Детските млека -само от "Хранителни стоки"

  • 5 032
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 366
Мили мами,
Вчера в Държавен вестник беше публикуван закон за изменение на Закона за лекарствата в частта си,касаеща продажбата на детски млека в аптеките ,т.е.  там могат да се  продават  вече само  " диетични храни за специални медицински цели".
От 30 март ще можете да закупувате адаптирани млека и детски храни само от супермаркетите и магазините за хранителни стоки.
Интересно е какво Вашето мнение по този въпрос.

# 1
  • Мнения: 3 993
От търговска гледна точка е кофти за аптеките и за клиентите им, аз например съм купувала АМ и пюрета от аптека нееднократно.
От друга страна, детските храни са си храни и по принцип нямат място в аптеките.
Не знам от какво е продиктувано това решение, но за мен беше по-удобен старият вариант.

# 2
  • Мнения: 1 763
Аз по принцип купувам АМ само от един определен детски магазин, защото там е най-евтино и лично мен тази промяна не ме засяга. Обаче ми се струва излишна, какво значение има дали се намират детски храни в аптеките, нека си ги продават хората.

# 3
  • Мнения: 366

Това е снимка от чешка аптека.Не може да се твърди,че е изискване на ЕС.Освен това тук има и мами ,живеещи в чужбина.Моля ги да споделят как е по света.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 890
Не разбрах - в детските магазини (от рода на Штъркел) ще продължават ли да продават АМ, каши и пюрета ?  newsm78

# 5
  • Мнения: 4 335
Да в детските магазини ще има Peace
АМ до сега най често купувах от аптеката,но ако магазините с хранителни стоки са добре заредени не ме притеснява от там да пазаря.До нас най близо голям магазин има на Макао,имат само пюрета на Нестле и на Ганчев,синьт ми и двете не ги яде.

# 6
  • Мнения: 112
ASSAMARIS ,приятелко,

боли ме  и мене за законовите неуредби  в Бг,но бедата не е в това какво да Се или Не се продава в аптеките ,а да се отиде в ядката на проблема-Закона за лоялността.Ако не се   отварят Аптеки под път и над път вси4ко ще си дойде на мястото и фармацевтите сами ще се откажат да продават друго освен лекарства,както е тук и не само да ги продават но да ги създават и приготвят.Тук във всяка аптека има лаборатория.В Бг съм сигурна ,4е се броят на пръсти аптеките ,които имат.Тук  /Австрия /пом.фармацевт не може да отпусне лекарство без магистър,а в Бг ...да не говорим..Много може да се говори.


# 7
  • плевен
  • Мнения: 644
Мили мами,
От 30 март ще можете да закупувате адаптирани млека и детски храни само от супермаркетите и магазините за хранителни стоки.
Поредната тъпотия #2gunfire Аз никога не купувам млека и пюрета от хранителен магазин защото са по-скъпи отколкото в един дтески магазин там до нас в квартала.Единствено в Метро цените са малко по-евтини но там пюретата са на стекчета и какво моето дете трябва да яде едно и също 5 дена заради някой си.Ужас-това е България  #Cussing out

# 8
  • Мнения: 15 379
Това е поредната идиотщина, сътворена от депутатски мозък. Млеката на детето винаги съм предпочитала да купувам от аптека.

# 9
  • Мнения: 39
ASSAMARIS ,приятелко,
боли ме  и мене за законовите неуредби  в Бг,но бедата не е в това какво да Се или Не се продава в аптеките ,а да се отиде в ядката на проблема-Закона за лоялността.Ако не се   отварят Аптеки под път и над път вси4ко ще си дойде на мястото и фармацевтите сами ще се откажат да продават друго освен лекарства,както е тук и не само да ги продават но да ги създават и приготвят.Тук във всяка аптека има лаборатория.В Бг съм сигурна ,4е се броят на пръсти аптеките ,които имат.Тук  /Австрия /пом.фармацевт не може да отпусне лекарство без магистър,а в Бг ...да не говорим..Много може да се говори.
Подкрепям те изцяло  Peace Тук млеката са продават в вси4ки магазини, а в аптеките има достатъчно други неща.

# 10
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Вмъквам се с мнение за проблема заради призива в австрийската тема от авторката. С продажбата на АМ не съм запозната, понеже моето дете така и не познава този вкус. Но има неща, с които трудно привикнах тука. 1. Очевидната оскъдност на аптеки и работното им време най-вече - до 18 часа. След това има само по 2 дежурни за район като нашият е с мащабите на 2 комплекса  "Младост" или "Люлин".  2. "Оскъдността" на асортимента в аптеките в сравнение с този в България.
В България май само домати и хляб не съм си купувала на такова място. Не съм си давала сметка дали това е нормално или не. Е, тук видях друго и не бих казала, че е по-зле като свикнеш. Въпросът е да е качествено и да не събужда тревоги в хората всичко, което се продава. Замислям се, че в България май това не може да се гарантира дори и от аптеките... Да не говорим за простотията по печата и телевизията непрекъснато някой с нещо да лекува хората. Не знам дали забраната за продажба на АМ е най-голямата беда в момента, та точно от там са тръгнали да променят системата. Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy

# 11
  • Мнения: 366
  Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy

Е, те това е "любимото ми занимание"-да продавам памперси и превръзки на бройка,лентички за епилация поединично ,таблетки по 1-2.Даже наскоро една клиентка ме попита кое е най-малкото количество солпадеин,което мога да и продам.Отговорих и половин таблетка.

# 12
  • Мнения: 957
Aдаптираното мляко е храна и мястото му е в хранителните магазини. В аптеките във Виена съм виждала само АМ за специални случаи. Тук АМ се продава в супермаркета и в дрогериите. Не съм виждала да се продават детски храни в детски магазини. Тук не съм  виждала и детски магазин със щанд за пюрета, щанд за играчки и щанд за дрехи . Това по-ми прилича на едновремешните смесени магазини, където наред с газта за осветление и капачките за буркани се продаваха и хляб и гащи. На мен аптека под път и над път и вътре асортимент 1001 стоки не ми харесва и съм против. В аптеките основният асортимент трябва да са лекарствата.

# 13
  • Мнения: 15 379
Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy
И аз това си помислих, когато разбрах за тази глупост.
Всъщност продажбата на пелени на бройка е забранено също със закон, само че в доста аптеки съм виждала отворени пакети с пелени. Явно не ги плашат глобите аптекарите, (което неминуемо означава, че и АМ-то пак ще го продават) Grinning.

# 14
  • Мнения: 366
Според мене много по-абсурдно е да се продават пелени на бройка  Crazy
И аз това си помислих, когато разбрах за тази глупост.
Всъщност продажбата на пелени на бройка е забранено също със закон, само че в доста аптеки съм виждала отворени пакети с пелени. Явно не ги плашат глобите аптекарите, (което неминуемо означава, че и АМ-то пак ще го продават) Grinning.
Защо си мислиш,че от продажбата на един памперс  се печели ?Паркът е срещу аптеката ми.Детето направило беля,майката -неподготвена.Какво правим?

# 15
  • Мнения: 957
Всеки се оправя според ситуацията. Тук не се продават по едно хапче или по една пелена и не е болка за умиране. Възможностите на майката са

а) взема на заем пелена от друга майка
б) отива си бързо в къщи за да я смени
в) изтичват до магазина и купуват малка опаковка пелени, които оставят в количката, за да има и за друг път като стане белята.
...поне аз така правя
 Колко струва 1 пелена в БГ? Например на памперс 4ка.

# 16
  • Мнения: 15 379
 ASSAMARIS, Убедена съм, че не се печели, но не знам кому е нужно да го прави Wink. Но знам, че е забранено да се продават пелени за еднократна употреба, дамски превръзки - разопаковани, отделен блистер от опаковката на даден медикамент и също така знам, че се налагат солени глоби, които при повторно нарушение значително се увеличават като размер!
Също така знам, че никой не се съобразява с наредбите, а проверки от съответните органи липсват.
Само, че мен това не ме вълнува - пелени купувам в пакети, лекарства - абсолютно винаги цяла опаковка (държа упътването да е вътре).
Но ме вълнува това, че досега винаги съм предпочитала да купувам млякото на детето си от аптека, а вече няма да мога, ако обаче разпоредбите се спазят, а това не ми се вярва да стане;-).
Това имах предвид, но ти явно не си ме разбрала Grinning.
П.П. Така както нося вода за бебето, така си вземам и пелена Laughing.

# 17
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Млеката на детето винаги съм предпочитала да купувам от аптека.

Интересно ми е да разбера защо? Млеката са запечатани, вакумирани, срок на годност и т.н.....Какъв е проблемът да е купено от магазин? И с какво това от аптеката е по-различно?


П.П. Пристрастна съм и няма да коментирам закона

# 18
  • Мнения: 366
Абсолютно сте прави,но ако откажа ,знаете ли какви погледи се мятат,как ми се изсъсква ,че ще отидат в другата аптека и тнт.....Демек,аз съм лошата.

Един памперс е между 50 и 70 стотинки.
По-повод на превръзките-не само си ги купуват на бройка,но си ги  и сменят в аптеката ми-
http://vbox7.com/play:e6f97926

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 15:10 от ASSAMARIS

# 19
  • Мнения: 15 379
Млеката на детето винаги съм предпочитала да купувам от аптека.

Интересно ми е да разбера защо? Млеката са запечатани, вакумирани, срок на годност и т.н.....Какъв е проблемът да е купено от магазин? И с какво това от аптеката е по-различно?


П.П. Пристрастна съм и няма да коментирам закона

Просто предпочитам да взема кутията от аптека, странно ли е?

# 20
Разбира се,че е важно от къде ще си купя храната на детето.Не ми е все едно дали е в ръцете на продавача,който често не може да се оправи дори със срока на годност или ще получа висококомпетентнатта консултация на магистър фармацевта.АМ са обогатени с витамини,минерали,за различни възрастави групи са различни.Често ми е необходима консултация кое е най подходящо за моя случай.Кой ще ми я даде в магазините,да не говорим за хепермаркетите,където всичко е на самообслужване.Несериозно отношение към българските деца!

# 21
"Интересно ми е да разбера защо? Млеката са запечатани, вакумирани, срок на годност и т.н.....Какъв е проблемът да е купено от магазин? И с какво това от аптеката е по-различно?"
Уважаема,те и лекарствата са запечатани,опаковани,със ср.на годност.Според вас не би трябвало да има проблем и те да са в магазините?!

# 22
  • Мнения: 8
Аз никога не купувам детските храни от хранителен магазин.В квартала си имаме детски магазин и аз пазарувам от там.Още повече там е по евтино и има много голямо разнообразие на бебешки храни.    




# 23
  • Мнения: 957
На сайта на производителя, както и на опаковките обикновено има много обширна информация кое мляко за коя възрастова група е, какво съдържа. Не виждам какво още може да ти каже магистър фармацевта. Говоря за нормалните АМ, а не за тези за особени случаи ( рефлукс, колики, лактозна нетолерантност итн.) Австрия ми се вижда нормална европейска държава и не ми е известно някой да е изревал, че не продават АМ  и памперси в аптеката.
Ама какво се учудвам. България  е нещо специално в Европата. Нали по едно време и за казаните за ракия стана проблем ... Mr. Green

# 24
# 25
  • Мнения: 38
Здравейте!

Assamaris, видях призива ти в австрийската тема. Българските депутати оттам ли са тръгнали да оправят държавата?!
Миналото лято бях в България с дъщеря ми, представи си какви очи направих като ме попитаха в аптеката колко бройки памперси искам. Понеже тук в Австрия не се продават на бройка, а на пакет , аз невежата не мислех че може да се продават на бройка  Embarassed . В аптеките тук се продават детски храни и млека само за по- специални случаи, нормалните храни и млека ( и памперсите) се продават в супермаркетите и дрогериите. А да не говорим за това че в България ми беше всичко за детето по-скъпо отколкото в Австрия. За пример ще дам пак памперсите - тук купувам 1 пакет 62 бройки за 12 евро, а в България същия пакет ми струваше 50 лева. А мисля и не е трудно когато излиза човек на разходка с детето да си сложи 2-3 памперса в чантата или количката. На мен лично ми се вижда нехигиенично да се продават на бройка. А и не мисля че мястото на храните е в аптеката непременно.

Лек ден желая на всички   bouquet

# 26
  • София
  • Мнения: 12 101
Никога не съм купувала АМ от аптека. В хранителните стоки ми изглежда по- логично, но защо трябва да забраняват да се продава в аптеките? Там се продават шампоани, гел за коса и какво ли какво им пречи млякото?
Според мен, трябва млеката за новородени да са в аптеките и да се продават срещу рецепта, както е в някои други страни, за да се насърчава кърменето и да се следи дали педиатрите не настояват за АМ и за определени марки АМ срещу заплащане от производителите му.

# 27
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Винаги съм гледала на АМ като на храна, не като на лекарство. И то е храна. Консултaциите, ако се търсят такива, би трябвало да се търсят от педиатъра на детето.

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 16:26 от Гита Ог

# 28
  • Мнения: 4 399
Айде и аз да се изкажа, макар Че си полуЧила много 'виенски' отговори. В аптеките във Виена адаптирано мляко се продава. Виждала съм с оЧите си, но никога не съм купувала, защото е на космиЧеска цена, около 5? по-скъпо за кутия отколкото в дрогерията, а аптеките са с с толкова лошо работно време, Че винаги когато са отворени и дрогерията работи. Честно, не знам кой е толкова луд да си купува АМ от аптека тук, но го има. Аз не разбирам къде е драмата, ще има ли АМ в аптеката или не, какво знаЧение има. Мен лиЧно пелените на единиЧна бройка не ме смущават никак даже.

Очевидната оскъдност на аптеки и работното им време най-вече - до 18 часа. След това има само по 2 дежурни за район като нашият е с мащабите на 2 комплекса  "Младост" или "Люлин".  

Ти остави това, ами не мога да разбера как е възможно в болниците да няма дежурни аптеки. Първо Чакаш 3 Часа с болното си дете в болницата и след това тръгваш на другия край на града да търсиш дежурна аптека. Междувременно детето я хленЧи, я е заспало в колата, абе половин ден занимание докато му осигуриш лекарствата. И пак добре ако си с кола, ами ако нямаш и си сам вкъши, просто ми е непонятно как изобщо можеш да осигуриш лекрства през поЧивните дни. Ами на фона на тия проблеми, да ви кажа това с адаптираното мляко ми се виждат много бели кахъри.

# 29
  • Мнения: 19
Здравейте и от мен.Цялата тая работа с млеката и детските храни е,защото някой иска да пренасочи един пазар в друга насока.Никой не е мислил нито за вас потребяващите услугата мами,нито за нас фармацевтите.Става дума за разчистване на пазарна ниша.На въпроса защо от аптека,ще отговоря така,защо И от аптека.Защото до сега имахте избора,ако искате в детски магазин ,ако искате от супермаркет ако ви харесва от аптека.Сега трябва да се направи предмет на дейност на дрогериите и естествено на големите хипермаркети.Аптеката е място,в което човек търси и някакъв съвет или консултация.В практиката ми е имало много случаи ,в които майките имат притеснения относно хранителни проблеми на децата.Кое е запечено,кое не наддава добре,кое повръща,но не е алергично.да,АМ не са лекарства,но поради спецификата на бебешкия организъм някога е нужна и консултация.На пазара има толкова видове млека,вие тук си помагате като обменяте опит.Приемете,че това е едно място,на което също се обменя опит.Освен това аптеката получава доставки от търговци на едро с лекарства,които задължително са по фактура,проследява се по партиди и по срокове на годност.

# 30
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
.Освен това аптеката получава доставки от търговци на едро с лекарства,които задължително са по фактура,проследява се по партиди и по срокове на годност.


А защо мислиш, че в другите магазини не е така? Как става зареждането, ако не с фактура, с проследяване и т.н. РИОКОЗ не случайно имат отделно разрешително за продажба на детски храни, не случайно има всякакви документи, в които трябва да се попълват срокове на годност.

Все ми е тая къде ще се продава АМ, каши и другите детски храни, но ми е странно, че е проблем за много народ непродаването в аптеки. Фармацевта насреща едва ли познава по-добре детето ми от педиатъра и най-вече от мен. Няма място за сравнение м/у храна и лекарство. Ам се избира в най-добрия случай веднъж, ако не стане от веднъж, става от втория път. И след това не ми е необходимо някой да ми казва кое е по-добро. Отделно, че смятам, че на кутиите има предостатъчно инфо за самата храна(не е лекарство, а храна)

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 16:44 от Гита Ог

# 31
  • Мнения: 19
 Simple Smileнямам факти за АМ,но не ви ли се е случвало да ви кажат,о фактура ли искате,ами тогава ще ви начислим и ДДС,или не мога сега да ви дам фактура,ако може минете друг път.Изказвания от този род в аптека няма начин да има.Всичко си е така или иначе по фактура.Съответно издаваме всякаква.Просто правя извод,че в нащата мила татковина все още има задни врати.А ако такива има и за АМ?

# 32
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Simple Smileнямам факти за АМ,но не ви ли се е случвало да ви кажат,о фактура ли искате,ами тогава ще ви начислим и ДДС,или не мога сега да ви дам фактура,ако може минете друг път.Изказвания от този род в аптека няма начин да има.Всичко си е така или иначе по фактура.Съответно издаваме всякаква.Просто правя извод,че в нащата мила татковина все още има задни врати.А ако такива има и за АМ?

Явно зависи с кого работиш насреща. При истинските доставчици това го няма.

# 33
  • Мнения: 27 524
Ами, хубаво, няма лошо. Тук и във Франция кашите, пюретата и млеката се продават навсякъде, но единиците от млеката само в аптеките!

# 34
  • Мнения: 19
не става дума за това аз с кой работя,става дума че все още се случва като ти извършат определена услуга или продажба да се чуват подобни допотопни реплики,което ако има и минимален шанс да е валидно и за АМ си е страшничко.

# 35
  • Мнения: 3 993
...
Сега трябва да се направи предмет на дейност на дрогериите и естествено на големите хипермаркети....

Какво имате предвид с това изречение, болднатото?
Питам за информация, нямам представа какво точно е "дрогерия" според нормативната уредба и каква е разликата между дрогерия и аптека. Моля да ми отговорите, ако знаете. Предварително благодаря!
В момента в България повечето аптеки са дрогерии, продават декоративна козметика и всякаква друга, продават чайове и препарати на билкова основа, продават всякакви хранителни и нехранителни добавки, детски храни и т.н. В аптеката, където аз пазарувам (денонощна е) продават и малко детски стоки на Авент като биберони, чашки, шишета, помпи за кърма и други такива. Това прави ли я дрогерия?

# 36
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
не става дума за това аз с кой работя,става дума че все още се случва като ти извършат определена услуга или продажба да се чуват подобни допотопни реплики,което ако има и минимален шанс да е валидно и за АМ си е страшничко.

Е, хубаво, ще си го кажа  Mr. Green Имаме малък детски магазин. Подобно нещо не ми се е случвало и за това ми стана странно и казах, че явно има значение с кого се работи. Ние работим с 3-4 фирми, едната е може би най- голямия доставчик за бебешки и детски храни и други, другите са директни вносители на продукти. Подобна реакция относно ф-ра не съм чула. Отделно, че най-малкото не можеш да си напишеш всичко, както трябва във "входящия контрол" и ако ти мине РИОКОЗ на проверка, си загазил. Няма начин без документ да стане работата. Не казвам, че всеки е стриктен, но....

Не си мислете, че сега протривам ръце заради закона, няма такова нещо. Просто и преди отварянето на магазина никога не съм се замисляла от къде купувам храната. Гледам срок на годност и дали не е разпечатано от някъде. Толкова здраво са затворени всякаквите детски храни, че ако е имало отваряне, това си личи на пръв поглед. Не съм търсила мнение от фармацевт за това с какво да храня детето си. От опит се научих какво да гледам и кое кога да давам(голямата ми дъщеря беше с АД и с малката ми беше доста по-лесно), но общо-взето сама си търсех инфото с какво да храня и с какво не, сама си я заведох на алерголог(предната ни педиатърка не струваше, аз знаех повече от нея  Crazy), сама открих правилното мляко за нея. Тогава на мода беше Аптамил-а, в аптеката ми го хвалеха и т.н. Да, но не беше добро за моето дете. Т.е. наученото в университета от аптекарката не ми беше от полза за храненето на детето ми.

# 37
  • Мнения: 19
благодаря за въпроса относно дрогериите.Дрогерията е едно насадено понятие в БГ.до преди няколко години то не съществуваше.Беше въведено по силата на определен лобизъм,няма да казвам точно какъв,но като обясня какво е според нормативната база дрогерия,ще се сетите сами какъв е лобизма.Дрогерията е място където се продават стоки от значение за здравето на населението най-общо.Ще тръгна от по-далече.В Европа има два модела на аптечна система-либерален и етичен.Там където модела е либерален място за дрогерии няма,защото аптеката освен лекарства продава и много други неща.В етичния модел аптеката е по-скоро близо до оная представа ,която имахме до преди някоя година за това.доста по-затворено и консервативно заведение.България понеже е извън света се развиваха паралелно и двата типа.Но надделяваше типа аптека дрогерия.За пример в Англия дрогериите нямат място,защото най-голямата верига БУУТС е един конгломерат от всичко каквото се сетиш плюс аптека.В германоезичния свет модела е етичен.Аптеките са силно регулирани,предмета им на дейност също,макар и специално за млеката да е доста различно решен въпроса.Там има DM-верига дрогерии ,която от скоро е и у нас.В Австия в тези дрогерии лекарства не се продават.От няколко месеца у нас съвсем целенасочено се промени закона за аптеките и там дрогериите,които никъде по света не продават всички безрецептурни продукти,получиха това право.Също така имат право да продават всички специализирани храни,в това число доста повече от АМ.Дрогериите не минават на лицензионен режим като нас аптеките ,а само на регистрационен,тоест доста по-слаба цедка.В дрогерията трябва да работи някакъв медицински специалист,не е уточнено изобщо какъв.в Бг реална нужда от заведението дрогерия нямаше,понеже аптеките поемаха тази функция.Затова казах да им се направи предмет на дейност.изследванията показват ,че до сега 40% от АМ се продават в аптеки.Сега този пазар отива някъде другаде.Аз отговори не давам,давам само факти. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 19
за сведение безрецепутрите лекарства са доста голям списък,има го на сайта на МЗ.Никъде в Европа не се продава всички безрецептурни продукти в дрогерия.

# 39
  • Мнения: 3 993
pharma_pz , благодаря за изчерпателния отговор!  Hug

# 40
  • Мнения: 19
Гита Ог,не съм казвала нищо за това дали да ги има млеката в други обекти.Казвам,че забраната на аптеките да ги продават е алогична и преднамерена и лишава потребителя от избор и в определени случаи от консултация.

# 41
  • Мнения: 27 524
Казвам,че забраната на аптеките да ги продават е алогична и преднамерена и лишава потребителя от избор и в определени случаи от консултация.

Съгласна  Peace

# 42
  • Мнения: 19
Сетих се за още една причина.В малките населени места няма детски магазини,няма и хипермаркети,но има много често,макар и не достатъчно аптеки.Те поддържат добра номенклатура от млека,имат добро организирано зареждане на место от лекарствените дистрибутори и при липса на някакво по-рядко ползвано мляко могат бързо да го организират.Мога да ви кажа ,че в Пазарджик където съм аз,само в два обекта се продава Лактана.Като ми забранят да ги продавам в града няма да ги има.

# 43
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
На мен лично това решение никак не ми допадна, т.к. в аптеката до  вкъщи пюретата за бебо са сравнително по-евтини, отколкото в детския магазин.Да не говорим, че от последния никога не му купувам АМ, защото е с около 25% по-скъпо примерно от Метро или Кауфланд...И затова предпочитам да си пазаря от аптеките и големите хипермаркети , отколкото от детските магазини.
А освен това в някои по-малки градове, като Севлиево например, в детските магазини не се намира от АМ, което моето дете яде...Може да бъде поръчано само в една аптека и сега като го забранят означава, че винаги трябва да ходя там с голям запас АМ иначе детето ми ще стои гладно...

# 44
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Абсолютно сте прави,но ако откажа ,знаете ли какви погледи се мятат,как ми се изсъсква ,че ще отидат в другата аптека и тнт.....Демек,аз съм лошата.

Един памперс е между 50 и 70 стотинки.
По-повод на превръзките-не само си ги купуват на бройка,но си ги  и сменят в аптеката ми-
http://vbox7.com/play:e6f97926
Ами след това видео, мисля, че проблемът ти не е в това дали ще ти е разрешено или не да продаваш АМ! Виж там и създай лоби да се пуснат без рецепта едни по-специални лекарства. И да не си фармацевт-магистър, на подобни клиенти няма да е лошо да им подаряваш по една опаковка. Или поне да имаш възможност да звъннеш на някой телефон и да я отведат с бяла ризка с дълги ръкави. Не проумявам до къде може да изпростее човек, честно!
В интерес на истината и тук можеш да се снабдиш с памперс на бройка. В една верига дрогерии почти във всеки филиал има маса за повиване и безплатни пелени. При положение, че цената на един памперс е 50-70 ст. за мен ще остане загадка защо да не се печели от тази стока. Май повече от 22 цента не ми се случвало да дам досега, при това за най-скъпия модел на Памперс. Ама да не се отплесвам повече, че темата е за АМ...
Ти остави това, ами не мога да разбера как е възможно в болниците да няма дежурни аптеки. Първо Чакаш 3 Часа с болното си дете в болницата и след това тръгваш на другия край на града да търсиш дежурна аптека. Междувременно детето я хленЧи, я е заспало в колата, абе половин ден занимание докато му осигуриш лекарствата. И пак добре ако си с кола, ами ако нямаш и си сам вкъши, просто ми е непонятно как изобщо можеш да осигуриш лекрства през поЧивните дни.
Да ти разкажа ли как е без кола?  Mr. Green
Това с АМ изобщо даже не е кахър за потребителите. То е проблем само за собствениците на аптеки, мисля. Assamaris, това е само мнение, да знаеш! Просто гледна точка. Иначе с удоволствие бих пазарувала точно от твоята аптека, за да подкрепям бизнеса на съфорумка!  Peace  То без друго за АМ няма как да разчиташ на клиенти като мене  Wink Давай адреса на ЛС, скоро се надявам да си дойда за малко!  Hug
Леле! Колко мързелива неделя! Докато си постна написаното и 12 отговора в темата  Crazy Но... не се отказвам и пускам!  Flutter Извинете ме, че ви връщам малко назад преди изчерпателните обяснения за разликите между аптека и дрогерия! pharma_pz, щом е такава работата, раздели магазина на 2 и кръсти едната част "Дрогерия". Хем ще си продаваш, каквото е предвидено за тази ниша, хем клиентите ти няма да търсят АМ на друго място! С доставчиците явно нямаш проблем  Wink

# 45
  • Мнения: 19
 Winkхаха,не че не ми е минало през ум,пазара не търпи вакуум,ама що за простотия,до сега правехме все по-големи ,светли и заредени с всичко възможно аптеки.Сега ще почнем да ги делим на по-малки кутийки заради нечии измислици или интереси.Не е само въпроса аз как ще се оправя в частност или фармацевтите по принцип.Вече казах,нарушават се правата на потребителя.

# 46
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Гита Ог,не съм казвала нищо за това дали да ги има млеката в други обекти.Казвам,че забраната на аптеките да ги продават е алогична и преднамерена и лишава потребителя от избор и в определени случаи от консултация.

Тука съм съгласна  Peace

# 47
  • Мнения: 1 116
Еее как мразим комунисти.Как така ще ти забраняват да продаваш нещо дето си продавал.Сега вместо да аптеката,които ги има по две на квадратен метър,ще трябва да се тътриш до Нагазина.Е ако Нагазина е далече,на село да кажем е затворен,да уморим детето от глад ли? Ограничават конкуренцията тия комунисти,което не ми харесва.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 07:49 от Vivi

# 48
Аптекарите едва ли ги е еня дали млеката ще са в аптеките.Те не разчитат на тях.Ще загубят мамите.

# 49
  • Мнения: 1 116
Аптекарите едва ли ги е еня дали млеката ще са в аптеките.Те не разчитат на тях.Ще загубят мамите.
Ox

# 50
  • Мнения: 366
Взех,та се позамислих-откъде дойде това за храните? поразрових се из нета.Гледам коя била собственичката на "Фантастико"-  http://www.afera.bg/index.php?option=com_content&task=view&a … 125&Itemid=30


 После тук чета - линк
 
Цитат
Новият хит - щандът на супермаркета

В последните две години "като цяло се наблюдава изместване на покупките от аптеките и специализираните магазини за бебешки храни към супермаркетите", отбелязва Радина Цанева. Според маркетинговия екип на Nestle обаче тази "софийска" тенденция все още не е стигнала до другите градове. Някои супермаркети обособиха специални щандове за детски храни и това помогна на продажбите им. Във "Фантастико" например отбелязват над 40% ръст в стойността на продажбите на категорията за полугодието спрямо същия период на 2006 г. "Веригите магазини дават гаранции за цена и срок на годност. Удобството също не е за пренебрегване", смята Радина Цанева.
И какво излезе?

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 20:49 от ASSAMARIS

# 51
  • Мнения: 9 973
Това е поредната идиотщина, сътворена от депутатски мозък. Млеката на детето винаги съм предпочитала да купувам от аптека.
и аз-близко ми е

# 52
  • Мнения: 39
За мен аптеките в БГ приличат на битпазар. Sick Време е да се по разчистят от хилядите глупости дето ги задръстват Naughty и да виждаш аптекаря, а не да стоиш пред една стена от боклуци и да се чудиш къде си? А да не говоря за срока на годност ooooh! Мисля че нарочно се продават такива лекарства с почти наближил срок за боклука.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 07:50 от Vivi

# 53
  • Мнения: 3 157
А да не говоря за срока на годност ooooh! Мисля че нарочно се продават такива лекарства с почти наближил срок за боклука.



Ееее,това е то откритие!!!!Никога нямаше да се сетя,че фармацевтите задържат лекарства,дотогаво,докато започне да им изтич срока на годност и чак тогава ги продават.Нарочно
Simple Smile))))
Уникални изказвания има в тоя форум Laughing Laughing Laughing

# 54
  • Виена
  • Мнения: 1 247
За мен аптеките в БГ приличат на битпазар. Sick Време е да се по разчистят от хилядите глупости дето ги задръстват Naughty и да виждаш аптекаря, а не да стоиш пред една стена от боклуци и да се чудиш къде си? А да не говоря за срока на годност ooooh! Мисля че нарочно се продават такива лекарства с почти наближил срок за боклука.
Съни, не така крайно де...  Simple Smile Тук има много повече опасност и да те "треснат" в цената аптекарите, и да ти продадат лекарство с изтекъл срок! Само влез в аптека с "куц" немски и гледай какво може да ти се случи! А по отношение изказването на Хитко...  Thinking Грубо, но той живее в България! Тук, в друга част на Европа, гледната точка се променя, понеже един куп проблеми от тези, които хората в България са принудени да търпят, просто ги няма. Я да те питам как ще чувстваш ти, ако тук социалната система работи само и единствено, за да обслужва "забрадките"? Гадно звучи, грозно това , но тия "умници", дето сега забраняват продажбата на АМ в аптеките са докарали нещата до там да има подобно мислене. Те не решават проблеми. Те ги създават, при това талантливо и вече са се превърнали във виртуози.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 07:52 от Vivi

# 55
  • Мнения: 472
За мен това решение е адски неудобно,от гледна точна на това,че каквато съм забравана,не веднъж ми се  е налагало да купувам АМ от денонощна аптека  Naughty

# 56
  • Мнения: 104
Аз съм против.В аптеките определено се съхраняват по-добре тези продукти. В супермаркетите пюретата често са прахолясали, а веднъж се бях засилила от Фантастико да взимам, доближих се до тях и ме лъхна такава топлина, че... ooooh! Сложили точно срещу пюретата да духа топлото и лампите ги напичат и потънали в прах...Ами не купих. Влизала съм в няколко супермаркета вътре по складовете, нямате си идея каква мизерия е, сложили например сирене върху прах за пране, въргалят се някои хранителни стоки по земята...Мизерията е такава във Фамилия, Фантастико, Европа, кой знае още къде.Само в Хита е чистота, за Кауфланд и Била незнам  Rolling Eyes
Да не говорим, че няма денонощни супермаркети. Ако нямам кърма и да речем свърши млякото откъде да закупя  Crazy

# 57
  • Мнения: 2 658

Това е снимка от чешка аптека.Не може да се твърди,че е изискване на ЕС.Освен това тук има и мами ,живеещи в чужбина.Моля ги да споделят как е по света.
Ами аz съм в Германия. Не zнам дали има такова иzискване на ЕС, но тук абсолютно няма детски храни в аптеките. Даже имам горчив опит  Wink . След поредната нощ рев, не иzдържах и склоних, че явно ще трябва да се даде АМ. Но нямах купено, та мъжът ми тръгна да търси денонощна аптека(както си zнаех и сме правили в БГ, докато синът ми беше малкък). Хубаво, намерил, но мляко не донесе. Просто не се продава там, т.е. няма и от къде да купиш нощем  ooooh! . Детето беше zаспало, докато се върне. Е, от тогава си научих урока. По ми хресваше както беше в БГ преди, обаче. Но и така се свиква, сега винаги имам zапаси  Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 23 093
Точно до блока ни има денонощна аптека с цял сектор за детски храни и стоки. Определено ми е много удобно да пазарувам от там. Така съм и спокойна, че ако съм забравила да купя нещо или ми се е свършило междувременно, то по всяко време на денонощието мога да го взема от аптеката. Но както разбирам, занапред ще ми се отнеме това удобство.

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
По-повод на превръзките-не само си ги купуват на бройка,но си ги  и сменят в аптеката ми-
http://vbox7.com/play:e6f97926
Shocked Shocked Shocked

Аз купувам АМ от специализиран детски магазин,в който е най-евтино ,но не виждам проблем да се продават и в аптеките.Не знам кой депутатски мозък е измислил това ,едва ли това им е най-големия проблем  #2gunfire

# 60
  • Мнения: 15 379
В аптеките определено се съхраняват по-добре тези продукти. В супермаркетите пюретата често са прахолясали.
Да, да, може би основната причина да предпочитам аптеката, за да си купя храна на детето.

# 61
  • Мнения: 366
 
Цитат
    РИОКОЗ в Пловдив ще глобява за продажба на адаптирани млека за бебета
01 април 2009 | 17:17 | Агенция "Фокус"
Пловдив. Глоби от 5 000 лева до 10 000 лева ще плащат аптеките, в които се продават адаптирани млека и пюрета за бебета. Това съобщиха на пресконференция днес от Регионалната инспекция по опазване и контрол на общественото здраве (РИОКОЗ)-Пловдив, предаде кореспондентът на Агенция ”Фокус”. Инспекцията започва масирани проверки по време, на които ще се следи и за наличие на нерегистрирани хранителни добавки. От РИОКОЗ-Пловдив припомнят, че фармацевтите трябва да имат специална книга, в която да описват изпълнените рецепти.
Цветана ТОНЧЕВА    

# 62
  • Мнения: 1 512
Купувам мляко,каши и пюрета от детски магазин,но според мене апеката е място в което трябва да се продават лекарства,а не пюренца.

# 63
  • Мнения: 15 379
Цитат
    РИОКОЗ в Пловдив ще глобява за продажба на адаптирани млека за бебета
01 април 2009 | 17:17 | Агенция "Фокус"
Пловдив. Глоби от 5 000 лева до 10 000 лева ще плащат аптеките, в които се продават адаптирани млека и пюрета за бебета. Това съобщиха на пресконференция днес от Регионалната инспекция по опазване и контрол на общественото здраве (РИОКОЗ)-Пловдив, предаде кореспондентът на Агенция ”Фокус”. Инспекцията започва масирани проверки по време, на които ще се следи и за наличие на нерегистрирани хранителни добавки. От РИОКОЗ-Пловдив припомнят, че фармацевтите трябва да имат специална книга, в която да описват изпълнените рецепти.
Цветана ТОНЧЕВА    
За мен това не е нормално! В никакъв случай!!! Дотам ли стигнахме с оправията, че се захванаха с нещо толкова излишно и безумно.
Понякога си мисля, че живея в най-абсурдната държава ooooh!.
 

# 64
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Жалко за това решение.  Cry В нашия блок има голяма денонощна аптека, която е по-добре заредена с бебешки млека от някои супермаркети и ме е спасявала по всяко време.
Бих казала, че лекарствата, млеката и козметиката, които предлагат си съжителстват мирно и тихо там.

# 65
  • Мнения: 3 157
,,Пловдивски фармацевти все пак продават детски храни
02 април 2009 / News.dir.bg
Пловдивската фармацевтична колегия ще иска от Министерството на здравеопазването да отмени поправката в Закона за лекарствените средства, която забранява на аптеките да продават детски пюрета и адаптирани млека.
Това съобщи председателят й Димитрия Стайкова, цитирана от Дарик.
Според нея никоя друга страна в Европейския съюз не е забранила на фармацевтите си да продават продуктите за бебетата, тъй като е важно те да бъдат съхранявани и следени, както и лекарствата. Най-засегнати от поправката обаче не са аптеките, а майките и потребителите, които искат гаранция за хигиена, каквато не всички хранителни магазини могат да осигурят, коментира Стайкова.
Аптеките в Пловдив все още обаче зареждат от детските храни и не се притесняват от санкциите до 10 хил. лв, които РИОКОЗ заплашва да налага, каза пред Дарик управителят на аптека Ангел Влахов.
Според него една такава санкция няма да издържи в съда, тъй като към поправката в Закона липсва списък със забранените лекарства и храни, коментира Влахов. Списъкът обаче ще стане факт съвсем скоро, подчерта директорът на РИОКОЗ д-р Янка Барганова, чийто екип от вчера започна проверка по аптеките за наличието на млека, каши и пюрета.''

# 66
  • Мнения: 3 621
Аз лично купувам АМ от специализиран детски магазин, наблизо ми е и там цените са много добри, но не виждам проблем да се прадават и в аптеките.Живеем в пазарна икономика и би трябвало всеки да има възможност да избира откъде и какво да си купи.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз по принцип купувам АМ само от един определен детски магазин, защото там е най-евтино и лично мен тази промяна не ме засяга. Обаче ми се струва излишна, какво значение има дали се намират детски храни в аптеките, нека си ги продават хората.

Това е и моето мнение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт