Отговори
  • Мнения: 0
Извинявам се предварително за това, което ще напиша, но имам нужда да споделя и силно се надявам някой да ми помогне.

Приятелката ми се опита да се самоубие.

Постът е редактиран по молба ба автора.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 10:32 от Reza

# 1
  • Мнения: 0
Не знам защо никой не иска да ми отговори. Аз наистина не знам какво да правя. Цяла нощ съм плакала, но това определено не ми помогна.

# 2
  • Мнения: 25 441
Нищо не и казвай. Просто я прегърни.
И престани да се правиш на майка и. Явно няма нужда от това.

# 3
  • Мнения: 4 585
Първите лекари, които са я поели ще се погрижат за тялото й. Ткова тъпчене с лекарства не винаги остава без последствия. Вторите ще ровят в душата й за причините. Някои врати в сфери на образование, професионална реализация, ще бъдат залостени за нея. Не можем да даваме адекватни съвети. Ако можеше така, психиатри, прихоаналитици, психотерапевти и психолози щяха да стоят до един телефон със завишени импулси към тях и да работят от къщи. Щом споделя по-лесно с непознати, да пише в блог или форум.
А ти с тоя майчински инстинкт се омъжи и си народи бебета.

# 4
  • Мнения: 604
Твоята приятелка има нужда от подкрепа ,а не от майчини нтаставления·Тя иска просто да споделя и някой да я изслуша·Не бъди по- разумната ,а просто и бъди приятелка·

# 5
  • Мнения: 335
Аз по-подреден и по-правилно написан текст в този форум видях само веднъж.
Като след корекциите, че даже и след странирането на книжка е
(май има само 1-2 грешки).
Само заглавието звучи странно, очаквах да прочета съвсем друго нещо като го видях.

Струва ми се, че нещо не казваш.

Все пак, дано намериш начин да си помогнеш.

 


# 6
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Защо се хванахте за този майчински инстинкт всички... Момичето и без това е объркано и притеснено и само иска да помогне.

Не пишеш колко годишна е приятелката ти, с какво се занимава? Да не би да има проблеми в работа, проблеми с мъж? Явно е била в депресия. Според мен не я разпитвай нищо. Иди в болницата с букет цветя, прегърния, поплачете си заедно. После излизайте на разходки, на въздух, слънце... някой ден тя ще има нужда сама да ти разкаже цялата история.

# 7
  • Мнения: 2 829
Освен да си до нея когато има нужда ,да я прегърнеш без да й говориш,
никакви съвети,освен ако тя поиска
никакви упреци--от сорта--а защо не ми сподели,уж сме приятелки... Naughty

# 8
  • София
  • Мнения: 2 132
Била съм на твоето място и не мога да ти дам друг съвет, освен да направиш каквото чувстваш. Незнам и колко близки сте всъщност. Може ти да я усещаш по- близка от колко тя теб, така че не я обвинявай, че не ти е споделила.

# 9
  • Мнения: 212
Не се притеснявай - това е било мнимо самоубийство. Твоята приятелка не е искала да се самоубива а просто някой да й обръща внимание. Среща се доста често сред така наречените мними "самоубийци". Най-характерното за тях е че уж ще се самоубиват, режат си вените, но веднага се обаждат на някой близък, реват по телефона и хоп някой идва да ги спасява. Така търсят внимание и грижи.
Ако наистина искаше да се самоубива нямаше да се обади на никой или щеше за по-сигурно да се хвърли от 8 етаж на някой блок. Така че нищо й няма на приятелката ти просто манипулира хората около себе си с тези уж опити за самоубийство.
На мен друго ми е по-интересно - колко сте си близки примерно. Освен че сте много близки приятелки, освен че живеете заедно нещо друг заедно правите ли? Примерно кекс правите ли заедно?

# 10
  • Мнения: 503
Проблемът с "мнимите самоубийства" е, че в повечето случаи се повтарят и току виж станали съвсем реални. Да, манипулация е, но има причина да се случи. Затова се търси помощ от специалист. Що се отнася до твоето поведение, Avichka , бих послушала кака ни Сийка.

# 11
  • Мнения: X
От това, което прочетох, си мисля, че явно иска да бъде спасена, но най-вероятно не точно от теб. Фактът,че все пак се е обадила на някого, говори достатъчно. А онзи приятел, на който се е обадила, доколко всъщност й е близък?

# 12
  • Мнения: 3 405
Дори споменаването на самоубийство е сигнал, че такова може да бъде извършено, Борисе. Хората изпращат сигнали и с думи.

# 13
  • София
  • Мнения: 11 884
Потърсете специалист, но не психолог, а психиатър терапевт, защото в случая е необходимо да бъде и лекар. Аз също не те съветвам да я доминираш с майчинско поведение, защото очевидно няма високо самочувствие щом не цени живота си, а един властен и демонстриращ превъзходство с помощта си човек ще я смаже още повече. Свържи се родителите или някой близък, който да я заведе на специалист, защото това не е твоя работа. Увери се, че няма да те издадат, защото ще се почувства предадена. Тук има списък със специалисти, а водещите темата могат да ти препоръчат някой за конкретния случай.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=359775.0

Предполагам, че твоята приятелка е все още в пубертета, който може да продължи до 20-25 годишна възраст. Това е възраст, в която хормоните и други фактори доста разклащат психиката, така че всичко може да е шега, но и всичко може да е сериозно. По- добре да се гледа на нещата като на сериозни отколкото да завършат фатално. Дори и да няма намерение да се самоубие това поведение е сериозен зов за помощ. Необходим е специалист, а не консултации от форуми.

# 14
  • Мнения: 25 441
Необходим е специалист, а не консултации от форуми.

А, именно.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт