кога спряхте храненето в 12 часа???

  • 1 909
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 070
Моят син е на 32 дни и доки днес ни каза, че постепенно трябва да отпадне вече последното хранене в 12 часа- храним го 6,9,12,15,18,21,24 часа- смесено хранене (кърма и АМ - анти рефлуксно мляко му е добавката). Даже ни каза да му го спрем направо- ама то не е толкова лесно за нашия случай, аз обаче чета в разни сайтове , че до края на 3 месец го препоръчват това хранене. И се чудим какво да правим????????? newsm78 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Не съм го спирала. Изобщо и не съм си помисляла даже.
Детето ми не е машина, за да яде в определени часове.
Беше на АМ, но ядеше и през нощта, докато не навърши 9 месеца. Тогава се отказа сам.
Не държа детето си гладно и не го смятам за нормално! Теориите за 6-часовата пауза са присъщи вече само на педиатри, практикуващи стари методи на отглеждане. Тази като те слушам ще ти кажe съвсем скоро да му дадеш сок, пюре и пържола.

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 16:43 от nana77

# 2
  • Мнения: 27 524
На доки много здраве, нещо не е в час жената  Crazy
Не съм спирала нито вечерно, нито нощно хранене. Що за глупост?
Храни си детето докато то само не се откаже и не мисли за спиране  Naughty

# 3
  • Мнения: 764
Аз спрях храненето в 24 ч. към средата на втория м. Педито ми каза да будя детето, да го разбуждам добре, за да се нахрани хубаво и после да спи цялата нощ. Това обаче си беше голяма глупост от моя страна. Аз будех сина ми (беше си трудна задача, защото той спеше толкова дълбоко), той си хапваше, но това не му пречеше към 3 ч. пак да ревне. Тогава спрях с това кошмарно будене. нахранвах го в 21 ч. и го оставях да спи - той се събуждаше чак към 3 ч. после постепенно започна да измества и този час.
Така че бих те посъветвала да си нахранваш бебока след къпане и след това чак като се събуди сам, да му даваш да яде. Ако той сам си се буди в 12, давай му. Един ден сам ще спре да се буди.

# 4
  • Мнения: 4 070
ОО, аз ако се събуди и реве от глад не го лишавам.

# 5
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
А другия месец, както наддаде малко, и ще ти каже "гладно го държиш това дете"?
Не можеш да оставяш гладно толкова малко бебе.

Първо, расте много бързо, и второ, няма резервни сланинки. Да го оставиш гладно значи да му спадне кръвната захар до опасни граници. На 1 мес. бебе дори яденето в 3 часа сутрин не бих отказала, а това в 12 си е напълно задължително.
Не се шашкай и слушай бебето. То си знае кога е гладно.

# 6
  • Мнения: 275
Не спирай храненето в който и да е час на денонощието. Бебетата чувстват силна болка когато са гладни и ти не искаш да причиняваш умишлена болка, нали?

# 7
  • Мнения: 2 376
Храни си детето, когато е гладно. Води се по бебето и няма как да сбъркаш.

# 8
  • Мнения: 6 713
Ами какво да ти кажа - скоро ставаме на годинка и си върна отново с пълня сила яденето в 23.30-24.00 часа както и в 4-5 сутринта! Whistling ooooh!

# 9
  • Мнения: 344
На месец и половина мъника сам си го отказа.Просто като заспеше в девет се събуждаше към 5,30часа сутринта.

# 10
  • Мнения: 9 814
Нищо не съм отказвала.
Оставих бебето само да реши.  Wink

# 11
  • Мнения: 2 013
В началото на 2ри месец спрях храненето в 24ч.!

# 12
  • Мнения: 4 070
В началото на 2ри месец спрях храненето в 24ч.!

И как беше? Имаше ли проблем?

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Спрях да го храня в 24 часа, когато спря да се буди. По същият начин и за храненето в 3ч сутринта. Беше долу-горе на 3 месеца когато започна да спи по цяла нощ от 21ч. до 6ч сутринта. Режима си изгради сам, без моя намеса.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сама си го спря моята принцеса, около 4-5 месец беше.

# 15
  • Мнения: 2 172
Ами моето дете е на година и половина и все още пие вечерно мялко към 22:30/23:00 . Но това се пада едва 4-тото и хранене за деня  Peace

Като беше на 2 месеца си ядеше в 08:00,12:00,16:00,20:00,00:00  5 кратно,понякога даже и 4 кратно ставаше  Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 44 041
ех, тези доктори беееееее....
нищо няма да му махаш на детето, когато е готово и спре да огладнява ще си отпадне от самосебе си....
само си помисли някой да ти каже, че трябва да откажеш обяда си например, пък че си гладна - голяма работа....

# 17
  • Мнения: 1 629
Спрях го към 4 месец мисля Thinking  Винаги съм спазвала режим на хранене. Сега яде за последно в 20ч. После чак сутринта в 8ч.

# 18
  • Мнения: 4 433
Ами когато спря да се буди за нощно хранене,значи на 3 месеца.

Последното му идваше към 22:00-23:00 часа.

# 19
  • Мнения: 666
Ох тез лекари със техните съвети Stop Бебенцето е много малко още за дълги нощни паузи без цокане FlutterПък и то само ще си покаже,кога е готово.Аз още си я храня по 2 пъти вечер и спазвам само и единствено НЕЙНИЯ РЕЖИМ Peace

# 20
  • Мнения: 2 677
Никога не съм го насилвала и не съм се опитвала да променям навиците му.
Синът ми сам спря да иска да яде нощно време, когато навърши един месец.

# 21
  • Мнения: 547
Края на трети месец спряхме нощното хранене.

# 22
  • Мнения: 8 999
Храненето в 12 часа отпадна най-накрая. Първо спря да се буди в 3 ч. през нощта. Към края на 3тия месец започна да пропуска и това в 12 ч. На 4 мес. все още имаше 5 кратно хранене. На навършени 6 мес. отпадна сутрешното кърмене в 6 ч. и останаха само 4 хранения.

# 23
  • Мнения: 163
На 20-ия ден спря да се събужда сам. Сега пием водичка и си искаме бибата понякога. pacifier Simple Smile

# 24
  • плевен
  • Мнения: 644
Спрях го още на 15-ия ден.Не ми се ставаше изобщо,аз докато легна и трябва да стана.Доста леко и спокойно премина това премеждие  Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 95
И на мен ми казаха да има 6 часова пауза още след като ни изписаха от болницата.Честно да си призная пробвах , ама малкият сам си спеше по цели нощи, а когато се събудеше - как да го оставя гладен да реве?Аз лично на гладен стомах не мога да заспя Joy
В третият месец почти нямаше вечер, в която да се събуди да яде.В момента караме 6-ти и яде около 10-11ч и май зависи колко е изял-понякога се буди около 3 ч,  ама много рядко, в повечето случай ставаме около 7ч.Така че, бебето най-добре ще ти каже Peace

# 26
  • Мнения: 55
Слушай бебето си,то най-добре знае от какво има нужда! Само ще си покаже. Моята буболечка сега е на  4 месеца и половина и не се буди откакто беше на месец и половина,някак си сама започна да спи непробудно първо от 21-22 до 5-6 часа и после започна да се буди чак 8-9.От време на време се случваше да се субуди към 3-4 за манджа,но винаги съм и давала с "риск" да започне отново да се буди.Съвета ми е да не си лишаваш бебето от това ядене,без то само да го е пожелало Simple Smile

# 27
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не знам за бебетата на смесено хранене, но моето е само на кърма и всеки месец се сдобиваме с по едно нощно хранене. Като беше на един месец спеше от 12 до 6, на два месеца започна да се буди и в 3 и в 6, на три започна да се буди в 2, в 4 и в 6 и така си я караме до днес. Явно с порастването се нуждае от повече мляко. А аз си мислех, че ще се увеличава нощната пауза... Mr. Green

Какво ли би казал твоя доктор на мен?

# 28
  • Мнения: 4 070
Аз не го лишавам от ядене, дори и през нощта като се събуди му давам по малко (не цяла доза,че понякога се буди в 4,30 и после и в 6 не мога все да му дам по 90 мл), въпреки че педи ми каза да му спра нощното хранене още от начало, но той сам си го измества , а дори понякога не се и събужда въобще .

# 29
  • Мнения: 134
   Момиченцето ми спря да се буди в края на третия месец,но и до ден днешен се случва да се събуди гладна през нощта и естествено папкаме.

# 30
  • Мнения: 216
бебеата са били кърмени,преди да бъде изобретен часовникът- Simple Smile
мисля,че бебето само определя кога е гладно,без значение какво смята педиатъра-
още е много мъничко,с времето само ще спре да се буди нощем ,а дотогава щом смяташ,че е гладно-можеш да му предложиш мляко-може и да не е 90мл.,а по-малко Peace

# 31
  • Мнения: 55
Аз не го лишавам от ядене, дори и през нощта като се събуди му давам по малко (не цяла доза,че понякога се буди в 4,30 и после и в 6 не мога все да му дам по 90 мл), въпреки че педи ми каза да му спра нощното хранене още от начало, но той сам си го измества , а дори понякога не се и събужда въобще .
Извинявай,не искам да те обидя,още повече,че ти не си го махнала това ядене Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 070
Не съм, аз се чудех дали е рано и затова ви питах, ама пък от няколко дни ми се струва,че той и сам май не го иска много това ядене- понеже като му дам да яде и заспива и го яде час и половина - едва ,едва......а нашата лакомийика ядене не отказва така ,че и да не е много гладен пак ще приеме...мислч да му го намаля на 80, после на 70, докато сам се откаже напълно понеже той така или иначе вечер не изяжда 90 мл., така или иначе и през нощта му давам по 30-40 мл.

# 33
  • Мнения: 1 174
Не съм, аз се чудех дали е рано и затова ви питах, ама пък от няколко дни ми се струва,че той и сам май не го иска много това ядене- понеже като му дам да яде и заспива и го яде час и половина - едва ,едва......а нашата лакомийика ядене не отказва така ,че и да не е много гладен пак ще приеме...мислч да му го намаля на 80, после на 70, докато сам се откаже напълно понеже той така или иначе вечер не изяжда 90 мл., така или иначе и през нощта му давам по 30-40 мл.

Еми то това е смисъла на "хранене на поискване" - да храниш когато бебето поиска, щом не иска не го карай насила - без значение кое хранене е: нощно, на 12ч. или обедно. Просто като видиш, че не яде с охота, не го насилвай. Това не важи единствено за съвсем малко бебе около  месец, защото те са по - поспаливи и трябва да са на "хранене на предлагане"  thumbsup
През периодите на растеж бебетата променят "режима" си, ако изобщо може да се говори за някакъв режим. При моето яденето на 12ч. някои дни го има, други го няма. Понякога яде на 3 през нощта, друг път не, а има и дни когато от 10ч. сутринта яде чак към 4-5 следобед. Не се притеснявай, че не иска да яде на 12ч. като нищо след време може пак да си върне това ядене и ако се случи не се притеснявай  Wink

# 34
  • Мнения: 110
Нашият бебок на 19.04 става на един месец. Яде през деня през около 4 часа. Къпем го към 21.00 часа и след това го храня- към 21.30ч. В 24.00ч. не се буди. Яде пак около 2.30-3.00ч. и после към 6.30. Храня го с изцедена кърма и изяжда по около 120мл. на ядене.

Общи условия

Активация на акаунт