бременни с домашни любимци

  • 2 201
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
имам коте ,което живее в къщи и е ваксинирано.поела съм отговорност като го взех от улицата и немога да го изоставя.през пролетта си направих иследване за токсоплазмоза и всичко беше ок. лекарката ми каза ,че мога да го задържа,но познатите ми ме затрупват с негативи колко било опасно.някоя от вас мами има ли си животинче?а с бебо могат ли да живеят заедно разбирасе в различни стаи? Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
АЗ ИМАМ КУЧЕ И ПРЕЗ УМ НЕ МИ Е МИНАЛО ДА ГО ЗАПРАТЯ НЯКЪДЕ ЗАРАДИ БЕБО.
Незнам как стои въпросът с котетата - те май са доста силни алергени, но щом ще са в различни стаи, мисля, че няма проблем. Не го пускай при бебето поне в началото.
А иначе, ако бебо не е алергичен по природа, не би трябвало да стане след това. Това си е моя преценка.
Имаше такава тема във форума - потърси с търсачката. Wink

# 2
  • Мнения: 8 769
Виж това:
Бременност и домашен любимец
както и:
Котка и бебе?
Котката, бременността и бебето
И още много други, открити с търсачката....

# 3
  • Мнения: 3 423
mnogo MERSI Grinning

# 4
  • Мнения: 2 550
Аз имам три кучета и един заек, докато бях бременна си взех третото куче и изобщо не съм се и замисляла да ги махнам. И коте бих взела, обаче ме е страх кучетата да не го гонят  Confused. Е, разбира се, за сега бебето не е имало близки срещи с кучетата:).
 

# 5
  • Мнения: 1 531
по-добре не - 4увала съм,4е така като пораснат развиват алергия към съответното животно

# 6
  • Мнения: 5 299
Ако са в отделни стаи-не виждам какъв е проблема smile3521

И аз имам 3 кучета Grinning

Последна редакция: пн, 12 сеп 2005, 21:42 от Baby@

# 7
  • Мнения: 4 187
Котката си я дадох на майка ми 2 седмици преди да родя! Направих го заради това, че е със страшно дълъг косъм и много се скубе! Просто беше непосилно да изчистя като хората ,коета без бебе някак си минава, но със.... Confused..
Сега като ходим на гости и се кефим и това е! На мнение съм обаче, че децата трябва да растат с домашни любимци  Peace!

# 8
  • Мнения: 592
Не мога да те съветвам да я оставиш, но от опит мога да кажа, че ако няма някаква фамилна предразположеност към алергии или бебока се храни с изкуствена храна (тогава е по-лесно да развие алергии) няма причини да се разделяш с домашния любимец. Животните инстиктивно  бягат от бебчо. Моята племеница израстна с двете сиамки в къщи и освен огромната любов към животните не разви нищо друго. Просто имаме нов проблем  - как да я отлепим от тях! Горките животни доста страдаха от нейната прекомерна любов. И аз и снаха ми изкараме бремеността при домашни любимци (сега аз имам освен двете котки в завещание и две кучета от мъжа ми) и нямаме никакви проблеми, като естестевено грижите около хигиената са по-големи. Но все пак ако имаш притеснения ...... Naughty

# 9
  • Мнения: 949
Аз имам котарак на една година,засега нямам пробрем.Не ми е минавало през ума да го изхвъря.Ваксинираш го веднаж на година,през 3 месеца го обезпаразитяваш(вътрешно),гледаш да не ти се завира много в лицето и си миеш ръцете- И ВСИЧКО ЩЕ БЪДЕ ОК!

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
Аз имам две котки, правих си изследване за токсоплазмоза и всичко е наред, говорих с лекарката си и тя ми каза, че няма никакъв проблем с котките, само дето хигиената трябва да се подсили и в началото, когато се роди бебо ако може да са отделени за известно време това е, но не мисля да си махам животинките.

# 11
  • Мнения: 3 356
2 кучета.

# 12
  • Мнения: 827
Аз имах морско свинче, докато бях бременна. До този момент нямах проявена алергия, но веднага щом го взехме, всичко ми се струпа накуп- алергия към животни, прах, мухъл, насекоми, полени....Сакаж цял живот съм била алергична. Беше непоносим ад за мен, чувствах се ужасно, имах екземи, хрема и кашлица. Накрая, заради моята и бъдещето ми дете сигурност, трябваше да се простя с него. И щом го направих, всичко изчезна. Но ако ти до този момент нищо не си забелязала, едва ли има защо да се безпокоиш. Веднага щеше да стане ясно.

# 13
  • Мнения: 3 423
аз си направих два пъти изследване за токсоплазмоза и всичко е ок-котката отърва кожухчето Hugмъжа ми и чисти тоалетната и вие накарайте някой да ви замести .аз напоследък много и се ядосвам обаче на мойта котана-защото май е разбрала за бебо и ревнува непоносима-по цял ден ме мяука -давам и храна,вода,играя с нея а тя продължава и нервите ми вече се късат Mr. Greenпри постоянното ми главоболие само ми е до нейното мяучене.мисля като даи Боже се роди бебо да я дам поне за три месеца на мама

# 14
незнам за котетата,но имам една позната,която си изкара бременноста с куче и сега вече детето тормози кучето.не ми е казвала да има някакви проблеми заради това.лично аз имам морско свинче и много се надявам да не се наложи да го махна,все пак то си живее в другата стая.вече съм в  6тия месец и нищо ми няма.така че гушкай си котето и му се радвай Peace

Общи условия

Активация на акаунт