Мами, имали ли сте диария преди термина?

  • 10 970
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 64
Имали ли сте диария преди термина? От 5 дена съм непрекъснато в тоалетната, имам чувството, че хапна ли след 20 мин съм там. Предвестник ли е това "изчистване на организма"?

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Нямала съм нищо подобно.

# 2
  • Мнения: 169
Чувала съм , че понякога е така, но аз лично съм нямала подобен проблем. Обади се на лекаря си все пак!   bouquet Успех и леко раждане!

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз повръщах вече когато постъпих за раждане.Когато имах контракции.И първия и втория път страшно много повръщах-незнам на какво се дължеше.

# 4
  • Мнения: 9 814
Не, но доста жени имат, също така и повръщат.
Това е естествената клизма на организма /чак и рима има/.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 752
Не.Да не е от притеснение?

# 6
  • Мнения: 64
Тази естествена клизма, ще ми вземе здравето  Laughing
Направо вече не е човешко и бисквитки да хапна съм до WC-то. Мъка, мъка....

# 7
  • Мнения: 64
Не.Да не е от притеснение?


Абе за момента нямам и помен от притеснение, обикновено съм от хората, които до последно не се шашкат, ама като ми замирише на болница ще се панирам жестоко. Четох в един сайт, че е възможна появата на диария няколко дена преди раждането и за това исках да видя дали има някой с подобен "опит", че да каже кога отминава. Имам чувството, че колкото и да ям нищо не остава в мен, а излиза  #Crazy

# 8
  • Мнения: X
Не, но доста жени имат, също така и повръщат.
Това е естествената клизма на организма /чак и рима има/.
Аз също нямах но както е написала Франческа Салиери   има доста жени които имат и повръщат.
Леко раждане ти пожелавам   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 294
От една моя приятелка знам че и при нея беше така , само че непосредствено преди да започне родовия процес, доста често е ходела до WC преди да почне да ражда  Peace

# 10
  • Мнения: 296
Имах един ден преди самото раждане . Ако твоето е във връзка с раждането, възможно е да е дошъл момента вече. Може по-рано да родиш аз родих с 10 дни по-рано Успех и леко раждане  Hug

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нямала съм. Сега разбрах за тази естественна клизма. Ако това е сигнал за скорошно раждане мога да ти пожелая леко раждане и скоро да се похвалиш с добрата новина!

# 12
  • Мнения: 2 111
Да,имах.
Тапата ми падна в 03.00 часа през нощта и на сутринта започна разстройството+контракции.
В 17.00 постъпих в родилното и след клизмата почти нищо не изкарах,организма се беше изчистил.
Леко раждане ти желая   bouquet

# 13
  • Мнения: 3 211
И аз съм чувала, че като наближи раждането организма се чисти, но на мен не ми се е случвало. И аз съм с твоя термин, но нямам такива признаци.

# 14
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 749
Аз нямах,явно всичко е индивидуално.

# 15
  • Мнения: 1 273
Аз имах, но чак като ми почнаха контркциите. Тогава и повръщах.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 1 740
Не нямала съм.
Леко раждане ти желая.

# 17
  • Мнения: 755

Да това е т.нар. естествено прочистване на организма преди началото на родовия процес.
Аз имах еднократно разстройство и на другия ден ми потекоха и  водите.  Laughing
Леко и безпроблемно раждане ти желая! Спокойно , всичко ще е наред!   bouquet Peace  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 080
2 дни преди да родя бях постоянно в тоалетната.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Имах да, непосредствено преди раждането (то всъщност с това си започна, а на мен не ми се вярваше, мислех си, че стомахът ми се е разстроил от храна...  Crazy)
При някои жени започва именно по този начин всичко. Peace

# 20
  • Мнения: 64
Мерси за пожеланията ви, дано да е скоро, че нямам и търпение вече Simple Smile Пък и това седене в тоалетната ме убива, защото си е странничко и не особено приятно Simple Smile.  Поне нямам болки на разстроен стомах, което си е хубаво, пък до момента не ми се повръща, дано да се размина с това. Ох, пиша вече глупости, ама ми е като топка, чакам да разпозная някой признак и всяко странно нещо е като неясен сигнал Simple Smile. Отивам да хапна, че и глад ме гони Wink

# 21
  • Мнения: 180
Диария точно не,но седмицата-две преди да родя ходех по 7 пъти на денонощие по голяма нужда до тоалетната.   Blush

# 22
  • Мнения: 344
Преди термина нищо ми нямаше , но в началото като забременях/дори още не знаех , че съм бременна/се скъсах от разстройство.Чувала съм , че било нормално.Леко раждане  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 013
Аз имах, но чак като ми почнаха контркциите. Тогава и повръщах.  Rolling Eyes

И аз бях така,но не съм повръщала!
Помня,че ходих по голяма нужда 100 пъти...  ooooh!

# 24
  • Мнения: 2 110
Аз имах "естествена клизма" ,около час преди да родя !

# 25
  • Мнения: 447
Не нямала съм .Леко раждане  Peace

# 26
  • Мнения: 24
Даааааа, и аз имах, започна 3-4 седмици преди термина и честно казано ми беше много хубаво, защото по принцип съм със запек.  Embarassed А също и нямах никакъв апетит, до степен всяка храна да ми се струва еднаква на вкус. Почетох в интернет, че било нормално прочистването на организма и не съм се притеснявала за това особено.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 098
В деня, в който раждах, през 15 мин бях в  тоалетната, но имах вече някакви контракции Simple Smile
А 5 дни - бих потълрсила лекарска консултация, може би е грипче Wink

# 28
  • Мнения: 64
Не  ми се струва да е грип, защото съм карала такъв с подобните симптоми, но нито съм отпаднала, нито ми е лошо или пък да имам главоболие, нищо свързано с подобни на грип симптоми. Явно организма наистина си се чисти, защото нищо не може да ме "стегне", препечените филийки и сиренето по принцип помагат, но при мен не е стомашно разстройство, различно е. Не чувствам болка в корема или пък друг вид неразположение, просто съм си склонна на посещения до тоалетната след ядене Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 44 098
Simple Smile ами може...но ми се струва доста време просто, 5 дни....
поне пий повече течности, да не се обезводняваш Wink
И леко раждане - така или иначе ще е скоро Simple Smile

# 30
  • Мнения: 64
А пийвам си водичка като луда, аз си обичам ей така да си пия, мъжо ме бъзика, че ще почна да скърцам Simple Smile.
М дам надявам се да е още по скоро, че вече се търкалям и нямам сила да си нося корема, а не ме сдържа дълго вкъщи на това хубаво време, ама като походя един час и после съм като пребита Simple Smile, а не съм човек дето си седи на едно място. А като се сетя, че и след раждането ще си поседя по 10/15 дни без разходки вкъщи... Ох, това ще е тежко.

# 31
  • Мнения: 1 512
Три -четири дни преди да родя ме беше хванало "редкото щастие" ,а два дни преди това щастието стана пълно придружено от повръщане.Леко раждане ти желая и здраво бебче.

# 32
  • Мнения: 1 354
И аз съм чувала,че е възможно Peace не се притеснявай
Желая ти леко раждане

# 33
  • Мнения: 656
Не,не съм имала.
Успех и леко раждане Hug

# 34
  • Мнения: 6 365
А пийвам си водичка като луда, аз си обичам ей така да си пия, мъжо ме бъзика, че ще почна да скърцам Simple Smile.
М дам надявам се да е още по скоро, че вече се търкалям и нямам сила да си нося корема, а не ме сдържа дълго вкъщи на това хубаво време, ама като походя един час и после съм като пребита Simple Smile, а не съм човек дето си седи на едно място. А като се сетя, че и след раждането ще си поседя по 10/15 дни без разходки вкъщи... Ох, това ще е тежко.

Шест дни до термина- и моята храносмилателна система се държи странно. На всичкото отгоре не ми се яде. Пия по три литра течности на ден, не знам това бебе какво ги прави, но и през нощта ставам за вода.

# 35
# 36
  • Мнения: 2 011
Не съм имала.Леко раждане. Тъкмо няма да имаш нужда от клизма Laughing

# 37
  • Мнения: 2 447
Аз не съм имала.Но не е изключенп при теб да е предвестник.Леко раждане и здраво бебче.

# 38
  • Мнения: 64
Мерси милички, снощи май ми падна част от тапата, не можах много да разбера дали е тя, но мисля че ще да е това. Като жилирано топче, но прозрачно, а тук четях за нея, че е розова и чакам да видя да пада още. Имам някакви контракции, но не са болезнени, само са леко стягащи и ги чувствам като тежест в кръста. А едва ли ще се размина с клизмата, те си я правят по план и съм готова и за нея.

# 39
  • Мнения: 9 814
Не знам дали ще се разминеш с клизмата или не Wink, но ти пожелавам леко раждане!  bouquet

# 40
  • Мнения: 6 461
Не съм имала.
Леко раждане Hug

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Нямала съм.Леко раждане и здраво бебче на финала   bouquet

# 42
  • Мнения: 2 111
снощи май ми падна част от тапата, не можах много да разбера дали е тя, но мисля че ще да е това. Като жилирано топче, но прозрачно, а тук четях за нея, че е розова и чакам да видя да пада още. Имам някакви контракции, но не са болезнени, само са леко стягащи и ги чувствам като тежест в кръста.
Ами малко остава,нещата вървят към финала  Simple Smile
Може и да е прозрачна тапата,не само розова.
Леко раждане   bouquet

# 43
  • Мнения: 7
Аз имам 4 седмици до термин, а от 1 седмица съм с разтройство - не е свирепо като твоето след всяко ядене, но сутрин чак ме свива корема преди да е звъннала алармата на таткото за ставане. И ходя по няколко пъти на ден... Това само ме радва де, но се надявам да не е признак за скорошно раждане (поне при мен). Днес съм на консултация и ще питам дали има връзка между двете.

# 44
  • Мнения: 64
да пишеш после Simple Smile

Ами аз това което намерих в нета, беше че се отделя някакъв хормон, който пречиства организма, но пък се не ми се вярваше, че съм чувала все за запек при бременни. Абе остава малко при мен и това е повод за много породили се въпроси и както всяка жена при първо раждане търся признаците, уж, за да не съм изненадана (не че такова животно има), просто съм страшно вглъбена да си открия признаците и да се подготвя психически. Всяко нестандартно нещо е провокация за въпрос на който нямам отговор. Искам вече да пиша в една от темите за раждането, а не да го чакам с нетърпение и ден и нощ Simple Smile

# 45
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Да имах и след консултация с доки пиех някакви прахчета и бях на диета няколко дни. Но при мен беше ужасно имах чувството, че и червата ще ми излязат  Sick

# 46
  • Мнения: 1 464
Да имах и след консултация с доки пиех някакви прахчета и бях на диета няколко дни. Но при мен беше ужасно имах чувството, че и червата ще ми излязат  Sick

Би ли казала името на тези прахчета?

# 47
  • София
  • Мнения: 44 098
Да имах и след консултация с доки пиех някакви прахчета и бях на диета няколко дни. Но при мен беше ужасно имах чувството, че и червата ще ми излязат  Sick

Би ли казала името на тези прахчета?

може би смекта или ентерол...те са за разтройство...

# 48
  • Мнения: 1 464


може би смекта или ентерол...те са за разтройство...

Благодаря Hug

# 49
  • Мнения: 200
Не, нямах. Дано бързо да се оправиш  Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 44 098


може би смекта или ентерол...те са за разтройство...

Благодаря Hug

май те подведох малко - на ентерола пише да не се ползва при бременност, мислех, че може понеже го дават и на мънички бебета...но явно не....
на смектата може при бременност и кърмене Wink http://www.bda.bg/bdias/29201d.pdf
но най-добре консултация с лекар....

# 51
  • плевен
  • Мнения: 644
Имах 2 часа преди да влезя да раждам.И при мен беше от страх и притеснение не от друго.Пих какво ли не но не се оправих.Иначе за разстройство и аз съм за Ентерол,Смекта и бебешки деветини(няколко зърна боб,малко лимонена киселина във вода) Peace

Общи условия

Активация на акаунт