цветна снимка с упойка?

  • 27 500
  • 91
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 201
Момичета, можете ли да ми помогнете с малко информация- къде в София правят цветна снимка на тръбите с упойка и колко се чака за час горе долу?

# 1
  • Мнения: 4 589
На мен лично са ми я правили без упойка в клиниката на д-р Владимиров. Мисля че всеки би ти сложил, ако си поискаш.

# 2
  • Мнения: 851
За пръв път чувам за цветна снимка с упойка?!?! Защо ти е - процедурата продължава 5 мин. Аз първия път бях се подготвила със свещички обезболяващи, течен аналгин /аулин, а втория път ми ч правиха без никаква обезболяващи. Ако нямаш проблем с тръбите- няма никаква болка освен дискомфорт, а при запушени (както са моите) почувствах болка подобна на тази преди менструация...
нищо страшно не е. Трябва да се мобилизираш и да си направиш снимката с обикновенни обезболяващи, ако не дай си боже имаш нужда от по-сложни процедури...да ти кажа що бодене и други манипулации ще имаш.....не бива от "болката" при една цветна снимка да се плашиш.
А и честно казано мисля, че няма да намериш кой да ти прави снимката с упойка, покрай стратиралия фонд, часовете са толкова наблъскани, а наличието на анстезия усложнява процедурата и изисква допълнителен персонал - анестезиолози, сестра.... съмнявам се че някъде ще ти предложат такъв вариант
Успех и дано всичко да е наред.

# 3
  • Мнения: 191
Момичета, можете ли да ми помогнете с малко информация- къде в София правят цветна снимка на тръбите с упойка и колко се чака за час горе долу?
Здрасти!Ако това ще ти помогне, на мен ми я правиха в св."София",бяха ми казали (и от прочетеното по форумите), че е болезнена взависимост от степента на запушване на тръбите,но мога да те уверя, че мен грам ама грам не ме заболя и за това бях спокойна от резултата,но се оказа че са ми яко запушени,усукани и незнам си какво още,има изкривяване някакво...абе ужас, но не ме боля грам...не ти трябва упойка....

Поздрави!

# 4
  • софия
  • Мнения: 1 201
мен всъщност, колкото и глупаво да е, ме притеснява манипулацията върху шийката-при всяка цитонамазка и при една електрокоагулация на шийката получавах някаква реакция на кръвното(рязко падаше) и страшен световъртеж- а и двете неща са по-леки от цветната снимка( в смисъл че при нея трябва да се защипе шийката)-та за това си мислех, че може би е по-добре с упойка-но това ще го обсъждам с лекарката ми в петък, може пък да не съм права и да няма нужда от упойки
А иначе болката не ме притеснява толкова, до колкото знам е като при силно болезнен менструален цикъл-така ли е?А колко време продължава цялата процедура?

# 5
  • Мнения: 218
И аз да се включа с мнение, че не ти е нужна упойка. Направих цветната снимка само с някаква инжекция,спазмалгон може би, но не съм сигурна.Въобще не болеше, нищичко не почувствах, тръгнах си като пич около 15 мин. след процедурата.Обаче направих и лапаро, от което се възстанових супер бързо, още на следващата сутрит хайманосвах, единствено ми се маеше главата, никаква друга болка.А това маене естествено беше от упойката, което всъщност е най-гадният ми спомен от цялата работа.Та защо излишно да си го причиняваш,,,,,
ПС: Примен цялата работа, тоест, разсъбличане- подготвяне(инжекция)-снимка-обличане-излизане от клиниката-60 мин, докторката ми позакъсня малко, та може и някоя минута повече да е било, ама горе-долу толкова.Няма от какво да се притесняваш Hug!

# 6
  • софия
  • Мнения: 1 201
Благодаря на всички ви за отговорите Hug
може би притесненията са ми излишни, просто в събота бях на цитонамазка и пак едвам я изкарах с това гадене и световъртеж, та от там се присетих,че евентуално другия месец ще правя цветна снимка.Ще питам и Док в петък

# 7
  • Мнения: 2 343
Не знам кой е твоя док, но в "Надежда" правят със сигурност с упойка, но трябва да предупредиш. Една позната си я прави с упойка, от нея знам.
Моята беше без упойка и въпреки 2-те свещички Тилкотил и доста ме боля. Явно е различно при всички. Едно момиче даже беше писало, че е колабирало по време на процедурата.
Самата процедура е точно 5 минути.

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 201
Мерси, Мира
Аз съм в Щерев.Точно това са ми притесненията-щом при по-лека манипулация на шийката имам такава реакция, не знам дали при цветната снимка няма да има нещо по-сериозно, но ще видим

# 9
  • Мнения: 169
Здравей, на мен ми я правиха с упойка, но в Пловдив.Много съм доволна преспаха ме за 20 мин и след като се събудих всичко беше свършило. Късмет ти желая  Peace

# 10
  • Мнения: 4 651
Аз да питам този аулин, който заръчват да се пие преди това. Само за обезболяване ли е? На мен ми казаха, че бил и за да се отпуснат мускулите  newsm78. Не че нещо, ама нямам грам аулин, а сега нали не продават. Не ми се ходи до GP - то за рецепта за аулин само. Може ли да мина без него?

# 11
  • Мнения: 2 343
Не знам дали отпуска мускулите. Щом се взима при главоболие и ..., съмнявам се, всъщност не зам.
Но Тилкотилът и Бусколизинът го правят със сигурност.

# 12
  • Мнения: 1 768
Никой няма да ти откаже в аптелите аулин без рецепта особено ако обясниш за какво ти е .За сега само предупреждаваме пациентите , че следващия път трябва да си носят рецептата , но чак за аулин едва ли ще имаш проблем.Аз също ще правя ЦС тези дни и мисля да си искам упойка .Стреса ми е достатъчен , за да си причинявам още неприятности.Кумата ми направи гърч по време на ЦС .Късмет  Praynig

# 13
  • Мнения: 4 589
Аз да ви кажа, че мен бая си ме боля. Наистина болките приличат на много силни менструални болки, но аз по принцип имам цикъл песен и не знам какво е болка. Така че по-добре, ако се притесняваш, си искай упойка или нещо обезболяващо.

# 14
  • Мнения: 2 382
И аз съм за упойката.Правила съм три пъти ЦС, и трите пъти с упойка по съвет на лекаря.Упойката беше включена в цената, така че дори да бях казала, че не искам, цената щеше да си е същата.Все пак живеем в 21 век Peace.

Общи условия

Активация на акаунт