майчинство

  • 794
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
кога подавате документи за майчинство ?

# 1
  • Мнения: 566
ами когато ти изтече последния болничен след раждане,питай най добре при счетоводителката  тя трябва да ти даде да попълниш едни декларации.

# 2
  • Мнения: 9 814
кога подавате документи за майчинство ?

Зависи дали работиш и ще получаваш 90% от сумата върху, която са те осигурявали през последните 12 м. или ще получаваш т.нар. социално майчинство.

# 3
  • Мнения: 651
Да използвам темата и аз,че са ми много мътни тия дела!
След ражданетопак ли се дава болничен? Колко време?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Да използвам темата и аз,че са ми много мътни тия дела!
След ражданетопак ли се дава болничен? Колко време?

Да.
Първия от болницата, след това от личната лекарка на детето.Сега вече болничните са до 1 год. на детето.Аз бях 9 мес. след раждането в болничен.
След това се подава молба за гледане на дете до две годишна възраст.
Не знам дали обясних разбираемо  Crazy

# 5
  • Мнения: 651
Да използвам темата и аз,че са ми много мътни тия дела!
След ражданетопак ли се дава болничен? Колко време?

Да.
Първия от болницата, след това от личната лекарка на детето.Сега вече болничните са до 1 год. на детето.Аз бях 9 мес. след раждането в болничен.
След това се подава молба за гледане на дете до две годишна възраст.
Не знам дали обясних разбираемо  Crazy

1 година!!!!  #Crazy  Аз си мислех,че след като родиш си подаваш док за майчинство!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 524
болничните са 3:
-единия е за 45 дни преди раждането
-втория от болницата когато се роди детето
-третия го издава педиатъра на детето и той израванява до 410 дни това което се е получило от предходните.
като изтекат тези 410 дни в които получавала ако си осигурена 90% т сумата върху, която са те осигурявали през последните 12 м., се подават документи за майчинство до 2 години, което се нарича отпуск за гледане на дете до 2годишна възраст и тогава получаваш минималната работна заплата.
виж за подробности ето тук, в майчинството счетоводно

# 7
  • Мнения: 1 192
А последно как стои въпроса законово с майчинството при породените деца-само една сума ли се получава за застъпените месеци?

# 8
  • София
  • Мнения: 3 524
мисля че да. но пак виж горния линк и попитай там, майките които отговарят в тази тема са запознати с всички новости Peace

Общи условия

Активация на акаунт