ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 183
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 125
  • Мнения: 1 668
мами, пробвах се да актуализирам профила си сега. поиска ЕГН и парола, после потвърждение на мейла. След това ми изпратиха писмо на пощаат, което естествено е само маймунки и не се разчита, но се вижда линк към нещо. Като го натисна и ми дава, че няма намерен такъв сайт The page you're looking for wasn't found. Нямам опция да си отида на профила. Просто незнам вече какво да правя. Кажетемоля ви какво трябва да се направи, че времето ми е ограничено и не мога да им чакам отговорите на тези идиоти от Сирма. Просто такава идиотия не ми се беше случвала отдавна.

# 1 126
  • Мнения: 6
докога тряба да чакам не мога да си эапиша детето в нито една детска градина вече 4 ден ми дава че се е появила неочаквана грешка докога и после ще се гледат ли датите ако има деца с еднакав брой точки  СИСТЕМАТА не работи оправете я

# 1 127
  • Мнения: 2 280
мами, пробвах се да актуализирам профила си сега. поиска ЕГН и парола, после потвърждение на мейла. След това ми изпратиха писмо на пощаат, което естествено е само маймунки и не се разчита, но се вижда линк към нещо. Като го натисна и ми дава, че няма намерен такъв сайт The page you're looking for wasn't found. Нямам опция да си отида на профила. Просто незнам вече какво да правя. Кажетемоля ви какво трябва да се направи, че времето ми е ограничено и не мога да им чакам отговорите на тези идиоти от Сирма. Просто такава идиотия не ми се беше случвала отдавна.

Пиши им на формата на оратната връзка на основния сайт http://kg.sofia.bg/?page=feedback..обещаха да помагат на всички, които имат някакъв проблем..
А после те чакаме в темичката за протеста.. Peace

# 1 128
  • София
  • Мнения: 843

Ако искате да "тестваме" системата... наговаряме се колкото можем повече хора да "щурмуваме" и ще видим дали ще има проблеми...  Laughing

Няма смисъл те и без нашите опити се справят доста добре с гафовете.

# 1 129
  • Мнения: 4 915
Някое януарче да е успяло да открие бутон/заявка за кандидатстване с преден набор?

# 1 130
  • Мнения: 1 255
blanc , много съм зле ама пак не разбирам, имам чувството че колкото повече се ровя и чета все по зле става и се омотавам като пиле в кълчища.
Пример:Аз на 25.5 съм в гранична група в ЦДГ ХХХ, но си заявявам и входящ номер в градина  АААА, където съм назад в опашката.Ти не си попаднала в гранична група и на 26.05 си заявяваш входящ номер за градина АААА.Това означавали че ти ще отидеш по напред на опашката , защото към твоите милисекунди ще се добави датата 23.05/дата за първоначална регистрация на всички/, а към моите милисекунди 25.05/защото тогава съм натиснала бутона за градина АААА/, всичко то това ако приемем че времето ни е еднакво.

Не. И в двата случая датата на заявения номер ще е 23.05.2009 г. Заявките за всички кандидатури, направени преди класирането ще имат тази дата. Следователно, няма да има значение кой ден точно е направена заявката.

# 1 131
  • Мнения: 1 255
Някое януарче да е успяло да открие бутон/заявка за кандидатстване с преден набор?

Това е сложна операция, защото трябва да се прехвърлят кандидатури между набори. Моля имайте търпение. Ще изпратим съобщения до всички януарчета 2007 дали искат да кандидатстват с набор 2006.

# 1 132
  • Мнения: 1 255
мами, пробвах се да актуализирам профила си сега. поиска ЕГН и парола, после потвърждение на мейла. След това ми изпратиха писмо на пощаат, което естествено е само маймунки и не се разчита, но се вижда линк към нещо. Като го натисна и ми дава, че няма намерен такъв сайт The page you're looking for wasn't found. Нямам опция да си отида на профила. Просто незнам вече какво да правя. Кажетемоля ви какво трябва да се направи, че времето ми е ограничено и не мога да им чакам отговорите на тези идиоти от Сирма. Просто такава идиотия не ми се беше случвала отдавна.

"Тези идиоти" работят за Вас, ако не сте го разбрали досега.

Съобщенията са кодирани UTF-8, което е международен стандарт. Ако не ги четете, това е проблем на вашия доставчик на е-поща. Опитайте да установите кодиране в браузъра UTF-8. Ако не успявате, просто регистрирайте адрес в някой от българските доставчици - абв/мейл.бг - там съобщенията се четат. Пишете на обратна връзка и ще Ви помогнем.

# 1 133
  • Мнения: 1 255
докога тряба да чакам не мога да си эапиша детето в нито една детска градина вече 4 ден ми дава че се е появила неочаквана грешка докога и после ще се гледат ли датите ако има деца с еднакав брой точки  СИСТЕМАТА не работи оправете я

НЕ, НЯМА ДА СЕ ГЛЕДАТ ДАТИТЕ!

Имате повече от месец, за да се регистрирате. Има проблеми с някои профили, които разрешаваме възможно най-бързо. Опитайте пак днес привечер.

# 1 134
  • Мнения: 1 255

Имате повече от месец до 18:00 на 21 май, когато трябва да сте завършили актуализацията на профилите и да сте определили подредбата на кандидатурите си. Класирането по новите правила е на 23 май 2009 г.

Благодарим за разбирането!


значи на 21 май системата изобщо няма да работи
по традиционна българска традиция всички ще влезем да дооправим и доогледаме профили и кандидатури.. всичко в последния момент
е, тогава ако системата издържи.. ще съм спокоен за 25.05, обаче ако и тогава нищо не стане и все няма достъп.. ще има припадъци по празниците.. един празник на буквите ще настане.. все в този форум Joy
Ако искате да "тестваме" системата... наговаряме се колкото можем повече хора да "щурмуваме" и ще видим дали ще има проблеми...  Laughing

Двете седмици около класирането ще добавим четири пъти повече изчислителни ресурси, за да няма такива притеснения. Все пак до 21.05 би трябвало да сте наясно как да подредите кандидатурите. Размествания в последния момент надали ще увеличат шансовете Ви.

# 1 135
  • Мнения: 1 255
Така нека да попитам нещо за да съм сигурна,че няма какво повече да направя.
Значи промених профилите на мен и съпруга ми,както и кандидатурите на детето ми.За едната детска градина ми изписва,че събираме 8 точки за другата 7 това ли е всичко,което трябва да направя,защото чета за някакви бутони и входящи номера,моля да ми обясните,защото не съм чела темата назад днес.
Благодаря Ви! Hug


Да, правилно сте направили. Първите три кандидатури имат допълнителни точки за приоритет на желанието - 3 за първата, 2 за втората и 1 за третата.

# 1 136
  • Мнения: 1 255
    *  Невъзможност за изпращане на ново съобщение в моментa
не мога да си задам въпроса в системата за това ви питам вас
Когато съм по майчинство - отпуск за гледане на дете ли трябва да отбележа ?

Винаги може да пишете от публичния сайт.

Когато сте по майчинство, трябва да отбележите "Отпуск за гледане на дете".

# 1 137
  • Мнения: 1 255
Благодаря за разяснението.
На 25.05, ако попадам в граничните случай за една градина, само за нея ли ще мога да подам заявка с входящ номер или и за градините в които съм по назад в опашката.

Добър въпрос. Ще бъде важно да заявите входящ номер само в градината, в която сте гранична група. Но! Няма проблем да заявите за всички други градини. Така поне няма да се притеснявате дали не сте изпуснали нещо, ако в следващи класирания попаднете в други гранични групи.

Е хубаво де, нали уж само 1000 души щяха да имат възможност да ползват бутона, защото горе долу толкова ще попаднат в гранични групи. Сега пък всички можели да заявяват входящи номера "за да не пропуснат нещо"...
Пак ще се скапе системата всичко живо като се юрне, за да не пропусне НЕЩО!

ХАйде пак да помислим  newsm78

Точно затова в понеделника (25.05) само родителите в гранични групи ще могат да ползват системата и то само по покана, която ще получат по е-поща. Другите родители няма да имат достъп.

Ще преценим какви са рисковете и, ако трябва, ще ограничим другите родители въобще. Само родители в гранични групи ще могат да заявяват входящи номера. Това ще елиминира предпоставките за проблеми.

Ако направим така, начинът на работа ще е следния:

1. Всяка събота има класиране. От това класиране излизат два списъка - на класираните и на тези в гранични групи.

2. Родителите в гранични групи получават съобщения да заявят входящи номера със специална връзка, която води до отделна, защитена система, независима от основната.

3. Родителите, които са получили съобщения за гранични групи, натискат върху връзката в съобщението и заявяват входящи номера по всяко време до следващото класиране.

4. Каквото и да стане, има достатъчно време да получат входящи номера. Ако трябва, следващото класиране се отлага.

Тази процедура е малко по-неудобна, защото родителите не знаят кога ще попаднат в гранична група и кога трябва да заявят номера. Вероятно ще въведем ограничението само за първите четири класирания (дотогава почти всички свободни места ще са заети). После няма да има проблем да разрешим всички родители да заявят номера, които ще се използват при класиранията за текущи групи. Така няма да сте непрекъснато под напрежение дали няма да изпуснете заявката за входящ номер.

Благодаря за конструктивните коментари! Трябва да търсим организационни, а не технически решения на възможните проблеми.

Я.Дж.


П.С. Вместо да въвеждаме ограничения за всички, другата алтернатива е може би по-проста и по-лесна:

Входящи номера се заявяват само с покана. Просто плавно изпращаме съобщения – първо до родителите в гранични групи. После до всички останали. Правим го в рамките на две седмици (защото на останалите родители евентуално може да им трябва входящ номер чак на третото класиране). Няма предпоставки за претоварване, защото ще изпращаме съобщенията със закъснение – по няколкостотин на ден. Това решение е по-добро, мисля.

Последна редакция: нд, 12 апр 2009, 11:16 от kg.sofia.bg

# 1 138
  • Мнения: 1 255
Момичета, дайте жокер, моля ви. Въведох данните на родителите но не мога да вляза в профила на детето, така че да подредя кандидатури. Кликвам на "деца" и нищо-дава ми някаква грешка. А когато вляза с парола горе в дясно се изписва моето име, а не на детето. Бъркам ли някъде? Вие как стигате до кандидатурите?

Днес ще актуализираме системата и този проблем ще е решен. Появява се за около 10% от потребителите на четвърта стъпка. Проверете пак привечер.

# 1 139
  • Мнения: 4 017
Здравейте, има ли някой, който не може да влезе в раздел "Критерии" в системата?
Не знам оттам ли трябва да се заявят точки за постоянен адрес и работещи родители и дали затова при подредбата на градините имам съответно 3, 2, 1 и нула точки, вместо 8, 7, 6 , 5, 5 , 5.....

Общи условия

Активация на акаунт