И З Р А Е Л 31

  • 22 156
  • 299
  •   1
Отговори
# 1
  • София
  • Мнения: 18 027
 За първи път да се класирам в челните редици на някоя тема, около Тигър ще съм, плюс/минус пост ми е простено... Mr. Green
Честита Тема и поздрави за оформителката й!  bouquet

# 2
  • Мнения: 232
Трябваше да съм ,първа!  Crossing Arms
Ама и втора не е зле Laughing

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 292
 Трета  newsm44 ,да не ви изпусна

# 4
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Който спи много се класира трети  Rolling Eyes Е докато пиша станах четвърта  #Cussing out
Хаааааа долу има гиф-че с Добре дошъл Илия---много яко  Joy
Много искам да дойде Илия вкъщи  Peace

# 5
  • Мнения: 81
Аз се отказах от борбата и просто ще съм минус-.... Joy
                                bowuu

Ели,аз не живея в Банкя,малко по-надолу съм,но моята любима братовчедка е там и ходя при нея през ден Flutter и ползвам тези автобуси за директен превоз. Crazy
По принцип най-обичам 111,защото това значи,че отивам в Симеоново,а го обожавам. Crazy

Ментичка,  bouquet

# 6
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Хари,тази емоут иконка я използва в най-точния момент  Joy Все едно всички бяха в една стая и изчезнаха  Joy ама аз ти прочетох постааааааааа  bowuu

# 7
  • Мнения: 490
  bouquet Тук съм и аз, браво Мента


Перах благодяря много за информацията. Оказа се обаче,че ще си ходиме към края на месеца, а не за Песах, защото мъжа ми са го сложили да работи по празниците, защото не е религиозен ooooh!. И най-кофти е, че ей сега чак му го сервирали, изобщо не им дреме дали си е направил някви планове. Въобще не е честно..... #Cussing out

# 8
  • Мнения: 13
-нз коя  Laughing .

В подготвяне на Песах и на  Великден  бих добавила аз . За тези които сме част от тази тема, макар и далеч от Израел,но чувствайки го близко  .  Wink

Отивам да ви изчета назад, то т'ва май го превърнахте в спортна дисциплина  ooooh! Joy

# 9
  • Мнения: 1 526
Ей, не може да ви намери човек- докато се обърне нова тема  Hug! Ментолка, мерси!

Преди всичко да си кажа, че каквото съм говорила вчера, то си е за вчера  Crazy  Laughing...

Мимкис, съжалявам че ще те разочаровам, пътуването и за моя жалост беше първоаприлско  Whistling.

Танюш, ще се видим обезателно, но през август (дано сте в СФ).

Бубс и на теб съм ти длъжна ракийка, но друг път ще я получиш.

Ментуш, Тиги 42 си върви откъдето винаги си е минавал, да не се хвърлите в прекачвания, когато ви потрябва.

Ми май това е, но Петя е виновна, тя ми каза да се пробвам пак и аз се пробвах, то цял ден вчера беше 1ви  Whistling  Mr. Green

Отивам да дочитам старата тема.

# 10
  • T"A
  • Мнения: 2 515
В подготвяне на Песах и на  Великден  бих добавила аз . За тези които сме част от тази тема, макар и далеч от Израел,но чувствайки го близко  .  Wink

Анди, идеята е какво очаква Израел по това време, иначе, ако беше за отдаване почит към пишещите можеше и да е "в очакване рождения ден на Петя"  Grinning Пък още по-коректно би било да отбелязваме и мюсюлманските чествания, но в Израел официалните празници са еврейските  Peace Идеята ми хареса, когато за Рош аШана Тали подготви празничната тема "с ябълки и мед" и от тогава на всяка тема, близка до празник, съм слагала съответното заглавие (на Пурим бяхме маскирани, на Ханука - палихме свещи)  Grinning

Докато не е късно, казвайте - ако не ви харесва идеята, най-лесно е да оставя в заглавието само името "Израел" и поредния номер - 31  Peace


Tali Dan, ицлиах лях (успешно ти беше)  Laughing Аз се хванах  Hug

# 11
  • Мнения: 490
Леле Тали, освен за интернет за всичко останало ти се вързахме яко(поне аз де).

Ментичка темата си е ок, другия път мисля и аз да се престраша, ама ще идвам при теб на консултации.

Анди това, че в заглавието на темата не пише "и за Великден", не значи,че сме го забравили или няма да си говориме(пишеме) и за Великден.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 13:05 от mimkis

# 12
  • Мнения: 13
В подготвяне на Песах и на  Великден  бих добавила аз . За тези които сме част от тази тема, макар и далеч от Израел,но чувствайки го близко  .  Wink

Анди, идеята е какво очаква Израел по това време, иначе, ако беше за отдаване почит към пишещите можеше и да е "в очакване рождения ден на Петя"  Grinning Пък още по-коректно би било да отбелязваме и мюсюлманските чествания, но в Израел официалните празници са еврейските  Peace Идеята ми хареса, когато за Рош аШана Тали подготви празничната тема "с ябълки и мед" и от тогава на всяка тема, близка до празник, съм слагала съответното заглавие (на Пурим бяхме маскирани, на Ханука - палихме свещи)  Grinning

Докато не е късно, казвайте - ако не ви харесва идеята, най-лесно е да оставя в заглавието само името "Израел" и поредния номер - 31  Peace


Tali Dan, ицлиах лях (успешно ти беше)  Laughing Аз се хванах  Hug



Не става въпрос нито да уважаваме пишещите в тази тема като тържествено отбелязваме рождените им дати в настоящия месец в оформлението на темата , нито да отбелязваме всички видове празници във  всички религии и т.н. .  Малко се изхвърли , не мисля че не си ме разбрала .  PeaceПросто  става дума за тази част от съфорумките ,които празнуват Великден който също по свое му е свързан с Израел , но им е интересно въпреки че не празнуват Песах , да четат за емоциите и традициите .  Peace Както и да е ...

# 13
  • Мнения: 2 952

Бързачки! Неможе да ви догони човек ...

Тали, казах ти аз  - старо куче съм  и колкото повече  се опитваш да  ме лъжеш - повече се оплиташ ...Пробва поне с другите , начеса си сърбележката ... Голяма си скица ! Обаче  евала  - традициите са това което бяха  при тебе  Joy ... прошка няма ! 1 ли е , ще се лъже !

Заповядайте  малко  четиво за Пророк Илия :

Тесвиец, от Галаадските жители - 3Цар. 17:1. Нищо не се знае за родителите му и за детството му. Със своята смелост и верност, той подингал гневът на Ахаав и Езавел, особено когато ги заплашил, че няма да падне роса или дъжд за няколко години, заради греховете на Израилтяните. Това се е случило около 908г. преди Р.Х. Ръководен от Бога пророкът избягал при потока Херит, където го хранили враните. После станал и отишъл в Сарепта, в Финикия, и там извършил две чудеса; чрез едното той доставил храна на една гостоприемна жена, чрез другото съживил бездушното тяло на детето й. От там се завърнал при цар Ахаав, където на Кармил в едно събрание на лъжливи пророци, прославил истинния Бог, който му дал отговор "чрез огън". След това бездъждието било последвано от силен дъжд. След всичко това, Илия за малко не се отчаял, като гледал, че народоначалниците пак не поискали да се покаят, и да припознаят истинния Бог. Тогава той избягал в пустинята, и отишъл на Хорив, Божията планина, където едно видение от Бога го утешило и укрепило. От там Бог го изпратил в Дамаск, да помаже Азаил за цар над Сирия. След шест години, Илия осъжда Ахаав и Езавел за престъплението им в случая с Навутей; и по-късно предрича смъртта на цар Охозия, и призовава огън от небето върху стражите, които искали да го уловят. Като разбрал, че скоро ще бъде взет от земята, Илия дал последните си наставления в пророческото училище, преминал Йордан чрез едно чудо, и без да умре бил отнесен към небето в една огнена колесница - 3Цар. 17-19, и 21гл.; 4Цар. 1,2гл. Възнесението на пророк Илия, се е случило около 896г. преди Р.Х. Предполага се, че писмото до Йорам, с което Илия му известява, че ще страда заради беззаконията си, е било написано преди пророкът да се възнесе, въпреки, че то е било изпратено осем години след възнесението му - 2Лет. 21:12-19.
Илия е един от най-достоуважаемите Еврейски пророци. Той е бил дръзновен, верен, строг, самоотвержен, и ревностен за Божията слава. Целият му живот, е забележителен поради нравствените му превъзходства. Той се явява като един свръхестествен вестител от свише, и за нищо друго на се грижи освен да извърши цялото си послание. Животописанието му, е едно от най-необикновените, и е много поучително. Само Мойсей и Илия, са имали преимуществото да се явят пред Спасителя, много векове след преминаването им от този свят, на Преображенската планина - Лк. 9:28-35.
Йоан Кръстител се именува в пророчествата и Илия, защото по характерът си и по животът си, е приличал на стария Еврейски пророк - Мал. 4:5,6; Мт. 17:10-13.









 

# 14
  • Мнения: 490
Пете много интересно четиво, незнам дали сте чели и ето тази книга
В нея мисля се говори за същия пророк и един вид преразказ  на неговите дела. Peace

Намерих я ето тук може да се свали онлайн- http://www.spiralata.net/kn_bul/kuelu_planina.zip. Сещам се, че там за първи път срещнах думата "Левит"(староеврейски свещенник ), а впоследствие се сетих, че идва от Левитите и Коенимите( избрани да служат на Б-г).

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 14:17 от mimkis

Общи условия

Активация на акаунт