лоша майка ли съм?

  • 4 933
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
знам, че въпросът ми е малко риторичен, но просто съм ужасно, ужасно разстроена. от едното нищо дето се вика, ама... и сега като го напиша сигурно доста от вас ще се посмеят, ама просто имам нужда да споделя, да се излея, да ми олекне малко, че плачът не помага...

бебка е понастинала. има мнооого сополи. снощи не съм спала цяла нощ, защото милото не може да диша през устата, нослето е запушено, капките не дават резултат и то се мъъъчи, пък аз два пъти, че нищо не мога да направя. и от тогава се чувствам толкова виновна, момичета. имам чувсвото, че аз съм го разболяла това дете. сутринта я водихме на педито- всичко друго е наред, само сополките са проблем, даваме капки, според нея си го обличам достатъчно като излизаме и това си е просто едно няма нищо- просто сополки. да, но аз направо откачам вече. нервно ми е, криво ми е...сама съм, нямам никой, който да ми помага, таткото по принцип е активен в помощта, но напоследък и той взе да издиша- работи, много е натоварен в момента, а аз съм една намръщена, една лоша, лоша съпруга. и така... имам нужда някой да ми каже, че се справям добре, че всичко е ок, че при децата се случват такива неща, но като си ги говоря сама тия неща, все си мисля "да бе, оправдавай се сега..." опитвам се да бъда добра майка, наистина. както аз го разбирам. кърмя си детето, колкото и да ми беше трудно в началото, занимавам се с нея постоянно, пеем, правим гимнастики, играем си, излизаме на разходки... и все някак се чувствам неудовлетворена. имам чувството, че ще нещо трябва да направя, че нещо все остава ненаправено...

депресия ли е това?в лош период ли съм? има ли нещо, което не правя като хората?

# 1
  • Мнения: 547
Уморена си,едно и също всеки ден сама си с бебка това е нормално ще мине.Не си лоша майка не си виновна,че детето има хрема ми може да е от много обилаче да се е изпотило милото и да е настинало.
Ако има на кой да го оставяш от време на време излез с приятелки или сама пии едно кафе разходи се по магазините купи си нещо или просто позяпаи и като се прибереш ще гледаш с други очи.

# 2
  • Мнения: 1 335
ееее децата боледуват отвреме на време, случва се Simple Smile Разбирам те добре защо се чувстваш така, но опитай вместо да се самообвиняваш да приемеш това като нещо съвсем нормално и спокойно след 2-3 дни хремата ще премине.

# 3
  • Мнения: 133
Е, хубава работа,как ще си лоша майка.Не ти си просто човек,грижеш се прекрасно за детето си и това ,че малките шушулки се разболяват е ,не от факта ,че не се грижим за тях-просто вирусите са прекалено много,а и доколкото разбирам тя даже няма вирус.Всичко това се получава от факта ,че не си се наспала,скоро се убедих във факта,че ако не се наспим денят след това е кошмарен ooooh!,просто сякаш излъчваме отрицателни флуиди навсякъде около нас.Убедена съм ,че си прекрасна майка PeaceРадвай се че кърмиш,по -близко и  приятно усещане няма,аз успях да го изпитам едва 2 месеца,но ще го помня завинаги и знам,че точно през тези два месеца аз съм и дала голяма част от любовта си Heart EyesСега и с пролетната умора,недоспиването и сополиивкото детенце света ти се струва ужасен и си склона да обвиняваш себе си за това,защото си сама и няма кой друг да обвиниш.сигурна съм,че всички сме изпадали в подобни състояния,така че спри да се обвиняваш-светът е прекрасен,ти си майка точно на това детенце,защото ти си най-добра за него,ти го даряваш с любовта и грижите,които само ти можеш да му дадеш,то обича теб и ти обичаш него-просто друго няма. Hugще премине,повярвай Hug

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 723
Как ще си лоша майка-не се излагай Hug
Всички минаваме през такива периоди-нормално е.
Просто си преуморена и разстроена Hug
Моята пикличка беше така,че даже и кашляше.
С капки за седмица се оправи и аз чак тогава се отпуснах
и ми мина лошото настроение и погледнах на нещата от друг ъгъл.
А най-доброто лекарство ,за да си оправиш деня е разходка с приятна компония.
Това като се оправи принцеската Peace

# 5
  • Мнения: 96
Просто си се депресирала нещо, не се предавай на това - ама как ще си лоша майка. Та лошата майка не стои будна цяла нощ до детето си, защото не може да диша. Не се тревожи бебето ще оздравее, и не ти си виновна, просто така се случва понякога Peace Hug
Всичко ще е наред, поговори и с мъжа ти - може пък той да те успокой Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 316
Не може да бъде лоша майка тази, която стои будна цяла нощ с детето си.
Вероятно си много изморена след безсънието и притеснена, че не можеш да направиш нищо за детето си. /Когато моята дъщеря беше със сополчета ок. десетина дни, помагаше помпичката за нос. /
Трябва да се успокоиш, да си отпочинеш и нещата ще си дойдат на мястото. Hug

# 7
  • Мнения: 840
Ами от това което прочетох, си всичко друго но не и лоша майка Hug
Със сигурност си изморена Hug. Всички минаваме през такива периоди. И ако някой каже, че това никога не му се е случвало няма да му повярвам.
Децата също минават през периоди на болести. Така растат Peace Скоро детето ми за първи път вдигна температура и си спомням аз колко виновна се чувствах Crazy Всичко минава и се забравя. Радвай се на хубавото време и на всеки един момент прекаран заедно с детето

П.П. За сополките, пробвай с помпичка за нос. При нас много помагаше и детето спеше спокойно Peace

# 8
  • Мнения: 568
Разбира се ,че не си.Просто ти трябва малко лично време в което да се съвземеш.Много ще е полезно ,ако някоя баба ти го осигури,ако е невъзможно -таткото да го направи събота или неделя.Не се обвинявай има една мъдрост"Лък който постоянно е опънат се чупи",моето мнение е ,че имаш нужда от почивка.

# 9
  • Мнения: 1 354
Ами и аз от това  което прочетох разбирам, че си всичко друго, но не и лоша майка Peace предполагам,че всички бебета минават през тези периоди-хреми и т.н.. (все още не знам де,ама от това  което чета..)
Пожелавам ви скорошно оздравяване и не се обвинявай всичко ще бъде наред,просто въпрос на време Hug

# 10
  • Мнения: 636
Душица  Grinning

# 11
  • Мнения: 7 723
.... има ли нещо, което не правя като хората?
Не, нищо.
Просто си добра майка  Peace

# 12
  • Мнения: 306
голямо благодаря на всички, които са писали!
помпичката за нос не помага, защото сополите са едни течни бистри секрети, които с помпичка не се ловят. уж пробвам да обера поне повърхностно с клечки за уши, но и това не помага, явно някъде нагоре са и не мога да ги стигна. капките явно със сигурност не помагат. не знам дали да не пращам таткото до денонощна аптека за някакви други. приспиваме я от 3 часа и половина и няма резултат. аз съм на ръба...
моля ви стискайте ми палци да се поуспокои детето и да заспи. вече едва издържам.

# 13
  • Мнения: 400
Ами аз трябвада съм за разстрел-онзи ден дъщеря ми си поряза пръста на ампула витамин Ц,която беше в ръцете ми!И се наложи да й шият пръстчето #Cussing out
Спокойно!Не си лоша майка WinkАко знаеш какви неща те чакат,за които да се обвиняваш............. ooooh!

# 14
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Пробвай да напариш хубаво банята и да влезеш с бебето вътре за десетина минути. Това може да помогне за отпушването на нослето.
Иначе за депресията - никога не е късно за следродилна депресия. Гледай да си повече на слънце, чист въздух. Ще ти мине. Не се разстройвай толкова заради едни сополи. Макар че мрънкащо бебе = изнервена майка.

# 15
  • Мнения: 6 713
Здравей!
Разбира се, че не си лоша майка! Stop Hug
Просто е такъв периода - има момент на свикване с новото положение. Поне при мен е така. Ако беба почне да спи добре, и после или се разболее,или тръгне зъб - малко трудничко свиквам с неспането, с реването по нощите. Но ми трябват ден, два, и съм на друг режим вече. После пак идва стария режим и така (с хубавия режим свиквам отведнъж! Mr. Green). Даже снощи бебка не спа никак добре, ами хем не е за първи път, ама се накарах по нощите де.... Embarassed Confused Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Мисля, че имаш остра нужда да оставиш детето на някого и да поизлезеш. Сама. Правилно си се ориентирала - не си лоша майка, но почваш да изперкваш... което може и да доведе първото.

# 17
  • Мнения: 175
Не си лоша,напротив истински грижовна си   bouquet
Пъхни нещо под дюшечето на детето(малка възглавничка напр.) от страната на главата й. Ще й помогне за дишането през ноща  Peace



п.с. Какви са тези помпички за нос?

# 18
  • София
  • Мнения: 39 758
п.с. Какви са тези помпички за нос?
Аспиратор. Например това или това

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 02:32 от AnMary

# 19
  • Мнения: 175
п.с. Какви са тези помпички за нос?
Аспиратор. Например това или това


Мерси много.

# 20
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Ти си най-добрата майка за твоето дете.Я се успокой.При моята дъщеря първата хрема се появи,когато тя беше на 40 дни.Ужас ooooh!.Това дето си го написала е точно описание на начина по който се чувствах аз.От опит ти казвам да се успокоиш HugВсичко ще отмине.Не се нерви защото бебка усеща и става неспокойна.

# 21
  • Мнения: 9 973
не се щащкай,ще отмине и този период

# 22
  • Мнения: 24 467
На нас няма кой да ни помага, децата си гледаме абсолютно сами, плащаме на бавачка, но за времето, когато сме на работа, в останалия период сме си само ние четиримата, та нямаме време за нищо друго.
Първата хрема на малкото ми дете беше, когато то бе на 10 дни, защото големият ни син беше болен, а нямаше къде да го отделим. Е, можем ли нещо да направим?
Просто се успокой и приеми, че има неизбежни неща, като умора /понякога до смърт/, време, когато откровено ти се ще някой просто да ти поеме децата и да не ги виждаш поне няколко дни, моменти, когато ти се крещи и крещиш, болести и други неприятни ситуации, от които да се скъсаш, няма как да се измъкнеш.
Няма класации за по- добри и по- лоши майки. Правят я хора с болни мозъци /освен ако не става въпрос за патологичен случай/.

Хремата- при много малки бебета на нас ни помагаше изключително помпичката/аспираторът за нос.

# 23
  • Мнения: 958
Не, не си лоша майка.
Всеки път, когато малката се е разболявала аз съм се обвинявала.
На една годинка зимата изкара вирусна гнойна ангина, която аз пренесох от офиса. Много ми беше болно, сякаш сама заразих детето си. След това пролетта изкара бактериална гнойна ангина, пак аз се обвинявах, че много сме висяли навън.
сега ми беше болничка и пак се обвинявах, че съм я изкараал на по-ветровито време. Но като се размине цялата работа, и като се замисял трезво. Няма логика, просто така се случва. И децата и възрастните се разболяват. Няма начин. Добре че са само настинки и леки вирусчета.

# 24
  • Мнения: 2 110
Как ще си лоша майка,недей така,не се излагай !
Всички имаме такива периоди-нормално е. И те са ,защото си  преуморена,изнервена и разстроена.

# 25
  • Мнения: 180
Лоша ли?  Thinking в никакъв случай.....   bouquet

# 26
  • Мнения: 1 187
Много пъти се чувствам като теб - когато е болен, когато плаче. И аз плача с него. Период е, но имаш нужда от почивка - дори само за едно кафе.

# 27
  • Мнения: 2 746
Как ще си лоша майка? Всяко бебе е минало през сополките, не се самообвинявай.
Лоша си, ако съзнателно решиш да си разболееш детето Laughing

Ами как ли щеше да се чувстваш на мое място, като при всяко неразположение на детето /слава Богу, 2-3 пъти само досега/, свекърва ми в пряк текст ми натяква, че аз съм виновна: "то вчера духаше, пък ти беше я извела и детето хвана хрема". Представяш ли си?  Иде ми да я изгоня от вкъщи  #Cussing out

А това за банята е много добър съвет, на нас много ни помага:
Пробвай да напариш хубаво банята и да влезеш с бебето вътре за десетина минути. Това може да помогне за отпушването на нослето.

# 28
  • Мнения: 2 110
viva_nova не ти завиждам как може такова нещо !Все едно искаш да си разболееш детето нарочно !

# 29
  • Мнения: 306
 Hug Hug Hug на всички!
благодаря ви много, от сърце за милите думи!
ние снощи вече в един момент се видяхме в чудо и таткото ходи до аптеката да вземе някакви други капки за нос. донесе Мукосептонекс. капнахме й по една капчица във всяка ноздричка. и той ме прати да спя. след това детето е заспало (някъде след 1 часа) и спа до към 6. одеве се обаждах на личната лекарка да каже за капките, че ме достраша - нали така без рецепта ги взехме...каза да й давам според указанието ( три пъти на ден по една капчица в ноздричка). и така. днес дават страхотни прогнози за времето, но смятам да си останем малко у дома, просто за всеки случай.
отново благодаря на всички за съветите, ще се опитам да спазя някои от тях, но за съжаление няма на кой да оставим бебето дори за един час. съпругът ми е от друг град и ... разбирате ситуацията.

viva_nova , разбирам те напълно. моята пък на мен нищо не ми казва, а ходи да говори на мъжа ми. това не съм правела като хората, онова било вредно, другото не било полезно... и така. даже последният път като беше на гости се скарахме за тия работи и сега предпочитам да не идва, че вместо помощ- само се изнервих предостатъчно.

# 30
  • Мнения: 2 746
Си-Си, мен лично щеше да ме е срам да кажа такова нещо на някоя майка!
 Обаче свеки е много рядка порода, да му се не види.Понеже тя самата е много несръчна и не оправна нито в домакинство, нито в друго, не може да търпи някой друг, който се справя - особено сам със всичко, и само с двете си ръце....
Нейна е крилатата фраза, че майка ми ме е урочасала, и затова нямам кърма #Crazy абе много мога да пиша....преди страшно се дразнех от приказките и, ама вече само hahaha

Извинявайте, не искам да отвличам темата в друга посока Peace

# 31
  • Мнения: 789
Миличка,лошите майки не се притесняват така за децата си.Мисля,че си страхотна майка,но уморена.Опитай,сложи вряща лайка в стаята на детето и гледай да не отваряш често вратата,за да се напои стаята с изпаренията.Това облекчаваше значително дишането на момченцето ми,когато имаше подобен проблем.Успех  Peace и по-спокойно - детенцето ти ще се оправи.

# 32
  • Мнения: 1 484
Мила  както  и  другите   мами  са  писали.Малко  си  по уморена   ,хвани  един  ден  таткото  за  гледач  обърни  си  на  теб  малко  внимание.Излез  със  приятелки  иди  на  фризьор.Купи  си   нещо  ново.Ще  се  оправи  бебо   .Сподели  със  съпруга  ти  какво  ти  тежи  или  с   някоя  приятелка.Успех  мила  всичко  ще  отмине  .

# 33
  • Мнения: 2 960
Mari_M,ти си най-добрата майка за твоето си детенце.Не се тревожи ,гледай на не обръщаш внимание на "онези другите" с вечните съвети и мърморене.
Сигурна съм ,че с разходките в това хубаво време -ще ти  hahahaсветне пред очите. Hug

# 34
  • Мнения: 3 929
Само недей да се обвиняваш. Така не само, че не си помагаш - нито на себе си, нито на детето, ами даже си вредиш. А така не си полезна за бебето. Вероятно си преуморена, вероятно следродилната депресия "си казва думата". Абстрахирай се от подобни определения като "лоша майка". За твоето дете си най-добрата майка.
Сополи ли или нещо друго, детето все някога се разболява. Но това не означава, че ти не си го гледала добре.
Излизай на разходка, времето се пооправи. Пролетта дойде. И за теб ще е хубаво да се поразсееш от ежедневието, а и за детето чистият въздух е много полезен. Промивай нослето по-честичко, повече въздух и повече положителни емоции.

# 35
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да най-лошата си Crossing Arms Бе жена я се съвземи Naughty как ще си виновна ти Crossing Arms да децата боледуват - това е нормално Peace Не си я разболяла нарочно предполагам като си я държала по блузка на вятъра потна или си я събирала умишлено с болни деца. Не си го правила нали? Значи не се виновна.
Успокой се и го давай по-спокойно Hug

# 36
  • Мнения: 4 335
Разбира се,че не си лоша майка.
Поне се успокойх,че не сьм единствената Mr. GreenИ синьт ми беше сьс сополи.Обвинявах се,че аз не сьм го опазила.И тькмо му мина,излязохме навьн и пак го повтори.Е направо в какво сьстояние изпаднах Embarassedсамо ревях и се самообвинявах.
Е,вече е здрав,времето се оправи,излизаме и тези ми мисли спряха Wink

# 37
  • Мнения: 61
Според мен си много мила и грижовна майка и си далече от "лоша майка".   bouquet
Едно хубаво наспиване ще ти помогне. Може да помолиш мъжа ти да си остане един ден и ти да излезеш навън малко да се откъснеш от всичко, разходи се, купи си нещо за душата или изпий едно хубаво кафе - САМА. Ще видиш, че после с нетърпение ще се прибереш заредена с нова положителна енергия и докато се усетиш бебка ще е здрава и това ще е само лош спомен.
Горе главата, мамче Simple Smile))

# 38
  • Мнения: 4 784
И аз съм имала такива моменти. Но подобни ситуации тепърва започват. Вече се успокоявам, че са "само" сополи.
Хич не си лоша майка! Горе главата!

# 39
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Уморена си,едно и също всеки ден сама си с бебка това е нормално ще мине.Не си лоша майка не си виновна,че детето има хрема ми може да е от много обилаче да се е изпотило милото и да е настинало.
Ако има на кой да го оставяш от време на време излез с приятелки или сама пии едно кафе разходи се по магазините купи си нещо или просто позяпаи и като се прибереш ще гледаш с други очи.
И аз мисля така.Разбира се че не си лоша майка.Всеки минава през такива периоди.

# 40
  • Мнения: 144
Ти си чудесна мама!!!!!!!!

# 41
  • Мнения: 961
Не си лоша майка - и сама го знаеш. Просто ти е дошло в повече. Имаш нужда от време за себе си, разходка с приятелки или час без малкото човече.
Колкото до сополките - една приятелка пускаше стерилизатора (електрически) и държеше високо бебето над парата. Там тя вече не е гореша. Така му правеше инхалации. Е, пак си остана със сополи няколко дни, после минаха. Не се тревожи толкова, децата боледуват.

# 42
  • Мнения: 753
Преуморена си. А и от написаното разбирам, че си грижовна мама. От майка си знам, че майките са такива - винаги са отговорни за успехите и неуспехите на своите деца /най-общо казано/. Аз все го правя, но с времето се понаучих да не се травмирам, но ми става криво и търся вина в себе си. Откривам, че и сега майка ми го прави по отношение на мен и братята ми.
Не се безпокой, а имай самочувствие! Ти си мама, която сама се справя, детето расте и опознава света благодарение на теб! А знаеш ли колко мами с хиляда помощници мрънкат и не успяват?
Горе главата!

# 43
  • Мнения: 9 436
Децата си боледуват от време на време ,но това по никакъв начин не те прави лоша майка.Това,че по цял ден си сама ти се отразява много зле и ти минават какви ли не мисли през главата.Опитай се да мислиш по-позитивно и се успокой.Бебчетата чувстват всичко и може би предаваш твоето напрежение на детето.

# 44
  • Мнения: 189
Хе,значи голяма част от нас са "лоши" майки.Няма такова нещо.Успокой се,пусни си музичка,зарежи домакинската работа за ден-2,поръчайте си храна за вкъщи,нищо няма да им стане на чиниите ако поседят в мивката ден,или ако не си изгладила прането и имаш цял куп за пране!М..... им!Важното е да се успокоиш и сама да увериш себе си,че ти си най-добрата майка,и то е така-твоето бебче не може с друга майка.То е твоята радост и гордост.Усмихвай се,ако ще да е през сълзи,много от нас попадат в подобна ситуация,аз преди бях решила,че съм "лоша" майка,защото кърмата ми изведнъж спря и трабваше да давам АМ.
Не си лоша майка-вирни глава,усмихни се в огледалото и си повярвай-ще се справиш.Ти си върхът!

# 45
  • Мнения: 22 842
Лоша майка ли,жена не се излагай.И моето дете е минало през това,но никога не съм се чувствала лоша майка.Може би грижите за детето ти идват в повече.Извикай някой за помощ за няколко часа и обърни внимание на се беси.
За сополките; промивай със Стеримар или физиологичен разтвор преди да сложиш капките.

# 46
  • Мнения: 2 447
Милата,намери начин да си починеш защото ще се сринеш.в никаъв случай не си лоша майка,децата просто се разболяват,независимо дали е по-леко облечено или по-дебело.Не се тормози.

# 47
  • Мнения: 6 441
Ами как ли щеше да се чувстваш на мое място, като при всяко неразположение на детето /слава Богу, 2-3 пъти само досега/, свекърва ми в пряк текст ми натяква, че аз съм виновна: "то вчера духаше, пък ти беше я извела и детето хвана хрема". Представяш ли си?  Иде ми да я изгоня от вкъщи  #Cussing out

Същата работа и при нас.
"Вчера не му сложи шапка и днес кашля,много ясно"- Т са около 15 градуса  Tired


Не си лоша майка-децата се разболяват оздравяват и вярвам,че всяка от нас е минала през такъв период.И при болно дете винаги ще се обвиняваме,че ние нещо сме можели да не направим и детето да е здраво.
Като поотрасне детенцето,нещата малко ще се посмекчат,но пак ще имат същия привкус.
Горе главата! Hug

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Всяка майка е най- добра за своето дете.В по нормални граници според мен всички имаме някакви безпокойства и постоянно се обвиняваме в нещо или за нещо.Така обаче вредим и на децата си , като сме намръщени и те го усещат , като се страхуваме за тях се престараваме и им вредим повече.Успокой се хремата ще мине , а според мен ревизирай обличането , ако не си го направила вече де , че от навлечено дете , идва изпотяването , а и настинките.Аз два пъти изпотявам дъщеря ми вкъщи и за това се сетих да го и напиша.

# 49
  • Мнения: 306
 Hug направо не знам как да ви благодаря , момичета! върнахте ми свежия поглед върху нещата! вярно е всичко, което сте ми написали , не че и аз не съм ги мислила тия неща, но когато някой те подкрепи така безрезервно - друго е!
на мен свекърва ми (кактомай писах) не ги говори намен тия неща, а на мъжа ми. мащехата ми пък намила на баща ми как не мога да се справям и каква съм неудачница...и единствената подкрепа идва от съпружеското тяло, което също е зверски уморено...

но...благодарение на вашите мили думи, си мисля че нещата малко по мало ще се пооправят! много съм признателна , наистина!  Hug   Hug   Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 3 404
Не, не си лоша майка.
Ти си уморена майка.
Раздвам се, че вече погледът ти над света е свеж и виждаш светлина в тунела, но безпокойствата и съмненията на една майка никога не свършват.

# 51
  • Мнения: 152
Не е депресия, нито си лоша майка. Още си под влияние на хормоните. След време всичко ще се нареди.

# 52
  • Мнения: 534
Лош период просто,не се стряскай.Моето дете и то е със сополи и то даже не бяхме излизали никъде,вкъщи е адска жега ,но пак потече.Сега се успокои и отиди до близката аптека и си вземи от помпичките за секрети в нослето.Аз имам най - обикновена и ми върши много добра работа,направо ми спасява живота Mr. GreenСега като се затопли ще започнете да излизате на разходка и няма да имаш такива мисли,ще се срещаш с други мами и ще се разсейваш.Аз всяка зима съм на твоето получение,Ужасно е!Но идва пролет....лято...  bouquetСега тичай за помпичка Hug

# 53
  • Мнения: 542
знам, че въпросът ми е малко риторичен, но просто съм ужасно, ужасно разстроена. от едното нищо дето се вика, ама... и сега като го напиша сигурно доста от вас ще се посмеят, ама просто имам нужда да споделя, да се излея, да ми олекне малко, че плачът не помага...

бебка е понастинала. има мнооого сополи. снощи не съм спала цяла нощ, защото милото не може да диша през устата, нослето е запушено, капките не дават резултат и то се мъъъчи, пък аз два пъти, че нищо не мога да направя. и от тогава се чувствам толкова виновна, момичета. имам чувсвото, че аз съм го разболяла това дете. сутринта я водихме на педито- всичко друго е наред, само сополките са проблем, даваме капки, според нея си го обличам достатъчно като излизаме и това си е просто едно няма нищо- просто сополки. да, но аз направо откачам вече. нервно ми е, криво ми е...сама съм, нямам никой, който да ми помага, таткото по принцип е активен в помощта, но напоследък и той взе да издиша- работи, много е натоварен в момента, а аз съм една намръщена, една лоша, лоша съпруга. и така... имам нужда някой да ми каже, че се справям добре, че всичко е ок, че при децата се случват такива неща, но като си ги говоря сама тия неща, все си мисля "да бе, оправдавай се сега..." опитвам се да бъда добра майка, наистина. както аз го разбирам. кърмя си детето, колкото и да ми беше трудно в началото, занимавам се с нея постоянно, пеем, правим гимнастики, играем си, излизаме на разходки... и все някак се чувствам неудовлетворена. имам чувството, че ще нещо трябва да направя, че нещо все остава ненаправено...

депресия ли е това?в лош период ли съм? има ли нещо, което не правя като хората?

това все едно аэ съм го писала,аэ се чувствам по същия начин всеки път когато се разболее малката,а няма да ти кажа какъв рев съм ревала когато се наложи да влезем в болница!не се притеснявай!

# 54
  • Мнения: 5 997
не си лоша майка,спокойно,всичко ще се оправи,то и аз същото се питах преди три дни,моят син е на 3 и какво стана незнам но стигнахме до инжекции,легна на легло,и аз се питах същото но защото съм всеки ден на работа и само вечер имам време за него,но зная даже да си стоях неотлъчно до него нямаше да променя нищо.Всичко ще се оправи Hug

# 55
  • Мнения: 753
И именно с увереност и самочувствие ще сложиш на място и двете роднини /свеки и мащехата, ако съм разбрала правилно/! Не се давай, а вярвай в себе си!

Общи условия

Активация на акаунт