За косопада след раждане ???

  • 5 576
  • 130
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 658
Започна точно три месеца след като родих. Нормалиzираха се нещата.. не zнам точно, около шестия някъде. Но това си е напълно нормален процес в женския органиzъм след раждане. На мен примерно и косъм не ми падаше, докато бях бременна. Та нали после трябва да се балансират нещата.. Следователно, всякакви там маски и медикаменти имат абсолютно неzадоволителен ефект. Или по_скоро те успокояват, че уж нещо правиш  Rolling Eyes Wink  Но пък не пречат, много ясно..
Ще мине, когато се нормалиzираz нивата на хормони в органиzма, от самосебе си  Peace

# 16
  • Мнения: 789
След као прях да кърмя,започнах да пия "Rivalid".Опрделено имаше резултат.

# 17
  • Мнения: 99
подстригах  се някъде към шестия месец на бебчо и спря да ми капе косата. освен това няколко пъти ползвах натурална хума за измиване  Peace не знам от какво, но имаше ефект!

# 18
  • Мнения: 2 334
При мен косопада започна около 1-2 месеца след раждането и продължи почти до първата година  Tired

# 19
  • Мнения: 2 011
При мен косопада започна от 3-тия месец след раждането и продължи до към 7-мия...

И при мен беше така,отмина без да правя нещо специално.

# 20
  • Мнения: 1 335
При мен косопада започна някъде към 1вия месец след раждането и продължи до 6тия. Пих витамините на Хип, ползвах ампулите и шампоана на Дюкре, после пих витамини Приорин... ефект не знам дали имаше, просто в един момент косопада се нормализира. Но при мен и през самата бременност ми падаше по малко коса, а този път не пада и косъм или по-точно пада по 1 косъм на ден. Надявам се след раждането да не настане някой ад. Но този път ако се наложи смятам да пробвам с приорин като спра да кърмя, шампоан Фитовал /доста майки го хвалят/ и да не се впрягам много, защото няма смисъл както се убедих вече Simple Smile
За чесъна да ти кажа - не вярвам да има особен ефект, може и да помага при упоритост, но смърди адски при всяко навлажняване на косата, а и сам по себе си приложен външно едва ли би могъл да окаже особено влияние на косопад причинен от хормонални промени.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
При мен започна преди две седмици и е слаб все още , дано продължи кратко.Смятам да започна с някакви маски , които ги свалих от нета споделени от мами от други форуми , макар че знам че е на хормонална основа и трябва да си отмине.

# 22
  • София
  • Мнения: 39 758
И аз съм пила Ревалид. Без особен ефект.
Когато родих дъщеря си имах коса до кръста. Косопадът "личеше" значително. Отмина от само себе си. Правех си маски, и домашни, и готови. Може би интензивният период на косопад беше около месец-два. Подкъсих и косата си.

Сега косата ми е къса. Почти не усетих кога настъпи и кога мина този период.

# 23
  • Мнения: 306
когато забременяхимах коса до кръста. започна да пада зверски и я подстригах доста късо. после по време на цялата бременност спря да пада- беше си гъста и страхотна както винаги.
и...преди около месец започна ужасяващо падане. събирам с шепите и буквално си мисля, ч ще остана без коса. ходя вързана по всяко време, дори спя така. дано скоро свърши тоя период, че направо  ooooh!

# 24
  • Мнения: 349
При мен започна от около 3-тия и продалжи до около 5-6 месец.  И да пиеш нещо и да не пиеш този период  с косопада трябва да си мине.  Peace

# 25
  • Мнения: 8 999
Моят косопад спря сам. Не съм предприемала никакви мерки, защото просто нямах и секунда свободно време. Покапа няколко месеца и престана. Не се притеснявай, колкото косми падат, толкова и нови растат.

# 26
  • Мнения: 826
Момичета, като ви чета, направо се отчайвам. Косата ми почна да пада още сега, по време на бременността. Между втория и четвъртия месец беше някакъв ад. Непрекъснато чистех каналчето на ваната, възглавницата и дрехите си от собствените си коси. Sad Сега нещата се нормализираха, но виждам, че косата ми определено е по-рядка. Не ми се мисли като родя. Crazy Няма ли нещо за укрепване на коса, нокти... хомеопатично или без лекарско предписание, което се пие под формата на таблетки например? Имаше някакви препарати, които фолк певицата Анелия рекламираше по разни билбордове, но не съм обръщала внимание. Ще ми интересно някой да напише за подобни средства.

# 27
  • в дяволитите очички на моето тормозче
  • Мнения: 1 001
И моята   се наложи в началото на бременността  да я отрежа по момчешки  късо- капеше като за световно. Сега съм в 7- ми месец, косата ми е  отново гъста  и лъскава, расте  бързо, но   си знам, че    не след дълго пак ще ходя като  таралеж  в атака- с къси  бодлички ooooh! Когото и да съм питала, ми е обяснявал, че  след раждане  окапването  е неизбежно...единствената утеха е, че рано  или късно му идва края и   косата после пак се възстановява...но до този хубав миг може  да мине  доста  време. Така че, споко..да  приемем  нещастието  откъм хубавата му страна/ така, както по време на бременност  сме приемали  гаденето,  обезформянето на фигурата и всички други хубавини, съпътстващи бременността/...че всички тези неудобства са в  резултат от  това, че сме станали мами. Hug

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Усещам, че е започнала да капе , но не е силно изразено. Фризьорката ми каза, че трябва да изчакам да отмине . След като спра с кърменето ще заложа на тривитаминол , защото съм доволна от резултата с него преди бременността.  Peace
Някоя мама  казваше за Фитовал -аз от няколко седмици го търся, но по  аптеките ми казват, че не се внася в момента . newsm78

# 29
  • Мнения: 2 013
От скоро забелязвам,че и моята коса е започнала много да капе,но според мен не е от раждаането,а от блондора.Започнах да се изрусявам след като дъщеря ми се роди,а сега из цялата къща е пълно с руси косми...  ooooh! Мъжа ми се смее и ми вика,че скоро с Биси ще сме с еднакви прически.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт