Един от най-добрите, но позабравени вече спортове

  • 2 325
  • 19
  •   1
Отговори
Говоря за скачането на въже
Предполагам, че и вашите  дечица като го чуят са доста скептично настроени, особено момченцата, понеже си мислят, че е женски спорт.
Всъщност не е така, а е доста полезен за здравето на човека.
Въпрос на нагласа и настройка на децата.

Ето един примерен клип с който можете да ги 'зарибите' както аз самата направих
http://vbox7.com/play:41d3211d

Simple Smile

# 1
  • Мнения: 574
Много хубаво клипче Grinning Бях забравила как скачахме на въже и ластик до късно вечер когато бяхме деца. Даже сами си изплитахме въжетата Peace

# 2
  • Мнения: 1 447
Много хубаво клипче.Снощи дъщеря ми искаше да й купя въже и да я уча да скача,а днес отварям и чета тема за въжето. Wink
Навремето като малка много скачахме на въже,въртяхме обръч,играхме на ластик.А днес децата са по цял ден на компютрите.

# 3
  • Мнения: 544
Въже, ластик, дама, народна топка - игри от моето детство. И затлъстелите деца бяха изключение. Да не говорим за емозиите по време на игра, развиват състезателен дух, отборно мислене, физика.

# 4
  • Мнения: 3 880
Браво на момчетата  bouquet Ама как веднъж не се оплетоха в тия въжета... впечатлена съм Simple Smile

Между другото скачането на въже е неразделна част от тренировката на боксьорите, така че не е само момичешко занимание Wink
Аз наскоро също си взех въженце за скачане, много интензивно се горят калории с него- 10 мин въженце се равняват на половин час бягане. В началото си мислех, че съм спешен случай и няма да се науча отново, но влязох бързо в крачка, "тренировките" от преди 20 години оказаха влияние Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 187
Рая редовно излиза с въже на вън  Grinning. Онзи ден обух спортни обувки, скачах и аз  Crazy. Тя беше много впечатлена, аз добре разтърсих площадката  hahaha.
Обмислям и скачане на ластик, беше ми една от любимите игри. На вън обаче няма да се престраша, ще пробваме в къщи .

# 6
  • Мнения: 284
И аз благодаря за клипчето. Моите деца скачат на въже - всъщност синът ми скача, а сестра му още се учи, че е дребна и въжето й е дълго. Но и аз бях изненадана, когато синът ми каза, че в училище по физическо са скачали и се е оказало, че само той може.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Въже, ластик, дама, народна топка - игри от моето детство. И затлъстелите деца бяха изключение.

Колко си права за съжаление.Направо е страшно - компютри, детски филмчета по цял ден. Tired
Благодаря за клипчето!  bouquet

# 8
  • Мнения: 550
ЕееЙ,страхотно клипче!Браво!И аз се върнах в детските години,такова скачане на въже падаше...!Скоро не съм виждала деца  да скачат на въже,поне в квартала ,в който живея ,за съжаление ги вълнуват други неща!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 804
Мда, хубави игри имаше едно време. Аз ще добавя и федербала, макар че отвреме на време виждам дечица да играят.
Клипчето е много хубаво  Peace.

# 10
  • Мнения: 3 880
...за съжаление ги вълнуват други неща!
Всяка генерация с нейните си занимания Simple Smile И всяка си мисли, че нейните занимания са били най-интересни Wink
Баба ми едно време мърмореше с разочарование, че "сегашните деца не знаят да играят стена-топ (и там някакви други от нейното време, не си ги спомням Laughing) а били толкова интересни и те колко са ги играли, ехееее" Laughing пък ние скачахме на ластик до припадък и се чудехме къв тоя стена-топ Laughing
Обаче несъмнено трябва повече движение и наша задача е, да си "изритваме" децата навън от време на време Simple Smile

# 11
  • Мнения: 2 110
В нашето семейство този спорт не е забравен. Когато родих имах килограми за сваляне и благодарение на въжето успях да си върна много бързо фигурата. Сега дъщеря ми си скача с въжето и се забавлява.

# 12
  • Мнения: 3 479
Децата знам къде скачат на въже, обаче майките - къде? Пресрамвате ли се на площадките или у дома имате място за подобно занимание?

# 13
  • Мнения: 3 880
Децата знам къде скачат на въже, обаче майките - къде? Пресрамвате ли се на площадките или у дома имате място за подобно занимание?
Аз в къщи. Не бих се тупнала на площадката, а даже и на балкона не бих- срамежлива съм, въпреки че доста задобрях последно време Laughing Хубавото е, че за този вид спорт не трябва много място- 2х2х2 метра са достатъчни Simple Smile

# 14
  • Мнения: 1 195
 Shocked леле тези момчета ми скриха шапката Simple Smile
Още помня като бяхме деца лятото как играехме на народна топка, въже, ластик, федербал, ура ................ ех хубави спомени  Wink

Дано и нашите деца след време имат за какво да си спомнят, че от тези компютри и телевизия по-големите не може да ги накараш да излязат навън  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт