кремове

  • 2 241
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
За първи път съм бременна и съм некомпетентна по много въпроси но виждам че в сайта повечето мами са опитни и за това бих ви помолила за съвет.В 8г.с съм кога е хубаво да започна да използвам кремове за стрии и какви бихте ми препоръчали? Thinking

# 1
  • Мнения: 180
Колкото по-рано започнеш,толкова по-добре! Аз използвах Percutalfa и на Бюбхен за стрии. Много съм доволна и от двата. Успех и лека бременност  Peace   bouquet

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
мама Дона на Чико

# 3
  • Мнения: 718
Колкото по-рано, толкова по-добре, но все пак няма чудотворни кремове! Аз ползвах Мустела, но моята кожа по принцип няма склонност към образуване на стрии Peace

# 4
  • Мнения: 251
Аз започнах след 2рия месец.Ползвах 3 различни крема но стрийте са на лице.Избери си крем с много вит Е глицерин и други дълбоко увлажняващи съставки.Ако кожата ти е много суха се консултирай с кожен лекар, за да не купуваш нещо което не върши работа .Лека бременност pregnant

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Пробвала съм различни, но този на Мустела наистина може би е най-доброто, което се предлага тук!  Peace

# 6
  • плевен
  • Мнения: 644
Аз започнах да се мажа след 3-ия месец.За крем незнам кой е хубав но се мажех с бебешко олио.Има резултата защото сега нямам никакви стрии  Peace

# 7
  • Мнения: 168
Аз започнах да се мажа след 3-ия месец.За крем незнам кой е хубав но се мажех с бебешко олио.Има резултата защото сега нямам никакви стрии  Peace
Peace Peace Peaceи аз така ползвах олиото на Jonson и съм доволна от резултата нямам стрий

# 8
  • Мнения: 2 110
Аз също започнах много рано да ползвам кремове ,но в началните месеци бяха просто овлажняващи - на Нивея, сега Гарние имат един хубав с урея....по-късно когато корема ми нарастна и аз ,някъде към 6 месец започнах да ползвам Мустела . Ползвах я и до 2 месеца след раждането.

# 9
  • Мнения: 93
Аз съм ползвала на Икаров против стрии и на Лавена масажен крем против стрии и целулит.  Доволна съм, но всичко си е до кожа за стриите.  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 63
Започнах да се мажа още щом разбрах, че съм бремена  Wink
Използвах гел-олиото на Джонсън и съм много доволна.  Peace

# 11
  • Мнения: 447
Мажех се от самота начало на бременността,използвах мама Дона на чико Peace

# 12
  • Мнения: 1 354
Можеш да започнеш да се мажеш,аз започнах веднага щом разбрах.Ползвала съм на Мустела(като,че ли най много ми хареса), Мама Дона на Чико и  Авент.
Успех и лека бременност Peace

# 13
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Колкото по-рано,толкова по-добре PeaceДано не ти излязат.  Лека бременност bouquet

# 14
  • Мнения: 4 335
Мажех се от самото начало,но ефект при мен нямаше.Всичко си е до типа кожа.Иньче на Мустела най ми харесваше.

# 15
  • Мнения: 666
Против стрии лек няма ooooh!Всичко опира до типа кожа..дали е предразположена към такива промени или не.Аз се мазах със свички възможни кремчета и имам тук там.Имам обаче позната ,която без да се маже през цялата бременост и няма грам стрии или каквито и да са там изменения по кожата ShockedPeace

# 16
  • Мнения: 568
Има жени на които кремовете помагат,но не е ясно дали и без тях просто нямаше да се появят стрии заради типа кожа.И почват хвалбите кой е по-добър-естествено ,че този който е ползвала.Обратното също важи.Вземи някакъв и се надявай да не си предразположена,това което можеш да направиш е да хидратираш кожата повече от до сега,а какъв ще е резултата ще видиш след като родиш.Лека бременност!

# 17
  • Мнения: 4 335
Е тя кожата все пак се разстяга,единици са койти и без крем успяват да се запазят.
Но мисьлта ми е,че ако кожата е  еластична просто и трябва някаква мазнина,всякакьв крем би свьршил работа,а при други и най-скьпите мазила нямат ефект.

# 18
  • Мнения: 5 996
Пробвала съм различни, но този на Мустела наистина може би е най-доброто, което се предлага тук!  Peace
на същото мнение съм,лека бременност

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Започвах към 3м. и се мажех с Авент, не съм се нацепила, но всичко си е до тип кожа.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Ами моя съвет е да започнеш веднага с кремовете .Ползвах Мустела, ХИП и общо взето бях доволна, но според мен си е до организъм.

# 21
  • Мнения: 189
                               Запо4нах от 3тия месец с крем против стрии на Clarins.Много съм доволна.Нямам нито една стрия,но зависи и от организма
                               разбира се.

# 22
  • Мнения: 92
Аз използвах на Мустела "9 месеца" май беше.Колкото по-рано започнеш,толкова по-добре  jumpuu

# 23
  • Мнения: 9 814
Аз използвах на Мустела "9 месеца" май беше.Колкото по-рано започнеш,толкова по-добре  jumpuu

Така е- колкото по-рано, толкова по-добре.
Но въпреки старанията всичко зависи предимно от типа кожа и нейната еластичност.

# 24
  • Мнения: 822
Аз започнах да се мажа някъде от 3-4 месец с мама Дона на Чико нямам стрии, но всичко си е до типа кожа.

# 25
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Всичко зависи от това каква ти е кожата и дали е достатъчно еластична. Аз съм се мазала само със зехтин и то не много редовно  Embarassed. Получих съвсем малки стрии около 2 седмици преди да родя от двете страни на пъпа хоризонтално, които изчезнаха около месец след като родих Peace

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Колкото по рано, толкова по добре. Аз започнах, когато беше много късно  Sad . Корема ми е целия нацепен  Sick . Най важното според мен е, кожата да се хидратира постоянно. Аз изкарах най топлите месеци с огромен тукбак и все си мисля, че най голямата причина за стриите са жегите. Много пот изтече  ooooh! . Предполагам, че кожата ми се е обезводнила и това е последствието. А крем .....  newsm78 , зависи от възможностите ти. Има Биотерм (не Биодерма) такъв против и за заличаване на стрии.  Цената му беше около 60 лв преди 2 год. Сега може и повече да, незнам. Чувала съм добри отзиви и за този на Галеник. Иначе има и по евтини алтернативи, както вече споменах, зависи от възможностите ти   bouquet

# 27
  • Мнения: 2 013
Пробвала съм различни, но този на Мустела наистина може би е най-доброто, което се предлага тук!  Peace

Според мен Мустела е най-доброто!
И да,колкото по-рано започнеш,толкова по-добре!  Peace
Аз си бях взела цялата серия,много съм доволна.

# 28
  • Мнения: 11
Фитоластил (гел) на Лиерак  Peace  Изключително ефикасен, но все пак зависи от кожата.

# 29
  • Мнения: 789
Ползвах бебешко олио,не съм имала проблеми.Започнах след 3-ят месец.

# 30
  • София
  • Мнения: 136
Ако кожата е предразположена към образуване на стрии
никакви мазила, колкото и навреме да се започне използването им
не са в състояние да помогнат.

# 31
  • Мнения: 2 011
А как разбра,че мамите тук са опитни?  Laughing  Ако си склонна към образуване на стрии,нищо не може да го предотврати.Другото е спонсориране на козметичната индустрия. Леко бременеене.  Hug

# 32
  • Мнения: 2 172
Масло против стрии на Икаров  Peace Само това признавам,нямам и една стриичка   Praynig Peace

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз ползвах крем на Чико и масло на Икаров, после си взех и на Авент.Мазах се от първия месец.Имама стрии по корема , там само качих.До кожа е и нищо според мен не помага .Направи каквото трябва , а пък дано кожата ти се справи с това.

# 34
  • Мнения: 6 713
Ползвах на Чико, на Рок, на Бюбхен. След раждането се нацепих малко по корема.

# 35
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
С първата бременност ми се появиха много стрии.Мазах с олио Джонсън.
С втората бременност основно ползвах Кокона майка и нямам нови стрии.

# 36
  • Мнения: 567
Aз започнах към третия месец, но ...уви..стриите са налице...е поне на корема нямам, а по бедрата.Явно там по малко съм мазала Sad
 Лека бременност и здраво и красиво бебче на финал    bouquet

# 37
  • Мнения: 1 632
Масло против стрии на Икаров  Peace Само това признавам,нямам и една стриичка   Praynig Peace
И аз съм доволна от него!

# 38
  • Мнения: 344
Ползвах Дермоластин , Перкуталфа и  Мустела.Май си зависи от типа на кожата и по - скоро на мускулатурата ThinkingСтрии имам само на гърдите Sad

# 39
  • Мнения: 55
Мазах с маслото на Икаров ,доволна съм ,но за мен си е от типа кожа ако си предразположена няма спасение с каквито и мазила да се мажеш.

# 40
  • Мнения: 1 919
мазах с какво ли не и въпреки това имам стрии.

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 529
Аз започнах да мажа коремата и баджаците в шести месец чак, дотогава щото оставах почти "непроменена".
Мазах се с такова гелче:
Не се появиха стрии. А, дано, и другия път така да стане Thinking!

# 42
  • Мнения: 262
ползвам Mamma Donna на чико, пък ще видим резултата

# 43
  • Мнения: 122
Душице, май по-добре е да внимаваш да се храниш здравословно и да се движиш ( ако ти го позволява бременността). За кремовете- ако имаш възможност, по-добре е да избереш био продукт, според мен. Химикалите, които си цапотим по кожата също се оказват вредни за теб, а и за бебето. Някои хора се мажат с преварен зехтин, аз бих ти препоръчала Веледа ( Weleda), може и бебешкото им мляко- добре хидратира. Ако се интересуваш от био козметика има разни сайтове в и-нет, откъдето можеш да поръчаш ( аз лично го правя от този : www.bebe.to ).

# 44
  • Мнения: 3 641
В момента с Джонсън олио с Алое Вере. По-късно мисля да си взема този гел на Лиерак що толкова го хвалите Simple Smile

# 45
  • София
  • Мнения: 212
Ако кожата е предразположена към образуване на стрии
никакви мазила, колкото и навреме да се започне използването им
не са в състояние да помогнат.
Вярно е, но се мажи, поне каквото зависи от теб да си го направила. Според мен най-добре с крем, в който има най-много витамин е.

# 46
  • Мнения: 5 996
ами аз от момента в който видях двете чартички започнах

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Избери си крем с много вит Е глицерин и други дълбоко увлажняващи съставки.Ако кожата ти е много суха се консултирай с кожен лекар, за да не купуваш нещо което не върши работа .Лека бременност pregnant
PeaceАбсолютно!Дано си от късметлийките с по-еластична и не толкова суха кожа и да ти се размине.

# 48
  • Мнения: 4 433
Мазах се,но нямаше ефект. Twisted Evil

# 49
  • Мнения: 3 372
Мажа се с възможно най-мазни кремове и пак ми излязаха стрии, всичко си е до кожа Peace

# 50
  • Мнения: 1 725
От самото начало се мажех. Мазах се 2-3 месеца с Мустела, този с двойния ефект - действа (уж) и един месец след появата на стриите. После преминах на по-евтини български, накрая бях само на мас, а и през зимата действа загряващо. Не получих стрии, но го отдавам на това, че в по-късна възраст (над 30-те) по принцип по-рядко се получават стрии - едно нещо да има в наша полза, в сравнение с по-младите.  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 1 558
Можеш да започнеш веднага,но няма гаранция,че няма да имаш стрии.Зависи от кожата ти Peace

Общи условия

Активация на акаунт