благоволи да присъства.Добре,че нищо не се обърка.И до ден днешен благодаря на бог,че всичко мина безпроблемно.
На второто си раждане,раждах в Попово.И доктора ми беше много съвестен човек.Раждах навръх Коледа и доктора беше до мен почти през цялото време.Следеше всичко,не ме остави и за 5 минути.
Казах това за да не губите вяра,че все още има и свестни доктори,пък макар и изключение.

# 56
  • Мнения: 5 370

Пак ви казвам - не сме дивашка държава с викове и крясъци да оправяме нещата... иначе ако всеки започне да напада всеки на който има зъб досега да бяхме се изтрепали помежду си.
Абсолютно сме. То държава, на практика, няма.Просто НЯМА. А ако ти твърдиш обратното-значи, си просто един....щраус. Не ми се иска да навлизам в подробности за плащане и неплащане и кога как те гледат, това е друга тема.

За съжаление, единствената 'грешка"-ако мога така да го нарека-на тъжна мама е, че им се е предоверила и е останала там толкова дълго време. Да беше избягала, миличка, да беше подписала там документи, съгласия, ех, горе главата, много си силна, гледах те.......

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако..., ако..., ама заекът вече е минал баира. Ако тя разбираше повече от лекарите щеше да е лекар или сама да се изражда, а не да отива в болницата. Лошото е, че едва ли ще може да намери възмездие, защото лекарското съсловие винаги се пази, дори и с цената на човешки жертви и никой лекар няма да застане срещу колегата си.

Ванина,
И си права, и не си. Хубаво пациентът трябва да се информира, но ако пациентът е компетентен поне колкото лекаря, то на лекаря не му трябва дипломата, а пациентът би трябвало сам да е лекар може да се обслужи и да се излекува. Получава се така, че пациентът като формално некомпетентен (защото не му е работа да е лекар и да разбира от медицина) трябва да контролира и преценява компетентността на лекаря, който 6 години е учил медицина и има не знам колко години опит. Усещаш ли парадокса? Получава се като Параграф 22 - пациентът трябва да знае поне колкото лекаря, а лекарят е учил да лекува хората. И като стане белята все пациентът е виновен, защото се бил предоверил и разписал за информираното съгласие преди операционната.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 09:45 от Andariel

# 58
  • Мнения: 2 821
Какъв съд! Авторката говори как се е допитала до адвокат, още в болницата, който най-услужливо е обяснил, че такъв процес трае 7-8г. и в крайна сметка обвинените са оправдават.
Като почнете да размахвате това "справедливо" правосъдие....

# 59
  • Мнения: 7 109
Борисе, благодаря ти за поредното мнение от най-висока инстанция. Но и не забравяй, че в някой хубав ден може ти или твой близък да сте в позицията на вашата трагична истина, защото тази на другата страна е недосегаема.  
*Ванина*, идея нямаш колко права си. Човек сам трябва да избере най-добрия лекар и да се информира сам какво ще се прави с него. Също така, ако си купува апартамент трябва да си избере най-добрият архитект, строител, технически ръководител, надзорник по строежа, но и да опознае лично всеки, който циркулира на строителния обект, доставчиците на материали ... Ако ще разработва фирма ще трябва сам да си намери най-добрия главен счетоводител, но за целта ще трябва да се информира сам за това кой е най-хубавия финансов отчет, който може да бъде съставен на фирмата му. Отиваш на зъболекар и сам му казваш къде имаш кариеси, къде и как да работи върху ченето. Налага ти се да ти направят финансова ревизия и ти сам си избираш кой точно най-добър ревизор да ти се падне и как да бъде проведена ревизията. Все такива неща, които са въпрос на лично познание и избор.

Тъжна мама, знам колко сила се изисква за подобна постъпка. Дано да не бъде само отзвук във форума явяването ти в предаването. Дано има повече хора, които да включат всички сетива и да разпознаят неадекватното отношение спрямо тях.  Hug Hug Hug  

Общи условия

Активация на акаунт