Липса на апетит при никнене на зъби -случвало ли ви се е?

  • 35 925
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 418
и на нас ни се е случвало да няма апетит по тази причина.Ние по принцип нямаме апетит и ядем с голям зор,та тогава  беше направо ад.Имали сме и разстроиство,температура, сополи и мнооого рев пак по тази причина

# 31
  • Мнения: 284
Когато никнеха зъбите на дребната не приемаше друго освен мляко. Не съм се притеснявала, защото знаех, че я боли и затова не яде

И при нас беше същото - давах само мляко, като добавях по малко бисквитена каша, за да стане по хранително, но не чак толкова гъсто, че да изисква прекалени усилия от детето.

# 32
  • Мнения: 1 677
Когато никнеха зъбчетата на сина ми, той отказваше да яде и караше само на кърма. Когато му избимаха кътниците не ядеше, имаше разстройство и понякога и температура.

# 33
  • Мнения: 9 973
Когато никнеха зъбите на дребната не приемаше друго освен мляко. Не съм се притеснявала, защото знаех, че я боли и затова не яде
а ние и мляко не щем

# 34
  • Мнения: 6 713
Винаги губи апетит като тръгнат зъбки

# 35
  • Мнения: 1 192
Не чак липса на апетит,но до 7 месец се хранеше лакомо и с удоволствие,оттогава едва му отварям устата и се храним доста продължително,с неохота отваря устата,постоянно бърка с пръстчета.В момента пробиват четирите горни резци(има и воднисти секрети от нослето).Имал е и разстройство,даже се подсече(чувала съм ,че много бебета в периода на интензивно никнене се подсичат)Температура не сме имали по-висока от 37,3 и то инцидентно.За температурата давай повече течности(сокчета,вода,чай;ако харесва лайката на хип -тя успокоява раздразнените венци).Ако температурата е висока и не пада от Panadol или Calpol се обърни към педиатъра.Ние още сме с биберон и наистина по-охотно приема кърмата и АМ.Моят е кисел,когато е тръгнал да пробива някой зъб,а като прореже вече е по-добре.Но при някой деца,постоянно пробива зъбче-ту едно,ту друго,ту трето...

# 36
  • Мнения: 346
Аз скоро се похвалих,че при първите 2 зъбчета,защото на нас ни избиха едновременно,не съм имала проблеми.Обаче вчера видях белезникавите петна на горния венец и по този случай бебка категорично не ще да яде и трябва да й давам  млякото с лъжичка -много изнервящо.

# 37
  • Мнения: 1 192
Аз да ти кажа за каквото съм се похвалила и ...най-късно на другият ден ме застига реципрочната антихвалба WinkТака че,по-полека с хвалбите Stop Grinning

# 38
  • вкъщи
  • Мнения: 704
да нормално е това да не те притеснява

# 39
  • Мнения: 558
Абсолютно нормално... Моят син караше само на кърма и на едно "човешко" ядене на ден дадено мнооого насила... с кътниците и кучешките вдигаше и температура...

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 286
Нормално е, да.

# 41
  • Мнения: 1 669
Май аз съм единствената майка, която мечтае детето й да не иска да яде Embarassed Имаме два горни и четири долни зъба, а вчера по случайност открих готов пораснал кътник newsm78, при това без да разбера. И не само не е губила апетита си, но вече започнахме да ядем отделно от нея, при възможност когато спи, защото иска да изяде целия свят ooooh!

Всяко дете е различно...

# 42
  • Мнения: 55
Вие все разправяте за кътниците-явно те за най-сериозни,но я кажете как стои въпроса с първите зъбчета.Моята буболечка е на близо 6 месеца и от няколко дни не иска да яде.Само на кърма е и няма с какво друго лакомство да я забаламосам  Confused Дъвче настървено всичко що докопа и е сравнително кисела,но пък не се лигави въобще и не са й червени венците.Не съм сигурна,че това са задължителни признаци та затова ви питам дали при вас как стоят нещата  Simple Smile И колко време приблизително продължава безапетитието, респективно- никненето на зъбче?

# 43
  • Мнения: 1 192
При всеки е индивидуално.Моят ставаше кисел,с намален апетит,лигаваше се повече от обичайното(не е имал зачервени  венци),но си пипаше ушичките,от време на време му избиваха пъпчици,рядко е имал температура...При него от първото зъбче(около 7 месец)постоянно му пробива и расте друго,защото бавно излизат и се застъпят...

# 44
  • София
  • Мнения: 16 024
Не само липса на апетит. Денят преди появата на всеки зъб - вдигаше температура и гърлото се зачервяваше. Давах много течности и мляко, минава бързо с изникване на зъба.
И още една лоша новина - същото се повтори при смяната на зъбите с постоянни.
Но не се притеснявайте - няма дете, умряло от глад и жажда. Ще прояде, температурата спада бързо. Не е като болест.
Скоро 1 мъдрец се опита да ми поникне - големи болки бяха 2 дни, добре че спря. Явно ще си остана непомъдряла.

Общи условия

Активация на акаунт