Клеветата

  • 3 060
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 101
Тази тема ми припомни един стар филм "Клюки", в който група студенти по социология или нещо подобно си направиха експеримент, като пуснаха слух, в който нямаше грам истина, за да видят какъв ще е резултата. Оказа се, че клюката нарасна като лавина - всеки, който я чеу, после я препредава с някаква своя доукраса, и накрая се получи нещо, което няма нищо общо с първоначалната идея. Пък и хората са казали: "Една лъжа, повторена достатъчен брой пъти, се превръща във всеобща истина".

# 31
  • Мнения: 3 521
 Изключително неприятно е да бъдеш наклеветен.
 След като се дипломирах започнах да преподавам като хоноруван асистент, но паралелно с това карах 2ра квалификация и се наложи да уча същия предмет, по който рабоотех при една доста злоблива дама. Обадих и се, че водя паралелен курс, предложих и директно да направя изпит по предмета и точно след 2 седмици получих едно мило обаждане от ректората на ВИАС, че съм и крадяла интелектуалния труд ooooh!. Хубавото беше, че седмица преди това бях предала програмата си с всичките записки, черно на бяло и се видя, че между това, което аз преподавам и тя твърди, че съм откраднала има огромна разлика във времето - тя щеше да го преподава след 3 седмица, а аз го бях предала преди 4 дни. Както и да е - това беше началото на една година изпълнена с такива интриги и клевети, че като се сетя в момента и ми се гади. Шапки долу за всички, които работят в академичните среди - няма по гадно, клепащо и пълно с клевети съсловие от това...Как издържат - идея нямам.
 Клюките, дори и злобни, са по-скоро забавни, въпреки че ми се е случвало някои да ме ядосат в началото.

# 32
  • Мнения: 998
Много грозно нещо е клеветата.Осбено жестока е тази ,която променя нечий живот.
Не са ме клеветили за сериозни неща ,но помня един скорошен случай:
Преди да се роди детето мъжът ми носеше обици.Бях бременна ,когато харесах едни
златни обеци и му ги купих спонтанно ,без повод.Връщайки се вкъщи имах посещение от баба му,
която видя покупката и се поинтересува да види сертификата за качество ,попита ме и как върви
в момента цената на златото.
След като подарих обиците ,чух как бабата разказвала ,че съм купила на внука и подарък-метални
обици за 2 лева.Не коментирах случая ,но ми стана мъчно ,защото направих подаръка с желание ,а
се намери една дребна душица да си търси адвентчър на мой гръб ,от какви подбуди-незнам.Може
би от скука.

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 336
Клеветата си е престъпление по НК, макар и от частен характер - затова е и инкриминирана, защото е с достатъчна степен на обществена опасност, така че да оправдае използването на наказателна репресия...

# 34
  • Мнения: 9
В основата на клеветата са злобата и завистта. Особено честа е клеветата между колеги. Съюзяват се некадърниците дори  по между си , отиват даже вкупом при шефа и ще те изкарат и педе..ст и още куп глупости, които не си и помислил и всичко това само защото е факт , че имаш повече умения от тях .Днеска тъй, утре тъй, ту един гадняр ,ту друг и постепенно като ,че ли шефа започва да те поглежда с малко недоверие ,въпреки добронамереното ти старание да си съвестен и коректен. Ама когато например една идиотка отива и рита едно болно ,безпомощно и невинно кутре ,какво да очакваме от нея към всички останали на които с подлост може да надвие.Има хора, които завиждат на другите и само за това, че са живи , щото такива искат само те да живеят.Тъжна и жалка картина ,но за съжаление е реална.

# 35
  • Мнения: 389
Клеветили са ме. Супер абсурдна история, колкото и да обяснявах, никой не ми повярва. Изгубих си работата и трябваше да напусна студентската програма, по която бях в чуждата страна, съответно останах и без подслон там. Как не ми побеля косата за една седмица, не знам.

Най-лошото е, че няколко души са повторили същата глупост и дори сега, години по-късно, близки приятели още ме подпитват "Ама наистина ли не е вярно, на мен можеш да си признаеш".  Tired

# 36
  • Мнения: 24
.... Пък и хората са казали: "Една лъжа, повторена достатъчен брой пъти, се превръща във всеобща истина".

Не са "хората", а Гьобелс, по-конкретно  Hug

# 37
  • Мнения: 0
пусни перо,след половин час ще е цяла гъска-за съжаление устите на хората не можем да затворим,но пък можем да направим едно-да не ставаме като тях,да се замисляме преди да кажем нещо за някого....... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт