Когато чужд човек удари детето ви...

  • 6 172
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Не ми се е случвало, впредвид шестмесечната възраст на детето ми. Но скандалът, се елементи на изхвърляне от парка, е вързан в кърпа на всеки, който си е позволил, дори и с причина, да го удари. А за без причина няма да споменавам. Peace
Децата с топки, когато е на подходящо място (в градинка или на площадка демек), и когато е игра като игра, а не от типа "счупи носа на другарчето" би следвало да са недосегаеми откъм забележки Peace И това го казвам от камбанарията на млада майка с бебе в количка, около  което играят по-големи деца. Докато топката не влезе при него в количката, нямам никакво право дори да ги гледам накриво. Най-малкото, щото ,след определен период, ще съм "от другата страна".

# 16
  • София
  • Мнения: 1 324
...ми е много неприятно, когато се опитват и него подобно на другите деца  да плашат с мечки, кучета и пр., за да не ходи някъде, да не прави нещо, да яде храна и пр.
Аз простичко питам с широко ококорени очи: Госпожо, познаваме ли се? В повечето случаи си продължават по пътя тихомълком.
Последния случай беше в поликлиниката. Седи си една баба пред кабинета. Приближаваме се аз и дъщеря ми, която държи пушка в ръка. Казвам: Добър ден. Доктора тук ли е? А тя: Ооо, момиче пък с пушка. Момичетата трябва да си играят с кукли, а не с пушки и пистолети....

# 17
  • Мнения: 349
 Peace  Кльомба и аз си мисля, че бих реагирала така, но каквато съм емоционална може би и някое шамарче да й извъртя....,
по паркове и градинки само бабки и старци, нищо лично, но пък децата ги дразнят много, а те се държат така все едно сме й влезнали в къщата  #Cussing out

# 18
  • Мнения: 511
Много неприятна ситуация. Безкрайно много уважавам възрастни хора, НО..................в конкретната ситуация да си призная бих спретнала грандиозен скандал. Идеята на кльомба обаче ми допада повече и ще я имам впредвид. Twisted Evil

# 19
  • София
  • Мнения: 1 324
...каквато съм емоционална може би и някое шамарче да й извъртя....,
Е, хубава работа! После ще се чудиш що децата ти раздават тупаници на ляво и на дясно.
А иначе има и много сладки бабки по градинките. Редовно ги черпим.

# 20
  • Мнения: 349
...каквато съм емоционална може би и някое шамарче да й извъртя....,
Е, хубава работа! После ще се чудиш що децата ти раздават тупаници на ляво и на дясно.
А иначе има и много сладки бабки по градинките. Редовно ги черпим.

Е стига сега това тема за възпитанието ли е  newsm78. Казвам как евентуално бих реагирала, а не искам съвети  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 324
Не бе, не те съветвам. Извинявай, че прозвуча така. Нали си говорим как да реагираме. Аз лично бих й пръснала мозъка ама се съобразявам какъв пример давам, а и да не се притесни детето още повече. Hug

# 22
  • Мнения: 830
Скандала и/му е вързан в кърпа, пък как ми пада пердето като се ядосам.....   Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 2 479
Предвид това, че не бих могла да посегна на баба, бих се ограничила само до грандиозен, ама страхотен скандал. А ако е някоя на моите години сигурно и бой ще яде.

# 24
  • Мнения: 349
Кльомба  Hug, аз също внимавам много какъв пример давам, но в такава ситуация просто незнам  newsm78...............

# 25
  • Мнения: 14 654
Не вярвам на нито един, който твърди, че би ударил шамар на бабичката.

# 26
  • Мнения: 325
Момичета, благодаря ви че ви има. Не че ми е минало,но така като си споделиш и срещнеш разбиране,става по-леко.Може би трябваше да реагирам точно като Кльомба,много ми допада този начин за разправа,но не можах да се овладея,направо избеснях и наистина се получи грандиозен скандал. Embarassed
Ти го гледаш от мъничко,да не падне,да не се удари,радваш му се,а някаква си там бабичка-пиратка ще го обижда и удря Sick.
Възпитана съм да уважавам възрастните хора,да им се отстъпва място и т.н.,ноооо... какво ти уважение в случая.

# 27
  • Мнения: 1 650
Здравейте! Потресена съм. Днес бяхме с малката, с една приятелка и нейното дете в кварталната градинка. Наще двете се пързаляха на пързалката с още едно по- малко момиченце, а ние с приятелката ми седяхме на пейката на 2 метра от тях. Постоянно гледах и видях как Никол мина под ръчичката на малкото момиченце за да го изпревари по стълбата на пързалката и майката на онова дете, която беше плътно до пързалката дръпна злобно Никол встрани и й я тупна по главата. Скочих и я попитах:" Вие наясно ли сте какво направихте току що?'' А тя ми вика: " Ами, ударих я защото тя бутна моето дете".Първо не го беше бутнала, а и да беше й казах, че не може тя да се сравни с действията на 1 тригодишно дете. Развиках се , за да ме разбере, че НЯМА ПРТАВО, а тя беше абсолютен непокист. И само ми повтаряше:"Добре, ок..". Е, хора , какво трябваше да направя? Shocked

# 28
  • Мнения: 758
Естествено ще й се развикаш, особено като я удря по главата - доста грубо отношение. Но да ти кажа на мен ми е писнало от такива по-големи деца, които блъскат бебетата за да ги изпреварят по пързалката например. Е, не ги удрям, но често ми се случва да повишавам леко тон, особено след като майките изобщо не реагират - по-скоро не гледат какво правят децата им. Не казвам, че и твоя случай е такъв.....

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Но да ти кажа на мен ми е писнало от такива по-големи деца, които блъскат бебетата за да ги изпреварят по пързалката например. Е, не ги удрям, но често ми се случва да повишавам леко тон, особено след като майките изобщо не реагират - по-скоро не гледат какво правят децата им. Не казвам, че и твоя случай е такъв.....

Да, аз също съм на това мнение, защото синът ми е по-страхлив и по-бавно се качва по стълбичката на пързалката. А постоянно по-големи деца минават покрай него и го бутат. Ясно е, че няма да ударя в подобен случай чуждото дете - виж, ако бутне моето и то и майка му ще ядат шамари.
В случая като си видяла по-малко дете на пързалката е трябвало да отидеш и да кажеш на твоето да внимава и да го изчаква.

Общи условия

Активация на акаунт