Кога се маха шишето?

  • 1 709
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 489
Кога да започвам да уча сина си да пие от чаша? newsm78

Чета че било хубаво като навърши пет месеца, но ми се вижда твърде малък за такова чудо.

И млякото също ли после да го давам в чаша или да си цока от шишето, и да пие само  вода и сокове от чаша?

И дали ако се изпусне момента после не става по-трудно? newsm78

Благодаря предварително за отговорите!   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 241
Йоан сам отказа да пие от шише с биберон към 8 месец  Simple Smile
Тогава започнах да му давам и водата от магическа чаша, можеш ако искаш да пробваш с нея Simple Smile
Ако имате няколко хранения с мляко, по добре не бързай да махаш шишетата, има време Wink
На моя приятелка дъщеря й отказа да пие каквото и да е от шише с биберон(към 9 месец), но за сметка на това залъгалката не я маха от устата си  ooooh!
Според мен никога не е късно за нищо, постепенно и с желание всичко се постига bouquet

# 2
  • Мнения: 5 299
5-я месец ми се вижда рано май newsm78.Моята беба още неможе да яде с лъжичка,а да не говорим за чаша...Ако искаш пробвай,и ще предцениш дали детето е готово да пие вече от чаша Laughing

# 3
  • Мнения: 2 489
Не, аз нямам намерение толкова рано, но се зачудих.

 А това го прочетох в една дебела книга - да започне детето да се учи вече на чаша и се сетих да ви питам. Laughing

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
В дебелите книги и по магазините има и чашки за след 3-ия месец #CrazyНо това е за зарибяване на клиента.До дете си е,моето си и с биберон,акто му дам чаша я хвърля по мен,защото не ми пуска нищо.

# 5
  • Мнения: 1 089
Купих и чаша когато беше на 7 месеца. На опаковката пишеше след 6 месец. И все още не иска да пие от чаша, с нея по-скоро си играе. Мисля, че всяко дете само си показва кога е готова да се откаже от биберона. Имам приятелка на която детето и е на 1 и 6 месеца и все още пие от биберон.

# 6
  • Мнения: X
О, зависи от детето, но 5-и месец ми се струва твърде рано. Ния започна да пие от 10-ти месец, но пие само сокове, нектари, е понякога и вода. Сега пие и от шише и от чаша, но тя е без клапа и става малко наводнение, защото обича да си я държи сама и се "къпе" с нея или полива килима Mr. Green

Споко детето само ще ти покаже, не бързай и не се зарибявай от голямата реклама по магазините.

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Гери на година и 2 месеца премина изцяло с чашка, но съвсем обикновена, не от онези "специалните" Grinning

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 631
Не, аз нямам намерение толкова рано, но се зачудих.

 А това го прочетох в една дебела книга - да започне детето да се учи вече на чаша и се сетих да ви питам. Laughing
Ако дебелата книга е от д-р Спок и аз съм чела същото. Само че там пише как да свикнеш детето с чашата, за да не ти я хвърля после по тебе. Joy
Ето, цитирам:
"Започнете с глътка мляко от чаша. Когато бебето стане на 5 месеца, добре е да му давате да пие няколко глътки от чашка всеки ден. Целта ви не е да го приучите веднага към чаша, а само да го накарате, преди да е започнало да упорства, да свикне с мисълта, че млякото може да се пие и от чаша. Ако започнете към 9-10 месечна възраст, то сигурно възмутено ще блъсне чашата или ще се престори, че не знае за какво служи тя.
Наливайте 15 г мляко в малка чашка един път дневно. Кърмачето няма да иска повече от една глътка изведнъж и отначало няма да може да поеме много, но сигурно ще му бъде забавно. Ако бебето е на кърма, налейте 15 г пастьоризирано мляко (от добре разклатена бутилка) в чашка. Обикновено не е необходимо да сварявате пастьоризираното мляко, но вашият лекар ще ви посъветва по този въпрос."

# 9
  • Мнения: 1 645
Започнах да уча Дани да пие от чаша когато стана на 7 месеца.Взех му от тези чаши на Авент,които са със клапа.Е изобщо не искаше да пие от нея - всеки ден се пробвах и все без успех.Един ден се ядосах и купих обикновена чаша "матрьошка" със две дръжки на Нук.Много бързо детенце се научи да пие от нея - сокче или вода,но мляко твърдо отказа - това го отчитам за моя грешка,защото мислех че след като пие вода и сок от чаша,и млякото няма да го откаже.Но уви не беше така.
И за това все още пием мляко от шише,вечер преди да си легне,нещо като десерт - само тогава пие мляко,по друго време не ще.

Даниел - 21.04.2004г.

# 10
  • Мнения: 7 837
Аз шише не съм давала, но от един месец уча Сами да пие от чашка. Все още не е свикнал напълно и се дави понякога. Мисля, че след 6-ия месец е нормално да се приу4ва да пие от чашка.
Започнах с 4аша на Авент за след 6 месеца, но дупките са много големи. Тези, които са за над 3 мес. са идеални като за начало.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Дъщеря ми е на 10 месеца. Преди няколко седмици категорично отказа да пие каквото и да е от шише с изключение на водата. Една-две седмици по-късно отново започна да пие формула от шише и така до вчера. Вчера според мен за последно и окончателно отказа да поема храна от шише. Давам всичко с лъжичка и като се замисля ми е по-лесно. Днес й дадох да пие вода от чаша с по-тясно гърло и пи така все едно цял живот е пила вода от стъклена чаша. Онзи ден пък и дадох вода от спортно шише за минерална вода - и от него пи почти без да се олива за мое учудване. Не съм я учила, не съм купувала преходните чаши поне засега.
Големият ми син направи всичките тези неща след годинка, годинка и няколко месеца, но тогава вече можеше ясно да си изразява желанията за разлика от бебка сега  Grinning
Явно при всяко дете е индивидуално и то само си показва какво му се прави.

# 12
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Нели пие от доста време от авентската чашка. Пробвала съм я- пие без проблем и от обикновенна чаша или със сламка. Млякото обаче си го предпочита с шише Crossing Arms И аз се чудя кога да й го махна, но в същото време не искам да я мъча. В момента все още си пие мляко сутрин и вечер

# 13
  • Мнения: 6 390
беба е на 7,. и половина месеца и от две седмици пие води4ка само с авентска 4аша.
Някаде към 5. месец й я дадох за пръв път, но тя само я държеше в устата без нищо да прави, оставих й я между игра4ките, и от време на време съм й я слагала докато един път слу4айно не смукна и яката се задави, но пък от тогава разбра 4е тая игра4ка пуска нещо и сама по4на да си я тзрси понякога...
Искам да кажа 4е бавно стана, за една седмица не вярвам да се нау4и...

# 14
  • sofia
  • Мнения: 8 925
От чаша с дозатор (като смукне пуска) започна на 9-10 месеца, там някъде и със сламка. От обикновена чаша на година и нещо, просто го пробвах, в началото се уливаше, ама постепенно свикна. Сега пие сам от шише (обикновено), от чаша, нооооо млякото си го цока от биберон и не иска нищо друго, ако да е дърто магаре. Буди се нощем и изпива по едно-две шишета с мляко - няма оправия.

Общи условия

Активация на акаунт