Пренебрежение от дете към бебе?!

  • 9 058
  • 188
  •   1
Отговори
# 30
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз съм съгласна с Доро - за съжаление детето е ощетено откъм родителска обич и внимание. Но пък в никакъв случай това не му позволява да се държи като дивак. Щом бабата и дядото са възпитателите, тогава говори с тях. На 8 години, детето е достатъчно голямо да понесе последствия за държанието си, дано не е късно за възпитание обаче.

# 31
  • Мнения: 22 343
Според мен трябва да направиш няколко неща. И не съм съгласна с останалите, че ти в момента боготвориш единствено твоето бебе и се държиш детински.
Това дете, което е на 8г има родители, и тяхната грижа не е само в това да я заведат и приберат от училище, а през останалото веме при баба и дядо и леля също да се грижи за нея.
Провеждаш един разговор с родителите и казваш, че това поведение лично теб те обижда и трябва да обърнат внимание на детето. Че то се държи така не само спрямо твоето дете, а и други деца.
Също един разговор с бабата и дядото да не позволяват детето да ги удря.
И накрая ти обясняваш (макар че по това, което си написала не веднъж си го правила) защо не бива човек да се държи така спрямо други хора.

# 32
  • Мнения: 12 648
Ясно - детето е пренебрегвано от родителите си и глезено от баба и дядо. Явно е доста привързано към теб. Към нормалната ревност се прибавя и несигурността, че ще изгуби и теб. Попрочети как да се държим при поява на второ дете. И тук в темата има съвети, сигурно има и други теми.

# 33
  • Мнения: 1 749
Интересно....майка,обсебена от собственото си 8 месечно бебе....Къде го има пък тва? Thinking

# 34
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Заела си се да му бъдеш майка. Детето ревнува и май ти ще трябва да се оправяш.
Едва ли някой друг може. детето е ощетено и реагира защитно, ако това ти пречи и я отблъснеш няма да си има никой близък... Не ти е лесна ситуацията.
МОже би малко приказки и с порастването на бебчето, като почне да се заиграва с него. Задължително под надзор! Ще се променят нещата.
Удрянето на баба и дядо от 2-3 годино дете е разбираемо. От второкласник - твърдо не!

# 35
  • Мнения: 804
Съгласна съм с мнението на pasinet , очевидно детето е доста разглезено, но вината е единствено на хората около него.
И ти не си права, доста дребнавост има в думите ти.
Едно малко човече, което е получавало цялата грижа и любов на баба и дядо (защото явно родителите не участват в драмата) изведнъж се изправя пред конкурент.  Какво очакваш? Напълно естествена реакция да се защити от натрапника. Нормално е да гледа злобно и да се бунтува. Все пак това е "негова територия". Вие и единствено вие сте виновни. На всичкото отгоре травмирате и детето (злобното по твоите думи).
Ама за кой ли път се убеждавам, че тези родово-селско-драматични комуни никога не водят до нищо добро.

# 36
  • Мнения: 12 648
Интересно....майка,обсебена от собственото си 8 месечно бебе....Къде го има пък тва? Thinking

Не, просто е вярвала, че всички ще се радват на бебето. Включително и братовчедката. Ми не става така. При второ дете обикновено докторките подготвят, поне добрите. но случаят е по-особен. 

# 37
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Е, не! На 8 значи ли невъзпитано и безотоговорно?
И защо "вие"? Кои са "вие" - бебето и майката? Или всички възрастни в кюпа? Като родителите са с най-малка роля, 'щото те такава изобщо избрали да нямат...

Това дете е било чакано има няма 9 месеца. Не майката се грижи за детето. Излиза, че не  е трябвало да го обгрижва, защото тези които се грижат за него не са си свършили работата и сега тя бере плодовете.
Ако моето дете се държи така към което и да е бебе, ще съм притеснена. Те защо не са? Та се налага майката на бебето да се тревожи. Няма ли си бебе за което да се грижи? Или щеше да ви е все тая ако вашето бебе е недолюбвано от любимта ви племенница...

И да, всички деца се радват на бебета според мен. Всички, които са свикнали с мисълта и всички положителни последствия - големи , важни, отговорни, ценени и т.н... и живеят в нормална среда, а не в някое от изключенията като гледани от баба и дядо.

# 38
  • Мнения: 1 844
след като авторката поясни някои неща за детенцето,определена съм обедена,в това,което казах и по-горе.явно родителите не си играят ролята на такива,ясно защо детето е толкова невъзпитано.и друго е ясно-липсва му вниманието на мама и тате,затова и толкова се дразни,когато бабата се радва на други деца,притеснява се да не я изгуби,ревнува.
обаче авторката няма какво още да направи-явно тя се държи добре с детето,така че не я обвинявайте в злоба..
все пак категорично забрани да се държи така с бебето.току виж някой път и физически му посегне,по детски-може обаче да е опасно.

# 39
  • Мнения: 12 648

все пак категорично забрани да се държи така с бебето.току виж някой път и физически му посегне,по детски-може обаче да е опасно.

Как си го представяш това - да забрани. Да забрани да го гледа злобно. Не знам как става това. И, да - има такива инциденти, от ревност. Не е ли по-добре да се справи и да го предразположи, отколкото да дебне всяка секунда да не стане нещо.


И да, всички деца се радват на бебета според мен. Всички, които са свикнали с мисълта и всички положителни последствия - големи , важни, отговорни, ценени и т.н... и живеят в нормална среда, а не в някое от изключенията като гледани от баба и дядо.

Много хора така си мислят и от тук идват много грешки при поява на новото бебе. Как ще се радваш на някого, който обсебва цялото внимание на мама, тати, баба, дядо...После започва да ти взима играчките, които са си лично твои. Пък на всичкото отгоре ти казват - Отстъпи, той е по-малък.

Последна редакция: вт, 07 апр 2009, 22:51 от Мадам Х

# 40
  • Мнения: 804
след като авторката поясни някои неща за детенцето,определена съм обедена,в това,което казах и по-горе.явно родителите не си играят ролята на такива,ясно защо детето е толкова невъзпитано.и друго е ясно-липсва му вниманието на мама и тате,затова и толкова се дразни,когато бабата се радва на други деца,притеснява се да не я изгуби,ревнува.
обаче авторката няма какво още да направи-явно тя се държи добре с детето,така че не я обвинявайте в злоба..
все пак категорично забрани да се държи така с бебето.току виж някой път и физически му посегне,по детски-може обаче да е опасно.
Ама как ви раждат главите такива глупости не знам. Как да му забрани и какво да му забрани? Да му забрани да се чувства тъжно или пренебрегнато? Какво точно да му забрани?
То и преди раждането на бебето е удряло ...
Ей, селската глезотия и безумните съжителства не прощават!
Снаха и зълва се мразят и го отнасят децата.
Ми простотия та дрънка. Бебета, блаби, драми в една кухня! Ужас!

# 41
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Мадам Х, аз поне не съм видяла обичано и обгрижено дете, което да не се е радвало от сърце. Аз съм по-голямото дете и никога не е имало момент на ревност. Гледам сега и съвременни деца - ами няма ревност, може да има бранене на територия понякога, но съревнование, истерии, удряне?!...не! Но си имат майки, а не баби и са обгрижени. Не случайно съм направила уговорка.

# 42
  • Мнения: 12 648
арт мама, права си. Дете, което е обичано и обгрижвано, реагира по друг начин. Но пак не е толкова лесно.
Мразя такива въпроси - но колко деца имаш, от опит ли говориш. Защото има разлика - какво виждаш навън и какво е в семейството ти. Не ме разбирай погрешно - в никакъв случай не искам да кажа, че който няма повече деца, не може да има мнение.

# 43
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Написала съм го ясно, аз съм голямо дете и това ми е носило само радост. Ако имах две, щях да си го призная Simple Smile, но детето ми иска "да си има" бебе.
Повечето ни близки са с две дечица с различна разлика и няма недоволно или наранено. Горди щастливи каки и батковци са! Неверотно отговорни при това, грижовни и пазещи съкровищата си. И съм го виждала, и майките са го коментирали. Или лъжат? Simple Smile Немога да приема че го играят за пред хора при положение, че си играят сами и аз влизам да ги видя а те си защитават и пазят мъниците.

Освен това дете на 8 трябва да уважава и пази чуждия живот и щастие интуитивно, ако е възпитано и обичано. И повечето го правят, където са го видяли като пример. Пазят мъниците, впечатляват се ако някое се удари, помагат, успокояват на много по-малка възраст.

# 44
  • Мнения: 5 710
ама то няма ли си родители това детенце?
аз мисля 2 неща - първо, че по принцип никой не е длъжен да харесва бебето ти, колкото и да е очерователно то.
дори и 8годишните. и второ, че очевидно иам ревност и нещата излизат от коритото, заради което аз бих говорила с родителите и ограничила контакта поне докато не вземат някакви мерки.

Общи условия

Активация на акаунт