Симптоми при овулация

  • 67 122
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 2 014
Момичета, хайде да изредим по-долу субективните симптоми на овулация, при каква продължителност на МЦ кога се появяват.

P.S. аз не се включвам във темата защото нямам доказана овулация и бих искала да съпоставя моите наблюдения със вашите за да разбера дали имам или не овулация.

# 1
  • София
  • Мнения: 6 356
това, което искаш да направиш, е безсмислено - особено да сравняваш дължини на МЦ и ЛФ.

"Най-важните, или първични, признаци за фертилност са вашата базална телесна температура (БТТ) и вашата цервикална слуз. Вашата базална телесна температура може да се измери при събуждане с обикновен термометър. Вашата цервикална слуз може лесно да се наблюдава, когато посетите банята.
Базалната телесна температура се повишава след овулацията поради увеличеното количество прогестерон в кръвта. Вашата цервикална слуз се произвежда от шийката на матката (цервикса) и може да се види вътре и извън влагалището. Цервикалната слуз се променя в рамките на цикъла в зависимост от фертилния ви статус.
Воденето на записки за тези наблюдения е достатъчно, за да ви даде информацията, която ви е нужна за да определите най-подходящото време на сексуалните контакти и да видите кога (и дали) овулирате. Останалите вторични признаци могат да добавят допълнително информация и да помогнат за засичане на интерпретацията, направена въз основа на първичните признаци за фертилност.

Вторичните признаци на фертилност, които може да решите да записвате или не, включват наблюдение на положението, твърдостта и отварянето на маточната шийка, резултати от тестове за овулация и други лични наблюдения, за които знаете, че са свързани с вашите фертилни дни.

Записвайки тези признаци, вие можете да определите върху графиката кои са вашите фертилни дни. Информацията може да се анализира и изводите от това ви позволяват да оцените кога наближавате овулация, кога вече сте овулирали, кога да очаквате менструалния цикъл или да направите тест за бременност.

Може да се наложи да записвате един или два цикъла, преди да свикнете напълно с чертаенето на графики и разпознаването на фертилните си признаци. След като схванете идеята, обаче, воденето на записки бързо се превръща в лесно занимание. Много жени, които започват да си правят графики, са удивени от откриването на своите тела и от информацията, която нашето тяло ни дава.
Нашите тела ни дават огромно количество познания и тяхното разпознаване ще ви отнеме само няколко минути дневно. С малко повече грижа и настойчивост, ползата от тези графики може да бъде огромна."

източник - http://calendar.zachatie.org/work/HelpWhyCalendar#2

# 2
  • София
  • Мнения: 2 014

 наблюдение на положението, твърдостта и отварянето на маточната шийка

JAM пуснах темата защото смятам че това което  е написано в научните издания и учебниците по медицина, не винаги на 100% отговаря на практическата ситуация.
И по-специално второстепенните симптоми като лични наблюдения. Едва ли някой може сам да си определи цитираното по-горе. Смятам че е интересно и при различна дължина на МЦ как се измества овулацията. Отново чисто субективно, а не научно описано.
Но ако модератора прецени нека да изтрие темата.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 356

 наблюдение на положението, твърдостта и отварянето на маточната шийка

JAM пуснах темата защото смятам че това което  е написано в научните издания и учебниците по медицина, не винаги на 100% отговаря на практическата ситуация.
И по-специално второстепенните симптоми като лични наблюдения. Едва ли някой може сам да си определи цитираното по-горе. Смятам че е интересно и при различна дължина на МЦ как се измества овулацията. Отново чисто субективно, а не научно описано.


точно цитираното по-горе са симптоми, които можеш сама да определиш! както базалната температура, така и промяната във вида на цервикалната слуз! това са симптомите (вторичните) на овулация, които може една жена сама да определи без наличие на УЗ преглед.
цитатът е от онлайн овулационния календар, който е направен точно в помощ на жените, искащи сами да определят предполагаемата дата на овулацията.

няма никаква зависимост как се измества овулацията при различна дължина на МЦ! има златно правило, че при нормално функциониращ организъм, обикновено овулацията е 14 дни преди следващия МЦ, но това е именно учебникарска догма.
ще хванеш 10 жени с цикъл от 30 дни и ще получиш точно 10 различни дати на овулацията! това зависи от конкретния организъм и не може да се вадят зависимости. това, че на Пенка овулацията тоя месец й е била на 15-тия ден от 28-дневен цикъл не значи, че и при Ганка ще е така. нито значи, че следващия месец при Пенка ще е пак така.

# 4
  • Мнения: 2 802
Момичета, хайде да изредим по-долу субективните симптоми на овулация, при каква продължителност на МЦ кога се появяват.

P.S. аз не се включвам във темата защото нямам доказана овулация и бих искала да съпоставя моите наблюдения със вашите за да разбера дали имам или не овулация.

Аз не съм най-типичния пример, понеже МЦ е много нередовен. Но въпреки това съм я мерила и засичала овулация от 10-16 ден.Отделно от това я усещам, понеже ЦС нправо тече... Blush По странното е че съм я виждала и два пъти в един и същ месец- 5-6 ден след МЦ и една седмица преди следващия. Когато казах на гин. ми се  smile3532 в лицето и ми каза, че нямало как да стане тоя номер. Идеше ми да   smile3514. Не спорих излишно защото не съм компетентна по въпроса, но един приятел д-р каза, че е напълно възможно и ставало точно при жени с нередовен цикъл newsm78.. Така, че нека който има повече наблюдения по въпроса сподели.

# 5
  • Мнения: 84
Siska24  аз също не съм типичен пример с овулация. Всеки месец усещам специфични неща, и съм си доказала за себе си кога ми е овулацията, но уви лекарката ми също като на теб ми се присмива и казва че не е възможно. Казва също че няма как да порасне киста на трети ден 4см, но уви аз и го доказах това практически /за мое съжаление/.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
огромна болка от издуване на корем. Направо на д-то не мога да си седна. Без но-шпа не мога да оцелея.
Перинеум, корем - всичко се подува адски много. Отделно и повишено отделяне на ЦС.
Честито, вие сте жена  Crazy

# 7
  • Мнения: 452
Години наред се опитвах да я определя моята овулация.И все безуспешно.Какво ли не прочетох.Накрая си купих тестове и забременях на първия месец.

# 8
  • Мнения: 802
Аз усещам, че съм в Ову., без да меря БТ, корема ми се подува, имам болки в десния яйчник, прави ми се секс, имам прозрачна слуз (цервикална слуз).

# 9
  • Мнения: 6
здравейте! много интересна тема.аз не обичам много да ходя на лекар и за това се старая сама да се оправям.моята ов. е горе долу от11 до 16 ден от менструацията .то няма как да  не се разбере.страшни болки в корема ,подуване и течение понякога червеникаво . и това всеки месец :roll.а мъжа ми чака с нетърпение тези дни да не би да се предумам за второ детенце ,но аз не и не Twisted Evil

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 22
Болки в яйчниците и кръста, на моменти остри.

# 11
  • Мнения: 629
Ами аз разбирам по цервикалната слуз. Цикълът ми е доста редовен, на 28 дни е и по мои наблюдения бях определила, че овуто ми е на 13-ти ден. Този месец реших да проверя и отидох на лекар в 11 ден от цикъла. Тогава той ми каза, че имам доминантен фоликул и овулация ще настъпи до 1-2 дни. Единствено бях чела, че разтегливата цервикална слуз се появява преди овулация, а при мен се появява със самата овулация.
Надявам се да съм полезна на някой  Hug

# 12
  • Мнения: 180
Така ,с риск да прозвуча като идиот  да попитам за ЦС защото пишете че пр нея също може да се познае.И как точно трябва да изглежда-като белтък на яйце( или по точно но грубо като лепкав сопол) или както ми се е случвало стоя си на стола и като стана усещам направо как нещо изтича все едно съм в цикъл с превръзка и не съм ставала от стола цял ден.Та кое от двете е симптом на овулация?

# 13
  • Мнения: 629
Така ,с риск да прозвуча като идиот  да попитам за ЦС защото пишете че пр нея също може да се познае.И как точно трябва да изглежда-като белтък на яйце( или по точно но грубо като лепкав сопол) или както ми се е случвало стоя си на стола и като стана усещам направо как нещо изтича все едно съм в цикъл с превръзка и не съм ставала от стола цял ден.Та кое от двете е симптом на овулация?
Като лепкав сопол  Joy, прозрачна и разтеглива, наподобяваща белтък на яйце.
Обикновено в началото на цикъла, след М. липсва каквато и да била слуз.След това се появява т.н. ''кремообразна''. Тя е по-скоро бяла на цвят и не е разтеглива.Може дори да се сбърка с бяло течение. Веднага след "кремообразната" се появява тази, за която говорим, приличащата на сопол и тя се счита за най-фертилна. При някои жени се появява непосредствено преди овулация, а при други със самата овулация.
Имаше много интересни неща по темата в библиотеката на "Искам бебе"

# 14
  • Мнения: 29
Здравейте момичета - откровено казано от толкова месеци си следя ову-то, че вече консистенцията наизуст я знам  Blush
Обаче, за майтапа, ни един тест не я лови...  newsm78

# 15
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Здравейте момичета - откровено казано от толкова месеци си следя ову-то, че вече консистенцията наизуст я знам  Blush
Обаче, за майтапа, ни един тест не я лови...  newsm78
Пробвала ли си да смениш марката на теста за ову?Може да си с късна овулация.Със фоликуметрията ще узнаеш точно кога е  Peace

# 16
  • Мнения: 84
Момичета за първи път си взех тест за овулация. Всичко е много подробно описано в листовката за пациента на теста, но уви аз немога да се ориентирам.

На 6-ти ден от МЦ имах една тъмно розова линия и до нея една бледо розова линия почти незабележима
На 9-ти ден от МЦ имах една тъмно розова линия и до нея една  розова линия почти същият цвят като първата

Как да тълкувам тези резултати ? Аз съм с нередовен цикъл и овулацията при мен може да бъде както на 6-ти ден така и на 9-ти или пък на 20-ти ден.

# 17
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
sapfira_101  за да е положителен теста трябва и двете линии да са еднакви
На 6-ти ден е отрицателен
За 9-ти ден можеш ли да снимаш и да покажеш?Възможно е и да е положителен,но... Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 84
۰۪ ۫٭۪۫۰ Сливница ◊ мерси за отговора , няма да мога да снимам тестовете но ще направя на 11 -13 ден от МЦ още един тест да видим какво ще покаже. А също така искам да разбера за себе си дали когато изпитвам силни болки в корема това е свързано с овулацията или нещо друго....Аз и мъжът ми не правим сериозни опити за забременяване защото преживяхме доста неуспешни такива.Но ако стане ще е най-добре.

# 19
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
sapfira ами,продължавай да си правиш тестовете докато видиш еднакво наситени чертички Simple Smile то тогава теста ти ще е положителен Hug

# 20
  • Мнения: 84
Момичета вече се "поокопитих" с тези тестове. Възможна ли е следната ситуация според вас:

Тест 6-ти ден: отрицателен
Тест 9-ти ден: положителен
Тест 10-ти ден: положителен + цервикална слуз + болки в корема

Дали може да се мисли че това е овулация ? И ако е овулация кога да се прави секс ?

# 21
  • Мнения: 629
Е, как кога да се прави секс?!?! Действайте!!! Само с тестове не става!!!

# 22
  • Мнения: 284
Най-добрия вариант е да правите секс непосредствено преди овулация и сперматозоидите да чакат яйцеклетката в тръбите, където става оплождането. Но тъй като не знаеш кога точно ще се получи възможно най-скоро след положителен тест за овулация. Аз след стимулация и след инжекция овитрел знаех точно кога ще ми е овулацията и действахме няколко часа преди това.

# 23
# 24
  • Мнения: 914
И аз имам болки в кръста и по-засилено течение. Понякога имам и напрежение в гърдите и искам да ви питам това напрежение не трабва ли да се усеща след овулацията?

# 25
  • Мнения: 191
Момичета в зачатие четох че жената може да следи кога е овулацията й чрез опипване на маточната шийка с пръст,някоя от вас практикува ли този метод и може ли да сподели своя опит.

# 26
  • Мнения: 343
 И аз винаги имам болки в кръста и ми се гади Аз забременях като правихме секс точно преди овулацията Двата дни на овулация ги изпуснахме но то пък стана  Peace

Общи условия

Активация на акаунт