За така наречените ''слушатели" в предучилищна

  • 3 274
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 467
Какъв е смисълът от тези "слушатели"? Защо детето не започне да ходи направо на градина, било в ІІІ, било в ІV група и ако започне в подготвителна направо, да се прецени дали е за него или не? Ако не се чувства томфортно там, ще отиде в предходната. Така ще си знае групата, децата, както и нещо много важно- че за него важат правилата, валидни за всички.

# 31
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Смисълът е, ако имаш познат учител или такъв, за който е гарантирано, че е добър педагог. Освен това за моят син нямаше място в трета група и за това сега посещава четвърта, но работи по програмата за трета. Догодина ще си е в истинска предучилищна в училище.

# 32
  • Мнения: 24 467
Честно казано при това положение бих предпочела третата група, освен ако не мога да намеря място, разбира се. Или направо подготвителна, която, ако преценя, че детето не е усвоило материала, ще повтори. Бих предпочела детето ми да работи върху материал, върху който работят всички деца от групата.

# 33
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Благодаря ви за отговорите.
Вчера разговарях, с една майка на която детенцето е било "слушател".Тя е изключително доволна, и доста ме окоражи.Но, всяко дете си е различно, ако преценя че дъщеря ми не се справя или не се чуства готова ще е спра.
Сега ми предстои среща с госпожата, ще се посъветвам и с нея.

# 34
  • Мнения: 40
Синът ми е почти на 7 години, дъщеря ми е на 5 г и 9 месеца, когато пуснахме него в училището на предучилищна , малката ревна, че исакала и тя да ходи заедно с него на училище, пуснахме я в началото по този начин, като “ слушател“ в последствие се оказа, че тя се справя идеално с материала и дори по - добре от други деца, които са редовно , тогава г - жата говори с мен и каза да си помисля и ако искам да и подаде заявка за редовно обучение и септември месец двамата заедно да си продължат в първи клас, след дълго омуване с моят мъж решихме да се съгласим и сега септември месец и двамата ще ми бъдат първолаци - все още незнам дали съм сгрешила или не с това решение, но това, което със сигурност знам, че дъщеричката ми се чувства изключително щастлива и доволна в училище, пишат си двамата с баткото с удоволствие домашните и с нетърпение чакат да станат първокласници!!!

# 35
  • Мнения: 40
Притесняваше ме и това, че е дребничка за възрастта си, но незнаете с какво удоволствие си носи раницата и колко е щастлива и това, че е най - малката в групата и най - дребната по никакъв начин не и пречи....

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
бих искала да попитам мамите,които вече са си пускали децата като "слушатели",те чувстваха ли се изолирани по някакъв начин,беше ли им гадно,че са само слушатели?или се адаптираха добре?че зависи от детето е ясно ,но все пак...имаше ли някакви проблеми с адаптацията между по-големи деца?

# 37
  • Мнения: 3 804
Когато се преместихме тук децата не знаеха езика-голямата през есента тръгваше на училище ,та я пуснах за няколо месеца на предучилищна ,по малката тогава беше на 4,3 месеца по неволя я сложиха с кака и,защото нямаше как да комуникира с останалите-е за 2 месеца и 2те проговориха на арабски-научиха са да четът и пишат +английски ,който е задължителен.Да не забравя през това време аз ги учиха и да четът и пишат на бг.Та никога не се е оплаквала ,че и е тежко с материала-но,за всяко дете си е различно.

# 38
  • Мнения: 282
В предучилищната група  в училище  на  малкия ми син има две деца,които са набор 2003г. Те от самото начало са наравно с другите деца и моите наблюдения са ,че нямат никакви проблеми,относно адаптацията и справянето с това,което се изисква от тях.

# 39
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Момичета да се похваля.
Мими тръгна на предучилищна група, като слушател.Въпреки моите притеснения, детето се адаптира чудесно.С такова желание отива, че направо не мога да повярвам.Групата е от 16 дечица, от които 4 са слушатели.За наша радост Госпожата е изключително добричка и намира към всяко дете подход.
Толкова съм радостна, че не устоях да ви се похваля.

# 40
  • Мнения: 989
Нищо не ти пречи да пробваш. Ако й е интересно, защо не?!

# 41
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Нищо не ти пречи да пробваш. Ако й е интересно, защо не?!

За сега и е много интересно и ходи с голямо желание.
Да се надявам че така ще продължава.
Преди малко е забрах, и ми беше направила таралежче от хартия.
Толкова му се зарадвах, и сега ми е едно хубаво.......

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
браво  bouquetмного се радвам за вас Hug

Общи условия

Активация на акаунт