Кога за първи път подстригахте децата си?

  • 6 211
  • 181
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 381
Кога за първи път подстригахте децата си?Питам, защото на нашия тате една фризьорка му е казала, че, ако подстрижем бебчо преди да стане на 1 г. щяла отзад косицата над вратлето да почне да му расте на завъртулки... Thinking На нашия тате така му расте косата отзад - не надолу, ами, в кръг иначе казано - на завъртулки  Blush Та, сега е голям страх, да не би и на бебчо да почне така да му расте...
Благодаря ви!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 691
Аз го подстригах много късно - две седмици преди втория му рожден ден. Преди това само на два пъти му подкъсявах бретона, за да не му пречи на очичките.
Не знам как расте косата след подстригване, никой не ми е казвал такова нещо. Познавам много момченца с по-големи коси, които ги подстригаха още на 7-8 месеца. Никой не се е оплакал от посоката на растеж на косата. Но нищо не мога да твърдя със сигурност, може би фризьорката знае по-добре.

# 2
  • Мнения: 568
Подстригах дъщеря си на 3 години за първи път.При момченцата е по-различно(по-късо),но аз не мисля ,че е от значение кога,а е до ген.

# 3
  • Мнения: 431
Беше на 5 месеца като го подстригахме за първи път.
Косата му си расте нормално,не на завъртулки  thumbsup

# 4
  • Мнения: 1 763
На 11 месеца. И преди това имаше нужда, но ме беше страх. Косата му е права като клечка, расте надолу и няма никакви завъртулки около вратлето, нито някъде другаде.

# 5
  • Мнения: 4 433
Почти като стана на годинка,гола глава Laughing

# 6
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Много късно - на около 2 г. и половина. Малката се роди с много коса, ние много й се радвахме и не искахме да се разделяме с този чаровен елемент. А дотогава се подстригвали само  бретона, за да не й влиза в очите.

# 7
  • Мнения: 575
Това са пълни глупости. Какво общо има посоката на растежа с подстригването? Дъщеря ми има две завъртулки Laughing още не е подстригвана.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 78
На 5 месеца и половина за първи път подстригахме сина ми - с машинка - 1-ви номер. Оттогава още три пъти е подстригван все с машинка и няма никакви завъртулки Peace!

# 9
  • Мнения: 2 015
На 2месеца.Роди се с дълга коса, не падна и един косъм, а на два месеца му закриваше ушите.

# 10
  • Мнения: 56
На 10 месеца подстригахме сина ми.Няма никакви завъртулки.Косата му расте нормално.На госпожицата на 6 мес. поскъсихме бретончето.

# 11
  • Мнения: 242
На 11 месеца и подстригах бритона ,нямаме завъртулки

# 12
  • Мнения: 400
На 5 м.подстригах косичката над вратлето.Да не подстригваш бебе до 1г са бабини дветини Laughing
А тезата на фризьорката не е сериозна.

# 13
  • Мнения: 9 776
Кога за първи път подстригахте децата си?Питам, защото на нашия тате една фризьорка му е казала, че, ако подстрижем бебчо преди да стане на 1 г. щяла отзад косицата над вратлето да почне да му расте на завъртулки... Thinking На нашия тате така му расте косата отзад - не надолу, ами, в кръг иначе казано - на завъртулки  Blush Та, сега е голям страх, да не би и на бебчо да почне така да му расте...
Благодаря ви!   bouquet

Аз в случая не виждам проблем. Като се подсриже мъжът ти по-късо, нали ги няма тия завои? А е много вероятно детето да го наследи това от баща си.
А иначе по темата. Аз бях питала същото преди време в друга тема. Защото бебето ми има такива завойчета покрай ушите. Иначе бритончето му засега е добре, но още малко като порасне и ще играе ножицата. Айде, ако е момиченце може и по-късно. Но аз момченце с дълга коса не бих държала. Ако има нужда - ще стрижа. Знам, че има някакво суеверие за подсригването преди годинката /така и не го знам какво е всъщност/, но за заврънтулки не бях чувала. А имам позната, на която момченцето е с много дълга коса - еми аз моето не бих го оставила така. Първо - поти се много и настива, и второ - не ми е красиво някак.

# 14
  • Мнения: 46 492
Градска легенда, не се връзвайте Crazy подстрижете, когато вие си решите.

На 2 г. и 7м. заведох дъщеря ми.

# 15
  • София
  • Мнения: 388
На 8 месеца -0 номер!  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 11 003
Досега не е подстригвана. Grinning

# 17
  • Мнения: 7 723
Подстригах голямата си дъщеря на 7-8 месеца.
Никви заврънтулки не й станаха на вратлето  ooooh!

И що за фризьорка е това, да му се не види? newsm78
...тях не ги учат, че посоката на растежа на косъма
и неговата структура нямат общо с това дали косата
се постригва или не? ooooh!

# 18
  • Мнения: 764
Подстригах сина ми на 1г. и половина, защото ми омръзна да го объркват с момиченце- той имаше бая косица и едни къдрички около ушите.

# 19
  • Мнения: 511
На 4-5 месеца беше при първото подстригване, няма никакви завъртулки.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
На 5-6 месеца с машинката 4 номер.

# 21
  • Мнения: 169
Някъде на 3- 4 месеца. За това със завъртулките са чисти глупости. Косата на дребното си расте права завъртулки си има на темето, но не познавам човек без такива .. newsm78

# 22
  • Мнения: 789
На 8 месеца.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Това са глупости. Това си е ген, как ще расте косата на бебето е било ясно  още преди да разбереш, че си бременна. Аз още не съм подстригвала дъщеря ми - няма още много за подстригване

# 24
  • Мнения: 1 100
На 8 месеца.

# 25
  • Мнения: 1 240
За пръв път подстригах дъщеря си на 2 години. Имаше още бебешка коса, една такава мъхеста и много къса.

# 26
  • Мнения: 2 960
Подстригах го малко след годинката.....изчаках до тогава не за друго ,а за да се порадвам малко по -дълго на бебешките му къдрици Mr. GreenОбаче после установих ,че като порастне малко -отново започва да става на къдрички.

# 27
  • Мнения: 1 187
Когато навърши 1 година.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 588
На 1 г. и 1м. просто тогава преценихме, че има нужда. Изобщо не вярвам на подобни глупости и ако се налагаше, щяхме да го подстрижем и преди годинката.

# 29
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Истинска прическа - с машинката съпруга ми го подстрига 3 дена преди 1-я РД.
Иначе още от 5м. му подравнявах косата.

# 30
  • Мнения: 4 335
Аз пьк други суеверия сьм чувала за подстригването преди годинката Laughing
Подстригах го преди две седмици,изчаках да направи година.

# 31
  • Мнения: 4 784
Изобщо не вярвам на подобни глупости!
Подстригахме го за пръв път на 11м.

# 32
  • Мнения: 242
За първи път го подстригах на 10месеца.

# 33
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Така се случи, че и на двамата отрязахме първите кичури по време на кръщенетата - дъщеря ми беше на 8 месеца, а синът - на 10. Сериозното им подстригване обаче бе доста по-късно - горе-долу на година и половина. Като под подстригване имам предвид с машинката на татко си и с прическа канадска ливада. Не за да им израсте буйна коса, а защото и при двамата "прическите" бяха твърде неравни - къде с по-гости участъци, къде по-голи, къде с бебешка още косица. Просто си трябваше едно изравняване.

# 34
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
За пръв път я подстригах на 3 годинки, защото косата и започна да цъфти  Crazy

# 35
  • Мнения: 493
За пръв път го подстригахме на 1 годинка и 1 месец.Не вярвам на подобни глупости.

# 36
  • Мнения: 2 614
На 2г и 9 месеца. Дано това е полезно на някой като инфо  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 3 820
Синът ми на 1 г. и 6 м., а дъщеря ми още не сме я подстригвали.

# 38
  • Мнения: 9 776
А някой ще каже ли какво е поверието за подстригването преди годинката?

# 39
  • Мнения: 2 521
Това че косата щяла да расте на завъртулки никак не го вярвам.Дъщеря ми съм я подстригвала преди 1-ия рожден ден защото беше с голяма коса и се потеше като спи.Малкия все още не съм го подстригвала,но то няма и кой знае какво за подстригване Simple Smile
За поверия против подстригването Поли не съм чувала,но няма да се учудя ако има такива.

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 16:59 от galina_743

# 40
  • Мнения: 9 776
Галка , със сигурност има, тук из форума съм чела, а и съм чувала, че не е хубаво подстригване преди годинката, но не знам защо точно  33uu.

# 41
  • Мнения: 1 691
И на мен ми е интересно какво ли е поверието...

# 42
  • Мнения: 2 013
Лелее,ние сигурно никога няма да стигнем до този момент!  Confused
Още сме си като Слави Трифонов,а съм виждала бебета на нашата възраст вече с кукуригу!  smile3518

# 43
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Лелее,ние сигурно никога няма да стигнем до този момент!  Confused
Още сме си като Слави Трифонов,а съм виждала бебета на нашата възраст вече с кукуригу!  smile3518
Не сте само вие.Имам чувството,че тая коса никога няма да израсте...

# 44
  • София
  • Мнения: 2 381
Благодаря ви много за отговорите. Изчетох ги всичките на таткото, който похапваше до мен. Е, вече се убеди, че трябва да подстрижем детето преди 1 г. Косата му е дългичка и му закрива почти изцяло ушите, ако я среша пред тях.
Ох, само да събера смелост да му пооформя косицата. Да не взема сега да го подстрижа накриво.  newsm78

# 45
  • Мнения: 1 712
И двамата така да се каже бяха "плешиви " бебета и двамата ги подстригах на около 1г. и 10 месеца.

# 46
  • Мнения: 210
еми правилно сте решили ние се постригах ме към края на 3месец Hug

# 47
  • Мнения: 2 310
За 1-ви път подстригахме само бретона ,когато беше на годинка.
Дължината не сме пипали.Наскоро само подстригахме краищата малко

# 48
  • София
  • Мнения: 23 072
Подстригах я на почти 7 мес., защото се роди с доста дълга косичка и започна да й влиза в очите и да й пречи. До момента съм й подстригвала бретона 3 пъти  Grinning Отзад също съм я офъквала, защото косата постоянно й ставаше на възелчета  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 487
Синът на 3 рожден ден (много му отиваше с дълга коса), малката не си спомням. Embarassed

# 50
  • Мнения: 2 149
За 1-ви път подстригахме само бретона ,когато беше на годинка.
Дължината не сме пипали.Наскоро само подстригахме краищата малко
И при нас така се получи Peace

# 51
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми е на 1г.5месеца и още не е подстригвана,а отзад до вратлето косата й е на завъртулки.

# 52
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 205
Роди се с много гъста коса, която изобщо не оредя. На 40 дни бебе вече я кичех с фиби  Laughing Не обичам подстригани бретони- или всичко, или нищо.
Подстригах я след третия РД- косата й е чуплива, много се сплиташе и иначе сладките масури ставаха ужасни. Сега съм решила, живот и здраве, повече да не й пипам косата. Докато не пожелае сама вече.

# 53
  • плевен
  • Мнения: 644
Малко преди годината го подстригахме защото косата започна да се заплита

# 54
  • Мнения: 4 668
Подстригахме го преди годинката .
Това са глупости със завъртулките според мен .

# 55
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Аз още не съм-чакам да му мине кръщенето и тогава.Иначе като го подстрижа няма да има какво да отреже дядо му поп.

# 56
  • Мнения: 6 441
Беше на 1 годинка и половина.Заведох го за съвсем малко скъсяване,а фризьорката го направи...  ooooh!
Оттогава не сме пипали косата.

Лелее,ние сигурно никога няма да стигнем до този момент!  Confused
Още сме си като Слави Трифонов,а съм виждала бебета на нашата възраст вече с кукуригу!  smile3518
И ние бяхме така.Чак към 9-10 месец се видя малко повечко коса.А дотогава каква мъка ми беше. Laughing

# 57
  • София
  • Мнения: 1 185
Подстригах го на 6 месеца! Според мен децата се раждат с тези въртелчета! Сина ми има само едно точно на върха на главата и това не се е променило от ранното подстригване!

# 58
  • Мнения: 1 650
Подстригах я около годинка, но преди 2 седмици я заведох на фризьор за първи път и вече е с оформена етажирана прическа и е мн. горда.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Дъщеря ми се роди с доста коса и вече  бретона е сериозно пораснал и влиза в очичките.Заплюла съм си тези дни да се правя на фризьор! Laughing Laughing

# 60
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Косата на Дидко е мн. голяма, но на 1,8 г. още и един косъм не съм подстригала - ходи с фиба за бретона.

# 61
  • Мнения: 9 814
На около 2 г. беше, когато я подстригах за първи път.

# 62
  • Мнения: 1 650
Косата на Дидко е мн. голяма, но на 1,8 г. още и един косъм не съм подстригала - ходи с фиба за бретона.
Много е сладък.. Пу- пу...Обожавам момченца с такива косички...

# 63
  • Мнения: 9 776
Косата на Дидко е мн. голяма, но на 1,8 г. още и един косъм не съм подстригала - ходи с фиба за бретона.

То детето си е сладко, но защо му е тая коса, че чак и фиби Thinking?

# 64
  • Мнения: 411
Моето го подстригах четири дни преди първия му рожден ден.
Вече беше доста голяма косата и се изпотяваше често.Сега
е по-добре,по-леко му е и не се сушиме със сешоара всяка вечер.

# 65
  • Мнения: 8
Подстригвам го от 3-ия месец. Косата му беше голяма още от самото раждане, а с какви завидни темпове растеше и след това... Сега го подстригвам на два месеца - втори, трети номер с машинка.   

# 66
  • Мнения: 566
голямата си дъщеря подстригвам и само бретона ,тя тъй или иначе и расте много бавно тая мити коса,а аз така искам да и стане дълга(в момента е почти на 4 а косата и е почти до раменете ама и е чуплива(като на свекито) и изглежда по къса),а сега като гледам и бебата и тя ще е така има коса колкото да не и е гола главата  Rolling Eyes,дано нейната е права като моята  Mr. Green

# 67
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Петър го подстригахме на годинка, Габриела още не сме, но и двамата са си с малко бебешка коса по принцип!  Peace

# 68
  • Мнения: 1 155
Бретона го подкъсихме още преди годинка. А косата й я подстрига баща й малко, преди да стане на 2 г. Има къдрява коса и понеже не дава да я решиме, отзад и става на възли и няма разплитане.

# 69
  • Мнения: 2 005
Тя горката си няма косица,та на 18м. й подстригах бретона само,за да не й влиза в очите,ама за фризьор има да чакаме още  Laughing

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
На 5 месеца.

# 71
  • Мнения: 1 981
Синът ми се роди с много коса и досега е така! Косата му си расте съвсем нормално навсякъде, въпреки че за първи път го подстригахме на 6м., а оттогава е подстригван поне 5-6 пъти! Не мисля, че има някаква връзка, а в по-скоро наследствено!

# 72
  • Мнения: 2 013
Подстригвам го от 3-ия месец. Косата му беше голяма още от самото раждане, а с какви завидни темпове растеше и след това... Сега го подстригвам на два месеца - втори, трети номер с машинка.   

Завиждам ти!  Confused

# 73
  • Мнения: 11 607
Кога, кога.....около годинката някъде.......Когато вече имаха достатъчно материал за фризьорите.....

# 74
  • София
  • Мнения: 3 392
След като навърши година.
А това.. със "завъртулките" е голяма глупост.
Няма общо, когато и да го подстрижеш детето.

# 75
  • Мнения: 8 999
Това с близнатите коси, или косовъртежите, е по-скоро наследствена история, а не е въпрос на подстрижка или времето, в което е подстригано детето. Както и гъстотата на косата няма нищо общо с това дали сме го бръснали гола глава или не.
Моите деца подстригах, в смисъл, че им подрязах само връхчетата, на около година. На всеки 2-3 месеца им освежвам косите с около сантиметър подрязване.

# 76
  • Мнения: 542
за пръв път беше на 6 месеца но само връхчетата!и така до сего тледам на 6 месеца да и взимам връхчетата да не се заплита,защото косата и е къдрава!

# 77
  • Мнения: 4 406
баткото- на 1г 8 м, беше доста плешив. сестра му- на 7 месеца, само връхчетата

# 78
  • Мнения: 502
на дъщеря ми й подстригах бретона след като навърши годинка, но не от суеверие, а защото тогава почна да расте много и да й влиза в очите. ако имаше по гъста коса сигурно и по рано щях да я пострижа, за да не се поти. просто до годинката нямаше много коса и нямаше ужда от пострижка.

# 79
  • Мнения: 3 453
 На 5месеца.Много му капеше косата и само бритона му седеше много рошав и ме дразнеше.Стана много готин с новата прическа.

# 80
  • Мнения: 5 026
На 6 месеца.

# 81
  • Мнения: 121
Никола беше подстриган когато беше на 7м. за първи път

# 82
  • Мнения: 252
Подстригах го малко след 1 рожден ден.  Не че нямаше нужда и преди това, но исках на снимките за РД да е с бебешките си къдрици. Много му се потеше главата и затова го подстригах, но и доста му беше пораснала.

Не съм чувала на някой да му расте на завъртулки косата ако е подстриган преди 1-та годинка, не виждам каква е връзката.

# 83
  • Мнения: 27 524
На 3г  Peace

На фризьорката много здраве.  Wink Толкова ще му расте на заврънтулки, колкото се сгъстява косата на обръснатите бебета  Sick

# 84
  • Мнения: 1 305
На 2 м я подстригах за първи път, но малката се роди с много коса. Досега съм я подстригвала 5-6 пъти, но и много бързо и расте косичката.
Според мен фризьора не е прав.

# 85
  • Мнения: 1 512
Според мене фризьорката греши.Всичко е въпрос на гена,а не на това кога ще се подстриже косата.И си мисля,че тази фризьорка си пада по суеверията.

# 86
  • Мнения: 1 558
Ами аз подстигах сина ми след годинката,макар че не съм го чувала това суеверие Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 1 817
Това са глупости, не се връзвай.
Малкият има  по-лежерно окосмяване Laughing затова и го поокълцах чак на 1г. 4м.

# 88
  • Мнения: 1 740
Аз още не съм-чакам да му мине кръщенето и тогава.Иначе като го подстрижа няма да има какво да отреже дядо му поп.
и аз така ,чакам да му мине кръщенето .
А това за подстригването преди годинката са си чисти глупости.

# 89
  • Мнения: 116
на 4м.докато спи баща му наи безцеремонно го мина с машинката....бебето не гъкна само отвори очи......изумена бях Shocked

# 90
  • София
  • Мнения: 2 381
на 4м.докато спи баща му наи безцеремонно го мина с машинката....бебето не гъкна само отвори очи......изумена бях Shocked
Браво на бебчо.
Ние ще го подстригнаме, ама, не сме измислили дали малко или с машинка, т.е. повече.

# 91
  • Мнения: 182
Подстригахме я на около 1г и половина и то само бретончето!

# 92
  • Мнения: 2 334
Все още не съм подстригвала дъщеря ми и нямам и намерение да го правя в скоро време  Simple Smile

# 93
# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 834
На 6 м. и оттогава сме го подстригвали 3 пъти вече.В накакъв случай не му расте косата на ''заврънтулки''.Това според мен си е до ген,а не дали ще се подстрижеш.

# 95
  • Мнения: 2 447
ами още лятото беше(някъде 6м) като му скъсих бретона,че беше станал много дълъг и му влизаше в очите.Цялата косичка подтригахме на 10м,и сега наскоро пак го подстригахме.

# 96
  • София
  • Мнения: 5 079
Малко след кръщенето му - на 1г и няколко дни беше.

# 97
  • Мнения: 2 478
Подстригах сина си малко преди първият му рожден ден.В дивотии не вярвам.

# 98
  • Мнения: 128
За първи път го подстригах някъде към 6-тия месец в къщи, а малко преди годинката го заведох на фризьор и нямаме проблем със завъртулки.

# 99
  • Мнения: 374
Още не съм я подстригвала, само веднъж леко й кръцнах бретона, че й влизаше в очите.
Имам близка приятелка фризьорка, която подстрига момиченцето си, когато беше на 6-7 месеца. Едва ли, ако имаше нещо такова би рискувала със собственото си дете, при това дама. Но от нея знам, че ранното подстригване няма да доведе до сгъстяване на косата. Дали ще е  гъста и здрава или рядка  тънка си е ген Peace

# 100
  • Мнения: 149
Наскоро я минахме с машинката на първи номер, за да мога да й махна люспите от главата (много бяха)

# 101
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
След като навърши една годинка.Просто така бях решила,нищо конкретно....

# 102
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
До 1 година я бях стригала 2 пъти.
Първият път - на 5 месеца, втория - на 9.
Но ние имаме мнооооооооого коса:) и не ни личи:)

# 103
  • Мнения: 39
за първи път  постригах моми4енцето си на 1г а мом4енцето е на 8 м и още не съм го постригвала а и тои няма много голяма коса Laughing Laughing Laughing
 

# 104
  • Мнения: 3 695
От 4-5 -месечна я подстригвам. Какви завъртулки, какви 5 лева.  Joy Ако ги има и бебето, ще е от гена, не от подстригването. ooooh! Laughing

# 105
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Ден след като навърши годинка

# 106
  • Мнения: 317
Преди няколко дни Peace

# 107
  • Мнения: 1 725
Това са пълни глупости. Какво общо има посоката на растежа с подстригването? Дъщеря ми има две завъртулки Laughing още не е подстригвана.
Peace  Моята няма завъртулки, щото и коса толкова има общо взето, но не вярвам в това с подстригването преди годинката.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Дълбоко се съмнявам, че подстригването ще промени посоката
на растеж на косата, "завъртулките" така или иначе си ги има
по рождение...при всеки човек са на различни места.
За протокола и двете си деца съм ги подстригвала преди годинката.

# 109
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
И двете след годинката  Wink

# 110
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Синът ми на около годинка, дъщеря ми на 7-8 месеца .
А иначе съм съгласна с написаното
Дълбоко се съмнявам, че подстригването ще промени посоката
на растеж на косата, "завъртулките" така или иначе си ги има
по рождение...при всеки човек са на различни места.
За протокола и двете си деца съм ги подстригвала преди годинката.

# 111
  • Бургас
  • Мнения: 101
Малката - на седем месеца /посоката на растеж е безумен със или без подстригване/, баткото още не е подстригван.

# 112
  • Мнения: 922
Бебето на 7 месеца, баткото на 1 година и половина

# 113
  • Мнения: 1 632
Около седмият месец.

# 114
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Еднствено бретона съм и подстригвала, но при момичетата е по-различно. А това, което ви е казала фризьорката ми звучи като суеверие. Аз мисля, че разтежа по-скоро зависи от гена, а не от това кога е първото подстригване. Има и друго суеверие, че не хубаво да се подстригва детето преди да е кръстено. Трябвало първия кичур коса да се отреже от попа на кръщенето Crazy. Или още по шантавото суеверие за Самсон и Далила. Или пък това, че бременна жена не трябва да се подстригва, за да не отреже пишката на бъдещия наследник Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 115
  • Мнения: 349
Първото подстригване беше от попа на кръщането, кеото направихме с първия Рожден Ден.

# 116
  • Мнения: 2 110
Дъщеря ми се роди с много коса и около 8 месец, беше нещо страшно. Тогава я подстригах за първи път !

# 117
  • Мнения: 5 790
Още не съм я подстригвала.  Laughing

# 118
  • София
  • Мнения: 3 524
не съм чувала за подобна теория. Rolling Eyes
подстригах го веднага след кръщенето, а то беше когато той стана на 10-11 месеца, тъй като исках първо попа да му отреже кичурче, което да запазя и след това Peace

# 119
  • Мнения: 1 310
На 11 месеца. Peace

# 120
  • София
  • Мнения: 1 344
Дъщеря ми се роди с много коса и около 8 месец, беше нещо страшно. Тогава я подстригах за първи път !
Само дето имам син!

# 121
  • Мнения: 57
А нашият си има едно малко петно отзад, на което съвсем леко му е набола коса..а вече е на 8 месеца, не знам защо не иска расте там, а точно над врата му е съвсем бебешката коса...

# 122
  • Мнения: 82
Подстригах го преди седмица за пръв път, той още е с бебешка коса, но бритончето му влизаше в очите.

# 123
  • Мнения: 1 919
на 6 месеца

# 124
  • Мнения: 50
На 1г. и 3 м.

# 125
  • Край ''синьосиньото синьо море''
  • Мнения: 413
Не се връзвайте на бабешки глупости.Гледайте на детенцето да му е добре.Да не му е студено зимата и горещо лятото.Правете му каквито искате прически,забавлявайте се и му се радвайте,щото като порасне хич няма да ви пита Simple Smile

# 126
  • Мнения: 168
ние нямаме много коса но за първи път я подстригах на годинка и 1 месец за да я оформя горе долу

# 127
  • Мнения: 656
Днес става на 3 месеца и мисля днес да го подстрижа, понеже косата му е много голяма и се изпотява на вратлето и отстрани. Тия баби дето разправят, че трябвало след годинката - те ли ще ми гледат детето като се разболее, понеже постоянно потен ходи?  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 447
Около 11 месечна беше като и потстригахме бретона и отстрани около ушите ,понеже косата и беше по опадала и така придоби някакъв вид.

# 129
  • Мнения: 5 987
мисля че нямаше година,но много му се запарваше вратлето и го постригах с ножицата ,а иначе след година и половина с машинката,за първи път на фризьор беше преди две седмици

# 130
  • Мнения: 425
Аз я оформих още като беше на 5-6 месечна.Роди се с много дълга коса и когато започна да капе стана толкова смешно че я подстригах,остана с десетина висящи косъма.Сега пак я подстригах на каре защото пък не трае никакви вързалки и си казах поне да има прическа детето

# 131
  • София
  • Мнения: 3 688
и двете си деца след годинка
Не защото спазвах някакви бабини щуротии,а простп преди това нямаше какво да се стриже Simple Smile

# 132
  • Мнения: 802
Моята дъщеря е с дълга коса вече .
Все още не съм е водила на фризьор и нямам намерение скоро да го правя .

# 133
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На около 2.5 годинки подстригах връхчетата само. Винаги е била с дълга коса.

# 134
  • Мнения: 5 393
На 11месеца го подстригахме 1ви номер с машинка.

# 135
  • Мнения: 1 121
Миналият месец - на годинка и девет месеца Sunglasses

# 136
  • Мнения: 207
На 4 месеца! Вече му влизаше в очите и ушите! Laughing

# 137
  • Пазарджик
  • Мнения: 372
На 5 м. и то гола глава,но нямаме проблем с ражтежа на косата,тоест расте си нормално не на завъртулки. bowuu

# 138
  • Мнения: 239
Цитат
На 5 м. и то гола глава,но нямаме проблем с ражтежа на косата,тоест расте си нормално не на завъртулки. bowuu


И аз така

# 139
  • Мнения: 93
Дъщеря ми я подстригах когато стана на 10 месеца,защото косичката  започна да и пречи,сега синът ми е почти на 10 месеца,но косичката му все още е късичка и ще изчакам с прическите.

# 140
  • София
  • Мнения: 2 296
И двамата съм ги подстригвала след годинката,къде от суеверие,а и нямаха много коса.

# 141
  • Мнения: 263
На 10 месеца - 1-ви номер. Не мисля, че наклона на растежа на косата се опрееля от първото подстригване. Ако му е писано да има "въртелчета" ще си ги има, ако ще и на 3 години да го подстрижеш Peace

# 142
  • София
  • Мнения: 17 591
Косата расте накъдето си расте. Няма никакво отношение към подстригването.

# 143
  • Мнения: 126
И аз мисля че косата си расте както и накъдето си иска.Аз подстригах мойто на 9 месеца

# 144
  • Мнения: 222
На 5 месеца.той се роди с 5 сантиметра коса и на 5 месеца вече много му пречеше.сега е на 2 годинки и сигурно вече 10 пъти е подстригван и не му е на завъртулки косата. то и косата и всичко останало е генетично заложено в него ако му стане на завъртулки косата ще му е наследство от баща му.ние имаме два въртела наследство от дядо му и все си ни стърчи косата. newsm53

# 145
  • София
  • Мнения: 67
На 4 м, беше започнала да пада около ушите и сках да я изравня.После имашо още няколко модификации, спокойно няма проблем с растежа.

# 146
  • Мнения: 955
Все още не сме го подстригали, но скоро ще го наравим, защото ще започне да му влиза в очичките.
Това за завъртулките са пълни глупости. Ами то си зависи от човека - на къде расте косата, има ли въртели, права или чуплива и т.н. 

# 147
  • Мнения: 282
Сега като се замисля newsm78 и двамата сме ги подстригвали около годинката.

# 148
  • Мнения: 86
Подстигах  го няколко дни преди годинката ,единственното което знам е че нетрябва да се обира вратлето с машинка че започва да се укосмява

# 149
  • Мнения: 2 587
Постригах дъщеря ми за първи път когато беше на около 10 месеца,като под "подстригване" имам впредвид подравняване и подрязване на връхчета.

# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Детето се роди с доста косичка, но вече е много дълга и и влиза в очичките .Мисля тези дни да грабна ножицата и да се направя на фризьор Laughing

# 151
  • София
  • Мнения: 2 381
Като авторка на темата, най-накрая да отговоря какво направихме по въпроса.
Отидох при фризьорка, която ми каза, че не може да го подстриже, защото ножиците било много остри и ако той се врътне, ще го убоде жестоко. Посъветва ме да му отрежем косата, която му покриваше целите уши с ножичката за рязане на нокти, защото е с тъп връх. Вчера свършихме тази работа. Сега Марти вече съвсем си прилича на момченце.  Heart Eyes Предстои скоро да пооправим и бретончето...  Laughing

# 152
  • Мнения: 221
Големият на годинка,малкия на 10м.

# 153
  • Мнения: 24
Аз съм чувала ,че дете до 1 година не се подстригва ,защото 'ще му орежеш късмета' или 'ще му орежеш дните'.Повечето майки , които познавам спазват това ,но моето дете така или иначе няма много коса ,така че още не мисля за подстригване.Всеки да си подстригва детето когато прецени.

# 154
  • Мнения: 135
Постригахме сина си малко след като навърши годинка Peace

# 155
  • Мнения: 1 372
Подстригах дъщеря си за пръв път на 4 месеца. Тогава част от косата с която се роди беше опадала друга част оряза попът на кръщенето й, а и беше лято и много и се изпотяваше вратлето от косата и я подстригах.

# 156
  • Мнения: 165
На 1год. и 4 месеца сме но още не сме се подстригвали.

# 157
  • Мнения: 8 242
Бретона на 18м. .. Досега 3 пъти съм го кръцвала..
Косата - още не съм Simple Smile Не знам кога ще  Crazy

# 158
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На 3 месеца!

# 159
  • Мнения: 571
Аз съм чувала,че до годинката не трябва да се подстригва,но защо нямам идея ThinkingДори моята фризьорка ми каза "като стане на годинка тогава"А тя едва вижда милата.Бретона и стига до брадичката и е все в очите ooooh!Мислех поне него да резна....не търпи шноли или ластици #Crazy

# 160
  • Мнения: 329
Заради завъртулките или не, не знам защо, но и на мен една фризьорка ми каза до 1г. да не съм смяла да го стрижа, иначе тя лично  #2gunfire А ние сме на 6 месецаи бритона вече ни е до веждите  newsm78

# 161
  • София
  • Мнения: 2 381
Еми, орязали сме му късмета вече.  Joy Косата му влизаше в ушите и го дразнеше. Той си чоплеше ушите и ги разраняваше.

# 162
  • Мнения: 431
Аз съм чувала,че до годинката не трябва да се подстригва,но защо нямам идея ThinkingДори моята фризьорка ми каза "като стане на годинка тогава"А тя едва вижда милата.Бретона и стига до брадичката и е все в очите ooooh!Мислех поне него да резна....не търпи шноли или ластици #Crazy
По-добре я подстрижете,че да не се срещате после с офталмолог,заради тези глупости  Tired...

# 163
  • Пловдив
  • Мнения: 556
След като навърши годинка го подстригахме за пръв път.Аз не давах по-рано от суеверие.

# 164
  • Мнения: 929
На 6месеца я постригах(по скоро пооформихме) косата. Това да не се подстригва до годинката е суеверие!

# 165
  • Мнения: 1 473
Подстригахме сина ни след като навърши годинка. Не толкова от суеверие изчакахме, а просто ни харесваше с дългите къдрици. Сега чакам с нетърпение  да му порасне косата.

# 166
  • Мнения: 1 900
На година и половина.

# 167
  • Мнения: 521
На година и осем месеца Simple Smile

# 168
  • Мнения: 27
НА ГОДИНКА ГО ПОДСТРИГАХМЕ ЗА ПЪРВИ ПЪТ

# 169
  • Мнения: 1 740
Преди два дни го подстригахме за първи път.
Ама голямо реване падна.

# 170
  • Мнения: 998
Скоро ще имаме кръщене и смятам до тогава да не го подстригвам ,
жал ми е ,защото има много сладки къдрушки отзад на вратлето.

# 171
  • Мнения: 565
Още не сме я подстригвали. Чакам с нетърпение да й порасне косата, че да слагам фибички. А и идея нямам как ще стане първото подстригване.  Laughing

# 172
  • Мнения: 266
Жоро се роди с голяма и гъста коса,която растеше с големи темпове,та се наложи на 3 месеца да му спретна една прическа.От тогава до днешна дата всеки месец е с постриган

# 173
  • Мнения: 4 546
преди 10ина дни, защото вече ен можех да му сресвам къдриците. иначе бретонът съм го подстригвала няколко пъти, за първи път - като беше на 8-9 месеца, влизаше му в очите.

# 174
  • Мнения: 2 110
Около годинка !

# 175
  • Мнения: 194
Дъщеря ми още не е подстригвана Peace

# 176
  • Мнения: 92
Косата на дъщеря ми е много права, но още от раждането се виждаше че отзад се събира на опашка, на завъртулки както го наричаш. На 4м и поурязах врата защото беше почнала да се обрива от жегите, сега е на годинка и само и подстригвам бретона докато спи.
Мен ме притеснява по скоро как ще стане самия процес на подстригване, защото види ли ножици настава въртене и циврене. Thinking

# 177
  • Мнения: 245
След 1 годинка.

# 178
  • вкъщи
  • Мнения: 704
към годинката понеже нямахме много коса

# 179
  • Мнения: 93
около година и няколко месеца. Преди това нямаше нужда.

# 180
  • Мнения: 3 929
Май беше доста след годинката. Той почти нямаше коса, когато беше на 1 годинка. А за завъртулките не съм чувала.

# 181
  • Мнения: 1 437
Синът го подстригах на втория му рожден ден

Общи условия

Активация на акаунт