Първа нощ у дома!

  • 3 493
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 664
Здравейте, днес нашето бебече е за първи ден у дома. Накратко....роди се добре, после получи Сепсис и 18 дни беше в 3-та градска на антибиотик. Та сега на 18 дни ще почваме да се опознаваме с нея. Днес беше педиатърката тук и много не обяснява. Имам много питанкии притеснения, но на дневен ред е храненето. Тя е научена "на режим". Хранена е под час. Само не разбрах от педито дали да я будя на часа за хранене. Ето сега трябва да яде в 24.00, но не ще да се събуди, а аз да и бутам така докато спи биберона в устата ли?
Моля ако има някой, който да ми отговори. какво става ако яде по-къничко? и после със следващото хранене измества ли се със съответното време напред във времето?
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 3 818
Здравей и честита ти рожба! Simple Smile

Аз лично бебе за хранене никога не съм будила. Когато то е гладно, ще се събуди само и ще си потърси храната, не е нужно всичко да става под час. Можеш да спазваш някакъв режим горе-долу (от поста ти разбирам, че е на адаптирано мляко, нали?), но като цяло остави бебето да те води, то само ще си покаже кога е гладно, кога му се спи.
Аз като се прибрах с малкия първата нощ спа 7 часа без пробуждане, възприех го като подарък, не като повод за притеснение Wink

# 2
  • Мнения: 1 174
А педиатърката какво те посъветва ? В първия месец може децата да спят по повече, това е защото са твърде слаби за да са будни дълго време, при моето бебе беше тежка жълтеницата например и затова спеше повече. Но не е добре да спи дълго, може да е прекалено слабо от прекараната болест и да няма сили, не че не е гладно. Аз гледах да  будя сина ми ако направи повече от 4 часа сън. Но аз кърмех и както спеше, така го хранех, като направи 40 дена и спрях да будя ама и той спря да спи толкова дълго  Laughing ако решиш да не будиш бебето за ядене, трябва да го оставиш на свободен режим т.е. въпроса ти кога трябва да е следващото хранене става излишен, когато се събуди следващия път тогава - ама може и след половин час да е . Ако искаш виж тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3137 Тази статия е за сънливите бебета, за кърмени бебета става въпрос, но това няма значение, защото там пише как може да се събуди бебчето и какви може да са причините да спи толкова.

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 02:10 от rosy_bosy

# 3
  • Мнения: 664
Педиатърката каза когато се събуди, дори да е по-късно от часа за ядене, не запомних обаче ако спи повечко, а и не запомних всичко, главата ми е каша след всичко това с лечението и.  Аз бях няколко дни с нея в болницата и си ядеше супер, сега пак е така, но не зная да я будя ли, а и вече не съм така смела като там. Там и да спи я хранех спяща, ама имаше сестри и доктори, а у дома сама с мъжа ми ме е страх да не я задавя или....и аз не знам защо.

# 4
  • Мнения: 2 658
Честито бебче в къщи   bouquet Не ви е било лесно, така че притесненията ти са нормални. Но ако можеш, успокой се, това е най_важното zа теб и бебето сега. Не трябва да се шашнеш, когато сте вече в къщи zаедно, нали  Wink ?
Аz не бих те посъветвала да будиш, но ти ще си прецениш. То ще се събуди, когато е гладно. После ще си zаспи, ще се събуди пак и така...
Скоро ще се нагодите и ще свикнете.
Еех, спомних си как първата нощ в къщи със сина ми стоях и не смеех да zаспя.. Чаках го да се събуди.. спомени.. С малката бях доста по_спокойна.
Иzвини ме zа отклонението.
Успешна първа, а и следващи много нощи  Hug   .

# 5
  • Мнения: 1 919
 Hugчестито бебе! да ти е живо и здраво. Аз хранех когато се събуди, не съм го будила, постепенно бебето само прави своя режим.Води се по него.

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Според мен, ако бебето наддава добре, не го буди. Възвърнало ли е теглото от раждането? Наддало ли е още? Ако е така, нахрани го, когато се събуди. Някои бебета още от първия месец започват да пропускат нощно хранене.
Ако е родено слабичко или не наддава обаче, пробвай да го нахраниш, докато спи.  Peace

# 7
  • Мнения: 43
Здравей и 4естито беб4е!Аз никога и двете си деца не съм хранила под 4ас.Когато се събуди тогава.За нощното хранене ми казваха да го оту4а до като е още малък,но като реве какво да го правя!И все още се храним нощем.Така 4е храни когато бебо поиска.Някои път съм го хранила и през 1  4ас!Успех!

# 8
  • Мнения: 664
Тя се роди 3300, доносено, хубаво бебе. Предполагам после е свалила и нормалното дето свалят след раждането и освен това от инфекцията. Но към момента/18дни възраст/ е повече от 3650. Яде си добре, понякога лакомко. От заспиването в 21.30 не пожела да се разсъни въъъъъъобще чак до 4 сутринта, когато аз я разсъних, защото се поизплаших и я нахраних. После се събуди в 7.00 и пак си яде. Сега май продължавам пак през три часа. Ох, дано влезна бълзо в ритъм, че ми е доста напрегнато и се чувствам толкова несигурна в действията си. Да не говорим, че ми бяха дали хапчета за спиране на кърмата заради състоянието на малката и тя/кърмата/ взе че дойде и от днес на обед по препоръка на педито ще я пробвам на гърда....

# 9
  • Мнения: 9 814
Честито бебе!
През нощта не съм будила за хранене, ако се събудеше кърмех.
През деня обаче детето само си изгради режима на хранене през 3 часа +/-  половин час.
Води се по детето.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 004
Щом вече бебчето е здраво и си наддава добре не е нужно да го будиш за хранене. Най-важното е ти да си спокойна. Кърмете си се на поискване и не се впрягай кога, по колко време и т.н. яде. И възрастните не ядат еднакво коичество на всяко хранене.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Още от самото начало имаме режим , но тя сама си го изгради.Не съм я будила.
Честито бебче да ти е живо и здраво   bouquet

# 12
  • Мнения: 27 524
Не, бебе не се буди, освен при наложителни ситуации - болест, недоносено и без сили... иначе не. Аз лично съм против храненето под час или строг режим. Намирам за правилно следването на детето - когато то огладнее, недвусмислено и мноого шумно ще ти го покаже.  Grinning Никога не съм будила сина си, нито съм го хранила под час. Кога иска и колкото иска като количество  Peace

# 13
  • Мнения: 55
Здравей и честито бебче ,да ви е жива и здрава.Първо и най важно е ти да се успокоиш и всичко ще си дойде на мястото.Води се по бебка, тя сама ще си изгради режим,който ще се променя според нуждите и.Аз не съм будила малката и така на третия месец сама си премахна окончателно нощното хранене.

# 14
  • Мнения: 7
Здравей и честито бебче ,да ви е жива и здрава.Първо и най важно е ти да се успокоиш и всичко ще си дойде на мястото.Води се по бебка, тя сама ще си изгради режим,който ще се променя според нуждите и.Аз не съм будила малката ...

И при нас беше подобна ситуация. Голяма забава беше първата нощ. Кърмата на жена ми не достигаше, синът ни се събуди в полунощ и реев, малко му дойде манджата. Наложи се да търся денонощна аптека за да купя АМ.

# 15
  • Мнения: 6
Здравей и честито бебче,

 Аз лично спазвах режима само през деня,а вечер след 21 h.го храних когато той се събуди и така понякога през 3 или 4 часа.Малко се бях притеснила с тези нощни хранения,но с течение на времето бебчо сам се отказа от тях.Сега сме на 3 месеца,последното му ядене е в 21.Спи спокойно през цялата нощ и се буди чак към 5/6 сутринта.

# 16
  • Мнения: 1 354
Здравей и честита бебка, да ви е жива и здрава Hug и много да ви радва Hug
Не се притеснявай,както са те посъветвали момичетата води се по бебето,когато е гладничка тя ще се събуди Peace( мамите които са те посъветвали са с опит,така че може да им се довериш),ако все пак те притеснява много обади се пак на педито Peace

# 17
  • Мнения: 2 013
Честито бебенце,да ти е жива,здрава,много да те радва и бързо възстановяване.
Дъщеря ми в болницата се хранеше на 3 часа- 6,9,12,15,18,21,24,03...ч
Когато се прибрахме продължихме със същия режим! Не съм имала проблеми,винаги я будех за хранене,като дойдеше часа.В началото си ядеше дори и спяща,и като свърши,продължаваше да спи.
Педиатърката не е казавала,че и вредя,или че не трябва да я будя.  Peace
Постепенно Биси свикна с режима и с началото на 2я месец се будеше 10-15 мин преди часа за хранене.
Много подкрепям режима,и съм на мнение,че детенцето трябва да знае кога се яде и кога се спи.Това е моето мнение!А и с нищо не ни е навредил режима,понеже като гледам тук повечето го отричат!  Flutter

# 18
  • Мнения: 636
Не го буди детенце, като огладнее, ще се събуди  Grinning Твърдо против строгите режими съм  Peace

# 19
  • Мнения: 69
Здравей и 4естита рожба!  bouquet щом бебка  наддава добре , според мен не я  буди , тя ще си нагласи режима . аз не сам будила за хранене и някак нещата сами си идваха по местата  Hug

# 20
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Честито ти бебче  bouquet!
Дъщеря ми беше с жълтеница и спеше много. Нашия педи каза, че не е проблем да пропуска 1 хранене и да не я будя. След време нещата се нормализираха от самосебе си. Аз спазвах ориентировъчен 3 часов режим ( понякога 30-40 по-рано съм я хранила или по-късно. На 3 месеца сама си спря храненето в 12 вечерта, а на 5 месеца спря да се буди и в 6 сутринта и от тогава е на 4 кратно хранене. И хич не е слабичка.на 1.3 год беше 12 кг и 82 см Mr. Green. Роди се 3.300

# 21
  • Мнения: 1 763
Не съм будила детето за хранене. Първата нощ вкъщи спа непробудно, явно беше изтощен от емоциите през деня- изписване, пътуване с кола и т.н. От следващите нощи започна да си се буди и хапва като всяко новородено. Предполагам, че и при вас ще е така.

# 22
  • Мнения: 2 005
Не, бебе не се буди, освен при наложителни ситуации - болест, недоносено и без сили... иначе не...

И аз съм на това мнение.Успех с кърменето,по-лесен начин на хранене няма.  Hug

# 23
  • Мнения: 542
първо честито да бебенцето и дано от тук нататък да сте здрави!един съвет от мен не буди детето за да го храниш!

# 24
  • Мнения: 8 999
Щом детето ти има вече изграден режим, на твое място бих се възползвала от тази екстра. Аз съм будила децата си за ядене. Е, не точно будене, защото ядяха спейки, оригваха се спейки и после продължаваха да си спят до следващия час за хранене.
Ако промениш дори едно ядене, това ще повлече след себе си промяна и в останалите и после настъпва пълно объркване.
Само трябва да знаеш, че един толеранс от половин час не е фатален, а също и това, че не винаги ще изяжда цялата доза. Човек е все пак, не е компютър. Но основните часове и грамажи трябва да се спазват, ако искаш да поддържаш режима.
Ако предпочиташ пък да загубиш изцяло представа кога, какво и колко яде детето ти, може да минеш на вариант "хранене на поискване". Но тогава ще разпознаваш по-трудно сигналите, които подава бебето. Винаги, щом замрънка, ще си мислиш, че е гладно. А не винаги е така.

# 25
  • Мнения: 1 983
Честита бебка, да е много здрава!  bouquet
В първата ни нощ заедно си спомням, че аз откъртих към 21.30 часа, малко след нея. Татко й цяла нощ вися над леглото й, за да е сигурен че диша. По едно време ме събуди да ме пита "Това бебе няма ли да яде, реве?" newsm78  Не я събудих.
В следващите дни на опознаване много ми беше чудно дали да я будя нощем, навивах си телефона чак Crazy
Но сърце не ми даваше да я будя за ядене, сама си направи режима. Моят съвет е като на останалите, бебето ще ти направи режим, не ти на него.
Относно останалите въпроси, аз лично бих досаждала на педито докато не ми стане абсолютно ясно всичко.
Успех Hug

# 26
  • Мнения: 33
Честито бебче! Много здраве и щастие ви желая и на двете!

И моя съвет е да не будиш бебенцето още повече през нощта. Нека си спинка, пък като е гладно, то само ще се събуди и ще си покаже. А, това, че има изграден режим е страхотно! Сега и на теб ще ти е по-лесно. Успех ти желая!

# 27
  • Мнения: 2 015
Детето само ще ти показва какво да правиш Peace.

# 28
  • Мнения: 1 488
честито бебче! моя съвет е да не го будиш, щом не е болно и си наддава добре. то ще се събуди когато огладнее. Успех с кърменето!  Peace

# 29
  • Мнения: 33
Честито бебче! Съветвам те да не го будиш. А ако имаш кърма-това е най-добрата храна за бебчето. Успех  Hug

# 30
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Слушай бебето!
Режимът не винаги е най-доброто. Детето е боледувало и сега е по-слабичко.
Когато прави прекалено дълга пауза, лекичко опитай да кърмиш в сънено състояние, след като ти се връща кърмата. Предлагай едната гърда, после другата, чак накрая добавката и то с биберон с тясна дупка. За бебо би било чудесно да се кърмите, ще го възстанови по-добре от антибиотиците. Ако предлагаш редовно да суче, скоро ще си имаш нормално кърма. Постепенно намалявай добавката. Ще огладнее по-рано - ще дадеш гърда, и така, докато спрете дохранването.
Като цяло не чакай много да огладнява, това ги изнервя и не сучат хубаво.
За да ти е по-лесно да забъркаш АМ - превари си вода и я налей още гореща в термос, добре измит и изплакнат с преварена вода. Така можеш бързо да реагираш и не е нужно цял ден да преваряваш вода.
Бъди по-смела и уверена. Знам какво ти е, и моя малкия беше в 3 градска, и аз обикалях по обяд да кажат нещо, и като кажат - ме уплашат повече и рев, рев... Но лошото  сега е минало и всичко ще бъде наред, отпусни се, кърмата ще се върне, защото си у дома и си имаш слънчицето, гушкай я, радвай й се, и ако огладнява, си я храни, не робувай на часовете за хранене.
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт