за смученето на пръста?

  • 1 112
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 798
Здравейте, момичета.
Писах наскоро, че моето бебе спи доста (виждам, че има още няколко подобни теми) и понякога дори се налага аз да й предлагам кърмене, че не се сеща да си поиска. Момата е на 4 месеца - едра и здрава, но това, което започва да ме притеснява е, че все по-често си лапа пръста. От раждането я кърмя "на поискване", но както казвам - напоследък тя не си иска. Лапа палеца и си е самодостатъчна  Mr. Green Случвало се е да прекъсне храненето и вместо гърдата да си налапа палеца. Много ми е чудно защо така предпочита. Със сина ми бях свикнала, че сучеше с кеф и дълго време заспиваше на гърдата, а пък тя след като се нахрани си лапа пръстчето, за да се унесе. Като заспи дълбоко го изплюва. Пробвах да й скривам ръчичките в ръкавите, но много се изнервя и се отказах.
Вече получавам съвети да й дам биберон, но някак си не ми се иска (а и се съмнявам, че тя ще го иска  Mr. Green)
Ще се радвам на споделен опит или статии по въпроса.

# 1
  • Мнения: 577
Аз предпочетох биберон залъгалка пред палец. След време ще мога да изхвърля биберона, но палеца няма как.

# 2
  • Мнения: 249
Моята малка дъщеря също след като се насучеше и искаше вече да спи, не искаше гърдата и аз предпочетох залъгалката, пред палеца. Може да пробваш залъгалка, по лесно се отучва от нея, отколкото от палецапоне такъв опит имам от голямата Peace

# 3
  • Мнения: 202
Е, то няма значение обаче ние какво предпочитаме, а си зависи от децата: аз също предпочитах биберон-залъгалка и поради тази причина отрано й го предложих, но около 4-ия месец тя "откри" левия си палец и оттогава неизменно заспива с него; биберона вече не е на дневен ред ConfusedНадявам се да се откаже от само себе си, с голямата ми дъщеря нямах подобен проблем, но имам в обкръжението си подобни примери, съпроводени с големи драми  ooooh!

# 4
  • Мнения: 248
Само този, който не си е смукал палеца не знае колко е хубаво и мисли пъклени планове (горчиво, люто, ръкавички) как да откаже горкото дете.
Защо се притесняваш, че си лапа палчето?
Моят синковец сам се отказа от това ... на 3 годинки май беше. Каза: "аз вече съм голям и няма повече да спя така"
Аз също сама успях да се откажа от моя палец в III-клас, обаче. Просто палецът вече бече голям и ми стигаше до края на гърлото и ме давеше  Mr. Green
Нямам психични отклонения, а захапката и зъбите ми са най-правилните, които някога съм виждала наживо  bowuu
Едиственото неудобство беше, че от редовното осмукване на кокалчето имах мазолче, което неизменно си стоеше там (така научих кое е ляво и дясно - ръката с мазола беше дясната), но изчезна още след първата "чиста" седмица.

# 5
  • Мнения: 798
Eдно от нещата, което ме притеснява е, че, както писах по време на хранене си налапва палеца. Струва ми се неадекватно и биберон да предложа в тази ситуация.  Rolling Eyes Естествено - вадя ръката и пъхам млякото.
А другото - наистина са зъбите. Виждала съм деца с изкривени зъби и то точно под формата на съответния палец.
При всички положения досегашният ми опит беше, че при кърмене на поискване се задоволява достатъчно сукателния рефлекс и детето не се нуждае нито от палец, нито от т.нар. залагалка.
Чух от приятелка, че има изследвания, че палеца е "по-малкото зло" от биберона, но нищо не намерих в нета. Ако някой нещо е чел и може да ми помогне с линк - предварително благодаря.

# 6
  • Мнения: 1 174
Това за лапането на палеца докато суче и на мен ми е познато  Wink /на детето де/. Докато суче прави опити не само палеца, а и цялата ръка да си завре в устата. Отмествам ръката и продължава да суче. Заспиването с палец го "израстна" хаха правеше го в третия месец, точно както казваш - лапа палчето и като заспи го изплюва, но го държеше долепено да устничката така да се каже в готовност  Mr. Green Сега вече не го прави. Просто сам спря. Мъничко ти е бебчето за да се притесняваш, виж ако беше над годинка - да го прави съзнателно, но то още иска да лапа всичко, което докопа, нормално е. Зъби още няма - захапката няма да пострада.  Биберона също си мина реда- имаше и такъв период - да заспива с биба и да ходя да му я подавам като я изтърве, че се буди, сега нито палец, нито биба, нито цица - заспива си сам. Изчакай още някой месец и ако видиш, че продължава тогава вземай мерки. На мен много хора ми казваха "Ау, ще свикне с биберона и не можеш го отучи" или "Ау като се научи да си лапа пръста, ще се чудиш какво да правиш". За бебе на 4 месеца е твърде рано да прецениш дали е развил навик да си лапа пръстчето. Моето е на 5 месеца и успя да "свикне" и "отвикне" и към палче и към биберон.

# 7
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
И синът ми искаше понякога да си налапа палеца вместо да суче, но аз му го махах и той продължаваше да си суче. На 7-8 мес се научи да заспива със залъгалка и забрави за палеца, а на 11 сам си изхвърли биберона. Мъжът ми си е смукал пръста до 2-3 години и няма проблеми със зъбите или захапката. На вашата възраст е нормално да смуче нещо, а пръста е най - удобното. С повече търпение ще го отучиш.

# 8
  • Мнения: 529
Моят син също предпочита палеца пред залъгалката,но само когато му се спи.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 625
Дъщеря ми започна да си смуче палеца, когато стана на 3-4 месеца, сама се отказа окончателно, когато стана на около 1 г., имаше по-интересни неща да прави - да пълзи, да ходи, да пипа разни неща. Не виждам нищо притеснително, струва ми се по-естествено от биберон, никога не съм правила опити да й махам ръчичките, наистина сама престана.

# 10
  • Мнения: 346
Моята дъщеря също си смуче палеца. Тя сщо в един момент докао суче от гърдата я пуска и засмуква палеца, също така винаги, когато е изнервена и й се спи предпочита палеца пред гърдата ми. Многокрано съм опитвала да й предлагам залъгалка като съм смятала, че е по-малкото зло, но тя твърдо я отказва. Вече е на 8 месеца и продължава, не я спирам - в крайна сметка трябва да има някакв начин да се успокоява, което не означава, че не се притеснявам за зъбите и захапката....

# 11
  • Мнения: 31
Дребосъка си сучеше палчето,когато се приспиваше,но до 6 месец.Трудно привикна с биберона.Макар че зъболекарката ме караше да използвам залъгалка,че може да се изкривят зъбките. 

# 12
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И моята се опитва да налапа даже не палеца ами цялата ръка и гърдата едновременно. Аз обикновено кърмя като затискам едната й ръка под моята подмишница, а другата я държа с другата ръка, за да не може да ги лапа  Mr. Green

Иначе всички пръсти по цял ден ги смуче. Понякога само палеца. Сега е момента да я откажеш. Даваш й някаква играчка да лапа, или някакво парче плат да смуче. Аз така правя. Дъщеря ми отказва и залъгалки, което аз отчитам като моя грешка, защото сега заспива мноооого трудно, а аз не съм й предлагала като беше по-малка от страх да не спре да суче.

# 13
  • Мнения: 4
когато дъщеря ми беше на вашата вазраст също си смучеше палеца,а и не само него а и цялата ръка.понякога се опитваше да си вкара и двете ръце.попитах педиатъра какво да правя,като той ми обясни да не я принуждавам като й преча.сега,след девет дена ще направи десет месеца и е забравила за палеца.сети се само за два дена,когато й никнеха горните зъби.забравих да допълня,че още се кърмим,когато поискаме

# 14
  • София
  • Мнения: 95
ние още не сме установили предпочитание към никой от пръстите - просто да има няколко в устата Laughing
Не се притеснявам, сигурно нещо го сърби или адски му харесва.И той се опитва заедно с гърдата да си набута някое пръстче, аз просто леко и без нерви му махам ръката.

Общи условия

Активация на акаунт