За така наречените ''слушатели" в предучилищна

  • 3 271
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Успех! Hug Дано всичко е наред и най важното детето да се чувства добре!

# 16
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Успех! Hug Дано всичко е наред и най важното детето да се чувства добре!
Благодаря ти мила Hug

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 706
Защо не? Детето ще е на 5 навършени години. Моят син посещава четвърта група вместо 3, макар че догодина няма да е първокласник. Имай предвид обаче, че в групата ще има деца, които ще са по-големи почти с 2 години от щерка ти. Ако е по-дребничка, по-свитичка това може малко да я стъписа.
За сега моят син се справя добре, но е с помагала и занимателни тетрадки за трета група. Поискаха ми тетрадка с тесни и широки редове, но аз не занесох, защото не желая все още да се занимава, все пак той реално ще е догодина в ПДГ.
Всичко зависи от това, кога си решила да я пускаш на училище - от 6 или от 7 години. Ако искате по-рано да тръгне, тогава даже не трябва само като слушател, ами направо и като "изпълнител" да си ходи  Laughing

# 18
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Защо не? Детето ще е на 5 навършени години. Моят син посещава четвърта група вместо 3, макар че догодина няма да е първокласник. Имай предвид обаче, че в групата ще има деца, които ще са по-големи почти с 2 години от щерка ти. Ако е по-дребничка, по-свитичка това може малко да я стъписа.
За сега моят син се справя добре, но е с помагала и занимателни тетрадки за трета група. Поискаха ми тетрадка с тесни и широки редове, но аз не занесох, защото не желая все още да се занимава, все пак той реално ще е догодина в ПДГ.
Всичко зависи от това, кога си решила да я пускаш на училище - от 6 или от 7 години. Ако искате по-рано да тръгне, тогава даже не трябва само като слушател, ами направо и като "изпълнител" да си ходи  Laughing
По принцип смятам от 7г. на училище, от 5г. слушател, от 6г. редовен.
За това дали е дребничка, отговарям никак даже, а свитичка в такъв смисал, че не е палаво и агресивно дете.Просто е много мила и добричка.Надявам се че всичко ще е добре и че ще се адаптира детето.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 861
Според мен бъдещето ще покаже кое е най-правилно за твоето детенце! От предварителни решения кога и що смисъл няма, то ще те ориентира само по правилния път! Успех! Hug
За това дали е дребничка, отговарям никак даже, а свитичка в такъв смисал, че не е палаво и агресивно дете.Просто е много мила и добричка.Надявам се че всичко ще е добре и че ще се адаптира детето.
Ами какъв ти е проблема тогава! Wink Това са качества, които според мен само могат да и помогнат в адаптацията!

Последна редакция: пн, 06 апр 2009, 14:27 от M4

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Според мен бъдещето ще покаже кое е най-правилно за твоето детенце! От предварителни решения кога и що смисъл няма, то ще те ориентира само по правилния път! Успех! Hug
За това дали е дребничка, отговарям никак даже, а свитичка в такъв смисал, че не е палаво и агресивно дете.Просто е много мила и добричка.Надявам се че всичко ще е добре и че ще се адаптира детето.
Ами какъв ти е проблема тогава! Wink Това са качества, които според мен само могат да и помогнат в адаптацията!
Благодаря Hug
Доста ми помогнахте.  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 555
Аз мисля, че бих я пуснала на детска градина и като му дойде времето - на предучилищна. Мисля, че за толкова малко дете не е добре да стои на чин и да пази тишина (не случайно стоенето 'на столче' е вид наказание в детската градина).
Знаенето на буквите и броенето нямат много общо с ходенето на училище. В първи клас основното, което се научаваш е да пазиш тишина по време на час, да не ставаш, докато не ти кажат, че часът е свършил, да внимаваш в това, което обяснява учителят, да отговаряш, когато те посочат, да задаваш въпроси след вдигане на ръка, да изслушваш другите и т.н. неща, свързани с дисциплината и поведението в социалната група - клас. Според мен за толкова малко дете не е добре да се учи на този тип дисциплина, по-добре да си играе спонтанно.

# 22
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Пусни я. Ако се чувства добре, ОК, ако не, спри я. Децата са различни. Тя сама ще ти покаже, дали си на прав път. Peace

 Peace И аз съм на това мнение.
Пък едва ли някой ще спре децата, ако искат да отговорят на някой въпрос и да участват в заниманията.

# 23
  • Мнения: 8 999
Не, аз не бих пратила децата си нито на училище, нито на предучилищна, преди да са навършили необходимата възраст. Има си време за всичко. Нали така или иначе, дъщеря ти ще трябва да ходи на предучилищна. Не виждам смисъл да я кара два пъти.

# 24
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Да наистина така или иначе ще ходи на предучилищна.Моята идея е, че че не е ходила на детска градина, за да свикне на някои навици.Та общо взето това е смисъла.
За себе си съм взела решение, ще е запиша пък, ако има проблем ще е спра.

# 25
  • Мнения: 4 555
Аз пък не те разбирам. Така го казваш това, че не е ходила на детска градина, все едно вече е късно да тръгне.
Какъв е смисълът да кара две години предучилищна, вместо едната година на е на детска градина?

# 26
  • Мнения: 3 695
За пръв път чувам за подобни "слушатели", но мисля, че не бих пратила детето си.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
И аз не знаех, че има такова нещо. Но е вариант за хора, които не могат да намерят ДГ, поне за половин ден детето ще е на училище.

Зависи от детето. Като цяло много внимателно трябва да се прецени.

# 28
  • Мнения: 4 841
А на мен ми е интересно за какво "слушане" става дума? Какво точно слуша детето? Защото доколкото знам, в предучилищната група основното е писането в тетрадките. В трета група вече знаят всички букви и цифри, по-голямо, по-малко, плюс, минус и равно... И в предучилищна група наученото в трета се пренася "на хартия". Така че не разбирам как точно детето ще слуша как другите пишат...

# 29
  • Мнения: 9 814
BirdsFlu , племенникът ми уж пишеше нещо и повече зяпаше, докато беше "слушател" в предучилищната.
Всъщност нищо не научи, но май си зависи от детето.
Проблемът при него беше, че и доста се разсейваше и пречеше на другите деца.

Общи условия

Активация на акаунт