Въпрос за прекратяване на трудов договор

  • 1 717
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
Здравейте!

Работодателят ми е в затруднено положение и иска да се раздели с част от служителите си. Обади ми се и ми каза, че ще ми намалят работата, за да дадат част от нея на останалите и че ще трябва да се осигурявам сам. Както и да е, каза, че ще ми плаща някаква минимална заплата. Сега разбирам, че са подготвили документи за прекратяване на договора по взаимно съгласие - а горните условия остават. Как смятате, че е най-добре да постъпя, при положение, че имам да взимам хонорари за работа от предишни месеци (извън заплатата, която ми е изплащана до сега редовно). Целта ми като че ли е да си взема парите на първо място.

# 1
  • София
  • Мнения: 11 102
Птрво си вземи парите, после подписвай, каквото и да е.
Успех.

# 2
  • Мнения: 4 916
Не подписвай нищо преди да си вземеш парите.

# 3
  • Мнения: 54
А ако те решат да не ми плащат хонорарите, а да започнат да ми дават минималната заплата, на която е подписан договора ми? Какви други възможности има да ме издействат Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 11 102
А ако те решат да не ми плащат хонорарите, а да започнат да ми дават минималната заплата, на която е подписан договора ми? Какви други възможности има да ме издействат Rolling Eyes

Заплаши ги с инспекция по труда ако откажат да ти платят.

# 5
  • Мнения: 4 916
А ако те решат да не ми плащат хонорарите, а да започнат да ми дават минималната заплата, на която е подписан договора ми? Какви други възможности има да ме издействат Rolling Eyes

И хонорарите се вписват все някъде - ведомост, хонорарен лист, както и да се нарича се съхранява в счетоводството.

# 6
  • Мнения: 54
Да, хонорарите се вписват, но не съм ги получавал от 2-3 месеца, понеже явно дават парите, които имат все още, за по-важни за тях неща.

# 7
  • Мнения: 2 759
                         Задължително си вземи първо парите. На второ място си изясни дали те устроива да подписваш при подобни условия или предпочиташ да си прекратите взаимоотношенията при сегашните условия и да си потърсиш друго. Не подписвай нищо за момента. Имаш ли отпуски за взимане? Допускам, че ако подпишеш и останеш отпуските ще ти ги платят на минимална заплата.

# 8
  • Мнения: 54
Имам предвид и отпуските, вероятно и там ще ме цакат.

# 9
  • Мнения: 2 477
Малко нахално от моя страна да вмъкна в темата и моят въпрос за прекратяване на трудов договор.Извинявам се предварително на авторката,но сега се сетих да попитам компетентните.Че прекратих си трудовият договор по взаимно съгласие след изтичане на майчинството ми.Подписахме всичко,обаче накрая ми се предлага да подпиша документ,че ми е изплатено обезщетение за неизползвана годишна платена отпуска.Е,разбира се,не го подписах,но при положение,че преди това си разписах всички документи за напускане,сега по какъв начин мога да изисквам да ми се изплати въпросното обезщетение?И дали евентуално има някакъв срок,в който трябва да бъде изплатено?Благодаря на всички,които ще отделят време да ми отговорят.

# 10
  • Мнения: 1
В Кодекса на труда има всичко,което те интересува,относно хонорари,заплащане и т.н. прочети там ... така ще си знаеш и правата...

# 11
  • Мнения: 54
нямам време да чета кодекса на труда, нито да се мъча да го тълкувам. интересува ме с две изречения как е най-уместно да се държа

# 12
  • София
  • Мнения: 11 102
Най-добре се косултирай с някой вещ в тази област.
http://84.242.167.9/knsb/index.php?option=com_content&task=v … d=3&Itemid=73

# 13
  • Мнения: 54
благодаря за отзивчивостта, ще потърся адвокат. при съкращение имам ли право на обезщетение

# 14
  • Мнения: 2 759
...при съкращение имам ли право на обезщетение?...
                         Да.

Общи условия

Активация на акаунт