Въпрос свързан с болнични и обезщетение!

  • 5 058
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 19
Eheee, mnogo sam zle...ei sega pak gi smetnah.....na 1-vi Mai pravia tochno 180 dni..... izviniavaite....ta taka ostava vaprosa, kakvo pravia s tezi 3 dni predi da mi zapochnat poslednite 45 dena predi termina...?

# 16
  • Мнения: 2 259
Здравейте,
и аз имам въпрос свързан с болничните. Аз съм в болнични поради проблемна бременност от 03.10.2008 до 01.05.2009г. включително, т.е. общо 187 дни. Казаха ми че нямам право на повече болнични, а 45-тте ми дни преди термина ми започват от 05.05.2009г. Получава се дупка от 3 дни, това възможно ли е и ако е така какво трябва (може) да се направи. Това  че не ми се застъпват 2-та вида болнични ще доведе ли до някакви проблеми с НОИ, тъй като така или иначе тези 3 дни са събота, неделя и официално обявен за неработен ден (който се отработва когато вече ще съм в болничен по майчинство, т.е той ми влиза в тези 45 дни). Много ще се радвам, ако някой може да ме посъветва, какво да правя.
Благодаря предварително!

Сама си написала,че ще ти станат общо 187 дни при разрешени 180 дни.

Направих си труда да преброя дните от 03.10.2008 до 01.05.2009г. включително-210 дни са
Висиш не 7 дни,а 30 дни
Права е и Елфита и аз. Peace
Нещо бъркаш в броенето.Брои се наред-делник,празник,почивен ден........до 180 дни+45 преди раждане.Но,аз няма да споря.Убедена съм ,че бъркаш  на 99%

# 17
  • Мнения: 19
 #Crazy Lele sega vidiah zashto se razminavame v broeneto! Izleznala sam v bolnichni na 03.11.2008....  Joy

Последна редакция: вт, 28 апр 2009, 07:16 от tan4i

# 18
  • Мнения: 2 259
Ей,момиченце.  baduu
Направо ни вкара в нов сериал. moresmile

# 19
  • Мнения: 178
Момичета ще може ли някой да ми помогне с отговор.Имам ли право на платен отпуск за времето през което съм била болнични по време на бременноста,защото моят работодател ме убеждава че когато съм била в болнични за това време не ми се полага платен отпуск.  bouquet

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
iskra.v.s ,да имаш право на отпуска за времето в болнични.По време на болничните върви и стажа.

# 21
  • Мнения: 178
Пак имам въпрос  Simple Smile
Сега шефа ми ме убеждава че когато има официален празник и съм в отпуска това не се брои значи той си е работен ден за мен защото съм била на смени и не сме почивали на такива дни.
Някой знае ли как стои въпроса с това Hug

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
iskra.v.s ,искаш да кажеш,че ти си в отпуск,шефа ти те кара да работиш?

щом си в отпуск,не може да работиш-делник,празник-ти си си в отпуска

# 23
  • Мнения: 178
не
аз бях в отпуск след майчинство и ми се случи така че великден и 1 и 6 май ми влязаха в отпуската но той ми казва че щом съм на график тези официални празници са ми работни защото аз на тях не почивам и ми ги брой за отпуск а не за почивки
а пък нали когато си в отпуск тези дни не се броят поне така аз знам

# 24
  • Мнения: 2 259
Аз знам,че когато се броят дните за отпуск се броят каледарни без събота и неделя.
Т.е. ако 1-ви  е понеделник и 4 -четвъртък и са празници ,а ти си пуснала 5 дни отпуск значи цялата седмица си в отпуск.Празничните дни се броят. 1 и 4-ти са ти отпуск,а не друго.
Дано си ме разбрала.

# 25
  • Мнения: 178
да точно това имам впредвит и аз

Общи условия

Активация на акаунт