РЕВ, р и за почивка плач + мрънкане

  • 2 926
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте пичове и пичища,

 Проблема е ясен на всички, моя случай е особен. На кратко:
Събуждаме се - рев, ядем - рев, заспиваме с мрънкане а през останалото време просто си плачем и така 2 и 1/2 г. НАПРАВО СТРАШОЛИЩЕ. Детето (наричано още Звяра) си приказва, но не казва защо реве. В се да се прегръща - цялата рода сме като Шварценегер, това дете буквално израстна в ръцете ни.

Стига толкоз за сега - ако има интерес по темата може и клип да пратя.

П.С. на глухите децата плачат ли?

# 1
  • France
  • Мнения: 726
Сигурно прилича на теб.. Mr. Green
И ти "ревеш", ама тук...

# 2
  • Мнения: 0
Приемам критиката - може и така да е. Интересно ми стана дали проблемът е всеобщ или пък аз много искам Simple Smile

# 3
  • Мнения: 668
Здравейте пичове и пичища,

 Проблема е ясен на всички, моя случай е особен. На кратко:
Събуждаме се - рев, ядем - рев, заспиваме с мрънкане а през останалото време просто си плачем и така

Моят съвет е да заведете детето при класически хомеопат. Помага за такива неща.
Другото е-какви са отношенията вкъщи.Децата усещат скрито напрежение, дори да няма скандали пред детето. Това само като вметка, да не се засегнеш. Wink

# 4
  • Мнения: 593
А ти на това дете баща ли си му или дядо?
Я пусни клип да видим малкото зверо, че и ние да му се порадваме.  Laughing
Моята дъщеря беше така докато навърши 5 месеца. Рев, рев, рев! Имаше оплаквания от съседите - чуваха я през 2 къщи и идваха да се жалват на свекърва ми: "Много ви плаче бебето, да не е гладно?"  Shocked
 Rage Аман от "добронамерени" комшии, де.
Вашето детенце, предполагам че си е добре, ама вие страдате. Както каза - иска да се гушка. Децата имат нужда от много ласки.
Късмет!   261uu

# 5
  • Мнения: 567
И моята мрънка и реве и сме все на ръце, а сме още малки...А и мен няма кой да ме смени..... Но като си я гушна и е добре , а и аз си се наслъждавам на нея, че как няма да е хубавооооо

# 6
  • Мнения: 85
Дъщеря ми като малка беше много тихо бебе,сега е на 3 и ела да видиш.Става - реве ,облича се -реве,започва да се храни пак реве,излизаме навън -реве,прибираме се -реве,неможе да си намери някоя играчка - рев да я чуят и комшийте с две думи реве за всичко newsm45 но това е само в къщи иначе е много добра (дори и в градината).Стигнах до извода че нищо непомага нито с добро нито с лошо идеми да си купя едни тапи. newsm77

# 7
  • Мнения: 1 226
Моята пък не реве - много е добричка* Та не е повсеместно  Peace

# 8
  • Мнения: 3 205
Дали ще те успокоя, като ти кажа, че е нормално?
Обяснението е - не му достигат на детето изразни средства да обясни какво точно го затруднява, натъжава, плаши, обърква.
Т.е. примерно сяда да си обува обувките. Не може да си разкопчее обувката - рев. Не може да напъха крака вътре - рев. Напъхва крака, но езикът на обувката е наобратно и притиска - рев. КАто оправи езика, не може да си закопчее каишката- рев. След като оправи обувката, вече се е изпотило и уморило - рев. След това вече и от рев се е уморило и следва още рев. И ако някой в тоя момент се отнесе с неразбиране и грубо, ревът преминава във виене и истерия.
Докато не проговори напълно и не се научи да си изразява емоциите - да каже: "мамо, не мога да се справя с дадено нещо / тъжен съм / уморен съм / уплашен съм, моля помогни ми", ще реве. Дали и кога ще се научи да си изрази емоцията и да помоли за помощ зависи от родителите - те са тези, които знаят думите и трябва да ги предадат на децата (примерно като го видиш, че е тъжно, да му кажеш - ти си тъжен, причината е, че обувката ти стиска, искаш ли да ти помогна).Процесът отнема време - няколко години, но си струва всяко усилие.

# 9
  • Мнения: 0
Такааа.. около година по-късно се чувствам задължен да финализирам тази статия.
Детето (зверо) вече е почти човек, целият рев в момента е трансформиран в "ИСКАНЕ". Според мене детето е плакало защото е искало нещо ( искало да се погушка, искало играчка, искало сокче и прочие). В момента е способен за 15 минути да изстрелия 15 милиона ИСКАНИЯ, като по този начин сериозно затрудни стадо баби, дядовци и прочие.
Мисля, че публикацията на "Шлябада" уцели десятката, благодаря на всички включили се и изразили мнението си!

# 10
  • Мнения: 593
Да ви расте жив и здрав!  Grinning

# 11
  • Мнения: 575


Моят съвет е да заведете детето при класически хомеопат. Помага за такива неща.
Според мен ти си класически психопат, щом за единя рев пращаме детето на хомеопат. После ако въпросника с 9323972983743 въпроса не помогне.. да му дадем транквиланти Simple Smile
П.П. Не целя да те обидя, просто не съм посещавала хомеопата си напоследък и малко мрънкам

# 12
  • Мнения: 10 514
Aз бих ти препоръчала  книгата на Фицхю Додсън - Изкуството да бъдеш родител. има я в нета ка4ена.

# 13
  • Мнения: 5 370
Такааа.. около година по-късно се чувствам задължен да финализирам тази статия.
Детето (зверо) вече е почти човек, целият рев в момента е трансформиран в "ИСКАНЕ". Според мене детето е плакало защото е искало нещо ( искало да се погушка, искало играчка, искало сокче и прочие). В момента е способен за 15 минути да изстрелия 15 милиона ИСКАНИЯ, като по този начин сериозно затрудни стадо баби, дядовци и прочие.
Мисля, че публикацията на "Шлябада" уцели десятката, благодаря на всички включили се и изразили мнението си!
Ха добрутро. Моят е на 5 и може да говори от 2 годишен почти, ноооо,викането винаги е било част от репертоара. И ревът-също.

# 14
  • Мнения: 668


Моят съвет е да заведете детето при класически хомеопат. Помага за такива неща.
Според мен ти си класически психопат, щом за единя рев пращаме детето на хомеопат. После ако въпросника с 9323972983743 въпроса не помогне.. да му дадем транквиланти Simple Smile
П.П. Не целя да те обидя, просто не съм посещавала хомеопата си напоследък и малко мрънкам


Ъъъ...транквиланти от хомеопат? Joy Малко си се объркала. Хомеопатите /класическите/ не ползват въпросници.
И защо да не се посети специалист за непрестанен рев в продължение на години? Детето се мъчи, мъчи и родителите си. То за никнене на зъбки се ходи на хомеопат и се постига голям успех, а какво остава за състояние, което трае много по-дълго.
Иди на хомеопат и ти да спреш да мрънкаш Laughing. И аз не целя да те обидя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт