намаляване действието на противозачатъчните

  • 1 266
  • 6
  •   1
Отговори
знам,че това става от янкои лекарствени продукти като антибиотиците.Въпроса ми е дали става дума само за приема на хапчета (антибиотик) или и мазане на антибиотичен  крем може да намали действието на противозачатъчните

# 1
  • Мнения: 2 013
Моя гинеколог ми беше казал,че алкохолът и цигарите намаляват действието на противозачатъчните,но за антибиотиците не знам!  Thinking

# 2
  • Мнения: 2 110
Чувала съм за жълт кантарион !

# 3
  • Мнения: 25
Първо - важно е какъв точно антибиотик съдържа крема - в листовката са изброени тизи, които не трябва да се ползват и второ - локалното действие на антибиотиците е по-малко опасно от всяка гледна точка, защото лекарството навлиза в много по-малка степен в кръвния поток. Затова шансът да се намали действието на хапчетаат е по-малък, отколкото ако се приев.ма антибиотика по друг начин. За най-сигурно, питай специалист  Simple Smile   А иначе жълтият кантарион намалява действието на хапчетата. Още по-зле влияе розовият грейпфрут.

# 4
  • Мнения: 830
Чувала съм за жълт кантарион !
То го пише и на листовката  Peace

# 5
  • Мнения: 14 133
На всяка една листовка са описани лекарствата, които намаляват действието им и при приема на които трябва да се вземат допълнителни предпазни мерки. За да си по-сигурна, консултирай с гинеколога си.  Peace

# 6
  • Мнения: 2 479
Розовият грепфрут като плод ли се има предвид? Че аз както ги обичам, като нищо може да се видя в приключение #Crazy.

Общи условия

Активация на акаунт