Отговори
# 30
  • Мнения: 6 029
Ох, защо.
Холограма, честно казано отговор на тоя въпрос няма.


за нея после ще започнат серия от сеанси със психолози и тн
още в самата болница.
ще има разговори и с родителите




Чак серии от сеанси. Няма такова нещо. И не трябва да се разчита на тази помощ, безплатната от държавата.

# 31
  • Мнения: 2 829
е докато е в болница сигурно ще има психопомощ Thinking
2-3-4 сеанса да направи,все ще има полза  Thinking




# 32
  • Мнения: 6 029
1 или 2 пъти идва психиатър. Който обикновено се държи по-идиотски от пациента. Минава и отбива номера. Туй то.

# 33
  • Мнения: 3 405
Няма да има полза, ако психотерапията спре след няколко сеанса. Нужно е да се завърши.

# 34
  • Мнения: 2 829
Джули,,
жалко тогава

дано намерят свестен психиатър


# 35
  • София
  • Мнения: 2 132
1 или 2 пъти идва психиатър. Който обикновено се държи по-идиотски от пациента. Минава и отбива номера. Туй то.
Peace
Един разговор с пациента, когато аз се опитах да говоря с психиатърката, за да си отговоря на същият върос като на авторката ми отговориха, че по-добре да не общувам-бил нестабилен...Не я послушах и не съжалявам.

# 36
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Ако е в токсикологията на Пирогов, там преди имаха много печени психолози. Потърси връзка при някое свиждане с психолога, който работи с нея. Така ще получиш най-добри напътствия. Не вярвам да ти откажат.

# 37
  • Мнения: 6 029
Психолог или психиатър?
Точно за там говоря.
1 или 2 пъти идва психиатър. Който обикновено се държи по-идиотски от пациента. Минава и отбива номера. Туй то.

# 38
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Аз говоря за психолозите. Имаше една Аризанова - много печена мацка. Водеше ни едни упражнения в университета.

# 39
  • Мнения: 1 732
1 или 2 пъти идва психиатър. Който обикновено се държи по-идиотски от пациента. Минава и отбива номера. Туй то.
Абсолютно. И най-важната му грижа е да се подпише декларация за отказ от хоспитализиране в специализирано психиатрично заведение.
Борбата е дълга, но не невъзможна.
Горе главата!

# 40
  • Мнения: 4 585
Хаха, съгласно закон за народното здраве, всеки болен има право на помощ от психотерапевт. Хаха,  някой да се опита да се възползва от това си право.  В психодиспансера в нашту селу под тонва право са написани мобилните на поп Кънчо, имама, и на свещеник от Евангелистката църква.
Мисля, че поводът е разводът на родителите - почувствала се е баз семейство, ничие дете, искала е да ги накара да почувстват вина.
Колкото до това, колко от нас познават хора, правили опит за самоубийство - аз познавам.
Дано лекарите от токсикологията си свършат добре работата.
След това задължително ще я поемат психиатрите и ще я заведат на учет. Това не е по желание.
Отиди и на свиждане, дръж се естествено, може изобщо да не говорите за това какво, защо и как е станало.

Последна редакция: нд, 05 апр 2009, 19:42 от Вълкът с дълъг ник

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 572

Колкото до това, колко от нас познават хора, правили опит за самоубийство - аз познавам.


Две от най-близките ми приятелки (общо са 4) и то все с лекарства, и все са били тийнейджърки. И не е било истинско самоубийство, а зов за помощ.
Като искаш да се самоубиеш не се давиш, запалваш, гълташ хапчета. А си причиняваш нещо болезнено- кълцаш се, скачаш от високо, застрелваш се.
Трябва да се прави разлика кое е мнимо, кое истинско според начините....но това изобщо не значи, че зова за помощ няма да премине в отчаяние- т.е мнимото към реалното....

# 42
  • Мнения: 0
Благодаря за отговорите на всички. Разбирам защо не съм била разбрана от някои - просто защото самата аз бях много объркана.

Не исках помощ за нея. Исках помощ за мен. Дори не ми е и минавало през главата, че някой тук ще помогне на нея. Това е абсурдно! Исках някой да помогне на мен със съвет.
Точно в този момент никак не ми бяха полезни коментарите около глаголните ми времена. Не знаех, че точно това е важно когато се пуска тема. Следващия път ще се консултирам с някой специалист именно за глаголите!

До колко сме близки - много. Но не правим секс, нито сме любовници! Направо някой от вас ме отвращават. Ако не сте виждали просто любов между две момичета - това си е ваш проблем. Но да ме питате дали правим "кекс" и други подобни - ме оскърбявате.

Искрено съжалявам, че пуснах темата. Да, имаше и полезни съвети, но да - имаше и неща от които ме заболя. И само не ми казвайте, че истината боли, защото в този случай боли от простотията на някои от коментаторите.

За тези, които все пак се интересуват - приятелката ми сега е добре. Да ще ходи на психолози, психиатри. Ще прие хапчета. Ще се грижа за нея. И да - няма да търси помощ по форуми. Пак повтарям - помощ търсех аз, не тя!

Не знам как стоят нещата във форума с изтриването на тема, но ще съм истински благодарна ако темата се изтрие. Мисля, че ефектът, който търсех не беше постигнат...

И все пак - благодаря ви! Вече ще внимавам за какво питам и какво споделям! Явно мястото където всички споделят всичко, не е място за такива изповеди!

Хубава седмица на всички ви!

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 16:47 от Reza

# 43
  • Мнения: 4 585
Съжалявам, че не съм те разбрал. Тук не сме психолзи. Различаваме се от представителна извадка на българи единствено по достъпа до интернет. Има теми, в които пишат и четат психолози. Биха могли да ти помогнат поне с методически указания. Например в тая тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=301363.360  , макар че са детски психолози. Има и други теми.

# 44
  • Мнения: 822
Avichka, не се вини... Убедена съм, че си добра и искрена приятелка. Не позволявай на никого да ти вменява някаква вина за това, че не си разбрала, какво се случва с приятелката ти. Много често човек, взел подобно решение е доста изобретателен и успява да се прикрие точно от най-близките си... Възможно е, да не се е обадила на теб по много причини... Може би и тя сега се чуди, как ще те погледне в очите, когато се видите, какво да ти каже... Може би се срамува, а е възможно и изобщо да не иска да те види... Бъди готова за всичко. Но и на теб самата може да ти помогне само специалист. И не кой да е специалист, а такъв, който вече е имал достъп до нея. Поне като начало ще те посъветват, как да се държиш с нея. Потърси психолог от болницата, в която е настанена.
И наистина... Бъди й просто приятелка...

Общи условия

Активация на акаунт