ОТ КОГА ПО ЕДРА ХРАНА ЗА 9 МЕС.БЕБЕ

  • 4 425
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 59
Привет на всички, моята сладурана твърдо ми отказва по твърда храна, три пъти я пробвах с попара - тя направо се гнусеше от нея , сега и давам в ръчичката сухар - пак същата история , пробвах с хляб - пак така.дадох и два пати пюрета за 8мес. с ориз и тиква и така се задави от ориза , че косата ми настръхна Cry
Как да я науча?

# 1
  • Мнения: 6 713
Не насилвай детето, внимателно му давай твърда храна, още повече ако отказва в началото.  Simple Smile Не е нужно на 9 месеца да яде едра храна, аз още пасирам, само дето оставям малко по-едри парченца.

# 2
  • Мнения: 69
според мен щом детенце не е готово не упорствай . из4акаи да мине време и пак опитаи. междувременно може да пробвах да и даваш  резен ябълка или подходящи бисквитки. да заякват вен4етата и да се у4и да дъв4е. успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 15 219
Бебето ти е още малко, спокойно.
Аз пасирах до година и 1-2 месеца някъде.
След това започнах да пасирам с по-малко завъртания на пасатора, докато постепенно се научи да яде непасирана храна-тази от детската кухня, имам предвид.
Не съм давала никакви неща за гризане с цел да го уча да дъвче.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 252
И моето дете се гнусеше от по-големи парченца, дори и микроскопични според мен. Но полека-лека почна да хапва по-едро пасирано. Специално за попарата - първо смилам сухарите и след това ги заливам с врялата вода. Постепенно оставям по-едри парченца при смилането и така свиква. От време на време й давам коричка препечен хляб да дъвче.

# 5
  • Мнения: 27 524
За къде бързаш? Има време, не е нужно да я учиш на такова нещо, тя сама ще си покаже кога е готова. Синът ми ядеше гладко пасирано до година и половина, иначе му се гадеше и повръщаше. Не я насилвай  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 302
Моят син е същия.Не може нищо да преглътне.Всичко пасирам съвсем гладко защото остане ли едно пърче  Sick и аз се притеснявам.Говорих с педи и тя ми каза че не познава човек който да яде пасирано като голям Laughing и че щял да свикне.

# 7
  • Мнения: 681
Детето само ще си покаже когато е готово  Peace Това не е нещо на което можем да ги научим ние,когато са готови-тогава  Hug

# 8
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми ядеше гладко пасирана храна до 1г.2 месеца.
Преди това съм пробвала няколко пъти да й дам от пюретата с парченца,но получаваше позиви за повръщане щом усети парченце на езика си.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не го насилвай, различно е при децата.Синът ми преди три месеца започна да яде едра храна, а нямаше нито един зъб.Тъкмо се бях приготвила да пасирам отвореното бурканче, а той си го изяде без проблем.Сега с 2 зъба яде храна за деца над 10 месеца, но не бих го оставила да се мъчи.Е, също не бих го оставила и до 1,5г. да яде пасирано Wink

# 10
  • Мнения: 121
Ние в момента се учим.Първият път категорично ми отказа да яде от пюретата за над 8 месеца. На следващия ден пак го пробвах но с др марка пюре.Без проблем си го изяде.Явно вече  е готов да си хапва по-едро смляна храна.Зависи си от детето.Ти си го пробвай от време на време, ако не иска....пасираш и на следващия ден пак пробваш.Лека полека ще се научи.Успех! Peace

# 11
  • Мнения: 2 677
Синът ми ядеше пасирано почти до две годинки.
Мисля, че й е още рано.

# 12
  • Мнения: 209
в момента караме деветия месец и всичко пасирвам, скоро се пробвах докато бяхме на разходка да и дам обедно меню купено и вътре имаше по - едри парчета от макарони , задави се , за което съжалявах след това много, нямам намерение да пробвам повече  Naughty

# 13
  • Мнения: 59
Благодаря на всички за отговорите , но аз не съм съгласна с тях, повечето майки пишат че са пасирали почти до 2г.възраст - според мен това не е правилно и води до други проблеми , но пак казвам ТОВА Е МОЙТО МНЕНИЕ , аз не искам и не смятам да й пасирам абсолютно всичко до 2г., няма и да я насилвам естествено , но много ще се радвам ако постигна успех до 1годинка.

# 14
  • Мнения: 25
здравейте според мен всяко дете само си показва какво да яде и кога .ние например вече ядем попара  давам и парченца хляб или натопен в в манджата която ядем и ние или така.нямам проблеми хапва си и даже иска още не отказва от нищо . newsm53

# 15
  • Мнения: 27 524
Не е нужно да я учиш, когато е готова сама ще си покаже.
Синът ми ядеше пасирано до година и половина  Peace

# 16
  • Мнения: 15 379
Моето дете на възрастта на твоето правеше същото Laughing. Коричка хляб, бисквита и пр., дадени му в ръчичка предизвикваха потрес в него и направо се гнусеше. Попара изобщо не пожела да яде, никога не съм го карала и досега не яде. Менютата в бурканче след първата лъжичка ги отказваше, ако са с по-едри парченца.
Около годинката, без мое настояване започна полека-лека да дъвче, никога не съм упражнявала натиск, просто престанах да пасирам гладко и от ден на ден предлагах храна с все по-едра консистенция.
Не я насилвай, предлагай бавно и постепенно, ще свикне.

# 17
  • Мнения: 781
Не насилвай детето, моят син след като навърши една година сам отказа категорично пасираната храна Peace
Никога не съм го учила да яде непасирано и всичко си дойде с времето, сега не мога да го накарам да хапне нищо пасирано Peace

# 18
  • Мнения: 46 508
Всяко е различно, моето прояде на 1г. и 6 месеца.
Не съм учила, след като от всяко по-едро парченце се давеше и посиняваше, оставих я сама да прояви интерес.

# 19
  • Мнения: X
Моите деца проядоха много лесно по-едра храна около 10 месечни някъде и двете.
Гладко пасирани пюрета ядат само за захранване, после са един вид едро пасирани/смлени. Много помага попарата, която е добре намачкана, но не пасирана, както и парченца плод/солета/хляб/бисквита/сухар.
Общо взето при мен проблемът е, че веднъж почнат ли да ядат едра храна, кремове, каши и купешки пюрета биват директно низвергнати, но аз съм доволна, че не ми се налага да пасирам на голямо дете.

# 20
  • София
  • Мнения: 23 081
Моята дъщеричка си има избирателна пропускливост относно по-едрата храна.
Ако консистенцията е добре сварена и е мека - няма проблем.
Но вчера примерно отворих един гювеч на Семпер с ужасно твърди бобови зърна, които не само че не пасирах, но и ги изхвърлих. А останалото пасирах. Преценявам на място всеки път, когато отворя пюрето. Не се притеснявам и не мисля за това кога ще прояде непасирана храна.

# 21
  • Мнения: 2 334
Детето само ще си покаже кога е готово да яде твърда храна.Дъщеря ми ядеше пасирана храна до 10 месечна  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 139
От скоро сме на кухня и има напредък с по-едрите частици.
Някои от нещата даже не ги и пасирам, пробвам дали ще ги хареса в този вид.
Понякога става, друг път не.
Според мен постепенно ще привикне към не гладко пасираната храна.Така че,не се притеснявай Peace

# 23
  • Мнения: 1 740
И аз се водя по детето, то  само ще си покаже кога е готово да яде твърда храна.
Все още ядем пасирана.

# 24
  • Мнения: 9 973
пасирах до 13м.,после мачках

# 25
  • Мнения: 2 658
Със сина ми не съм пасирала никога, само раzварявах до кашеста консистенция и мачках. Сега на малката пасирах само около месец след zахранването, zначи до около 6 и половина/ 7 месеца. После пак варене и малко мачкане. Яде си екстра и купените пюрета с парченца. Никога не са ми се давили или откаzвали едра храна. Малката си яде всичко, каквото й дам в ръката.
Т.е при мен пасирането в същност се окаzва почти иzлишна процедура.. Но може би просто моите деца са си такива, не zнам.. Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

# 26
  • Мнения: 46 508
... Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

Едно натискане на блендера с длан не усложнява живота на майката, има ли някаква причина, в смисъл здравословна или нещо такова, от която да произлиза категоричното ти мнение?
Иначе да, такива деца има много, и от единия, и от другия вид Simple Smile ако ти се падна от тези, които ти се задушават на всяка хапка, много бързо човек си променя възгледите ...

# 27
  • Мнения: 302
... Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

Едно натискане на блендера с длан не усложнява живота на майката, има ли някаква причина, в смисъл здравословна или нещо такова, от която да произлиза категоричното ти мнение?
Иначе да, такива деца има много, и от единия, и от другия вид Simple Smile ако ти се падна от тези, които ти се задушават на всяка хапка, много бързо човек си променя възгледите ...

Напълно съм съгласна моят син от една троха си изповръща червата .Какво като неможе да дъвче гладен ли да стои.

# 28
  • Мнения: 220
... Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

Едно натискане на блендера с длан не усложнява живота на майката, има ли някаква причина, в смисъл здравословна или нещо такова, от която да произлиза категоричното ти мнение?
Иначе да, такива деца има много, и от единия, и от другия вид Simple Smile ако ти се падна от тези, които ти се задушават на всяка хапка, много бързо човек си променя възгледите ...

newsm10

# 29
  • Мнения: 31
Според мен всяко дете си е индивидуално.На каката пасирах храната от детската кухня до към година и половина,а за дребния вече седмица взимам храна и нямаме никакъв проблем с по-едрите парченца.

# 30
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Голямата ми дъщеря ядеше кюфтета и салата домати и краставици от детската кухня на 8-месечна възраст. Акълът ми не го побира как се е справяла без зъби. Малката все още яде пасирано. Откакто я записах на кухня започва лека-полека да свиква с по-големи парченца, но като цяло се дави, повръща и блъска лъжицата. Всяко дете е различно, като е готово за по-едри парченца само ще покаже.

# 31
  • Мнения: 161
Всяко е различно, моето прояде на 1г. и 6 месеца.
Не съм учила, след като от всяко по-едро парченце се давеше и посиняваше, оставих я сама да прояви интерес.
И до сега продължава да се дави от едри парчета,а и не и се дъвчи много много. Laughing

# 32
  • Мнения: 2 658
... Мисля си, че не бих пасирала на дете над годинка, но де да zнам, това е моят опит  Peace
Пък всеки сам си преценява..

Едно натискане на блендера с длан не усложнява живота на майката, има ли някаква причина, в смисъл здравословна или нещо такова, от която да произлиза категоричното ти мнение?
Иначе да, такива деца има много, и от единия, и от другия вид Simple Smile ако ти се падна от тези, които ти се задушават на всяка хапка, много бързо човек си променя възгледите ...

Така де, точно zа това горе съм писала "..мисля, че не бих.." . Просто не ми се е налагало да го правя. Затова и каzвам, че това просто е моят опит. Нямам никакво "категорично мнение" по принцип, имам такова само zа собствените си деца. А че децата са раzлични съм напълно съгласна, zатова и отговарям само zа моите  Wink  Peace
И иzобщо не мисля, че децата които "не ядат едра храна трябва да стоят гладни" , не zнам с кое наведох на тия мисли.. bowuu .
Но и точно днес, малката иzяде цяла препечена суха и твърда филия(след като се беше нахранила вече), давах й парче по парче, но големи, които сама да си държи.. Просто видя таzи на брат си и zакрещя.. Нито веднъж не се zадави, а има само едно, едва пробило zъбче.. Но като я гледам, а и брат й беше така, тя дъвче точно както дъвче голям човек, но просто го прави със самите венци. Е раzбира се, че няма да я пасирам, тя просто се справя така, това исках да кажа.
Деца всякакви  Peace

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 12:52 от Сова

# 33
  • Мнения: 2 960
Много зависи от самото дете.
Зависи от това с колко зъбчета"разполага"
Има ли желание да дъвче,има ли желание да опитва нови и различни храни.
Дъщеря ми до годинката нямаше зъбки.Въпреки това още на 9-10 месеца имаше огромно желание да дъвче.Случваше се да се задавя ,но продълли да иска да си дъвче по едрата храна.
Синът ми се "сдоби "с първите си 6 зъбчета на 7 месеца.На 9м  имаше вече 8 зъбчета и  също "мерак"да дъвче ...имаше и едно такова умение да сдъвква всичко ,така че да не се дави от едрите  парчен.ца
Та зависи от дечицата-много е индивидуално.

# 34
  • Мнения: 6 390
бебока все още се дави, пасирам... но гледам да не е гладко

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
Ние започнахме с по едрата храна на 11,5 месеца, когато му взех от ДК, но ако е много едра или с цели парчета зеленчуци и месо я пасирвам, но също не я правя гладка.Иначе или се дави с храната или я яде и после я повръща.

Общи условия

Активация на акаунт