Официално и ние се завърнахме.

  • 913
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Здравейте, момичета, и от нас!
Както казваше баба ми, сега да си починем от почивката.  Grinning
Вие долу-горе бяхте в течение на премеждията ми с падането и гипсирания крак, та точно тази част ще я спестя с подробности и ще се опитам да наблегна на по-веселото.
Тръгването от тук беше белязано с някакви неприятности в Лутън, та минавахме по страничните пътеки за да избегнем трафика и недай си боже други олелии. Мария се държа сравнително добре на отиване в самолета, като изключим, че почти не спа, но се кокореше в тъмното и мигаше на парцали без почти да гъкне, което беше добър вариант след като се бяхме простили с всички надежди да спим по време на летенето.
Кацнахме и последва моят рожден ден.. много приятели и положителни емоции, докато се наприказваме с мама и тате и той денят литна и трябваше да пътуваме при свеки в Добрич. Там последва една неприятна част. Не съм очаквала от нея, ама жената нещо откачи.  #Crazy Развика ни се, че сме били деца, а сме тръгнали дете да гледаме и то само защото й бях оставила да приспи Мария, а ние излязохме до магазина и детето през това време се разплакало и повърнало. На мен ми стана много криво, защото се почувствах в едно от тези душевни състояния, когато правиш всичко с идеята да няма дразги и кавги, а действията и думите ти се тълкуват точно обратното. С мъжът ми се обидихме доста от това изказване и си взехме детето, та се простих с надеждите да оставам Мимката на баба й, а ние да се миткаме насам-натам по морето. Ходиме, къде ходим детето си беше неотлъчно с нас. И така до 10-тия ден когато се случи това с падането и гипса. От този ден съм много благодарна на половинката, който пое домашното цунами и ме водеше насам натам, щото аз бях нефелна за нищо.
Пътувахме едни 8 часа до Ловеч и там вече моята майка се погрижи за детето, мен и всичко останало (Благодаря ти, мамо!). В общи линии си отлежах и отспах за две седмици.
Когато наближи да си тръгваме беше точно времето на най-големите бедствия и наводнения. Ето малко снимки от 5 часовото ни пътуване по маршрута Ловеч-Соф … скърското дефиле. Душата ми кънтеше от потрес и болка като гледах водната стихия на какво е способна. Всичко беше под водата, къщите на хората, градините с реколктата, любимите места, целият им живот! Ядосваха се обеззверени на местната управа за нехайното отношение и невзетите мерки да изпускат по малко водата от язовирите за да предотвратят потопа, който ги беше залял. Защото само и единствено една река придошла от дъждове не е способна да причини това. Нови Искър приличаше на Амазонка. Влаковите линии потъваха на места под водата и пак се показваха, цели автобуси Икарус се носеха завлечени по Искъра, а стадиона в град Своге приличаше на плувна база. Дълго време след това се чувствах като, че ли бях прочела цялото творчество на Йовков на един дъх. Стана ми мъчно, болно и безпомощно.
В София всичко мина набързо, ден-два... последни срещи с приятели, кино, багаж. Аз пътувах сама с Мария, защото татето си замина на втората седмица призован от дълга, а ние двете останахме още две. Гордея се много с човечето, че направи пътуването ми на връщане прекрасно. Заспа още с заключването й за колана ми облегната на възглавницата (Тук да отбележа, че Бритиш дават много топли и тънки одеала и възглавнички по време на сутрешния полет) и стана едва след като бяхме кацнали. Минахме лесно и бързо през емиграционните, взехме си багажа и се отправихме към изхода. Там изтръпнах, щото един митничар се беше засилил към мен и аз изстинах (рекох си "Оле, майко, отиде ми ракийчицата и луканката") - да, ама нищо подобно! Той, просто любезно ми предложи да ми бута количката до колата, защото бях много натоварена и с дете.
Това е в общо линии. Няма да редактирам, че горе нещо се тропа;))))

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 094
еххх добре завърнали се и хубаво, че всичките премеждия имат хубав край. Евала на половинката и майка ти! И браво на "цунамито" че е било кротко на връщане Flutter

# 2
  • Мнения: 780
Спомням си как тръгна, големите трепети и вълнения  Hug
Радвам се, че си си починала добре (предвид обстоятелствата) и си се завърнала с приятни спомени от пребиваването в къщи (изключваме инцидента в Добрич  Close ) .
Мария как прие обстановката в България?

# 3
  • Мнения: 980
Здравей и добре доШла пак при нас.  bouquet От раzкаzа ти личи, че въпреки неприятностите малко или повече сте се насладили на пребиваването ви в България.
И на мен ми е интересно, как се държа детенце там. Първо ходене ли й беШе? Thinking

# 4
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Интересен раzкаz, но се радвам, че въпреки всички премеждия сте имали хубаво прекарване в България. Simple Smile Снимките са невероятни, ужас Sad.
Много е сладка тук. Hug

# 5
  • Мнения: 4 212
Добре си дошла Елф4е  Hug, до тук който се е завърнал има пове4е отрицателна отколкото положителна емоция, но както оби4ам да казвам , вси4ко се преживява,здраве да има.
Наистина това с наводненията е много болна тема за вси4ки българи.

# 6
  • Мнения: 1 072
Оф, тъпо е като не си починеш през почивката.
Само да ти кажа, че много те разбирам за изказването на свеки, и моят свекър е споделил с майка ми, че сме си били "захвърлили детето" когато получи температурния гърч. Ти им се доверяваш да ти гледат детето, те те изкарват некадърен да го гледаш Sad

# 7
  • Мнения: 513
Мария как прие обстановката в България?

Мария се държа геройски. Баба й в Ловеч почна да я учи на какви ли не глупотии от това да казва поп и да имитира как се бие камбаната. Сега се чудя къде да се скрия от постоянното дан-дан-дан... дан-дан-дан...  Mr. Green
Тя беше принцеската, глезанката и пр. неща на баба и сега отново започна да крещи на обществени места, а на мен това никак не ми допада! Не знам какво да я правя вече...  Confused

# 8
  • Мнения: 513
И на мен ми е интересно, как се държа детенце там. Първо ходене ли й беШе? Thinking
Първото прибиране в България откакто сме в чужбина. 4-5 месеца за нея са голям период. Беше забравила всички близки, баби, дядовци... те пък се държаха на равна нога с нея, като малки деца... цупеха се що ги била забравила... еми, що... обяснявах, че е дете, че още е малка, абе кво да ти кажа. На моменти се питах кой се държи по-детски.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 513
Интересен раzкаz, но се радвам, че въпреки всички премеждия сте имали хубаво прекарване в България. Simple Smile Снимките са невероятни, ужас Sad.
Много е сладка тук. Hug

Благодаря ти, Розичке.  Hug Снимката е правена в Искърското дефиле. Жалко само, че не по такъв повод ми се искаше да минавам от там.

# 10
  • Мнения: 513
Добре си дошла Елф4е  Hug, до тук който се е завърнал има пове4е отрицателна отколкото положителна емоция, но както оби4ам да казвам , вси4ко се преживява,здраве да има.
Наистина това с наводненията е много болна тема за вси4ки българи.

Благодаря, Тея. Следващата ПОчИВКА направо в Испания.  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 513
Само да ти кажа, че много те разбирам за изказването на свеки, и моят свекър е споделил с майка ми, че сме си били "захвърлили детето" когато получи температурния гърч.

Българи ли са? На мен те са ми единственото облаче в небето откакто сме женени. Добре, че Пламен е пич и досега винаги е заставал твърдо до мен, без да се церемони с никой, та било то майка, баща, сестра. Много си го обичам.

# 12
  • Мнения: 1 072
Да, българи са. Но той мъжо ме подкрепя във всяко отношение, така че сме "ние срещу тях" така или иначе.

# 13
  • Мнения: 7 430
Добре си се завърнала Елфче....големи премеждия, но важното е, че сте живи и здрави  Hug
Много красиви снимки си направила на Искърското дефиле Wink а малката е голяма сладуранка - пу, пу  Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 513
Да, българи са. Но той мъжо ме подкрепя във всяко отношение, така че сме "ние срещу тях" така или иначе.

Е, и при нас е същата историята. Важното е ние двамата да се разбираме и да сме единни, другото здраве.

Общи условия

Активация на акаунт