Деца с диагноза алопеция арелата

  • 11 005
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 606
Здравейте, сина ми е на година и осем и получи две петънца на главата си без коса. Поставиха ни диагноза алопеция арелата. Направихме какви ли не изследвания и всички бяха, че е здрав. Казват, че може да е от стрес. Има ли други мами с такива проблеми и опит?

# 1
  • Мнения: 200
 Здр. Lilian_V , ние имахме  такъв проблем . След дълъг болничен престои и операция, на дъщеря ми и се появиха две петна / едно голямо и една по - малко / зад едното ухо, казаха че е от стреса. Най - честата причина за алопеция е стрес или предозиране с медикаменти. Д-р Невяна Йотова- Управител на кожно-венерически диспансер Бургас ни изписа някакви френски минерали / като супрадин но не комплекс витамини а комплекс минерали / и ни каза да мажем петната със сок на чесън / вземаш една скилидка чесън режеш на две и със сочната част мажеш петната/ .
За около 1 месец започна да расте коса.
От къде си ? Искаш ли телефон на Д-р Йотова ?

За съжаление не пазя рецептата да ти кажа какви точно минерали бяха,  но това с чесъна е изпитана рецепта и можеш да пробваш

# 2
  • София
  • Мнения: 606
viva31 Много благодаря  Hug Дали си спомняш как точно се казваха минералите? Ние мажем с чесън, но още не се вижда ефект.

Може ли да ми пратиш на лични координатите на д-р Йотова.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 00:09 от Lilian_V

# 3
Дъщеря ми е на 1.9 г. и изгуби цялата си коса, миглите и веждите. Направихме необходимите изследвания, здрава е. Не могат да установят причината. Зимата прекара възпаление от зъбите, което се разпространи и в гърлото. Лекувана бе с антибиотик Цефзил. Оттогава започна и опадането на косата й и сега няма нищо.  Мажа я с Алпикорт Еф и пие аминокиселини Пантогар. Засега няма ефект. Ако някой има подобе проблем, моля да сподели опит!

# 4
  • Мнения: 200
Здр. Stelah, каква точно е диагнозата на дъщеря ти. Потърси в темите по диагнозата. От къде сте ? Консултираи се с класически хомеопат. Мога да ти пусна на лични телефона на Д-р Йотова от Бургас. Без да съм специалист и да давам крайно мнение ми се струва че има нещо общо с антибиотика, при нас  се получи от комбинация на много антибиотици за много кратко време единият от антибиотиците беше Цефзил, освен него Амикацин и още няколко на които не помня името. Получи се след около 10 дни след като ни изписаха от Пирогов, петната стояха около месец /месец и половина и постепенно израстна коса.
Пусни ми диагнозата , ще говоря с моята хомеопатка дали може да се повлияе от класическа хомеопатия.

# 5
  • Мнения: 1 934
Две мои познати деца ги излекуваха от това бръснари-лечители. Отначало родителите пробваха с лекари и традиционни лекарства,но нямаше резултат. Аз също много вяра нямах в лечителите,но лично се уверих. Единият живее в Асеновград-когато идвате от Пловдив, виждате бензиностанция на Шел и свивате вляво и там вече питайте хората-те знаят. Не взехме телефон за съжаление  Sad Човекът взе 5 лева за намазването  Shocked - определено не е шарлатанин.

# 6
  • Мнения: 206
Много ви моля, кажете ми какви бяха петната по главичката.Моето дете му се появиха също, но косата в тези петна е по рядка и накъдрена като от преса. Ходихме на кожен, но не определи диагноза, предписа Апликорт, но ефект няма!

# 7
viva 31, казват: алопеция тоталис /косата, миглите и веждите/. Не знаят от какво. Аз съм от малък град в северозападна България, но ходим в Медицинска академия, при д-р Демерджиева, детски дерматолог. Предстои в понеделник да направим фокална диагностика, за да видим да няма огнище в зъбите, тъй като във Видин не успяха да направят панорамна снимка на зъбите на толкова малко дете /просто не иска да стои!/. Можеш ли да споделиш с какво се лекувахте и какъв бе ефекта? За колко време пораства коса?

# 8
  • Мнения: 200
При нас беше алопеция арелата доколкото си спомням , ми обясниха че означава частично падане на косата. Получи се след около 1 месец след болничния престои. Дъщеря ми беше на 3год.3мес. лежахме 1м.8дни в Пирогов по повод на друго заболяване. За тези 1м.8дни нямаше ден без антибиотик, да не говорим за стреса които изживя от операция от това че мама постоянно плаче, от много прегледи - постоянното взимане на кръв , два скенера и т.н. Слава на Бога и на Докторите от Гръдна хирургия, всичко отмина и се възстанови. Прибрахме се в Б-с, и след около месец ми направи впечатление че постоянно я сърби  зад едното ухо и в ръчичката намирах по няколко косъма, това продължи около 5/6 дни ,смених шампоана, миехме косата през няколко дни. Един ден когато и сресвах косата и правех плитки забелязах че зад ухото там където е сърбеше има три петна без коса, две от тях бяха колкото монета от 5 ст. а третото беше дълго и тясно приблизително колкото двата пръста на ръката ми.
Веднага се обадих на Д-р Йотова / Управител е кожно-венерически диспансер в Б-с /, тя ни прие на следващият ден - изчете всички епикризи / най вече я интересуваше какви антибиотици е приемала в болницата и хранили се правилно/.
Д-р Йотова да е жива и здрава ми обясни че е от високите дози антибиотик и най вече от стреса. Изписа комплекс разтворими минерали и каза да мажем местата и около тях със чесън. Изпихме си минералите за около 10/15 дни а чесън мажехме дълго време. Петната не се увеличиха и постепенно се появи бебешки мъх, после на боде твърде коса и за около 1 месец вече имахме израснала коса. Към момента дори не си личи къде са били петната косата си е толкова гъста колкото и по цялата глава.
От сърце ви желая да се преборите със заболяването.
Мисля че комплекс минерали може да се купят и без рецепта, а чесъна е безобидно лекарство.
Може би трябва да се консултираш със специалист класическа - хомеопатия. Виж във форума за хомеопат във София и се консултираите.
Това е моят опит със тази алопеция. Дано съм ви била полезна. Успех.

# 9
  • Мнения: 3
Viva, благодаря ти много за информацията. При нас не започна като петна, косата се свличаше на кичури, докато не падна цялата. Веждите и миглите също. Сега забелязвам руси и много тънки миглички, дано да се запазят и пигментират. Всичко започна след инфекция на зъбите и гърлото, много тежка. По същото време бях командировка в Брюксел и отсъствах точно когато детето е било най-зле, така, че стресът и болката са се насложили. Стресът е възможна причина. След притесненията около детето и невъзможността да поставят диагноза и да открият причина за алопецията и моята коса заппочна да капе.
Възможно е и от дефицит на микроелементи, грешки в храненто и т.н. Дъщеря ми е злояда, не се храни пълноценно въпреки усилията, които полагаме. Правим всичко възможно и няма да се отказваме!
Желая здраве и успехи на теб и семейството ти! Hug

# 10
  • Мнения: 200
Дано мигличките да си стоят на мястото. Дано косичката да израсте. Дано. Дано. Дано ви остане само един лош спомен.  Praynig

# 11
Здравейте аз сам от Варна моля ви кажете каде да намеря тази д-р Йотова
пишете ми на емаила    dobinka73@hotmail.com

Общи условия

Активация на акаунт