Бихте ли напуснали половинките си,ако във тази криза останат без работа

  • 15 693
  • 278
  •   1
Отговори
Здравейте!Обръщам се към Вас,защото зная че във форума четат и пишат много млади жени.Ситуацията е такава.Мъжът работи на две работи,но парите не стигат/за маркови дрехи,бижута,собствено жилище и т.н.т.Има вероятност да остане без работа.Жената гледа малко дете.Родителите са състоятелни,а тя е едно дете и те искат тя да живее при тях.Не одобряват мъжа и ,защото не е богат.Тя живее сега при тях и не иска да се връща при мъжа си.Упреква го,че не можел да и подсигури това, което заслужава.Ситуацията е.... smile3514.Как бихте постъпили,ако съпруга Ви е в затруднено финансово положение.Въпреки,че би трябвало да пиша,ако семейството ви е затруднено финансово положение.Все по- често чувам,че единствено мъжа е длъжен да работи и осигурява парите.

# 1
  • Blagoevgrad
  • Мнения: 29
Ми как иначе? Даже ако кихне го зарязваш! КъФ мъж е тоя- пари за маркови дрешки не изкарва?! Не ми харесват мъжете вече,не ми!

# 2
  • Мнения: 4 068
Разбира се, че няма да го напусна. Ако го напусна в такъв момент значи не го обичам. А щом имам съпруг и дете, то значи отдавна е отминало времето, когато родителите ми са били тези, които са определяли как и с кого да живея. Ако съм някоя лигава фръцла обаче и ме интересува само стандарта на живот и марковите дрешки от моловете сигурно иначе щях да мисля знам ли. Rolling Eyes

# 3
Здравейте!Обръщам се към Вас,защото зная че във форума четат и пишат много млади жени.Ситуацията е такава.Мъжът работи на две работи,но парите не стигат/за маркови дрехи,бижута,собствено жилище и т.н.т.Има вероятност да остане без работа.Жената гледа малко дете.Родителите са състоятелни,а тя е едно дете и те искат тя да живее при тях.Не одобряват мъжа и ,защото не е богат.Тя живее сега при тях и не иска да се връща при мъжа си.Упреква го,че не можел да и подсигури това, което заслужава.Ситуацията е.... smile3514.Как бихте постъпили,ако съпруга Ви е в затруднено финансово положение.Въпреки,че би трябвало да пиша,ако семейството ви е затруднено финансово положение.Все по- често чувам,че единствено мъжа е длъжен да работи и осигурява парите.


Би ли ми обяснила, поради какви причини ти се бъркаш в чужди работи. Така написано излиза, че не става дума за теб, а за някой от твоето обкръжение. Не искам да споря, но това че родителите на момичето са състоятелни, не дава право на никой да ги използва. Още повече, че те са се борили с много по-тежки ситуации, за да си карат сега колите. Не мисля, че само защото са малко по-богати ги задължава да "осиновят" заетя. На всички останали от форума - съжалявам за гневния си пост, но много се наежих на авторката, която се бърка в чужди семейни проблеми.  #Cussing out

# 4
  • Мнения: 4 138
тутакси го напускам. амаха.

# 5
  • Мнения: 4 965
Ако ще го напускам, заради едното оставане без работа, хич нямаше да допусна да се оженим...
Иначе, въпросната лигла, като иска маркови дрешки, бижута и т.н. - да си ги купи сама.
Имали сме всякакви ситуации - и двамата сме имали по няколко работи; и аз съм оставала без работа; и той е оставал без работа; и пари сме нямали; и сме можели да си позволим всяка глезотийка. И все сме оставали семейство. Ако нещо ни раздели, няма това да са парите. Не са те и тези, които са ни събрали...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 623
Такъв съвет биха дали доста ограничени родители
/ да не използвам друга дума/ с изключително
зле възпитана дъщеря  Naughty
Изразих се възможно най-меко, защото в противен
случай бих отнесла БАН, ако нарека нещата с
истинските им имена  ooooh!

# 7
  • Мнения: 25 447
Ох, получавам дежа вю. Някой пак си говори сам.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 1 367
Ако нещо ни раздели, няма това да са парите. Не са те и тези, които са ни събрали...
Много точно,браво!

# 9
  • Мнения: 1 210
Ако някой си тръгва по такъв повод, по- добре никога да не се връща.

# 10
  • Мнения: 2 196
Ох, получавам дежа вю. Някой пак си говори сам.  Rolling Eyes
Ми то като те тресне кризата по канчето, така става. Днес си сам, утре - цяла компания.
Ама ви е весело - няма скука. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 2 757
Хм, ами ако това означава че ще  умрем от глад.... нямам голям избор освен да си търся друг начин за оцеляване. Ако се наложи може и да го зарежа. Но не ми се вярва, че някога ще ме докара до просешка тояга. Ако съм имала подобни подозрения не бих се оженила за него и никаква любов няма шанс да ме ожени за несигурен човек.
Виж, по интересно е ако нещо се случи с мъжът ви и стане неработоспособен, не ами и на легло и освен за деца и за него трябва да се грижите тогава какво ще правите  ooooh!

# 12
  • Мнения: 4 965
...
Виж, по интересно е ако нещо се случи с мъжът ви и стане неработоспособен, не ами и на легло и освен за деца и за него трябва да се грижите тогава какво ще правите  ooooh!

Оооо, дай Боже да не ни се случва. Но миналата година минахме и през подобен момент. Мъжът ми го сви дископатия и 2 месеца беше на легло - не можеше да стигне до тоалетната, ако не лазеше по пода. Беше ми адски трудно, защото и работата ми е адски напрегната, и децата бяха по-малки. Пратих децата при нашите и се грижех неотлъчно за него. Докато бях на работа, молех баба ми да иде да му направи нещо за хапване, а той лежеше. Не искам да си представям подобни варианти за по-дълъг срок.
А можех да го изпратя в другия апартамент и да разчитам малката му сестра да минава след лекции да го нагледа...
Но пък 4 г. по-рано, докато бях бременна, той ме гледаше така 8 месеца /не трябваше дори да мърдам/ - хранеше ме в устата, къпеше ме като бебе, преобличаше ме...

# 13
  • Мнения: 3 453
Ще му мажа филиите с маргарин, докато се научи да си ги маже сам! Crossing Arms

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
Хм, ами ако това означава че ще  умрем от глад.... нямам голям избор освен да си търся друг начин за оцеляване. Ако се наложи може и да го зарежа. Но не ми се вярва, че някога ще ме докара до просешка тояга. Ако съм имала подобни подозрения не бих се оженила за него и никаква любов няма шанс да ме ожени за несигурен човек.
Виж, по интересно е ако нещо се случи с мъжът ви и стане неработоспособен, не ами и на легло и освен за деца и за него трябва да се грижите тогава какво ще правите  ooooh!

Ти сериозно ли говориш  Shocked
Да зарежеш мъжът си само защото си е загубил работата  ooooh!
За мен това звучи направо нелепо.
Още по-нелепо звучи това да му се случи нещо, да е на легло и
аз да го зарежа  ooooh!
Абе вие сърца имате ли бе  Thinking
Любимия ми човек ще страда, защото се
предполага, че е станала злополука и
аз ще го зарежа, защото няма да може да изкарва пари  ooooh!
Направо не мога да повярвам наистина.
Ами ако това се случи с теб и той реши, че
си някакъв ненужен, болен товар  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт