Отговори
# 45
  • Мнения: 4 892
О, Cartoon network, този иначе толкова симпатичен детски канал. Декстър, кау едн чикън и всички останали ненормалници все повече ме навеждат на мисълта, че Фемили гай си е направо като детска приказка в сравнение.....
Вече писах по други теми - да, би могла да окаже влияние / негативно/ телевизията, но само при липсата на контрол и адекватно поведение на родителите.

# 46
  • Мнения: 7 837
О, дават ли вече Фемили гай Simple Smile

# 47
  • Мнения: 822
Безспорно филмите и игрите също имат отражение върху психиката на децата ни... Съгласна съм донякъде и с кака Сийка, но ако се опирам на моя личен опит и контакти, се оказва, че момчетата (поне върху такива имам наблюдения), възпитани главно от разведените си майки, са едни от най-свестните деца, които съм срещала... Може би защото от съвсем малки са свикнали да проявяват някаква загриженост и отговорност в ролята си на 'мъже' в семейството... Но това може да се приеме и като подкрепа на думите на кака Сийка... Тоест понякога липсата на какъвто и да е пример у дома, може да е по-добра от примера на някой 'плужек' или агресор...
Иначе моят проблем е друг. Мисля си, че детето ми не е достатъчно агресивно... Не съм го правила умишлено, просто по детските канали, които той гледа, анимациите са наистина предимно образователни и развлекателни... Стигнахме дотам, че не иска да гледа анимации с Batman и Spiderman... Дори се страхува от тях. Агресията му се изразява главно в блъскане и разбиване на коли и на собствената му глава след поредния инцидент на площадката... Но не знам, дали това е достатъчно за момче на 5.
Мисълта ми е, че нито една крайност не е хубава. И пак стигаме дотам, че агресията и без гледането на филми е заложена у нас. Филмите са един от факторите, които я насочват в определена посока. Но може и да я подтискат...

# 48
  • Мнения: 4 555
Естествено, агресията е заложена в нас. Затова и между децата на площадката може да се види агресия в най-чист вид, преди майките да са 'посяли' семето на цивилизацията в главите на децата.
Животът в общество ни прави цивилизовани и ни налага определени правила на поведение, които обаче не са заложени в нас по начало, както агресията, така че с много упоритост и 'възпитание', те трябва да надвият агресията в нас.
Не точно филмите правят децата агресивни, а фактът, че филмите им показват кое е нормално, приемливо и обичайно (да отрежеш главата на някой, който не те кефи), преди някой родител да е успял да им покаже кое е ненормално, неприемливо и необичайно (същото). Филмите правят децата агресивни само благодарение на помощта на родителите, които оставят на телевизията да показва на децата как е редно да се държат.
Няма никаква обществена нито каквато и да било нетърпимост към агресията и лошото поведение, в същото време децата виждат като модел почти само такова.

# 49
  • Мнения: 93
 #Crazy Моето дете е на 2г и определено пренася видяното от телевизора,
във своите игри. Но да го лиша от том и джери?

# 50
  • Мнения: 804
Нямам претенции да съм права, но мисля, че самотата и липсата на комуникация са първопричината децата да проявяват агресия.

# 51
  • Мнения: 25 597

Мисълта ми е, че нито една крайност не е хубава. И пак стигаме дотам, че агресията и без гледането на филми е заложена у нас. Филмите са един от факторите, които я насочват в определена посока. Но може и да я подтискат...

Агресията е заложена във всяко живо същество - даже и в най-нежното растение, което се бори за живот. Но само човекът е намерил начин как да я канализира така, че да не причинява вреда на околните, поне не във физически аспект. Много са начините - спорт, състезателни игри и прочие. Ето тук вече е ролята на родителя и обществото - да научим децата как да овладяват агресията си и как да се освобождават от нея, без да вредят. Компютърната игра също може да послужи идеално за тази цел, но може и да внуши други начини за справяне с отрицателните емоции. Едно е да убиеш няколко човека в играта, друго е да хванеш истинско оръжие и да сториш същото, но наживо. Едно е да те е яд на някого и да го убиеш от бой на... карти, например, друго е да побеснееш, че те е бил на карти и да го наръгаш за отмъщение. Все реални случки от живота...

# 52
  • Мнения: 299
Поне мойто голямо дете въобще не е станало агресивно . Напротив дори е доста чувствителен . А гледа за мое съжаление доста филми и играе доста на игри. Но пък имаше друг дефект като по-малък - всичко мислеше за измислица , дори новините. Доста трябваше да му обяснявам , че едното е измислица  , а другото реалност. И на доста дечица им е трудно да направят тази разлика.

# 53
  • Мнения: 4 892
О, дават ли вече Фемили гай Simple Smile

Мне, Кейси, не и по Картун. Ние, дъртите у нас си го "теглим"  Embarassed Фенове сме му. Браян и Стюи са ми любимци  Laughing Е, поне кучето прилича на куче, а чикъна от Кау енд чикън прилича на червей с клюн и гребен, бляк.

Нямам претенции да съм права, но мисля, че самотата и липсата на комуникация са първопричината децата да проявяват агресия.

 Peace

Точно. И най-жалкото е, че много деца ми изглеждат наистина самотни, а са в компания на възрастни.

# 54
  • София
  • Мнения: 8 348
аз пък харесвам Кау енд чикън
и Джони Браво
и Ай Ар Бабуун

обаче не давах на детето да ги гледа докато не стана на 12


обаче съм върл противник на Телетъбисите

# 55
# 56
  • Мнения: 1 541
Да, според мен стават по-агресивни. Забелязвам разлика в игрите на сина ми, след като сме чели хубава, спокойна книжка и след като е гледал нинджи, спайдърмен и разни други филмчета с бой. В първия случай иска да си рисува, изрязва или още да четем, във втория хваща един пластмасов кол и започва да млати наляво-надясно. Съвсем откровено казано, аз лично предпочитам първия вариант. Но истината е, че каквото и да гледат, момчетата са си момчета и не можеш да ги спреш да си играят на "бой". Едно време като не е имало тв, са се дуелирали с пръчки и всякакви други подръчни средства, но пак на същото са си играли Laughing Заложено им е в природата Simple Smile
Иначе ако говорим за агресия в чистия смисъл на думата - да иска да наранява със злоба други хора - не, няма такова нещо. Всичко му е на игра. Е, така като си играе, се случва да се съборят с някое дете на земята и да се ударят, или мене да цапне по-сериозно, такива неща, но те са по-скоро от невнимание и увличане в играта, никога нарочно и с цел да причини болка. Така че не знам дали може да се нарече точно агресия Thinking

1:1 се дъжи и Марти. Как обаче да обясня на някой майки в парка, че той не се бие в истинския смисъл, а приема всичко на игра. Самият той си казва, че всичко е наужким, но като се вживее скача, удря, вика, прави гримаси, абе страшна картинка е наистина....

# 57
  • София
  • Мнения: 62 595
Много се забавлявам с някои идиотски филмчета. Гледам ги заедно с децата и много се смеем. Какво да се прави, децата също имат нужда да се надсмеят над глупостта, за да се почувстват по-значими. Човещинка.  Laughing Любими са ни тримата сумисти.

# 58
  • Мнения: 4 841
Много се забавлявам с някои идиотски филмчета. Гледам ги заедно с децата и много се смеем. Какво да се прави, децата също имат нужда да се надсмеят над глупостта, за да се почувстват по-значими. Човещинка.  Laughing Любими са ни тримата сумисти.

Това е наистина много добър подход, от известно време насам и ние го използваме. Нямаме кабелна телевизия и не знам за тримата сумисти, но по Нова в събота сутрин дават едно страшно недоразумение - "Самурай Джак"- е няма такъв смях...
Само че тези подходи са приложими при по-големи дечица, при две- и тригодишни едва ли би действало. Макар че всъщност и народните приказки използват осмиването като похват.

# 59
  • Мнения: 801
Winnenden, 12. März 2009
14 деца и двама възрастни в гроба, това е резултатът от игрите и филмите с насилие. 16 човека умряха, заради родителско безхаберие и липса на контрол, върху игричките на детенцето. Родителите са подсъдими.

Забелязах че карате, кеч, заплахи за саморазправа, жестокост, са модел на подражание и хит дори в детските градини. По национален ефир гледах преди обед филм с липса на членоразделна реч, но пък със стрелба, пъшкане и различни техники за удари  и измъчване. Проблема е, че това се лее всекидневно от ефира и невинни деца, които не пледират за насилие стават техни жертви и биват убити по- особено жесток начин.

Не бих сравнила насилието във филмите от наше време и кървавите масаки във съвременните филми и игри, които потрисат дори възрастен жестокостта и изобилието на кръв, виждала съм и обезглавяване, отсичане на ръце, пръсти и подобни.

Не гледаме филми с насилие, а телевизора е от години в мазата. За детето има само подбрани детски филми, допуснати за възрастта му, за Хари Потър ще почака десетилетка.

Общи условия

Активация на акаунт