Калциев глюконат. Да давам ли?

  • 9 463
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 164
Мамита, вчера бяхме на консултация. Емма е качила 630г за 13 дена. А за 36 дена, откакто се е родила, 1360г и 4см. Според педиатърката това е страшно много за изключително кърмено бебе и ни изписа ампули калциев глюконат за костите. Чудя се да давам ли? Не ми се иска да я тъпча излишно с разни химии.

# 1
  • Мнения: 3 777
Ами това си е калций, изписват го и за подсилване на организма.

Ако не вярваш на ПеДито, защо си водиш детето при нея?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 164
Слънце, нашата педиатърка е в отпуска, водих я при тази, която я замества.

# 3
  • Мнения: 1 655
Birdie наскоро беше писал доста по въпроса Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН КАЛЦИЙ пер.ос (орален прием) . Аз лично съм склонна да му вярвам в случая.

# 4
  • Мнения: 3 777
Четвъртия отговор на мамче:


Първият линк касае влечугите, а в останалите два никъде не се говори за забрана да се дава калций. Нали ти е ясно, че никой не си блъска системно децата с калциев глюконат, а той при нужда се предписва от лекаря на детето, който го лекува, познава и следователно е наясно със състоянието му.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ей това ме убива,ша знаете Shocked
Не са едно и две бебетата,които са наддавали по повече от кило и половина на месец само на кърма (включително имам две познати,на които по 2кг бяха качили момченцата през втория месец) и двамата педиатри поотделно не са споменавали нищо за калций.Презастраховат се с повишаване на дозата вит.Д обикновено в тези случаи,но чак пък калций да се дава,и то на новородено,което е само на мляко(в което калций си има достатъчно)...на мен ми изглежда излишно (без да съм лекар,естествено).
Защо не звъннеш на твоята педиатърка по телефона?

# 6
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не се ли правеха изследвания преди да се предписва такова нещо.

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Уфффф, аман от глупости #Cussing outНе съм давала нищо подобно, качваше ми и по повече, костите са си му в ред.А дали не са, може да се установи само със специално изследване и определено не ей така, на око!

# 8
  • Мнения: 980
Ние първият месец качихме 1.400кг (за 26 дни). Мисля, че  не е редно да се изписва лекарството в случай, че няма наличие на рахит. Съветвам те, няма значение жега и слънце, да даваш 2 или 3 капки (както ти е казала твойта лекарка) капки вит. Д ВСЕКИ ДЕН. Ще забавите разтежа следващите месеци, ние наддадохме така: 1-ви - 1400гр, 2- 800гр., 3-600гр., 4-700гр. Защото бях решила, че излагам Габи достатъчно на слънце бях спряла вит. Д, но в края на 3-я месец ни откриха начало на рахит. Един месец давах по 4 капки, сега сме добре, няма симптоми и пак намалихме вит.Д
Допитай се до твоя личен лекар, например, търси и друго мнение по въпроса.

# 9
  • Мнения: 3 042
Калциевият глюконат не е ли спрян от производство?

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Калциевият глюконат не е ли спрян от производство?

Да, но по една -единствена причина-  да ни пробутват някое по-скъпо лекарство със същия състав WinkИначе си е ок глюконата, но ей така за профилактика аз не бих го давала Naughty

# 11
  • Мнения: 3 379
Гого също наддаваше доста, първият месец 1550 гр, вторият 1250 ... Но никога не сме пили калциев глюконат, а вит. Д съм давала само по 1 капка на ден. Калциев глюконат и вит. С ни беше препоръчала джипито на детето преди и след ваксина, но аз се усъмних в полезността на тази "профилактика" и питах частната ни педиатърка, която каза, че не вижда абсолютно никакъв смисъл от подобна превенция.

# 12
  • Мнения: 1 071
Аз давах калциев глюконат на малкия защото при изследване калция му беше нисък.Пи го около 10 дни,после прочетох тук за разните спорове да се дава или не.Но си мисля че все пак затова са лекарите,за да знаят какво и кога а даваме.
 
П.П.Моят също наддава много-първия месец 1,800кг,втория 1,500,но педито даже ми каза да спра вит.Д.

# 13
  • Мнения: 1 567
Според педиатърката това е страшно много за изключително кърмено бебе и ни изписа ампули калциев глюконат за костите. Чудя се да давам ли? Не ми се иска да я тъпча излишно с разни химии.

Не я тъпчи. Наистина е излишно. Вместо да те поздрави и да те стимулира с кърменето.....  Mr. Green
В майчината кърма има абсолютно всички витамини, и т.н. необходими за разтежа и развитието на бебето. В много редки случаи педиатърът може да изпише добавки от витамини. (тъпо, но книгата ми на амер. пад. академия остана в къщи и не мога да цитирам от там)
Както и да е.
Елпида е на 1 годинка и не е взимала никакви хапове и витамини. С изкл'чение на два пъти антипиретик. Да чукам да дърво, много си е добре, наддава нормално и т.н.

# 14
  • Мнения: 639
Birdie наскоро беше писал доста по въпроса Защо е АБСОЛЮТНО ЗАБРАНЕН КАЛЦИЙ пер.ос (орален прием) . Аз лично съм склонна да му вярвам в случая.
Ако знаеш как си взимат дипломите гръцките студенти по медицина едва ли би му вярвала толкова.Нито един сериозен лекар НЯМА ВРЕМЕ да пише във разни форуми.
Във всяко едно детско интензивно отделение се прилага калциев глюконат! Това ще потвърдят майките, чийто рожби са спасени в такова отделение.
Не е спрян от производство за да ни "пробутат" по-скъпо лекарство, а поради промените настъпили във фармацевтичните компании - произвежда се.
В различните страни се прилагат различни препарати, поради особенности на страната като храна, вода, слънце и т.н. . Рахит има повече в скандинавските страни - климатът е предразполагащ - няма слънце, а в страните около екватора не .Последен подобен пример - в България се използва йодирана сол - нашите води и съотв. храни са бедни на йод, ние сме ендемичен район за заболявания на щитовидната жлеза поради липса на йод. Огледайте се наоколо и ще видите колко много хора има с проблем със щитовидната жлеза ( т.нар. гуша).
В Япония в една огромна болница стаите за сърдечно болни са много малко , но гастроентерологията е на три етажа - храната ( в частност суши-то) им носят сериозни стомашно-чревни проблеми. Така че Бърди да замълчи  и да не се меси там дето не разбира. А ако ще се ровим из медицинските книги - в педиатрията на проф. Роси по който учат студентите медици в България ( Бърди също) си пише съвсем ясно защо и как се прилага калциев глюконат пер ос.
Ако нямате доверие на педиатрите си , защо водите децата си при тях ? Сменете ги. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт