ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 80 197
  • 1 504
  •   1
Отговори
# 1 200
  • Мнения: 1 255
ИСОДГ, на мен пък една приятелка ми зададе следния въпрос - по К5 за самостоятелната ясла - пише, че получава точката ако посещава самостоятелна ясла 6 месеца преди датата на записването. Ако да кажем детето е прието на първо класиране на 30 май и го запишат в законния срок, т.е. 2 седмици да кажем около 10 юни, това значи ли, че ако детето е на ясла от януари тази година ще му се признае точката?

Да. Ще се признае точка. Гледа се датата на записване.

Идеята на това ограничение е да се избегне "спешното" записване в ясли, само за да се получи точката.

# 1 201
  • Мнения: 1 255
Здравейте, въпросът ми е към екипа на ИСОДГ:
Бих искала да попитам как да добавя бащата на детето. Дава ми само опция друг и неизвестен от падащото меню - уточнявам, че нямаме сключен граждански брак, но той фигурира в акта за раждане.
Откъде се добавя бащата и изобщо може ли щом нямаме брак, както съм упоменала по-горе?

Да, трябва да добавите бащата. Не се прави разлика между семейства с брак или без.
Добавяне на родител ще има след като пуснем "Нова регистрация" днес.

# 1 202
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Не е ли логично К5 да важи само за деца кандидатстващи в ЦДГ?

# 1 203
  • Мнения: 1 255
Здравейте!Въпроса ми е дали ще са активни предишните предварителни кандидатствания?Сега не ги виждам като опция,но преди я имаше"предварително кандидатстване,което ще се активира при навършване 3 години на детето"?

Предварителните кандидатствания са прехвърлени. Вече няма да има такива. Системата в момента не позволява да се направи кандидатстване към някоя градина, ако не сте в съответния набор. Например, децата за ясла не могат да кандидатстват за ЦДГ, а само за ОДЗ. Влезте в секцията „Кандидатури” и добавете желаните градини.

# 1 204
  • Мнения: 1 255
Не е ли логично К5 да важи само за деца кандидатстващи в ЦДГ?

Важи само за деца, кандидатстващи в 1-ва градинска група - ЦДГ или ОДЗ - няма значение.

# 1 205
  • Мнения: 337
ИСОДГ, благодаря за своевременният отговор, успешна работа.

# 1 206
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Не е ли логично К5 да важи само за деца кандидатстващи в ЦДГ?

Важи само за деца, кандидатстващи в 1-ва градинска група - ЦДГ или ОДЗ - няма значение.
Благодаря! Това имах предвид и аз. Да не им се дава точка за прехвърляне от една ясла в яслена група в ОДЗ  Peace
А дали е уточнено някъде кой я взима тази точка?

# 1 207
  • София
  • Мнения: 91
Пак да попитам защото никой не ми отговори защо на Кандидатури не мога да кандидатствам? Освен таблицата нямам нищо друго. Embarassed Моля кажете ми ако знаете.

# 1 208
  • Мнения: 1 255
Пак да попитам защото никой не ми отговори защо на Кандидатури не мога да кандидатствам? Освен таблицата нямам нищо друго. Embarassed Моля кажете ми ако знаете.

Вероятно имате дете, родено 2005 или по-голямо. То кандидатства за групите с текущ прием по регламента от миналата година. Засега е ограничено въвеждането на нови кандидатури, за да можем да сравним дали прехода към новата система е извършен вярно. Скоро ще пуснем и възможността да добавяте или размествате кандидатури.

# 1 209
  • Мнения: 99
Днес като преглеждах профила си, ми бяха изчезнали точките за ДЯ критерии К5, пиках във формата за обратна връзка и отговора им беше такъв, ДОПЪЛНИТЕЛНИТЕ КРИТЕРИИ НЕ СЕ ИЗЧИСЛЯВАТ ОЩЕ. Ама моля Ви се това не е ДК о е критерии от основните. Ка може такова нещо. Те дори не знаят кой критерии от кои е. Naughty

# 1 210
  • София
  • Мнения: 91
Благодаря ви много. Simple Smile

# 1 211
  • Мнения: 562
Извинявам се за въпроса, знам, че беше обсъждан някъде в темата ... Но май нямаше информация кога ще се случи това.

Екип ИСОДГ, бяхте казали, че ще пуснете опция за реално преценяване на шансовете, която ще се обновява всеки ден (т. е. информация къде щяхме да се класираме, ако класирането беше същия ден). Кога ще стане това? Когато пуснете и виртуалните опашки ли? Т. е. днес? Довечера ли ще можем да видим това?

Предварително благодаря!   bouquet

# 1 212
  • София
  • Мнения: 4 035
Извинявам се за въпроса, знам, че беше обсъждан някъде в темата ... Но май нямаше информация кога ще се случи това.

Екип ИСОДГ, бяхте казали, че ще пуснете опция за реално преценяване на шансовете, която ще се обновява всеки ден (т. е. информация къде щяхме да се класираме, ако класирането беше същия ден). Кога ще стане това? Когато пуснете и виртуалните опашки ли? Т. е. днес? Довечера ли ще можем да видим това?

Предварително благодаря!   bouquet
Мисля, че бяха казали да следим в началото на май.

# 1 213
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
11.04.09     Какво да правите, като завършите четвъртата стъпка

"...В началото на май следете новините. Тогава ще пуснем индикация за реалните шансове за прием, за да може да подредите кандидатурите по най-изгоден начин."

Това е цитат от началната страница на ИСОДГ.

# 1 214
  • Мнения: 54
Бихте ли ми казали защо след като влизам в профила на дететео ми и натискам Кандидатури не ми излиза списък с градините ,които съм избрала?Ако го приемат в ясла от септември ,а аз не го запиша-става ли да чакаме за другите градини класиране или ако не го запиша в приетата-нямам право да изчакам за следваща градиа по желание класиране.

Общи условия

Активация на акаунт