Пролетно слънце изгря и Юнска мама засия!!! Тема 48

  • 11 169
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 291

За срещата на 04.04. от 12.30 часа градината на хотел Ники
- http://www.hotels-bg.com/niky/bg/hranene.htm (София, ул. Неофит Рилски № 16)

1. Мауflower
2. dari_sari
3. edno_momiche
4. mgamisheva
5. yaya86
6. Jenist
7.Франческа Салиери
8. viper
9.mil_kuzmanova
10.*Di*

момичета за срещата - моля копирайте останалите имена и добавяйте и вашето

# 31
Поздравления за новата тема мого е сладурска  bouquetИ аз не мога да си намеря място и реших да свърша нещо полезно - да првглведам какво сте разисквали днес,а и да се разпиша,че днес не успях.Ходих по магазините и гледах колички.Ами не знам какво да кажа не знам каква искам нито какъв цвят ,нито какъв модел,та аз кола си купих за 15 мин.Явно в какво ще возя бебето е по важно от това в какво аз ще се возя Simple SmileКакто и да е да не връщам темата толкова назад.
Честито за Симона и аз исках така да се казва нашата дъщеря ,но таткото не одобри и сега се спряхме на Савина.Има вариянт и Севина,защото това е в оригинал прабългарското име (или поне така твърди чичко Гугъл) ,та не знам.Вие какво мислите с А или Е.
И аз много често сънувам бебето и се чудя това надобре ли е или просто психиката ми е заета само с очакването на появата на бебка.
Кате,напълно те разбирам с дрехите.И аз все се тръшкам какъв хипопотам съм и как в нищо не изглеждам добре.Дори стигнах до там че изобщо не се оглеждам в огледалата - правя се че не се виждам и така ми е малко п добре newsm78 това май е за психолог Joy
Момичета много ми бяхте полезни с описанието на хълцането на бебетата чак сега разбрах какво е това което усещах от известно време.Хубаво е че ви има.
Аз май пск се разписах.Ще се опитам да поспя.Лека на всички и дано днес някой ви излъже -нали уж било за здраве   1countingsheep

# 32
  • Мнения: 91
Добро утро Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 2 132
Добро утро!
KaterinkaM , аз ще стискам палци всичко да е наред днес, а ти да донесеш хубави новини!
Фейт  newsm51

# 34
  • Мнения: 6
Добро утро!
На всички , които днес са на преглед стискам палци.Чакаме новини!И аз съм днес на ЖК,но чак от 13ч.
ayas , и аз съм така-като съм седнала ме заболява гърба, като съм легнала-бебето започва да рита и се чудя на къде да се обърна. Снощи съм заспала към 12,30 ч и съм будна от 4ч.

# 35
  • Germany
  • Мнения: 7 937
Добро утро и от мен Simple Smile
Аз днес съм на запис и се надявам всичко да е ок. Стискам палци и на другите с прегледи днес!

# 36
  • Мнения: 187
Добро утро на всички! И да не ви лъжат много днес  Wink! Аз днес се събудих без главоболие и съм повече от щастлива!
За ритането на бебчо: вчера пак започна да се бута много, а на моменти чак заболява! Странно е, но все още рита на две места едновременно! Вляво и вдясно?!? И аз се усетих, че съм на принципа като рита, защо рита, като не рита, защо не рита.... ooooh!
Преди време бях питала мамите от Бургас за магазин на Чико (или такъв, където можеш да намериш по-голямата част от асортимента им). Та сега да питам и мамите от Варна, някоя дали не е забелязала такъв във Варна? В петък сме на ЖК и ще имам време да се разходя! А като се замисля от кога не съм обикаляла града, чак срам ме хваща... А който ме знае съм от Варна  Embarassed

# 37
  • Мнения: 9 814
Добро утро на всички.
Аз днес имах страшно неприятна случка сутринта.
Когато водих Кати на детска ни нападнаха глутница улични кучета, които са гледани от продавачите на пазара до нас. Това ни се случва вече за 3-4-ти път, но днес ни се размина на косъм здравото нахапване. Едното от кучетата вече се  хвърляше върху Кати, когато един мъж го изрита силно и то нападна него. Мен друго ме захапа за щастие за дънките. Tired
Първо така се изплаших, но после така се ядосах....Като се прибрах у дома, първото което направих е да се обадя на Горещия телефон на Столичния инспекторат. От там казаха, че ще отреагират веднага и ще приберат кучетата.

На всички, които са на прегледи им пожелавам само положителни новини и скоро да ни информирате.

# 38
  • Мнения: 136
Добро утро. Излъгахте ли някого вече? Аз още не, а име мързи да мисля лъжи. Сетих се преди 2 години как излъгах Жоро, че съм видяла тичаща мишка в кухнята, която се е скрила зад шкафовете. Той беше още сънен, но като му казах, скочи като ужилен и се започна едно местене на шкафове, същевременно държайки в ръката си точилката. А аз седя отстрани и се скъсвам от смях hahaha  Но тогава беше почивен ден и имах време за тези шегички, тази сутрин се приготвях за работа и изобщо не остана време за това. Може би довечера ще го изпързалям с нещо  Peace

netitop,, аз вчера забравих да си взема тефтерче и да си записвам какво трябва за МД, но това, което си спомням, е: документи (лична карта+картон), но ако ги забравиш, не е проблем, никого не връщат; в рамките на престоя ти, ако нямате брак с таткото, той трябва да донесе декларация за припознаване на детето, заверена от нотариус, а ако имате брак - копие от брачното ви свидетелство; останалите неща за раждането от МД ги осигуряват - не ти трябва да носиш нито нощница за самото раждане, нито самобръсначка, абсолютно нищо. За бебето - също нищо. Те осигуряват и облеклото за престоя, и одеалцата, и памперсите.  

За след раждането - вече си носиш дрехи, които ти прецениш, че ще са ти удобни за престоя (важно е само да си по нощница сутрин за визитацията, през останалото време можеш и по бална рокля да си), козметика, превръзки, гримове, джапанки, хавлия за баня и т.н. За бебето, ако искаш, също можеш да носиш памперси, но не е задължително - вече ако имаш претенции за някакви по-специални, с които да повиват бебето, им ги дай, както и дрешки. Също така и прибори за хранене.

viper вчера си записваше, ако съм пропуснала нещо, ще помоля да допълни  Hug

raia123, вчера цял ден имам такива усещания около пикочния мехур - особено като си легнах, в рамките на 15 мин. станах 4-5 пъти, за да се изпишкам. Явно малчо помисли пикочния ми мехур за батут и си скачаше. Щом и ти, и аз, и Катринка имаме такива "оплаквания", значи е нещо нормално и няма за какво да се притесняваме. Неприятно е само като сме навън и няма тоалетна наблизо, през останалото време се преживява.

Катеринка, стискам палци и аз. Сигурна съм, че ще се върнеш с приятни новини.

Мацки, цяла нощ сънувах бебета, слава Богу, вече родени. А самото раждане си го спестих  Peace    

# 39
  • Мнения: 753
Добро утро, момичета!
Един въпрос към мамите с деца: зимни вълнени дрешки с какво да изпера? Чудя се дали с препарат за вълна или с бебешкия прах да ги пусна, а не помня  Embarassed
И още един въпрос: по ЗК на колко прегледа имаме право в седми месец? Аз като гледам са ми дали един, а се чудя дали не бяха два newsm78 /чак на 15.04 съм на преглед, а бях на 12.03/
Гъди, нали знаеш, че в сънищата се отключва някаква самощита на организма и никога не сънуваме самата развръзка и добре, че е така Wink /бях чела, че така се предпазваме от стрес/. Колко пъти съм си лягала да досънувам, за да разбера какво става в съня ми...

Франчи, много неприятно! И аз съм имала случки, за щастие без ухапване, но съм им набрала на уличните кучета  Naughty
Тук на Лучаното отглеждат едни, от които редовно се крием и си съкращаваме разходките като заприиждат на глутница...Добре, че нямате поражения.

Мерси за отговора, успокоих се, че щом не е толкова наложащо и нямам оплаквания /дай боже/, не е фатално, че е един.

Viper, така се развълнувах...

the1, всяка седмица се прави запис на тоновете на бебо.

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 09:40 от ayas

# 40
  • Мнения: 165
Добро утро и от мен!
Ayas по-добре ги изпери с препарата за вълнени тъкани, спомням си че иначе изхабих някои вълнени плетени дрешки, защото много се свиха.
Лъжите и аз ги оставям за довечера Flutter
Франчи, голям ужас е било това с кучетата, добре че не са ви ухапали. И около нас има доста кучета и всеки път със страх преминавам покрай тях.

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 09:38 от vanny_76

# 41
  • Мнения: 9 814
ayas , аз ги пера с препарат за вълна.
И ти се полага един преглед в 7-ми месец. Два са от 8-ми.

# 42
  • София
  • Мнения: 588
Добро утро, момичета  Hug

Франческа, очите ми се напълниха със сълзи.........
За мен посещението в МД вчера също беше много емоционално. Аз дори и пророних сълзичка, когато докарваха току що родилата майка... На гърдите и бяха сложили рожбичката и, мъничето издаваше едни сладки звуци, а майката го галеше и успокояваше.... Изглеждаше толкова, ама толкова щастлива... Не мога да опиша как се почувствах и какви емоции ме връхлетяха.
Дано всичко да е наред и аз да изпитам същото  baby_neutral

Вече никой, ама никой не може да ме убеди, че има нещо по-важно от това, да създадеш живот, или по-важно от семейството. Ох, все още съм под влиянието на вчерашното преживяване.

Леле, явно бавно пиша.... Връщам се да чета

За багажа за МД - две торбички: в едната лична карта и картончето с кръвната група (ако нямаме на място щели да ни изследват за кръвна група), еднократните пелени, мокрите бебешки кърпички и дамски превръзки. Във втората нощницата, чехли, хавлиена кърпа, чаша, вилица, лъжица, бельо, копие от гр.брак или документ за припознаване и др.такива лични вещи.
Като цяло най-важното било да отидем неуплашени. Дори и нищо да не носим, всичко щяло да се нареди, само трябва да сме спокойни. Бебетата си ги обличат с техни дрешки, ние носим само за изписването после. Нищо не се заплаща предварително. Преди да ни изпишат ни описват на едно картонче какво държим (за епидурална например, за самостоятелна зала или стая, за екип и т.н.) Заплаща се и след това е изписването.

Иначе ми направи впечатление, че акушерката на 12-ти етаж се караше на майките, че внасяяли храна в стаите, че върху подпрозоречната пола има багаж, че било разхвърляно по стаите. Но в едната стая майката си кърмеше блаженно бебчето, усмихваше се щастливо (просто грееше тази жена) и изобщо не се впечатли от думите на акушерката.

За плетените дрехи, и вълнените - имам много такива, защото майка много плете, ама постоянно е с шишовете. Пера ги на програма за вълна с Первол на 30 градуса и центруфугата е 400 оборота (по-малко нямам).

Франческа - ужасно е това, което сте преживели. Много добре си направила, че си се обадила. Моето мнение за уличните кучета  е малко крайно и ще се въздържа от коментар

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 09:53 от viper

# 43
  • Мнения: 187
А вярно ли е, че девети месец прегледите стават всяка седмица? newsm78 Нашия татко вече се замисля къде да ме остави девети месец във Варна, че всяка седмица да пътува до Варна му идвало в повече  bash!

# 44
  • Мнения: 310
Франчи,неприятно с тези кучета.Бих искала да ги избият всичките.
Нападат и като буташ количка или караш колело.Циганска държава.


Да ви покажа един сайт на Британски учени дето са правили изследване на някой марки пласмасови шишета,включително и АВЕНТ. Пише че водят до рак и мн др болести.Пласмасата е некачествена и трябва стъкло.
http://en.wikipedia.org/wiki/Resin_identification_code

Общи условия

Активация на акаунт