За смешните въпроси

  • 16 533
  • 211
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
^Нали! Sunglasses

-"Варна беше столицата ви,нали?!"("Не,София е столица" Wink-"Не е вярно!" Naughty)

-"Вие нали гледате телевизия там и ти знаеш кой е принц Хари,нали?" Thinking
(девойката, изглежда,беше влюбена в принцовете). Flutter

Американската учителка по английски в у-ще не знаеше нищо за България(ама съвсем нищо),когато дойде и си мислеше,че сме нещо като автономия на Русия.


# 46
  • Мнения: 3 371
най-най-най "умните" въпроси , които са ми задавали бяха:
- дали всички слушаме казачок  Twisted Evil
- говоря ли турски  Mr. Green

ужасно ги разочаровам холандците, почитател съм на евъргрийните,  и на турски знам само - чок гюзел ханъм, яваш-яваш, машалла, аферим и ашколсун...

# 47
  • Мнения: 3 611
Тук повечето знаят къде е България, все пак не е толкова далеко.
Много приятно ме изненада един тип, събиращ таксата към тоалетните в един голям magazin. Първо ме попита откъде съм, като казах от България и като се почна:
-Хубава жена..
Облещих се не на шега и той като ги занарежда... трийсетина думички и изрази на български. Бил немецът преди мноооого години на морето в БГ и явно доста ще да му е харесало Simple Smile

Иначе последно ме питаха от кой град съм от България. От София ли? Казах не. Аааа значи от Варна. И от Варна не съм. Ами от къде тогава? Трудно е човек да си представи, че в Бг има и други градове, освен тези двата. Казах че ида от средна северна Бг, точно по средата между София и Варна. Не съм се уточнявала, че съм от Павликени, надали и щеше да го запомни Simple Smile

# 48
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
arrows,
ако в Австрия кажеш за Павликени, може хора от по-старото поколение да знаят. Много ваши градинари са заминали именно за там.  Hug

# 49
  • Мнения: 7 914
дали съм сигурна, че не пишем отдясно на ляво Rolling Eyes

# 50
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
^Нали! Sunglasses

-"Варна беше столицата ви,нали?!"
Laughing Много го обичах този въпрос докато се разхождахме с шефа ми из Хайфа-той е от столицата  Peace (аз съм от Варна)
И си признавам,че аз си мислех че тук камилите са по срещани а също,че зеленината стига до присъствието на палми  Blush
Признах си вече ми е по-леко  Peace
Извинявам се за лиричното отклонение  Hug

# 51
  • Мнения: 1 677
Миналата седмица едно детенце ме попита дали с дъщеря ми си говорим на турски. Но на него му е простено, все пак е дете.
На мен ми прави впечатление, че си мислят, че в България е много по-топло от тук и постоянно ме питат - Дали не ми е студено? После много се изненадват, че в Бг въли сняг.

# 52
  • Мнения: 94
В Гърция като кажа, че съм от България ми се е случвало 3-4 пъти да започват да ми говорят на руски.
Свекървата Twisted Evil- били сме руснаци, защото сме дошли от север поточно от Урал и Волга и това ги били учили в училищата Crazy
Впечатли ме скоро при едно посещение при лекар, човека бил идвал в България '74г. и беше запомнил градове като Казанлък, Велико Търново, знаеше, че има Стара и Нова Загора.

# 53
  • Мнения: 3 804
мой преподавател ме беше попитал-ти защо си бяла newsm78 -аз му отговарям,че при нас повечето сме светли ,обаче той пак пита-а Стойчков защо е тъмен  hahaha hahaha hahaha
А вие там в България сигурно на английски говорите newsm78
Вярно ли е че в кашкавала се слага и свинска сланина newsm78
Ти сигурно имаш баща арабин или поне от тукашните малцинства за да знаеш езика така newsm78

Хора с които се срещам за първи път-но знаят че съм чужденка карат децата да ми превеждат hahaha и после са много учудени,4е ги разбирам.

# 54
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
а мен пък скоро ме питаха защо не съм бяла, нали момичетата от източна европа били бели Laughing

# 55
  • Мнения: 580
В Европа не са ми задавали смешни въпроси. Специално в Австрия хората знаят къде е България. Най-много да объркат София с Букурещ, но аз бъркам всички балтийски републики например, така че за мен това си е направо постижение. Единственият малко странен въпрос, които са ми задавали беше в Бостън, дали къщите в България имат втори етаж. Така и не разбрах защо да нямат.

Една много стара баба, в едно забутано село, която не можеше да пресече селската главна улица, ми разказа като и помогнах да мине от другата страна на, че през втората световна война един български войник и е спасил живота, като я измъкнал от една срутена от бомба сграда през някакъв плет и е дал пари и палтото си. Много ми стана мило.
В Далас, в един магазин един продавач ме чу, че говоря с майка на български и се чудя кой файлофакс (леле, преди 100 години значи  Mr. Green) да взема, ни посъветва на съвсем сносен български кой да изберем. Бил в България като шофьор или нещо такова към посолството.

И последна фук-фук случка - през далечната 1996 година, с наши приятели австрийци търсихме един ресторант в Тоскана и се загубихме. Стана 22:30ч., ние още се лутахме из  разни ама много затънтени тоскански села и нищо  Rolling Eyes Накрая видяхме, че в една мъничка кръчма свети, влизаме, австрийските ни приятели заговарят собственика на немски (австрийците между другото предпоставят, че цяла Италия говори немски  Laughing), обаче човека клати глава. Той ги пита от къде са, те казват "Аустриа", никаква реакция... "Виена"? - Нищо--- "Залцбург"? ... Тц. И накрая ми писна и се обадих, че съм от България. Леле, тия хора как ме разпрегръщаха! То беше една радост, едни манджи, едни вина  Party Голямо парти стана и то само заради Стоичков и 1994 година  Grinning

# 56
  • Мнения: 1 121
С моя колежка, учителка, много интелигентна белгийка си говорим за времето в Белгия и аз й казвам, че в България лятото е доста по-горещо. Тя, много изненадана казва "Така ли? Защо?", "Защото сме по на юг"-казвам аз. Тя се обръща и поглежда картата над главата й и като вижда България възкликва още по-учудена:"Винаги съм си мислела, че България е на север. Не мога да повярвам, че всъщност е на юг" Laughing

# 57
  • Мнения: 916
За Франция - имам написано черно на бяло: "родена на еди коя си дата в София, България, Полша"  Mr. Green Аз винаги по формулярите на място на раждане пиша София, България, та да ги улесня, но служителката явно беше решила да покаже владеене на географията и ни сложи като област на Полша.

За Иран - далечната 1996, влизам в поща да се обаждам на нашите и почвам да търся в едни бумаги кода на България. Гледам, гледам - няма... Накрая сума ти народ се метна да търси инамерихме - сред турските градове имаше България като провинция на Турция. Между другото, на ирано-турската граница седи изтипосана Карта на Турция, и България въобще я няма. По-скоро е карта на Османската империя с днешна дата  #2gunfire #Cussing out Мислехме дали не е някаква историческа карта, тоест Турция преди 150 години примерно, но други държави фигурират, а България я няма - не знам по какъв критерий е правена въпросната карта...

За американците не се изненадвам - студентка по история на специализация във Франция си говори с двама мексиканци, които я подиграват за лошия й френски. Тя отговаря - лесно ви е на вас да научите френски, нали сте съседи  #Crazy Е, това ме изуми - девойката ситуираше Мексико между Франция и Испания. И от кой щат мислите че идваше - НЮ Мексисо  Joy Явно беше решила, че олд мексикото няма къде другаде да е, освен в Европа  hahaha

# 58
  • Мнения: 3 880
но служителката явно беше решила да покаже владеене на географията и ни сложи като област на Полша.
Joy Joy

Цитат
За американците не се изненадвам...
И аз, и аз Simple Smile Щом даже по CNN са способни да покажат подобна карта:



...няма изобщо какво да се чудим, че студентката не знае къде е Мексико, Франция, Испания и т.н. hahaha

# 59
  • Мнения: 1 107
За американците не се изненадвам - студентка по история на специализация във Франция си говори с двама мексиканци, които я подиграват за лошия й френски. Тя отговаря - лесно ви е на вас да научите френски, нали сте съседи  #Crazy Е, това ме изуми - девойката ситуираше Мексико между Франция и Испания. И от кой щат мислите че идваше - НЮ Мексисо  Joy Явно беше решила, че олд мексикото няма къде другаде да е, освен в Европа  hahaha

сигурно студентката е специализирала американска история във Франция Joy Joy Joy...но пак добре, че не е била студентка по география, че тогава Shocked

Общи условия

Активация на акаунт