подарък за сватба!!!

  • 4 408
  • 50
  •   1
Отговори
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 288
 Здравейте, ще ходя на сватба и искам съвет какъв подарък да подаря. Твърдо съм решила да е подарък, затова от отговори, че най хубавия подарък е в плик просто няма смисъл. Просто искам помощ от тези мами, които са подарявали подаръци да споделят какви. Питах и булката, тя също каза че държи повече на подаръци, но иска изненада. Иска ми се да е нещо практично (да не е някой сувенир, но да не са и тенджери и тнт).Благодаря предварително на всички отзовали се!!! Мога да отделя около 70-80лв

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 20:26 от smarfietka_

# 1
  • Мнения: 804
Зависи какви пари можеш да отделиш за подарък,младо семейство има нужда от доста неща,освен ако не са задоволени с всичко.Подарък-красива картина,часовник,или пък сервиз гювечета/не са тенджери/,най-добре пари според мен/виждам какво си писала в поста/но......ти си прецени.

# 2
  • Мнения: 2 821
С какъв бюджет разполагаш?

# 3
  • Мнения: 155
Аз мисля, че най-добре е да купиш един красив плик и да сложиш съответната сума вътре. Нека младоженците решат какво да си купят. Иначе стават 5 фритюрника, 5 сервиза и т.н.

# 4
  • София
  • Мнения: 958
Хубав и качествен куфар.

Практично е, не се среща често и почти на 100 %, че няма да се повтори. А  е нещо, от което едно семейство винаги има нужда. И намек за предстоящето сватбено пътешествие.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Vividas, това прочете ли го?
Цитат
Твърдо съм решила да е подарък, затова от отговори, че най хубавия подарък е в плик просто няма смисъл.

Ей това ми допадна от една друга тема:
- масичка за кафе и чай за леглото, с луксозен и закачлив комплект за чаши и каничка  за двама.

# 6
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 288
Моляяяяяяяяяяяяяяяяя Ви, уважете мнението ми и давайте идеи за подаръци.
Благодаря на всички, които дадоха такива до момента, но повечето идеи вече са заети. Чакам още предложения

# 7
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Най-добре-пари.Но щом държиш да е подарък,ето няколко идеи-луксозен спален комплект,красив сватбен албум,куфарче с прибори,картина/портрет на младото семейство/.

# 8
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 288
Абе какви сте такива хора, немога да Ви разбера. Вие май правите сватби само за да си съберете пари и да се видите в бяла рокля. Думата "сватба" е добила съвсем материална стойност за Вас. Но аз уважавам мнението Ви, уважавайте и Вие моето. По добре не пишете отколкото "Според мен най добре пари......"

# 9
  • Мнения: 1 788
Незнам с какви средства разполагаш, но може да им измислиш някакъв "ваучер" - за спа, за ден-два някъде, нещо такова. Или нещо екстремно - скално катерене, бънджи, курс по летене, скачане с парашут, знам ли, зависи от тях дали са авантюристи Simple Smile

В материален свят като нашия - нищо лошо няма да се дават и пари за сватба. Все пак - като не можеш да избереш нещо оригинално е по-добре младоженците да си изберат сами нещо, което им харесва.
Иначе, честно казано, и аз бих се радвала повече на някакъв подарък (какъвто и да е той) - изненада, отколкото пари.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
подаръкът за сватба е личен и предполага да седнеш и да се замислиш какво харесват младоженците,
от какво се вълнуват, какво би ги поласкало, зарадвало, трогнало и да отделиш време да го потърсиш.
това показва, че им засвидетелстваш внимание  Peace

младоженците твои близки ли са или наши?

# 11
  • Мнения: 746
и аз се вълнувам от тази тема - куфарче с прибори на прилична цена някой може ли да каже къде да намеря?

# 12
  • Мнения: 75
Сватбения албум е много хубав подарък,но той струва около 20-30 лв.,може и някакво хубаво цвете в саксия-орхидея или гардения-цветето на любовта.
Ще ти кажа на моята сватба кои подаръци ми харесаха,тези които си бях поръчала(не исках изненади,защото с мъжа ми живеем заедно от 10 години преди свтбата и сме се обзавели добре) и едно куфарче с прибори за хранене-беше изненада де,но много ми допадна,но не мога да ти кажа цената.А,подариха ни и икона на св.Мина-пазителя на семейното огнище,осветена специално за нас в Клисурския манастир-и този подарък мнооого ми хареса.
А в категорията най-кофти подаръци слагам сувенирите,само си стоят и им бърша прахта.
Дано да съм ти била полезна.

# 13
  • Мнения: 6 992
Тюх, и аз се вълнувам по тая тема  Rolling Eyes
Това със сервиза, каничката и дрън дрън, ми хареса.
Къде се продават такива чудесии и колко струват?
Ей това ми допадна от една друга тема:
- масичка за кафе и чай за леглото, с луксозен и закачлив комплект за чаши и каничка  за двама.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 236
 Grinning
Честно казано нямам представа, Ео Confused
Открай време си мечтая за такава масичка, но няма начин да си купя, мъж ми веднъж му споменах и той ме изгледа сякаш внезапно съм откачила Crazy На, не се сетих да си я поръчам за сватбата Whistling

# 15
  • Мнения: 2 821
Абе какви сте такива хора, немога да Ви разбера. Вие май правите сватби само за да си съберете пари и да се видите в бяла рокля. Думата "сватба" е добила съвсем материална стойност за Вас. Но аз уважавам мнението Ви, уважавайте и Вие моето. По добре не пишете отколкото "Според мен най добре пари......"
Ми щом целта е нематериална, подари им нещо духовно, култулно....екзотична дестинация Wink

# 16
  • Мнения: 640
Ние сме винаги с луксозен албум за снимки + пари!

# 17
  • София
  • Мнения: 7 990
Дигитална рамка за снимки.

# 18
  • Мнения: 15
подаръкът за сватба е личен и предполага да седнеш и да се замислиш какво харесват младоженците,
от какво се вълнуват, какво би ги поласкало, зарадвало, трогнало и да отделиш време да го потърсиш.
това показва, че им засвидетелстваш внимание  Peace

младоженците твои близки ли са или наши?



 newsm10

# 19
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това за рамката е много добра идея, аз бих се зарадвала на такъв подарък newsm10

# 20
  • Мнения: 11 747
И за мен е актуална темата. Само не знам, защо се записвам тук, като си знам, какво ще даваме  Wink
След като попрочетох в сватбения форум, оказа се, че 95% от младоженците искат пари. Другите ги е досрамяло да си кажат  Thinking

# 21
  • Мнения: 6 992
Рамките са много скъпи Tired Пари няма да давам аз. Само да се цупи после, че сме и дали малко, като я знам каква е...
Ще обърна София сега за тия канички  Mr. Green и накрая мъжът ми ще измисли някоя щуротия Laughing
http://www.podaraci.bg/index.php/product/lang/bg/view/1725/
Това също ми изглежда готино.

# 22
  • Мнения: 1 413
Аз съм решила да подаря за сватбата на едни приятели комплект за сол-пипер-олио-оцет, но качествен и изискан, а не като в закусвалните. Към 50 лв. струва, но като знам колко разходи им предстоят, едва ли ще си отделят пари точно за това нещо. Същото важи според мен за хубави черпаци и цедки, ренде или тенджера под налягане, качествените не са евтини, а вършат добра работа.

# 23
  • Мнения: 6 992
http://www.podaraci.bg/index.php/product/lang/bg/view/417/category/7/
Ето това изнамерих като подносче с чашки за закуска в леглото.

Моите младоженци ще живеят със свекървата, ще си имат достатъчно домакински неща.
За това се чудя за нещо такова...

# 24
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Мдам, много е сладко, романтично и полезно Grinning

# 25
  • Мнения: 22 427
Еовин, подобни масички за сервиране в леглото, заедно с приборите към тях (канички, чашки, чинийки и т.н. ) има в сувенирните магазини в София. Има и в ЦУМ един такъв магазин, там също съм ги виждала. Преди няколко години купувах точно такова за подарък....но...определено не мога да кажа от къде точно беше.....само си спомням, че беше в района малко преди НДК. )) което е твърде обширно понятие, ама все пак.....)

Албума за снимки също е страхотен подарък (младоженците и да се сетят за това, обикновенно ще го купят след сватбата, а така като им се подари отпада този разход).
Естествено има такива и за по 30лв, но има и за 100лв и повече - от ръчно правена хартия, с дебели корици, някой са дори с дървени такива (моят е такъв).

Красиви и елегантни прибори, или кристален сервиз чаши (колкото и изтъркано да звучи ако са новодомци определено ще им трябват подобни неща, но ако не са, тогава е по-добре да отпадне).

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Ще ви кажа най-готините подаръци от моята сватба какви бяха - 1. комплект за торта - вълшебна чиния, комплект с малки за сервиране. Възхитителен подарък защото е винаги с нас в най-хубавите ни моменти. А и изработката е страхотна.
2. Кристални чаши. Ние нямахме кристал по това време и те ни бяха първите и също съпътстващи хубави моменти, когато се сещаш з аподарилия ги човек.
3.Хубав свещник за 2 свещи. Прекрасен подарък за младоженци с венчавка. И трудно се намират.
Това бяха едни от най-евтините подаръци всъщност, но най-добрите попадения.
Добавям и хубава икона.

Иначе прекрасни подаръци стават сватбените юргани. Тези които сме правили за клиенти и за приятели са били най-впечатляващият подарък на сватбата. Те са над 70-80 лв. Но има много неща за дома и масата с празнична насоченост, които отговарят на бюджета ти и са добри понеже ще са с тях в най-щастливите им моменти. А вие ще им пожелаете да са много!

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 16:51 от арт мама

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Масички за сервиране - в Биг шоп, в сайта им ги има, около 40 лв. са, скоро купувах за сватба.

# 28
  • Мнения: 411
винаги съм била привърженик на подаръците.на наШата сватба най много се зарадвах на Шевната маШина която ми подариха(абе като дете на игра4ка)
тайни4ко си ме4таех да си купя,но никога не намирах средства.
поподението беШе то4но в десятката

# 29
  • Мнения: 2 617
Имаше няколко такива теми  - в Дом и семейство май, потърси ги. Макар че и тук са ти дали хубави идеи, някои от които приветствам. Simple Smile

# 30
  • Мнения: 202
Подари им кафе машина на нашата свадба никой не се сети да ни подари, а и двамата сме любители на кафето.Просто давам идея.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 424
За този бюджет аз бих им взела http://www.podaraci.bg/index.php/product/lang/bg/view/2600/category/162/

Хем е стилно, хем и марка си има и то не лоша, хем е практично, хем и закачка - всеки брак върви с малко подправки, солта и пипера на живота го правят интересен....

# 32
  • Мнения: 270
Зависи колко са ти близки младоженците. Аз много исках да получа такова сватбено одеало за което спомена една съфорумка, но уви...На последната сватба на която ходихме подарихме апартамента за сватбената нощ - някакъв луд лукс на Витошка беше, но е над твоя бюджет. Помисли за одеалото примерно го поръчай с техни инициали или символи важни за тях...

# 33
  • Мнения: 746
благодаря ви на всички за идеите!  Hug

# 34
  • Мнения: 2 259
Аз се зарадвах на една медна рамка за снимка.
Всеки ден ми е пред очите и ме радва много.
Нещо от този род може би. Peace

# 35
  • Мнения: 850
      Здравейте , незнам дали това предложение ще ви хареса , но нашата свадба беше основно от подаръци в плик и това което получихме от колегите на мъжа ми много ни хареса и му се радваме всеки ден! Става въпрос за електронна рамка за снимки , това е малък монитор направен в рамка в карта на която си качваш желани снимки  и те си вървят като картинки на слайд шоу , много е хубава и същевременно ми доставя приятна емоция , като гледам наши снимки ! Нашата е на Полароид и о сега не е мраднала вече година и 7 месеца ! Цените са им до коло 200 лв!

 Хубав ден  Hug

# 36
  • Мнения: 24
Хубав и качествен куфар.


...за 80 кинта?....Я пак!  newsm78

# 37
  • София
  • Мнения: 2 424
Но пък електранна рамка за 79 гледах онзи ден в Метро  Peace

# 38
  • Мнения: 98
Спален комплект. И да се повтори няма да е излишен.

# 39
  • София
  • Мнения: 313
Извинявам се на авторката, че ще използвам темата и, но бих искала да се допитам до вас по същия въпрос.
Попитахме бъдещото семейство какво биха искали за подарък те казаха, че си имат всичко, т.е. това означава ли, че предпочитат пари?
Имаме възможност да отделим около 100 лв. за подарък, но пък в същото време мога да взема на доставни цени страхотни съдове за готвене, които в магазините струват най-малко двойно по-скъпо.
Та се чудя какво да направя...

# 40
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Цитат
Попитахме бъдещото семейство какво биха искали за подарък те казаха, че си имат всичко, т.е. това означава ли, че предпочитат пари?

Ами май това означава newsm78
Освен ако са ти достатъчно близки да ги попиташ директно какво мислят за въпросните съдове. На мен лично ми се струват добра идея, но може и да си имат достатъчно.

# 41
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Означава, че нямат нужда от нищо и можеш да им подариш каквото си искаш - някакъв гевезелък примерно, който не е от основна необходимост.

Тази фраза самата, означава, че можеш да отидеш на сватбата с хубави цветя само Wink
Ако не са имали предвид това... странен начин на изрязяване имат значи Wink

# 42
  • Мнения: 132
благодаря за идеите Laughing Laughing
скоро сме на свадба и много точно и на място ми дойде тази темичка.
иначе мисля,че най-бобрата идея за подарък е иконата на св. Мина и лично аз ще се възползвам от нея,но ще поразтърся за нещо по интересно,като резбована рамка или по-голям вариант на нея и т.н.

# 43
  • Мнения: 2 029
Значи кажат ли ти, че си имат всичко - по-добре им дайте пари в плик.

# 44
  • Мнения: 11 747
И аз смятам, че искат пари, просто са се опитали да го кажат деликатно.  Не искат тенджери, а да съберат пари за сватбено пътешествие или нещо такова.

С иконите трябва много да се внимава. Не всички хора са религиозни! Аз не бих си сложила икона у нас.

# 45
  • Мнения: 175
Не е задължително това да значи,но ако са ти близки попитай директно.
Аз също съм за дигиталната рамка за снимки-бих се зарадвала много на такъв подарък.Подарявахме веднъж и не се повтаряше  Peace
Албум винаги съм харесвала за подарък,но ние имахме 3 такива за нашата сватба + 1 от фотото,заедно със снимките.Лошото е,че всички са сватбени и не върви да слагам други снимки там.
А любимия подарък от сватбата ни са 2 чаши за чай,не знам откъде са купувани,но са много красиви.

# 46
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Аз бих предпочела картина пред икона. Иначе добри подаръци ми се струват комплект прибори за хранене или някакъв красив комплект чинии, което естествено трябва да е съгласувано с младоженците предварително. Тъй като моята сватба наближава, просто изброих нещата, на които бих се зарадвала.

# 47
  • Мнения: 73
Хубави предложения сте дали. Да споделя и аз наскоро бях на 2 сватби, на едната хората си казаха, че имат всичко и предпочитат пари (поне бяха искрени) но на мен ми се искаше и нещо по-лично и им поръчахме хубава метална табелка за врата с новата фамилия Simple Smile)) те тамън се нанасяха в ново жилище и подаръка беше в 10сятката -скромно, но с много чуство.
На другата беше по-сложно, аз бях харесала страхортен комплект за сол и пипер луксозен, който иначе трудно би отделил пари да си купи човек и само чаках да го подаря на някого...но уви булката хич не се славеше с любов към кухнята Simple Smile)) не я познавах лично, но добре че го разбрах преди това:)) и минахме с вариант Б - дигитална рамка за снимки.
След месец пак съм на сватба и аз съм в дилема какво да купя...

# 48
  • Мнения: 175
Аз бих предпочела картина пред икона. Иначе добри подаръци ми се струват комплект прибори за хранене или някакъв красив комплект чинии, което естествено трябва да е съгласувано с младоженците предварително. Тъй като моята сватба наближава, просто изброих нещата, на които бих се зарадвала.


А точно картина не бих подарила,ние имаме 2,едната е рисувана за нас и е страхотна,другата обаче е меко казано ужасна.Знам,че е подарък,но просто не бих я окачила никъде.
Табелката с новата фамилия много би ме трогнало  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 11
Интересен и забавен подарък е шоколадово фондьо. Ние получихме такова на нашата сватба и досега го използваме за романтични вечери или когато имаме гости, а нямам десерт. Какво представлява? Това е керамична купа на поставка, под нея се слага свещ, която докато гори разтопява шоколада вътре и с малки вилички се потапят в шоколада ягоди или парченца банан.

# 50
  • Мнения: 326
smarfietka_ ако е минала сватбата, какво подари, сподели опит! темата е полезна! шоколадово Фондю е супер идея, но е скъпичко.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт