Рисковано ли е непозната да ти чисти къщата?

  • 3 397
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1
Аз имам позната (доста е симпатична Thinking), която намерила нещо като разтопен черен восък под семейното си ложе.
В апартамента им не са влизали други хора освен тя, мъжът, бебето, родителите им и домашната помошница, която и е приятелка, и  е на нейната възраст. Sick

# 31
  • Мнения: 1 464
Аз имам позната (доста е симпатична Thinking), която намерила нещо като разтопен черен восък под семейното си ложе.
В апартамента им не са влизали други хора освен тя, мъжът, бебето, родителите им и домашната помошница, която и е приятелка, и  е на нейната възраст. Sick

Може жената да е искала да я "изчисти" и душевно чрез восъколеене  Rolling Eyes
А по темата-не мисля,че е опасно,поне мои познати,които имат домашна помощница,я оставят сама,за да не се чувства тя притеснена в тяхно присъствие.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
за мен е рисковано и забележете... гнусно.  Sick
Не пускам чужд човек спред вещите ми  Naughty

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 744
По темата. Няма нищо страшно и гнусно в това друг човек да ти чисти дома.
Ако не си съвсем сигурна в човека, поискай копие от личната карта. Ако не желае да я дава - значи има нещо гнило.
Винаги бъди с помощницата си в началото на работните ви отношения. Първо, за да изложиш най-добре изискванията си, второ, за да се убедиш в немеркантилните й намерения.
Повечето жени, които се захващат с тази работа като цяло са добронамерени, рядко някоя от тях подхожда с криминални помисли, но и това не бива да се пренебрегва като мотив - криза е все пак.
Именно, за да минимизираш по някакъв начин щетите, е необходимо да имаш копие от личната карта.

От доста години имам жени, които се грижат за дома ми. Досега, да чукна на дърво, никога не съм имала повод да се усъмня в тях. Вярно, имало е и доста мързеливи, които карат отгоре-отгоре, но никога не са взимали нещо, което "лошо" лежи. Може би е въпрос на късмет.
Само веднъж имах една жена /възрастна според мен за работата - 60г/, която явно се ослушваше нещо. Постоянно ме разпитваше, подпитваше кога най-накрая ще й дам ключ и т.н. Разделихме се по живо - по здраво. Като цяло тези неща се усещат.

Друг момент - у дома не влизат други хора, освен мен и мъжът ми. Ако нещо изчезне, единственият външен човек е жената, която чисти. Дали тя е толкова малоумна, че да си позволи да направи нещо, влизащо в разделите на Наказателния кодекс? Съмнявам се да има чааааак толкова отчаяни хора. Особено пък знаещи, че имам копие от личната им карта.

Последна редакция: чт, 02 юли 2009, 02:03 от Tatti

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Това добре, но как точно ще докажеш, че нещото го е имало и че е изчезнало? Твоето лично убеждение няма абсолютно никаква тежест в съда.

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това добре, но как точно ще докажеш, че нещото го е имало и че е изчезнало? Твоето лично убеждение няма абсолютно никаква тежест в съда.

освен всичко това, имаш ли договор с въпросната чистачка?
Живеем в Абсурдистан, където наглите грабежи са факт ежесекундно, вие за някаква си чистачка с достъп (регламентиран) ми говорите.

# 36
  • Германия
  • Мнения: 240
за мен е рисковано и забележете... гнусно.  Sick
Не пускам чужд човек спред вещите ми  Naughty

И за мен е така Peace По- добре да е една идейка по-мръсничко вкъщи, от колкото да предоставя достъп на чужд човек до личните ми вещи.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Освен това никога не бих дала личната си карта. И нищо гнило няма около мен - просто при толкова възможни злоупотреби с лични данни как пък сама ще ги предоставя на някого? Колкото той ме познава, толкова и аз него. Вие давате ли си личните карти на чистачките си?

# 38
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
за мен е рисковано и забележете... гнусно.  Sick
Не пускам чужд човек спред вещите ми  Naughty

И за мен е така Peace По- добре да е една идейка по-мръсничко вкъщи, от колкото да предоставя достъп на чужд човек до личните ми вещи.
Хайде и аз във вашия отбор  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 1 788
Ако не познаваш жената или не е препоръчана от сигурни за теб хора, то тогава нямаш гаранция за нищо...
Преди време имах и аз нужда от такива услуги - гледах, предлагаха се под път и над път...
Но, взех, че поразпитах познати - такива страхотии чух, че не е истина...
Ако не е фирма, която предлага такива услуги - всичко е възможно...
Особено в България... Така че - това е деликатна работа - единствено сигурен човек, че не пипа, може да бъде някой изпитан от близки твои познати, даже приятели... хора, на които можеш да се довериш...

А относно личните данни - щом не подписваш договор с лицето за работа, то нямаш особено право да съхраняваш такива данни... И никой не е длъжен да ти ги даде, колкото и учтиво и каквито и причини да имаш...
Дори и органи на реда, ако не се легитимират, нямат право да виждат личните ти данни по закон...

Пример: Преди няколко години моя позната даваше квартира на студенти...
Имаше някакви момичета, които бяха пипали тук-там... Познатата ми им беше поискала личните данни и беше направила копие на личните им карти на собствената си ксерокс машина (СЪС съгласието на момичетата), когато се нанасяха...
След случая, отиде в полицията и представи копията от личните им карти...
Там я направиха на две стотинки за това съхранение на чужди лични данни...

Друг е върпосът, че, както някой беше писал по-горе живеем в Абсурдистан ...

# 40
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
Един ден, рано или късно, със сигурност ще потърся жена, която да се грижи за чистотата в дома ни. Може донякъде да е рисковано, ако не е препоръчана , но в никакъв случай не мисля, че е гнусно.

# 41
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
 Мой съсед  набеди  помощницата 
за някакви украшения, които се
оказаха прибрани от жена му. Mr. Green
Рискове има и за двете страни.

Общи условия

Активация на акаунт