По пухкавите бебета хапват ли попара?

  • 2 159
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Една позната ми каза ,4е когато неиното дете било бебе не му давала попарка ,за6тото било дебели4ко. Моита бебка също е едри4ка на 6 месеца е ,а в момента е 8,6 кг,но тя е и дълги4ка 69 см. Та се 4удя изобщто да давам ли тая попара newsm78

Според вас дебели4ка ли е?

Последна редакция: сб, 04 апр 2009, 09:41 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 080
Абе ай стига дебла била  Tired Tired Tired
Не ти е дебело детето, спокойно.
Попара почнах да давам към 10 месеца и то само за разнообразие, а не ежедневно.
Все си мисля, че на 6 месеца е по - добре пюренца или някаква каша, съобразена с възрастта, отколкото попара.

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Глупости Crazy
Яде попара от 6 1/2м. като бебе беше пухкав, ама ела да го видиш сега, като ходи по цял ден и не иска даже да се вози на количката - само пеша ooooh!

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не е дебела на 6м. беше над 9кг.

# 4
  • Мнения: 690
по мое наблюдение, 99.99 процента от бебоците са пухкави  Mr. Green
моят хубавелко първите 3 месеца наддаваше между 1.200 - 1.400 кг. на месец  Sick е, не стана дебел - движим се на средните мерки  Peace
давала съм каша всеки ден  Peace

забравих да пиша, че и пухкавите бебета ядат попара  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
А на моята изобщо никога не съм й давала,но не по съображения дали е дебела или не,просто никога не ми е харесвало това ядене.Живо и здраво си е детето,това в случай,че се опасяваш,че ще лишиш детето от нещо незаменимо Peace

# 6
  • Мнения: 123
Ася много си е добре момата,но според нашата педиатърка е хубаво да се яде попара
2-3 пъти в седмицата Peace

# 7
  • Мнения: 236
Ами да ти кажа и аз, 70% от бебчетата, които познавам са си все пухкавки. Нормално е около тези месеци да са по-така. Дъщеря ми също е от по-едричките бебета, в смисъл, тя е висока - почти на 8м, 72 см, 9 кг. И тя се движи в горните граници, но това хич не ме притеснява, давам и попара всяка сутрин, откакто навърши 7 месеца, а тя я обожава, дори повече от банановата каша Grinning
А пък има и нещо друго, ако сама преценяваш, че е по-пухкава, отколкото мислиш, че трябва да е, и ако има някакво генетично предразположение към наднормено тегло се посъветвай с педиатър, за да не се тревожиш излишно. В крайна сметка попарата може да се змени с много други полезни неща Peace

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Хайде сега като са пухкави и да ги държим на диета Rolling EyesДавам попара понякога, но предпочитам да яде овесени ядки с масло и сирене.

# 9
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 432
И аз бих предпочела овесените ядки, но още не сме въвели глутена. Дайте идеи за друга сутрешна закуска, освен попарата.

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И аз бих предпочела овесените ядки, но още не сме въвели глутена. Дайте идеи за друга сутрешна закуска, освен попарата.

 Сухарите без глутен ли са newsm78 Simple SmileНа търсачката ще намериш мноого теми за подходяща закуска.

# 11
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Хапват разбира се,ако майката му дава Wink Давам му,нищо ,че е пухкав Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
що за въпрос?!?

# 13
  • Мнения: 5 940
Бебето е съвсем в норми, която и таблица да погледнеш. Не си правя дневник на сина ми кога колко е тежал, но със сигурност е бил повече на същите месеци при положение, че се роди над четири килограма и първите няколко месеца качваше между килограм и килограм и петстотин и по четири сантиметра. В момента е доста висок за възрастта си, с бузки, но иначе без всякакви излишности.
Попара на шест месеца не съм давала, започнах да предлагам един-два пъти месечно към годинката, но той така и не я заобича. Но затова пък много харесва овесени ядки, грис, просо, елда, макарони, кус-кус, юфка, качамак със сирене и масло. Не по-малко калорични, но достатъчно разнообразни.

# 14
  • Мнения: 2 110
Попарата е много полезна и добра храна ,за бебетата. Не мисля, че трябва да ги лишаваме от нея. Ако се притесняваш има  пълнозърнести сухари ,от тях със сигурност няма да напълнее допълнително.

Общи условия

Активация на акаунт