Бъдещи майки АВГУСТ 2009-Тема 27!

  • 12 128
  • 303
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 358
И аз не бих ги карала - наистина както си го усетят.
Обаче собствената ми майка много ме ядоса с изказването си - по скоро тихичкото си подшушване, че първото задължително трябвало да бъде на свекъра/свекървата ми - щото на тях им било първо внуче и така било редно, и бла бла бла .....  ooooh!
и аз не искам ли да е на тях, няма сила която да ме накара да си кръстя детето на тях, особено след като и с мъжо сме на едно мнение - детето ще си има собствено име.

По-скоро съм леко разочарована от майка ми- мислех я за малко по-модерна ... ама явно не е.

# 16
  • Мнения: 196
Наистина е обидно отношението - избора на име на детенцето е нещо много съкровено особено за едно ново семейство, а и не само. Едва ли не това са първите крачки заедно в съвместния семеен живот и да ти отнемат тази привилегия е меко казано нахално. Пожелавам на всички да имат подкрепата на човека до себе си и заедно двамата да решават как да се казва детето без да се влияят от свекъри, свекърви, майки,бащи, зълви, етърви, шуреи и пр.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 67
При нас свекито веднъж си направи устата ако е момиче да е на нея Ангелина  ooooh! ,но синковеца й я отряза набързо преди да имам време да реагирам и  ми стана много смешно  hahaha
А кото чу ,че женския ни вариант е Мария вика "ааа на баба ти" (и тя е Мария) викам "не е на баба ми ,просто ни харесва това име"
Та така родада се меси сега за име ,после за гледането на детето ще се дават акъли все си намират с какво да са полезни  Joy

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 17:00 от sunbeammm

# 18
  • София
  • Мнения: 791
Леле като чета,ми те всичките са еднакви,родители #Crazy
И най-интересното е как винаги намират някой в родата или пък някаква откачена аналогия името което сме избрали на кой било. На никого не е,ха да ви видя!

# 19
  • Мнения: 1
Защо се месят тия хора бе?то просто не е вазможно на всички да се угоди,така че.....................
Правете каквото на вас с мажо ви харесва,крастете го както вие искате,а пак после които иска да се сарди,а ако не харесват името,техен проблем,ако не искатнека не обичат бебето,пак да видим като ги погледнат бебовците,дали няма да ги обичат Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 20
  • Мнения: 3 010
Момичета какво говорите вие- бълбукания, силни движения, ритници  Shocked а сте в моите седмици? Ние много рядко, съвсем лекичко помръдваме, поне аз това усещам, имам ли повод да се притеснявам  Confused или да го отдавам, че сме момички и сме кроткии. Иначе понякога усещам леко задвижване в корема, като вятър  Joy а бе сякаш нещо се олюлява от вътре.

# 21
  • Мнения: 219
Dendy гледам, че си в 18-та седмица, аз тогава нищо не усещах, мн рядко, така, че има време, споко Simple Smile

# 22
  • Мнения: 735
Dendy, аз с първата си бременност много леко усещах бебо.Чак към 8-9 месец бяха по интензивни движенията.А сега това бебе е доста шавливо и го усещам повече. HugЯвно твоето е от спокойните.Ако съдя по сина ми значи твоето бебе ще е кротанче и въобще няма да плачка. Wink

# 23
  • Мнения: 2 382
О, Славена, златна ти уста Hug!Дано да са кротанчета и после Laughing.Майтапя се, само да са ни живи и здрави.
Денди, аз я усещам по 5 мин на ден, не повече.А като започнаха ритниците се беше завъртяла така, че ме риташе по гърба hahaha и ми трябваха 10 дена, докато загрея, че това е бебето.Усещах, че нещо не е наред и дори се чудех дали да не отида на лекар hahaha.Щях да стана за резил Joy.Сега се е позиционирала върху пикочния ми мехур.Почти не рита, но при всяко движение трябва да се изстрелвам до 00 , дори и да съм ги посетила току що.
На мен може да ми сложите едни розови гащи вече Laughing bowuu!

# 24
  • Мнения: 196
Шайн честити розови гащета!
Аз я усещам на много места обаче така и не мога да разбера къде са крачета, къде са ръчички, дали в тези седмици се обръщат често и се въртят, защото ту усещам ниско долу, ту под пъпа точно , ама вече са бая ритници предимно вечерно време. А вчера не знам как се беше завъртяло ама усещах удари от задната страна.

# 25
  • Мнения: 46
Момичета не мога да смогна да ви изчета. По въпроса с името ние с мъжлето сме се разбрали Първото ни детенце той искаше да е на него и затова е Александра, а сега с второто е момченце и ще се казва Мартин на майка ми.

# 26
  • Мнения: 60
Шайн честита мома  newsm53 относно ритането и мърдането........голям ми е кеф да го усещам като се върти или ме рита.Предимно вечер....не че през деня няма няма ритници.Денди споко има време ще го усетиш важното е че на прегледите всичко е наред Hug

Относно името...иска ми се да го кръстим с името което съм му харесала....но незнам дали няма да има сърдити....още не сме говорили на темата име.....но мисля да настоявам за името което съм си харесала......пък и мога да кажа че е на името на прабаба си  Joy дано мине номера

# 27
  • Мнения: 27
 Popcorn pletka
 
Шайн, честита мома  newsm51

# 28
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Нев, дано успееш да дадеш на детето си това име, което на теб ти харесва. Щастлива съм че избрахме на детето ни име, което на мен лично ми харесва. То като се сетя всички имена в предварителния списък бяха по мое предложение, таткото беше дал само един вариант. Така че в крайна сметка / макар и да отпадна моето любимо име за момиченце/ избрахме без да се стига до спорове.
Сега остава само да дойде времето  и детето да се появи живо и здраво и да ни носи много радост.

# 29
  • Мнения: 3 372
И моето момче тея дни се е активизирало доста и рита ли рита Heart Eyes Много е сладко, обаче понякога доста силничко Crazy За името, аз си държа на Александър и ако трябва ще се биеме ама ще се казва така Mr. Green Таткото нямал мнение по въпроса Whistling

Общи условия

Активация на акаунт