За и против детската ясла

  • 16 302
  • 122
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 324
Онзи ден само, че не се скарахме с мъжо по въпроса. Мислехме да го дадем на ясла като навърши 2г., но в последно време взех да се отказвам. Не сме в цветущо финансово положение, но спокойно можем да си позволим да живеем само от неговите доходи. Въпреки, че не съм много наясно с положението на яслите в момента, ми се струва, че имат повече минуси, отколкото плюсове. Мъжът ми, обаче е решил, че там ще се научи на ред и дисциплина /много съм го била разглезила/, да ползва гърне /все още не съм успяла да го приуча/, да говори /освен кола друга дума не казва/ и т.н.
Мен ме притесняват най-много заразните болести, хигиената и храненето в яслите. От познатите си получавам противоречиви мнения. Общо взето, всеки защитава избора, който е направил. Освен това, малкият е много привързан към мен. Знам, че волю, неволю, ще свикне да ходи на ясла, но определно ще преживява раздялата много тежко и ще страда доста време. На мен, естествено ми е много свиден, и все гледам да му спестявам неприятните моменти.
Моля ви, да споделите вашия опит с яслите и да ме посъветвате, кое е по-доброто решение за детето.

# 1
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Против съм, ако има начин детето да остане с майка си.
Тогава е още малко, не може да говори, да се храни само, да си каже какво му се е случило в яслата.
Още повече , че имунната система не е закрепнала и повечето деца боледуват много.

# 2
  • Мнения: 984
Ако е възможно да се осигурят индивидуални грижи е по-добре отколкото на ясла. Първите три годинки, ако не е належащо майката да работа /което пък е в 80% от семействата/ е по-добре детето да си е у дома с мама, баба или  леля.

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз лично съм против яслата.

# 4
  • Мнения: 78
Аз съм доволна от яслата  Peace

# 5
  • Мнения: 27 524
Твърдо против яслите  Naughty
За градината  Peace

# 6
  • Мнения: 2 960
Яслата е добър вариант за семействата,притистати във финансово отношение.
Лично аз съм  против  яслите и мисля ,че в тази ранна крехка възраст  по -добро от майчината грижаза моето дете  няма. Peace

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 За яслата против, но съм за градината.

# 8
  • Мнения: 1 897
Сънът ми ходи на ясла, откакто навършри 1,6 години.
Изключително съм доволна. Плюсове-много, единственият минус-честите боледувания в началото.
Кое е по-добро за собственото му дете всеки решава сам.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 064
Болести, натрапен режим и т.н. За дисциплината мисля, че там просто ги дресират, за да не им създават проблеми. Аз и към детските градини съм със смесени чувства, но за яслата - категорично против! Но това си е моето мнение. След като си с резерви, пребори се с мъжа ти, защото ще се чувстваш зле да го пратиш, след като не си убедена че там ще му е добре.

# 10
  • Мнения: 1 479
Аз бях много против яслата,под влиянието на двете ни баби и разни мнения на други майки.Големият ми син трьгна направо на ДГ и 2 седмици рева.Малкото го пуснах на ясла на 2год. и 4 мес. и свикна вече,като в началото и то плачеше.До сега ми направи впечатление следното:баткото-чака някой да го обслужва Mr. Green,а малкото-влиза с бодра стьпка,носи си сам багажа,обслужва се сам GrinningНе отричам,че бяха болни,но само по ведньж Wink

# 11
  • Мнения: 9 814
Аз съм ЗА яслата, но за деца над 2 годишна възраст. Преди това при мама.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
От двата отговора - да си стои при мама.
НО сина ми ходи на ясла повече от година и предпочитам да е там от колкото да го гледат баби.Ако не се налагаше да започна работа щях да си го гледам до три години в къщи.След като не мога - има ясли.Бабите колкото по-рядко се ползват, толкова по-добре..

# 13
  • Мнения: 2 479
Яслата има и положителни, и отрицателни страни. Не ти е необходимо преобладаващото мнение във форума, за да разбереш твоето собствено. А и ти си го написала. Щом искаш да си гледаш детенцето, това е най-доброто за теб.
По темата - за моите деца бях "ЗА" и не съм съжалила.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз съм ЗА яслата, но за деца над 2 годишна възраст. Преди това при мама.
Аз така и направих. Тръгна точно на 2 години(роден е септември). Адаптира се много бързо, харесва му да е сред деца, нещо, което не можех да му осигуря през студените зимни дни. Имам възможност да го гледам - в момента съм по майчинство. Но той ходи с желание. Двата пъти, в които се е разболявал, сме го разболели в къщи. От яслата хвана само конюнктивит. Кален е като цяло. Болестите и адаптацията ги има и в градината - ако е податливо детето...

Общи условия

Активация на акаунт