мнения за NET 1 коректност качество

  • 65 332
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 212
Накратко - единица за измерване на преминалата информация през даден информационен канал в секунда. 1 Мbps означава че за една секунда са се предали милион бита информация по този канал.
Мерси, Боре! От другото нищо не разбрах. Laughing Мисълта ми беше, появяващата се моя скорост 100.0 Мбит/с, на каква в другите единици отговаря и съответно да си направя сметката тези параметри в кой ценови план са и дали ме устройват.

Превръщането от Мегабит в секунда в Килобайта в секунда е малко шибана работа. Ето и едно обяснение примерно 

Обърнете специално внимание на факта, че Mbps всъщност означава „мегабита в секунда”, а не „мегабайта в секунда”. За да получите скоростта в мегабайти, ще трябва да разделите стойността в мегабити на 8. С други думи, скорост от 1Mbps (мегабит в секунда) всъщност се равнява на 128 килобайта в секунда.

Това подчертаното е много важно да се знае. че има разлика между Mbps и MBps и разликата не е само в главната буква.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 768
Накратко - единица за измерване на преминалата информация през даден информационен канал в секунда. 1 Мbps означава че за една секунда са се предали милион бита информация по този канал.
Мерси, Боре! От другото нищо не разбрах. Laughing Мисълта ми беше, появяващата се моя скорост 100.0 Мбит/с, на каква в другите единици отговаря и съответно да си направя сметката тези параметри в кой ценови план са и дали ме устройват.
На мен ми обясниха, че това 100, което се явява от компютърчетата долу не е скоростта на интернета, а някакъв техен параметър. Трябва да пише 100, ако стане 10 е проблем за техници. Скоростта можеш да засечеш, когато теглиш.

# 17
  • Мнения: 142
Относно кабелите им мога да споделя впечатление - нахлуха като хуни в блока, надупчиха всичко, оставиха по 2 метра кабели на всеки етаж и то 2 вида кабели, защото просто точат и ЛАН кабели и кабел за кабелната, а не един общ. За услугата не мога да кажа, след скандала за кабелите ме загубиха завинаги като потенциален клиент.

# 18
  • Мнения: 901
Браво, точно от Нет1 се интересувам.
Имат много добра (ценово) оферта и особено ми харесва, че не искат допълнителна такса за втори комп и втори телевизор.
Сегашният ни доставчик на интернет има големи трудности по отстраняване на аварии - след всяка гръмотевична бюря оставаме без нет поне за 24 часа, а последния път бяха 48. Случвало ли се е с НЕТ1 и наистина ли нетът е бавен?

# 19
  • София
  • Мнения: 752
Има ли някакви нови впечатления от НЕТ1, защото вчера ни прекараха кабелната и днес почти от сутринта я няма никаква, но имаше и ремонти на електричеството в района(подмянан на кабели и тока спираше хиляда пъти) и не мога на преценя има ли това някаква връзка или не(може пък да са прерязали някой техен кабел), а трябва до 2 седмици докъто е промоционалния срок да решим дали да ги ползваме или не.

# 20
  • Мнения: 901
Аз им ползвам интернета и засега съм доволна. Първо ни е по-евтин от стария, второ скоростта е добра колкото на стария доставчик и почти няма забавяне и трето дадоха ни рутер срещу депозит и сега си ползваме и лаптопа в нета. Но това е точно от една седмица...
Освен това ми звъннаха на четвъртия ден да ме питат доволна ли съм.
Най-добре им се обади да ги питаш какъв е проблемът.4391010 е телефонът.

# 21
  • Мнения: 33
Преди седмица едни  приятели минаха от Евроком и те на НЕТ 1 и от тогава не са имали никакви прекъсвания на кабелната и казаха,че изображението било много по-чисто..Също така ме светнаха ,че с въпросната фирма ще плащат за кабелна по 9 лв. на месец...Това възможно ли е????Защото ние плащаме по 24 лв месечно и ми се струва мноооого голяма разлика в цените.. Може ли някой да каже по колко плаща за кабелна тв на НЕТ1, че ако се окаже ,че наистина е 9лв. минавам на момента и аз Laughing

snezhito, малко извън темата ,но при теб пак добре,че са надупчили поне сами..Аз никога няма да забравя как предишният ми интернет доставчик дойде в къщи да ме върже към нета и нестига,че дошъл без бормашина на мотнаж (добре,че изнамерих на баща ми бормашината), пък и на всичкото отгоре тръгва да дупчи сякаш за пръв път хваща подобно нещо,спира и ми казва: "Извинявай,но ме е страх да не ти разваля хубавите тапети, ще можеш ли ти сама да си направиш една дупчица, за да сложим кабела?" doh Седях като тресната и незнаех да плача ли, да се смея ли. В крайна сметка, след като ми прецака тапетите и проби на криво се наложи аз да си напарвя дупката...Абе нямам думи......

# 22
  • софия
  • Мнения: 25 392
Преди седмица едни  приятели минаха от Евроком и те на НЕТ 1 и от тогава не са имали никакви прекъсвания на кабелната и казаха,че изображението било много по-чисто..Също така ме светнаха ,че с въпросната фирма ще плащат за кабелна по 9 лв. на месец...Това възможно ли е????Защото ние плащаме по 24 лв месечно и ми се струва мноооого голяма разлика в цените.. Може ли някой да каже по колко плаща за кабелна тв на НЕТ1, че ако се окаже ,че наистина е 9лв. минавам на момента и аз Laughing

......
Никъде не видях такава цена  Confused

# 23
  • София
  • Мнения: 6 011
Надежда, звънни на телефона, посочен по-долу. Веднага обясняват ако имат проблем и пращат екип много бързо.

За цената от 9 лв. - веднъж докато плащах една мацка плати за кабелна 10 лв. и ми стана и на мен любопитно. Най-нахално я разпитах, каза ми, че се е спазарила за малък брой български програми и затова такава е цената. Мисля, че спомена, че има около 20 програми. Да не би да е същото нещо? И да го няма като официална оферта.

# 24
  • Мнения: 33
Незнам колко български програми хващат,но ми се похвалиха точно че имат мнооого повече програми  и сега като погледнах линка мисля че е точно вторият план ,който е с 80 програми ,т.к. такова число ми споменаха и те. Казаха,че плащат по 9 лв. с подписан договор за 1 год.. Много странно,да не би пък първата година да е така, нещо като промоцийка за нови абонати или пък просто в момента да има таква промоция... newsm78

# 25
  • Мнения: 901
Много странно,да не би пък първата година да е така, нещо като промоцийка за нови абонати или пък просто в момента да има таква промоция... newsm78

Промоциите им са обявени на сайта.http://www.net1.bg/promotions/
Аз ползвам интернет за 15 лева при същата скорост, за която досега плащах 25.
Договорът ми обаче е едногодишен.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Много странно наистина.
Ние сме с едногодишен договор - нет и кабелна за 30 лв.

# 27
  • Мнения: 33
Хм, ми наистина незнам, това ми казаха те и затова и аз така се заинтригувах... Трябва да ги поразпитам по-подробно да кажат за какво иде реч..Ако разбера нещичко ще пиша тук Peace

# 28
  • Мнения: 4 585
1 Мbps означава че за една секунда са се предали милион бита информация по този канал.
1 Мbps = 1048576 бита инфо за една секунда.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 392
Моята информация за НЕТ 1 е, че ползват инфраструктурата на БТК и в този ред на мисли предлагат услуга на по-високо ниво, тип- оптичен подземен кабел, а не висящи жици по дърветата и при първата гръмотевица или дъжд да ми прекъсва връзката.
От друга страна, качеството на връзката за крайната точка - РС -то предполага стабилна и качествена ел инсталация, а на практика в много от сградите тя е остаряла от една страна и дава колебания и съответно разни устройства гърмят редовно и в крайна сметка пак дават фира и влошават качеството на услугата.
Моля да ме извините за неточностите, само цитирам компетентните лица, които държа отговорни за качеството на собствената ми връзка.

Общи условия

Активация на акаунт