Някой ползвал ли е услуги на интериорен дизайнер за дома си?

  • 6 577
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 762
... е изключтелно интересна и творческа работа за мен.
Чест и почитания за което.Пожелавам ти да зарадваш много клиенти с творчеството си,но все пак не ми стана ясно как човек може да се квалифицира (дори образова) за интериорен дизайнер.
За 3D-то ще ти кажа, че света върви напред и се развива и не може да го спреш. С отношението, си че визуализациите "вредят" на проекта доказваш че ти си с допотопни разбирания. 3D-то помага за по-добро представяне на проекта и то е в полза на дизайнера и клиента.
Аз съм съвсем наясно,че може да се лъже еднакво добре и с молив,и с компютър.Все пак по мое скромно мнение прекалено много специалисти в 3Д визуализациите (да не кажа всеки,който не може да си намери друга работа) стават интериорни дизайнери.Не че ми е проблем-щом си имат клиенти,които им стига да зяпат картинки и да дават луди пари за тоя кеф,но се смъква някак престижа на професията ви.

# 46
  • Мнения: 16
dimitriana, съгласен съм с теб, че има много хора, които правят визуализации и си мислят, че това е интериорен дизайн, те са само върха на айсберга, ако мога да се изразя така.

Ако пуснеш търсене в google.bg търсене за "Интериорен дизайн" ще видиш, че тази услуга я предлагат, мебелни фирми, рекламни агенции, уеб дизайн фирми, агенции за недвижими имоти и много други.

Визуализациите, както имeто им показва визуализират идеите, но основното е идеята за конкретен интериор. Тази професия стана модерна и много се експлоатира.

Всеки сам може да реши дали да ползва тази услуга и кого да наеме.

Времето и пазара ще отсее сериозните и знаещи дизайнери и студиа.

# 47
  • Мнения: 44
Mоят интериорен проект беше изпълнен на ръка т.е.рисуван и даваше изключително ясна представа за обзавеждане,окачени тавани,цветове,декорации.Мисля,че добрият дизайнер трябва да може да рисува,да нахвърля идеите си на лист хартия,и да променя детайлите пред клиента си.
Никой не може да ме убеди,че един компютърен специалист,който владее програми ,от инженер ще стане художник или дизайнер и ще владее тематиката повече от тях,или ще направи по-добър проект от тях.Не се заяждам с никого,просто изказвам мнение като клиент.

# 48
  • Мнения: 544
akcent, съгласна съм с теб, а какъв специалист беше твоят интериорен дизайнер?

# 49
  • Мнения: 16
akcent и аз също съм съгласн с теб.

Ако един дизайнер не може да рисува колкото и да е добър на 3ds max винаги ще има пропуски в перспективи, пространствено разположение и избора на цветове.

Аз също съм забелязал, че е много впечетляващо да се скицира и рисува пред клиента.

Това е може би основната разлика между истинския дизайнер и този, който се е научил да работи на 3D и подобните програми.

Но според мен, който може да рисува е още по - добър и във визуализациите. И според мен рисуването и визуализирането не трябва да се изключват и конфронтиран, а да се допълват, защото когато се комбинират тези две способности резултата е впечетляващ.

# 50
  • Мнения: 44
ste_fan1914 не виждам логиката да се прави на компютър визуализация от този,който може да рисува.Та нали точно това исках да кажа,че когато си добър в рисуването не ти трябва компютърно 3D ,за да покажеш идеите си и според мен това е добрия дизайнер.Но когато не можеш да рисуваш отиваш и учиш програма,защото по друг начин не можеш да се изразиш.В чужбина на конкурси за дизайн никой не те пита каква програма владееш,а те избират по това дали умееш да рисуваш.
Queen_of_wind моят дизайнер е художничка,от която си купих и картините,които сега радват окото ми в къщи.

# 51
  • Мнения: 544
3D визуализацията също има своите предимства, не бива да я отхвърляме с лека ръка. Най-добре е, специалистът да владее и двете умения.

# 52
  • Мнения: 762
Да не кажем,че е задължително.Аз лично доколкото съм запозната,специалност интериор се изучава само в Националната Художествена Академия.А там друго освен да се рисува здравата не се учи.Компютърните им специалности са много в периферията.

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 16:39 от dimitriana

# 53
  • Мнения: 18 542
Изучава се и в Лесотехнически Университет - Интериорен дизайн, а в Технически Университет има специалност Промишлен дизайн.

# 54
  • Мнения: 762
Долкото знам и в Лесотехническия доста се рисува,а и по заверки не им е леко.Поне за ландшафта де-интериорни дизайнери от там не познавам.Дори ме изненада,че имат такава специалност. Simple Smile

# 55
  • Мнения: 18 542
Приема е с рисуване и доста се рисува - да  Wink
Специалността съществува от преди 1998г. Сега незнам как се води като име, аз като завършвах се зовеше Интериор и дизайн за мебели.

Общи условия

Активация на акаунт